آموزش ساخت ایمیل | ساخت ایمیل به ساده ترین روش

اگر ذره‌ای با فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید، بدون شک نام ایمیل را شنیده‌اید. ایمیل یکی از مهم‌ترین سرویس‌های ارسال و دریافت پیام به صورت الکترونیکی بوده که در دنیای امروز به یکی از ضروری‌ترین سرویس‌ها جهت انجام امور مختلف الکترونیکی تبدیل شده است. ضرورت استفاده از ایمیل تا جایی بوده که ساخت اکانت‌های یوتیوب یا بسیاری از شبکه‌های اجتماعی بدون آن امکان‌پذیر نیست. شرکت‌های مختلفی ارائه دهنده‌ سرویس ایمیل بوده که از جمله معتبرترین و محبوب‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به گوگل، یاهو و مایکروسافت اشاره کرد که سرویس‌های ایمیل خود را به ترتیب تحت عنوان Gmail، Yahoo mail، Outlook و Hotmail در اختیار کاربران قرار داده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چگونگی ساخت ایمیل در هر یک از این وب سایت‌ها آشنا کنیم. برای آموزش اینکه به بهترین روش چگونه ایمیل بسازیم با ما همراه باشید.

چگونه ایمیل بسازیم؟ | ساخت جیمیل

 

اگر قصد دارید برای بهره‌وری از ایمیل از سرویس جیمیل استفاده کنید می‌توانید با استفاده از کامپیوتر و یا گوشی خود به ساخت جیمیل بپردازید. برای این امر کافی‌ست تا مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

ساخت جیمیل با لپ‌ تاپ | سایت ساخت ایمیل

ساخت ایمیل

 1. برای ساخت gmail در دسکتاپ، میتوانید مستقیما روی سایت https://accounts.google.com/SignUp کلیک کرده تا صفحه‌ ساخت جیمیل برای شما باز شود یا می‌توانید کلمه جیمیل را جستجو کرده و به اولین سایت باز شده که سایت نام برده در بالا می‌باشد، وارد شوید.
 2. در صفحه باز شده در قسمت Username نام ایمیل مد نظر خود را وارد کنید. نکته‌ حائز اهمیت در رابطه با Username آن است که Username نباید تکراری باشد. همچنین در آن می‌توان از اعداد، حروف و علائمی مانند نقطه نیز استفاده کرد.
 3. پس از انتخاب Username و تایید تکراری نبودن آن توسط سایت، به سراغ انتخاب یک پسورد یا رمز عبور بروید. پسورد مورد نیاز برای ساخت ایمیل در حالت حداقلی نیازمند 8 کاراکتر بوده که این 8 کاراکتر می‌تواند عدد، حرف یا نشانه‌هایی مانند @ و & باشد.
 4. جهت تایید پسورد در بخش Confirm پسورد انتخابی را یک بار دیگر تکرار کرده و سپس بر روی گزینه‌ Next کلیک کنید.
 5. در صفحه‌ باز شده در قسمت مربوط به وارد کردن شماره تلفن کد +98 (کد ایران) را به همراه شماره تلفن خود بدون صفر وارد کنید و گزینه‌های امنیتی قرار داده شده را که شامل تاریخ تولد، جنسیت و… است پر کنید. لازم به ذکر است که وارد کردن این اطلاعات و شماره تلفن کاملا اختیاری بوده و در زمانی قابل استفاده است که به واسطه‌ فراموش کردن رمز عبور خود نمی‌توانید وارد ایمیل خود شوید. در چنین مواردی گوگل به شماره‌ تلفن وارد شده یک کد تایید ارسال کرده که برای بازیابی رمز عبور به کار می‌رود.

ساخت جیمیل با گوشی | ساخت ایمیل جدید

آموزش ساخت ایمیل

از آن‌جایی که تلفن همراه همواره در دسترس بوده، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا با استفاده از گوشی موبایل خود به ساخت اکانت جیمیل پرداخته و به این ترتیب از خدمات گوگل پلی و دیگر سرویس‌های موبایل نیز بهره‌مند شوند. شیوه‌ ساخت اکانت gmail در گوشی‌های اندروید به شرح زیر است.

 1. به قسمت تنظیمات یا Settings موبایل رفته و از بین گزینه‌های موجود گزینه‌ Account و سپس گزینه Google را انتخاب کنید.
 2. در صفحه‌ باز شده، از میان گزینه‌های موجود گزینه‌ Add Another Account را انتخاب کرده و در صفحه‌ باز شده اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 3. پس از آن یک ایمیل پیشنهادی برای شما در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید آن را به عنوان آدرس ایمیل خود انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید گزینه‌ create your own Gmail address را انتخاب کرده و آدرس ایمیل یا همان Username مد نظر خود را وارد کنید.
 4. پس از تایید تکراری نبودن آدرس ایمیل وارد شده گزینه‌ Next را انتخاب کنید تا به مرحله‌ بعد وارد شوید.
 5. در مرحله‌ بعد اطلاعاتی مانند تولد و جنسیت خود را وارد کرده و در نهایت گزینه‌ Next که آخرین مرحله است را انتخاب کنید.

نکته‌ حائز اهمیت در رابطه با ساخت اکانت جیمیل با گوشی این است که در چنین شرایطی نیازی به تایید شماره‌ تلفن نیست.

آموزش ساخت ایمیل | یاهومِیل Yahoo mail

آموزش ساخت ایمیل

همانطور که گفته شد شرکت یاهو نیز به ارائه‌ سرویس ایمیلی تحت عنوان Yahoo Mail پرداخته که به صورت رایگان در اختیار تمامی کاربران قرار داده شده است. اگر چه کاربران Yahoo mail بسیار کمتر از کاربران سرویس جیمیل هستند، با این حال یاهو به عنوان یکی از بهترین ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل شناخته می‌شود. جهت ساختن ایمیل در یاهو کافیست تا مراحل زیر را طی کنید.

 • به سایت https://login.yahoo.com/account/create وارد شده تا صفحه‌ ساخت ایمیل برای شما باز شود.
 • در قسمت‌های مشخص شده اطلاعاتی از قبیل اسم، فامیل، آدرس ایمیل مد نظر خود، رمز عبور و تاریخ تولد خود را وارد کرده و بر روی گزینه‌ Continue کلیک کنید.
 • در مرحله‌ بعد شماره موبایل خود را به همراه کد ایران (+98) وارد کرده و بر روی گزینه‌ Text me a verification code کلیک کنید.
 • منتظر بمانید تا پیامکی به شماره تلفن وارد شده ارسال شود. این پیامک حاوی کد تایید بوده که پس از ارسال شدن آن بر روی گوشی موبایل شما منجر به ساخت اکانت یاهو می‌گردد.
روش دانلود از یوتیوب

آموزش ساخت ایمیل در Outlook

آموزش ساخت ایمیل در Outlook

همانطور که گفته شد یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ سرویس ایمیل شرکت مایکروسافت بوده که خدمات سرویس ایمیل خود را تحت عنوان Outlook و Hotmail در اختیار کاربران قرار می‌دهد. چنانچه قصد داشته باشید به ساخت ایمیل در Outlook بپردازید کافیست تا مراحل زیر را طی کنید.

ساخت ایمیل ساخت ایمیل

 • به سایت com وارد شده و بر روی گزینه‌ Sign Up Now که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 • در صفحه‌ باز شده اطلاعات درخواستی از جمله آدرس ایمیل غیرتکراری و شماره تلفن خود را وارد نمایید. توجه کنید که شماره تلفن موبایل خود را بدون صفر و با انتخاب کد ایران (+98) وارد کنید.
 • در مرحله‌ بعد مایکروسافت یک کد فعالسازی به شماره‌ وارد شده ارسال کرده که لازم است کد فعالسازی را در سایت وارد کنید تا حساب ایمیل شما فعال گردد.

چگونه در Hotmail ایمیل بسازیم؟

آموزش ساخت ایمیل

شرکت مایکروسافت علاوه بر Outlook به ارائه‌ سرویس ایمیلی تحت عنوان Hotmail نیز می‌پردازد که اگر قصد ساختن ایمیل در Hotmail را دارید باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • در گوگل به جستجوی عبارت Create Microsoft Account بپردازید.
 • از سایت‌های باز شده بر روی لینک live.com کلیک کرده تا به صفحه‌ ساخت ایمیل وارد شوید.
 • در صفحه‌ باز شده بر روی گزینه‌ Get a new email address کلیک کرده و در قسمت Create Password، رمز عبور مد نظر خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید ترکیبی از عدد و حروف باشد.
 • در صورتی که تمایل به ارسال تبلیغات از سمت مایکروسافت ندارید تیک آبی کنار گزینه‌ I would like information, tips and offers about Microsoft products and services را بردارید.
 • در مرحله‌ بعد اطلاعات درخواستی از جمله نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و بر روی گزینه‌ Next کلیک کنید.
 • در صفحه‌ باز شده اطلاعات دیگری از قبیل کشور و تاریخ تولد خود را وارد کرده و بر روی گزینه‌ Next کلیک کنید.
 • در نهایت نیز کافیست تا به حل یک پازل ساده پرداخته تا حقیقی بودن شما (ربات نبودن) تایید گردد.
 • پس از آن نیز بر روی گزینه‌ Next کلیک کرده تا ایمیل شما ساخته شود.
بهترین سایت اخبار ارز دیجیتال فارسی

ساخت ایمیل جدید| آموزش ساخت ایمیل موقت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد ورود به یک سایت یا نرم‌ افزاری را دارید که از شما جهت ورود آدرس ایمیل می‌خواهد. در چنین مواردی می‌توانید به جای وارد کردن آدرس ایمیل خود، از ایمیل‌های یک‌بار مصرف که تحت عنوان ایمیل موقت یا فوری نیز شناخته می‌شوند استفاده کنید. سایت‌های زیادی بوده که به ساخت ایمیل‌های یک‌بار مصرف می‌پردازند که تنها با ورود به این سایت‌ها و بدون هیچ دردسری می‌توانید ایمیل موقت خود را دریافت کنید. از جمله این سایت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • https://temp-mail.org/en/
 • https://10minemail.com/
 • https://www.guerrillamail.com/
 • سرویس ایمیل موقت Tempail

ایمیل‌های ایرانی

علاوه بر شرکت‌های خارجی، شرکت‌هایی بوده که در داخل ایران به ارائه‌ بهترین سرویس‌های ایرانی ایمیل می‌پردازند که از جمله این سرویس‌ها می‌توان به چاپار میل (ایمیل خصوصی و غیردولتی)، پست الکترونیکی ایران، میهن میل، میل‌فا و… اشاره کرد. گرچه این سرویس‌ها قابلیت‌های کمتری نسبت به سرویس‌های خارجی در اختیار کاربران قرار می‌دهند، با این حال کاربران ایرانی زیادی را به خود اختصاص داده‌اند.

دیجیتال مارکتینگ

برای ساخت ایمیل کدام سرویس را ترجیح می‌دهید؟

در دنیای امروز که بسیاری از امور به صورت الکترونیکی و دیجیتالی صورت می‌گیرد، داشتن آدرس ایمیل برای ارسال و دریافت پیام‌های الکترونیکی و استفاده از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و نرم‌ افزارها الزامی می‌باشد. شرکت‌های مختلفی در جهان وجود داشته که به ارائه‌ سرویس‌های ایمیل می‌پردازند که از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت گوگل، مایکروسافت و یاهو اشاره کرد که سرویس‌های ایمیل خود را تحت عنوان Gmail، Outlook، Hotmail و Yahoo mail در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همچنین علاوه بر این شرکت‌های خارجی، برخی از شرکت‌های ایرانی نیز بوده که به ارائه‌ سرویس ایمیل برای کاربران ایرانی می‌پردازند. در ضمن امکان دریافت ایمیل‌های موقت که تنها یک بار قابلیت استفاده دارند نیز در برخی سایت‌ها وجود دارد.

شما کدام سرویس‌دهنده را انتخاب می‌کنید؟ آیا از ایمیل‌های ایرانی استفاده می‌کنید؟ به نظرتان موفق‌ترین سرویس‌دهنده ایمیل در حال حاضر در دنیا کدام است؟ آموزش چگونه ایمیل بسازیم در این مقاله برای شما کارآمد بود؟ از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

و همچنین شاید مقاله بازیابی رمز جیمیل نیز برای شما جالب باشد.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

برنامه اندروید 2022

دیدگاهی در مورد “آموزش ساخت ایمیل | ساخت ایمیل به ساده ترین روش

 1. محبوبه گفت:

  ایمیلم شماره میخاد

 2. ali ebadi nasab گفت:

  برای مچ شدن با ساعت

 3. ekram گفت:

  می خوام ابمیل بسازم

  1. ناشناس گفت:

   عبدالواحد بلیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.