حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن | دیلیت اکانت سریع تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

از جمله برنامه‌های پیام‌رسان‌ بسیار پرطرفدار که توسط میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به تلگرام اشاره کرد. این نرم‌ افزار برای برقراری ارتباط با افراد مختلف و یا گسترش کسب و کار بسیار مناسب بوده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. از جمله ویژگی‌های تلگرام می‌توان به امنیت بسیار بالا، کاربری آسان، فراهم کردن امکان ساخت گروه‌هایی با 200 هزار نفر عضو، قابلیت ساخت کانال و… اشاره کرد. با این حال از آن‌جایی که در چند سال اخیر این پیام‌رسان در ایران فیلتر شده است، بسیاری از افراد دیگر تمایلی به استفاده از آن نداشته و ترجیح می‌دهند به سراغ پیام‌رسان‌های دیگری بروند. از این رو سعی در حذف کامل اکانت خود در تلگرام کرده که در اصطلاح به آن دیلیت اکانت تلگرام می‌گویند. توجه به این نکته ضروری بوده که دیلیت اکانت تلگرام از داخل این اپلیکیشن امکان‌پذیر نبوده و برای این امر باید به سراغ سایت‌ها یا ربات‌ها رفت.

در این مقاله قصد داریم تا نحوه دیلیت اکانت تلگرام را آموزش دهیم. البته پیش از این امر باید با شرایط دیلیت اکانت کردن تلگرام و اتفاقاتی که پس از این امر صورت می‌گیرد، آشنا شویم. پس اگر شما هم در صدد دیلیت کردن اکانت تلگرام خود هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید، همچنین شاید مقاله دیلیت اکانت اینستاگرام هم برای شما جالب باشد که قبلا در مقاله ای جدا راجب آن صحبت کرده ایم، با ما همراه باشید.

شرایط دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت کردن تلگرام یا همان حذف حساب کاربری تلگرام نیازمند شرایطی بوده که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. پیش به سوی شناخت بهترین روش برای حذف حساب کاربری در تلگرام!

احراز هویت

اولین مرحله در حذف حساب کاربری تلگرام احراز هویت است. در واقع شما باید به نوعی ثابت کنید که اکانتی که قصد حذف کردن کامل آن را دارید متعلق به خود شما می‌باشد. برای این منظور باید شماره‌ای که با آن در تلگرام فعال هستید را در اختیار داشته و به آن دسترسی نیز داشته باشید. چراکه کد احراز هویت به این شماره ارسال می‌گردد.

استفاده از مرورگر

همانطور که گفته شد امکان حذف حساب کاربری تلگرام از داخل خود اپلیکیشن امکان‌پذیر نبوده و برای این امر باید به سراغ سایت تلگرام رفت. بدیهی است که برای وارد شدن به سایت تلگرام نیز باید وارد مرورگر گوشی یا کامپیوتر شد.

فیلترشکن

همانطور که گفته شد اپلیکیشن تلگرام در ایران فیلتر شده است؛ پس بدیهی است که برای وارد شدن به خود اپلیکیشن و سایت تلگرام به فیلترشکن نیاز باشد. البته با استفاده از برنامه‌های تغییر‌دهنده IP نیز می‌توان به سایت اصلی تلگرام وارد شد و مراحل دیلیت اکانت تلگرام را طی کرد.

برنامه اندروید 2022

پس از دیلیت اکانت کردن تلگرام چه می‌شود؟

زمانی که حذف کامل اکانت تلگرام صورت می‌گیرد موارد زیر اتفاق می‌افتد. پس بهتر است برای حذف کامل اکانت تلگرام خود، تمامی جوانب را بسنجید.

 • تمامی اطلاعات موجود در تلگرام از قبیل پیام‌ها، مخاطبین تلگرام، گروه‌های عضو شده، فیلم‌ها، عکس‌ها، موسیقی‌ها و… از بین رفته و به طور کلی از دسترس خارج می‌شود.
 • در صورتی که حساب کاربری خود را در مدت زمان کوتاهی چندین مرتبه دیلیت اکانت کنید، فعال‌سازی مجدد آن نیازمند انتظاری چند ساعته تا چند روزه خواهد بود. این حالت در اصطلاح ریپورت خوانده شده و چنانچه فردی در برای خارج شدن از ریپورت اقدام به حذف اکانت کند، باید بداند که دیلیت اکانت کردن هیچ تاثیری در رفع ریپورت نخواهد داشت.
 • افرادی که برای خارج شدن از حالت بلاکی توسط افراد دیگر اقدام به حذف کامل حساب کاربری خود می‌کنند باید در نظر داشته باشند که دیلیت اکانت کردن تلگرام باعث از بین رفتن بلاک نمی‌شود.
 • در صورتی که در یک زمان کوتاه بیش از سه بار دیلیت اکانت صورت گیرد، کاربر به مدت سه هفته نمی‌تواند با شماره مورد نظر اکانت تلگرامی بسازم. بنابراین از دیلیت اکانت‌های پی‌در‌پی خودداری کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

نحوه دیلیت اکانت تلگرام | حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن

برای دیلیت اکانت کردن تلگرام می‌توان از سه شیوه مختلف استفاده کرد که شامل دیلیت اکانت از طریق سایت، دیلیت اکانت فوری از طریق تنظیمات تلگرام و یا استفاده از ربات دیلیت اکانت می‌باشد که در ادامه به بررسی این سه روش می‌پردازیم.

سایت دیلیت اکانت تلگرام | لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام

برای حذف دائمی اکانت تلگرام از طریق لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام به آدرس my.telegram.org مراجعه کرده و مراحل زیر را به دقت انجام داد.

 • با استفاده از فیلترشکن یا از طریق برنامه‌های تغییردهنده IP وارد سایت تلگرام شوید.
 • شماره‌ای که با آن در تلگرام فعال هستید را به همراه پیش شماره کشور یعنی +98 در کادر مربوط به شماره تلفن وارد کنید.
 • در صورتی که مراحل بالا به درستی انجام شده باشد، یک کد تایید تلگرام به اکانت فعال شما ارسال می‌گردد. بنابراین باید به اپلیکیشن تلگرام وارد شده و کد ارسالی را در سایت وارد کنید.
 • پس از وارد کردن کد احراز هویت باید گزینه Sign in را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده از بین گزینه‌های موجود، گزینه دیلیت اکانت را انتخاب کنید تا به صفحه حذف کامل حساب کاربری تلگرام منتقل شوید.
 • پس از مطالعه هشدارهای تلگرام در رابطه با حذف تمامی پیام‌ها، مخاطبین و اطلاعات، در صورت موافقت با این امر بر روی گزینه آبی رنگ دیلیت اکانت کلیک کرده تا حذف کامل حساب کاربری شما انجام شود. البته پیش از این امر می‌توانید در کادر ارائه شده، مشکل خود برای حذف تلگرام را بنویسید.
 • پس از کلیک کردن بر روی دکمه آبی رنگ Delete My Account، تلگرام برای اطمینان خاطر از شما سوال می‌کند که آیا از حذف اکانت تلگرام خود مطمئن هستید؟ در این شرایط اگر به صورت صددرصدی قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید، باید بر روی دکمه قرمز رنگ ارائه شده (yes, Delete My Account) کلیک کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت فوری تلگرام از طریق تنظیمات

در روش حذف فوری اکانت تلگرام یا حذف خودکار اکانت تلگرام، باید به سراغ تنظیمات اپلیکیشن رفته و دیگر نیازی به وارد شدن به سایت تلگرام نیست. در این روش شما از طریق تنظیمات تلگرام تعیین می‌کنید که پس از چه مدت عدم استفاده از اکانت تلگرام خود، این اکانت به صورت خودکار حذف شود. برای این امر باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • اپلیکیشن تلگرام را باز کرده و وارد قسمت Settings شوید.
 • گزینه Privacy and Security را انتخاب کرده و به قسمت Delete My Account وارد شوید.
 • در صفحه باز شده مدت زمان مد نظر برای حذف خودکار اکانت تلگرام خود را از بین گزینه‌های ارائه شده انتخاب کنید. کمترین زمان برای حذف خودکار تلگرام یک ماه و بیشترین زمان یک سال می‌باشد.

ربات دیلیت اکانت تلگرام

در صورتی که قصد حذف کامل اکانت تلگرام خود رو دارید ولی نمی‌خواهید از طریق سایت و یا تنظیمات داخلی اپلیکیشن این کار را انجام دهید، باید به سراغ ربات‌های حذف تلگرام بروید. با جستجو در گوگل می‌توانید ربات‌های حذف تلگرام یا ربات‌های دیلیت اکانت تلگرام را پیدا کرده و از این طریق به حذف فوری اکانت تلگرام خود بپردازیم. البته در نظر داشته باشید که حذف اکانت تلگرام نیازمند وارد کردن کد احراز هویت است و برای این امر باید کد تاییدی تلگرام به این ربات‌ها فرستاده شود. فرستادن کد تایید تلگرام به این ربات‌ها می‌تواند به نوعی راه این ربات‌ها را به فضای امن اکانت تلگرام شما باز کرده و سبب سوء استفاده از اکانت شما شود. بنابراین بهتر است تا جای ممکن از دو روش قبلی برای دیلیت اکانت کردن تلگرام استفاده شود.

برنامه جایگزین اینستاگرام

دیلیت اکانت تلگرام در یک نگاه

منظور از انجام این کار حذف کامل حساب کاربری تلگرام بوده که به دنبال آن تمامی اطلاعات موجود در اکانت تلگرام از جمله تمامی پیام‌ها، گروه‌ها، کانال‌ها، فیلم‌ها، عکس‌ها، موسیقی‌ها و… به طور کلی از بین رفته و از دسترس خارج می‌شود. دیلیت اکانت کردن تلگرام می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله رایج‌ترین آن‌ها به ویژه در ایران می‌توان به فیلتر شدن این پیام‌رسان اشاره کرد. کاربران باید توجه داشته باشند که دیلیت اکانت کردن تلگرام نمی‌تواند از داخل خود اپلیکیشن صورت گرفته و برای این امر باید به سراغ سایت اصلی تلگرام رفت. البته همانطور که اپلیکیشن تلگرام فیلتر شده است، سایت این اپلیکیشن نیز فیلتر بوده و وارد شدن به آن نیازمند استفاده از فیلترشکن یا برنامه‌های تغییردهنده IP می‌باشد. البته تلگرام قابلیتی را در اختیار کاربران قرار داده که سبب می‌شود کاربران بتوانند از حذف خودکار اکانت تلگرام خود در صورت عدم استفاده از آن بهره ببرند. در این روش با تغییر تنظیمات تلگرام، کاربر تعیین می‌کند که اگر در مدت زمان یک ماه تا یک سال از اکانت تلگرام خود استفاده نکرده و به نوعی آنلاین نشده باشد، اکانت وی به صورت خودکار حذف گردد. روش دیگری نیز برای حذف اکانت تلگرام وجود داشته که البته روش امنی محسوب نمی‌شود. این روش استفاده از ربات‌های حذف اکانت تلگرام می‌باشد.

شما چه روش‌هایی را برای حذف و پاک کردن حساب کاربری تلگرام می‌شناسید؟ آیا تا به حال اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کرده‌اید؟ به نظرتان بهترین روش برای انجام این کار کدام است؟ به عنوان برنامه جایگزین استفاده از کدام برنامه پیام‌رسان را پیشنهاد می‌دهید؟ از چالش‌ها، تجربیات و نظرات خود برای ما بنویسید و اگر این مطلب برای شما کارساز بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

اپلیکیشن فیلمبرداری

۱ نظر در “حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن | دیلیت اکانت سریع تلگرام

 1. elaheh___5045 گفت:

  دوسش ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.