تبدیل پی دی اف به ورد بدون بهم ریختگی | تبدیل فایل PDF به Word

تبدیل پی دی اف به ورد

یکی از پرطرفدارترین فرمت‌ها برای تهیه‌ مقالات و فایل‌های متنی فرمت پی‌ دی ‌اف می‌باشد. علت محبوبیت این فرمت آن است که در زمان انتقال فایل پی‌ دی ‌اف از یک دستگاه به دستگاه دیگر هیچ گونه تغییری در شکل نگارش محتویات فایل ایجاد نشده و به اصطلاح محتویات فایل دچار بهم ریختگی نمی‌شوند. با این وجود در برخی موارد برخی از کاربران نیاز دارند تا فایل‌های پی‌ دی ‌اف خود را به قالب ورد تبدیل کنند تا بتواند تغییراتی را در آن اعمال کنند؛ چراکه فایل‌های پی‌ دی ‌اف قابلیت تغییر و اصلاح ندارند و تبدیل پی دی اف به ورد شاید به همین راحتی‌ها هم نباشد.

همچنین شاید مقاله تبدیل ورد به پی دی اف هم برایتان جالب باشد.

در این مقاله قصد داریم تا روش‌های تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به فایل ورد را بدون بهم ریختگی به شما آموزش دهیم. البته قبل از آن بهتر است نکاتی را در رابطه با تبدیل فایل‌های PDF به ورد و محدودیت‌های آن‌ها بدانیم. اگر شما هم به تبدیل پی دی اف به ورد بدون بهم ریختگی نیازمند هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

نکاتی در رابطه با تبدیل فایل PDF به فایل ورد

در هنگام تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به فایل ورد باید به برخی نکات توجه می‌شود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد تنها با ابزارهایی امکان‌پذیر است که از تکنولوژی OCR و پشتیبانی از زبان فارسی بهره‌مند باشند. بر همین اساس تنها نرم‌ افزارهای محدودی می‌توانند برای تبدیل فایل‌های PDF به ورد مورد استفاده قرار گیرند.
  • کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر زمانی که فایل پی‌ دی ‌اف به ورد تبدیل می‌شود دچار بهم‌ ریختگی شود، علت آن کیفیت پایین نوشته یا حالت تصویری پی ‎‌دی‌ اف بوده و هیچ راهکاری برای آن وجود نخواهد داشت و کاربران ناچار به تایپ دوباره‌ مطالب می‌باشند.
  • توجه به این نکته نیز ضروری بوده که اگر فایل‌های پی‌ دی ‌اف به صورت عکس‌های بی‌کیفیتی باشند امکان تبدیل آن‌ها به فایل ورد وجود ندارد.
قلم نوری

روش‌های تبدیل پی دی اف به ورد | PDF به Word

حال که با محدودیت‌های تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد آشنا شدیم، در صورتی که فایل انتخابی شما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و قابلیت تبدیل به فایل ورد را دارد می‌توانید از یکی از روش‌های زیر جهت تبدیل آن به ورد استفاده کنید. لازم به ذکر است که برخی از این روش‌ها تنها با سیستم عامل‌های ویندوز و مک قابل اجرا بوده و برخی از آن‌ها نیز برای سیستم عامل گوشی طراحی شده‌اند.

تبدیل PDF به ورد با استفاده از مرورگر گوگل کروم

افرادی که قصد تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد را با استفاده از لپ‌ تاپ و سیستم عامل ویندوز یا مک دارند می‌توانند از مرورگر گوگل کروم جهت این امر استفاده کنند. برای این امر کافی‌ست تا گوگل کروم را باز کرده و فایل پی‌ دی ‌اف فارسی را درون گوگل کروم درگ کنید (بکشید). پس از این امر تنها باید متن فارسی را انتخاب کرده و آن را در یک فایل ورد کپی و پیست کنید. پس از این امر متن پی‌ دی ‌اف بدون هیچ‌گونه به هم ریختگی و مشکلی به فایل ورد تبدیل می‌شود و پس از آن تنها به یک ویرایش جزئی برای پیوسته کردن متون، تغییر فونت، تغییر سایز، مرتب کردن سطور و… احتیاج دارد. با استفاده از این روش امکان تبدیل یک فایل 10 صفحه‌ای پی‌ دی ‌اف که از نوشته و عدد تشکیل شده است، به یک فایل ورد بدون هیچ‌گونه به هم ریختگی وجود دارد.

حافظه جانبی

تبدیل فایل پی‌ دی ‌اف به ورد با استفاده از گوگل درایو

از جمله روش‌های تبدیل فایل پی‌ دی ‌اف به فایل ورد که هم برای ویندوز و هم برای گوشی قابل اجراست استفاده از گوگل درایو می‌باشد. گوگل درایو مجهز به قدرتمندترین برنامه جهت تبدیل عکس یا فایل پی‌ دی ‌اف به متن بوده و قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را نیز دارد. برای این امر کافی‌ست تا فایل PDF خود را داخل گوگل درایو درگ کرده تا عکس یا پی‌ دی ‌اف به صورت خودکار به متن تبدیل شود. برای این امر نیز تنها لازم است تا یک اکانت گوگل یا جیمیل داشته باشید.

تبدیل pdf به word با استفاده از برنامه‌ Word

ساده‌ترین روش تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد با استفاده از ویندوز، به کارگیری خود نرم‌ افزار Word می‌باشد. برای این امر کافی‌ست تا برنامه‌ ورد را باز کرده و از قسمت بالا سمت چپ برنامه بر روی گزینه‌ Files کلیک کنید. سپس فایل پی‌ دی ‌اف مورد نظر خود را با استفاده از گزینه‌ Browse انتخاب کرده و OK کنید تا فایل پی‌ دی ‌اف به صورت ورد باز شود. پس از این کار باید تغییرات لازم بر روی فایل باز شده اعمال و در نهایت فایل به صورت ورد ذخیره گردد. البته برای تبدیل فایل پی‌ دی ‌اف به ورد با استفاده از خود برنامه‌ Word می‌توان بر روی فایل PDF کلیک راست کرده و پس از انتخاب گزینه‌ Open With بر روی گزینه‌ Word کلیک کنید تا فایل به صورت ورد باز شود. سپس تغییرات لازم را روی آن اعمال کرده و فایل را به صورت ورد ذخیره کنید.

روش دانلود از یوتیوب

بهترین سایت های تبدیل پی دی اف به ورد

یکی از روش‌های تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد که هم برای گوشی و هم در ویندوز قابل اجراست، استفاده از سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین می‌باشد. سرویس‌های زیادی جهت تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد وجود داشته که عملکرد تمامی آن‌ها با یک‌دیگر مشابه است. در واقع کافی‌ست تا فایل پی‌ دی ‌اف در این سایت‌ها آپلود شده و فرمت مورد نظر جهت تبدیل فایل PDF انتخاب شود. پس از آن، سایت به صورت خودکار نسبت به تبدیل فایل PDF به فرمت دلخواه اقدام می‌کند. پس از تکمیل فرآیند تبدیل، لازم است تا فایل تبدیل شده دانلود شود. از جمله سایت‌هایی که برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند می‌توان به سایت‌های زیر اشاره کرد.

سایت Online2 PDF

سایت Online2 PDF | سایت تبدیل pdf به word

برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد با استفاده از سایت Online2 PDF بایستی وارد سایت شده و از بخش Select Files فایل PDF مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس از منوی Convert To گزینه‌ ورد را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Convert کلیک کنید تا فرآیند تبدیل فایل آغاز شود.

سایت Eboo.ir

سایت تبدیل پی دی اف به ورد Eboo.ir

یکی از بهترین وب‌رسایت‌ها برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند سایت Eboo.ir می‌باشد. برای استفاده از این سایت لازم است تا از قسمت انتخاب فایل‌ها، فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را به صورت فایل ورد درآورید.

سایت PDF2Go

سایت تبدیل پی دی اف به ورد PDF2Go

از جمله سایت‌هایی که به تکنولوژی OCR مجهز شده است سایت PDF2Go بوده که برای استفاده از آن باید از قسمت Choose File فایل PDF مورد نظر خود را انتخاب و در سایت آپلود کنید. پس از آن از قسمت Source Language of Your File گزینه‌ Arabic را انتخاب کنید و پس از آن دکمه‌ Start را کلیک کنید.

سایت Smallpdf

سایت تبدیل پی دی اف به ورد Smallpdf

از دیگر سایت‌های قابل استفاده برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند می‌توان به سایت Smallpdf اشاره کرد که برای استفاده از آن بایستی از قسمت Choose File فایل مورد نظر در سایت آپلود شود و پس از این که فایل پی‌ دی ‌اف به ورد تبدیل شد، فایل تبدیل شده دانلود گردد.

دیلیت اکانت تلگرام

برنامه های تبدیل pdf به word

اگر قصد تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد با استفاده از گوشی‌های اندروید یا IOS را دارید باید از نرم‌ افزارهای تبدیل PDF به ورد استفاده کنید. از جمله نرم‌ افزارهای معتبر و کارآمد برای این امر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اپلیکیشن Tap Scanner

اپلیکیشن تبدیل پی دی اف به ورد Tap Scanner

این اپلیکیشن از قابلیت تبدیل فایل‌های PDF و عکس‌ها به متن برخوردار است. از دیگر ویژگی‌های این نرم‌ افزار می‌توان به قابلیت اسکن مدارک و تصاویر نیز اشاره کرد که پس از آن می‌توان تصاویر اسکن شده را به فایل متنی تبدیل کرد. لازم به ذکر است که با استفاده از اپلیکیشن Tap Scanner می‌توان نسبت به ویرایش فایل‌های پی‌ دی ‌اف نیز اقدام کرد.

برای کار با این نرم‌افزار کافی‌ است تا پس از نصب و باز کردن برنامه بر روی گوشی خود، بر روی گزینه‌ All Tools کلیک کرده و با انتخاب گزینه‌ Import PDF فایل PDF مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس می‌توانید تمامی صفحات پی‌ دی ‌اف یا برخی از صفحات را برای تبدیل به ورد انتخاب کنید. پس از انتخاب صفحات لازم است تا بر روی گزینه‌ Img to txt ضربه بزنید تا فرآیند تبدیل انجام شود. توجه به این نکته ضروری بوده که اگر قصد دارید از قابلیت OCR یعنی تبدیل عکس به متن استفاده کنید باید VPN خود را روشن کنید تا عملیات به درستی انجام شود. زمانی که فرآیند تبدیل فایل پی‌ دی ‌اف یا عکس به متن تکمیل شد، می‌توانید گزینه‌ اشتراک‌گذاری را انتخاب کرده و فایل مورد نظر را در ورد گوشی، تلگرام یا هر جای دیگر ذخیره کنید.

اپلیکیشن Vflat

اپلیکیشن Vflat | تبدیل پی دی اف به ورد

از دیگر نرم‌ افزارهای قابل استفاده برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد می‌توان به نرم‌ افزار Vflat اشاره کرد که قابلیت تبدیل عکس‌ها و فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد را برای کاربران فراهم می‌کند. این نرم‌ افزار نیز به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

برای تبدیل پی دی اف به ورد آماده‌اید؟ | convert pdf to word

یکی از پرطرفدارترین فرمت‌ها برای فایل‌های متنی فرمت PDF می‌باشد؛ چراکه در این فرمت قابلیت اصلاح یا ایجاد تغییر در متن وجود نداشته و همچنین در صورت باز کردن فایل بر روی سیستم‌های مختلف یا به اشتراک گذاشتن آن‌ها هیچ گونه تغییر و به هم ریختگی در محتویات فایل ایجاد نمی‌شود. با این حال در برخی از موارد کاربران برای اصلاح فایل‌های پی‌ دی ‌اف خود مجبور می‌شوند این فایل‌ها را به فایل ورد تبدیل کنند. برای تبدیل فایل‌های پی‌ دی ‌اف به ورد روش‌های مختلفی وجود دارد که البته تنها در صورتی می‌توان از این روش‌ها استفاده کرد که عکس اولیه و یا همان فایل PDF از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و ابزارهای تبدیل‌کننده‌ نیز به تکنولوژی OCR و پشتیبانی از زبان فارسی مجهز شده باشند.

شما برای انجام امور خود تا چه حد به تبدیل پی دی اف به ورد نیاز دارید؟ به نطرتان بهترین روش برای تبدیل Word به PDF چیست؟ آیا شما ترفندی را برای انجام این کار می‌شناسید که ما به آن اشاره نکرده باشیم؟ حتما از چالش‌ها و تجربیات خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله برای شما کارساز بود، حتما آن را برای دوستانتان بفرستید تا آنها هم با این روش‌ها آشنا شوند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

آموزش تبدیل word به pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.