دانلود از یوتیوب | چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟ ✅​🎞️​📥​

روش دانلود از یوتیوب

یوتیوب یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های مجازی بوده که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. اگر به اپلیکیشن یوتیوب مراجعه کرده باشید می‌بینید که برای هر موضوعی تعداد زیادی ویدیو را می‌توانید پیدا کنید. شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید ویدیویی را از یوتیوب دانلود کرده اما با مشکل مواجه شده باشید. دانلود از یوتیوب یکی از چالش‌های بزرگ برای بسیاری از کاربران بوده که در این مقاله قصد داریم چگونگی آن را بررسی کنیم. روش دانلود از یوتیوب ترفندهایی دارد که با شما با اشتراک می‌گذاریم، با ما همراه باشید.

فهرست محتوا پنهان کردن
ترفندهای دانلود از یوتیوب

ترفندهای دانلود از یوتیوب

همانطور که گفته شد روش دانلود از یوتیوب به یکی از چالش‌های بزرگ برای بسیاری از کاربران تبدیل شده است. در واقع اپلیکیشن یوتیوب از قابلیت دانلود برخوردار است، اما خدماتی از جمله دانلود در نسخه‌ پریمیوم این اپلیکیشن وجود داشته و برای استفاده از آن نیاز به خرید اکانت و اشتراک پریمیوم می‌باشد. در صورتی که فردی اشتراک پریمیوم داشته باشد با استفاده از گزینه‌ دانلود تعبیه شده در زیر هر ویدیو، می‌تواند به سادگی ویدیوی مورد نظر را در با کیفیت‌های متفاوت دانلود کند. اما اگر فردی قادر به خرید اشتراک یا اکانت یوتیوب نباشد و یا نخواهد این اشتراک را خریداری کند باید از ترفندهای دیگری برای دانلود استفاده کند. از جمله این ترفندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تغییر آدرس ویدیو

تغییر آدرس ویدیو یکی از ساده‌ترین روش‌های دانلود ویدیو از یوتیوب است. در واقع شما با ایجاد یک تغییر کوچک در لینک ویدیو می‌توانید نسبت به دانلود آن اقدام کنید. برای این امر کافی است تا در لینک ویدیوی موجود در یوتیوب پس از کلمه‌ یوتیوب دو حرف p اضافه کرده (مثال: www.youtubepp.com/youraddress) و سپس کلید Enter را فشار دهید. این امر سبب می‌شود تا شما به صفحه‌ دانلود منتقل شده و پس از آن بتوانید ویدیوی مد نظر خود را با کیفیت‌های مختلف دانلود کنید. البته این تغییر آدرس تنها به مورد ذکر شده خلاصه نشده و با ایجاد تغییرات دیگر در لینک ویدیوی یوتیوبی مد نظر نیز می‌توان به سایت دیگری که اجازه دانلود ویدیو را می‌دهد وارد شد. از جمله این تغییرات آدرس ویدیو می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • اضافه کردن پیشوند SS قبل از حرف y در آدرس ویدیو. مثال: (SSyoutube.com/youraddress)
  • اضافه کردن پیشوند pwn قبل از حرف y در آدرس ویدیو. مثال: (pwnyoutube.com/youraddress)
  • اضافه کردن پیشوند vd قبل از حرف y در آدرس ویدیو. مثال: (vdyoutube.com/youraddress)

استفاده از سایت‌های دانلود از یوتیوب | دانلود ویدیو از یوتیوب

یکی دیگر از ترفندهای ساده برای دانلود ویدیو از یوتیوب استفاده از وب سایت‌های یوتیوب دانلودر است. استفاده از این وب سایت‌ها سبب می‌شود تا دیگر نیازی به نصب نرم‌ افزارهای اضافی نداشته باشید و همچنین به واسطه‌ در دسترس بودن دائمی مرورگر بر روی کامپیوتر و گوشی‌ها بتوانید به سرعت نسبت به دانلود ویدیوی مد نظر خود اقدام کنید. سایت‌های مختلفی جهت دانلود ویدیو از یوتیوب طراحی شده‌اند که از جمله این سایت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سایت FlyDownloader.com | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب FlyDownloader.com

سایت FlyDownloader.com نه‌ تنها یک سایت معتبر برای دانلود ویدیو از یوتیوب بوده، بلکه امکان دانلود ویدیو از دیگر شبکه‌های اجتماعی از جمله تیک‌ تاک، فیسبوک، اینستاگرام و… را نیز برای شما فراهم می‌کند. برای استفاده از این سایت تنها کافی‌ست تا وارد یوتیوب شده و لینک ویدئوی مورد نظر خود را کپی کنید. سپس به سایت FlyDownloader.com مراجعه کرده و پس از وارد کردن لینک ویدیو بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید. مزیت استفاده از این سایت این است که پس از انتخاب گزینه‌ دانلود، لینک‌های دانلود مستقیم برای شما ظاهر شده که می‌توانید کیفیت مد نظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید. همچنین امکان دانلود کامل ویدیو، دانلود ویدئویی بی‌صدا و یا فایل صوتی ویدیو نیز امکان‌پذیر است.

سایت GiveFastLink.com | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب GiveFastLink.com

از دیگر سایت‌هایی که برای دانلود ویدیو از یوتیوب می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد می‌توان به سایت GiveFastLink.com اشاره کرد. با استفاده از این سایت نیازی به نصب اپلیکیشن نبوده و احتیاجی به ساخت اکانت نیز نیست. ساز و کار استفاده از این سایت نیز مانند وب‌ سایت قبل بوده و امکان دانلود ویدئوهای یوتیوب به صورت MP3 را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

سایت Y2Mate | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب Y2Mate

از جمله ایمن‌ترین سایت‌ دانلود از یوتیوب می‌توان به سایت Y2Mate اشاره کرد. این سایت احتیاجی به ثبت‌نام و ساخت اکانت نداشته و اطلاعاتی را نیز ذخیره نمی‌کند. همین امر سبب می‌شود تا به عنوان ایمن‌ترین سایت دانلود شناخته شود. با استفاده از این وب سایت هیچ گونه محدودیتی بابت دانلود ویدیوهای مختلف نداشته و می‌توانید ویدیوهای مورد نظر خود را با کیفیت‌های مختلف دانلود کنید. همچنین امکان دانلود فایل صوتی ویدیوها نیز وجود دارد. ساز و کار استفاده از این سایت نیز مانند وب‌ سایت‌های دیگر است.

سایت SaveFrom | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب SaveFrom

دیگر سایتی که امکان دانلود ویدیو از یوتیوپ و توییتر را برای کاربران فراهم می‌کند سایت SaveFrom نام دارد. برای استفاده از این سایت کافی‌ست تا وارد سایت شده و در نوار مربوطه لینک یوتیوب ویدیو مورد نظر خود را وارد کنید. زمانی که لینک وارد شد این سایت عملیات شناسایی ویدیو را به صورت خودکار انجام داده و باکس دانلود آن در اختیار شما قرار می‌گیرد. در باکس دانلود امکان انتخاب کیفیت مورد نظر ویدیو وجود داشته که پس از انتخاب کیفیت مورد نظر و انتخاب گزینه‌ دانلود، فرایند دانلود آغاز می‌گردد. لازم به ذکر است که در این سایت امکان دانلود فایل‌های بی‌صدا نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

سایت SSYoutube | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب SSYoutube

از دیگر سایت‌های معتبر دانلود می‌توان به سایت SSYoutube اشاره کرد که از رابط کاربری ساده‌ای برخوردار می‌باشد. پس از ورود به این سایت با کادری مواجه می‌شوید که باید لینک ویدیو یوتیوب مورد نظر خود را در آن وارد کنید. سپس از کادر پایین صفحه کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه Show More می‌توانید کیفیت‌های متنوع‌تری را ببینید که در بین این کیفیت‌ها ویدیوهای بی‌صدا نیز وجود دارد. پس از انتخاب کیفیت مورد نظر لازم است بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید تا فرآیند دانلود آغاز شود.

سایت SnapSave | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب SnapSave

سایت دیگری که امکان دانلود ویدیو از پلتفرم‌های مختلف از جمله یوتیوب را در اختیار کاربر قرار می‌دهد سایت SnapSave است. پس از ورود به سایت SnapSave کافیست لینک ویدیوی مورد نظر را در نوار مربوطه وارد کنید. پس از این امر باکسی در اختیار شما قرار گرفته که کیفیت‌ها و فرمت‌های مختلف ویدیوی مورد نظرتان را در اختیار شما قرار می‌دهد. زمانی که کیفیت و فرمت مورد نظر را انتخاب کردید کافی‌ست بر روی گزینه‌ Get Link کلیک کنید تا پس از مدت کوتاهی گزینه‌ دانلود برای شما فرستاده شود. با کلیک بر روی گزینه دانلود فرآیند دانلود آغاز می‌گردد.

سایت ToMP3 | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب ToMP3

سایت بعدی از سایت‌های معتبری که برای دانلود ویدیو از یوتیوب می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد می‌توان سایت ToMP3 را نام برد. زمانی که به این سایت وارد می‌شوید با کادری مواجه شده که مخصوص جای‌گذاری لینک ویدیوی مورد نظر شماست. زمانی که لینک درون کادر وارد شد لازم است بر روی گزینه‌ استارت کلیک کنید تا فرمت‌های مختلف ویدیوی مورد نظر شما در اختیارتان قرار گیرد. زمانی که کیفیت و فرمت مورد نظر خود را یافتید بر روی گزینه‌ Convert کلیک کنید تا به یک پنجره‌ پاپ‌آپ وارد شوید. از پنجره‌ مورد نظر گزینه‌ دانلود را کلیک کنید تا فرآیند دانلود آغاز گردد.

کسب درآمد اینترنتی از سایت های خارجی و ایرانی

سایت videovor

سایت دانلود از یوتیوب videovor

سایت videovor از دیگر وب سایت‌هایی بوده که می‌تواند برای دانلود فایل‌های صوتی و تصویری از یوتیوب به صورت رایگان مورد استفاده قرار گیرد. جهت استفاده از این وب‌ سایت کافی‌ست تا لینک URL ویدیو را در کادر Video URL to Download موجود در سایت قرار داده و گزینه‌ Paste را انتخاب کنید. سپس از بین کیفیت‌های مختلف ویدیو، کیفیت مد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید. سایت videovor از جمله سایت‌های کاملا آنلاین و رایگان بوده که همین امر سبب می‌شود برای استفاده از آن به نصب نرم‌ افزارهای مختلف نیاز نباشد. این وب‌ سایت امکان دانلود ویدیوها با فرمت‌های مختلف MKV، MP4، AVI، 3GP و MOV را در اختیار کاربران قرار داده و برای تبدیل ویدیو به فرمت‌های صوتی مانند MP3 و AAC نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سایت BitDownloader

سایت دانلود از یوتیوب BitDownloader

سایت BitDownloader نیز می‌تواند برای دانلود سریع ویدیو از یوتیوب مورد استفاده قرار گیرد. این سایت علاوه بر یوتیوب دانلود ویدیو از توییتر، تیک‌ تاک و ویمئو را نیز پشتیبانی کرده و دارای افزونه‌ مرورگر نیز می‌باشد. همچنین با استفاده از این وب سایت امکان دانلود صدا به صورت MP3 یا دیگر فرمت‌ها نیز وجود دارد. جهت استفاده از سایت BitDownloader کافیست لینک URL ویدیو یوتیوب را در بالای سایت نوشته و سپس بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید. پس از انتخاب گزینه‌ دانلود پیش نمایشی از ویدیو ارائه شده و مدت زمان و کیفیت آن نیز نشان داده می‌شود. سپس باید بر روی لینک راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه‌ Save as ویدیو را با فرمت مدنظر دانلود کنید.

سایت Yout.com

سایت دانلود از یوتیوب Yout.com

یکی دیگر از وب‌ سایت‌هایی که جهت دانلود ویدیو از یوتیوب می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد سایت Yout.com است. این وب‌ سایت یک مبدل MP3 و MP4 یوتیوب بوده و تنها با حذف سه حرف از لینک URL ویدیو می‌تواند ویدیو را دانلود کند. جهت استفاده از این سایت کافی‌ست تا در یوتیوب آدرس ویدیو مورد نظر را تغییر دهید. جهت تغییر آدرس ویدیو کافی‌ست 3 حرف پایانی عبارت Youtube یعنی ube را از کلمه‌ Youtube موجود در لینک URL ویدیو حذف کرده تا لینک ویدیو به شکل www.yout.com درآید. سپس بر روی گزینه Enter کلیک کنید تا ویدیو یا صدای مد نظر با کیفیت دلخواه شما به سایت Yout.com انتقال داده شود. سپس از وب‌ سایت می‌توانید به راحتی نسبت به دانلود آن اقدام کنید. با استفاده از این نرم‌ افزار می‌توان فرمت صوتی MP3 و فرمت ویدیویی MP4 را به یکدیگر تبدیل کرد. لازم به ذکر است که این وب‌ سایت امکان دانلود نامحدود نیز دارد.

سایت VIDPAW | سایت دانلود از یوتیوب

سایت دانلود از یوتیوب VIDPAW

سایت VIDPAW از جمله سایت‌های رایگان دانلود ویدیو از یوتیوب بوده که امکان نصب اپلیکیشن آن بر روی ویندوز و MacOS نیز وجود دارد. از این وب‌ سایت می‌توان برای دانلود ویدیو از پلتفرم‌های مختلف از جمله یوتیوب، اینستاگرام، ویمئو و فیسبوک استفاده کرد. این وب سایت از قابلیت دانلود نامحدود برخوردار بوده و تمامی فرمت‌ها و کیفیت‌های ویدیویی اعم از فرمت‌های MP3،  MP4، 3GP و WebM و کیفیت‌های 144p تا 8K را پشتیبانی می‌کند. جهت استفاده از این وبسایت کافی‌ست لینک ویدیوی مد نظر را در کادر بالای وب‌ سایت وارد کرده و سپس بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید. پس از انتخاب دانلود صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که ویدیوی مورد نظر را با کیفیت‌های مختلف ارائه کرده است. سپس باید فرمت و کیفیت دلخواه انتخاب شده و بر روی گزینه دانلود کلیک شود.

سایت Ddownr

سایت دانلود از یوتیوب Ddownr

از دیگر دانلودکننده‌های ایمن و رایگان که برای دانلود ویدیو از یوتیوب می‌تواند استفاده شود سایت Ddownr بوده که جهت استفاده از آن کافی‌ست لینک URL ویدیوی مورد نظر را کپی‌ کرده و در سایت paste کنید. سپس باید بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید تا کیفیت‌ها و فرمت‌های مختلف ویدیو به نمایش درآید. پس از انتخاب کیفیت و فرمت مورد نظر ویدیو در قالب یک فایل Zip بر روی موبایل یا کامپیوتر دانلود می‌گردد. از جمله مزیت‌های این وب‌ سایت آن است که دانلود کامل ویدیو در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به صورت رایگان انجام می‌شود. البته این وب سایت دارای یک ویژگی منفی نیز بوده که این ویژگی آن است که با استفاده از این وب‌ سایت امکان دانلود ویدیوهایی که دارای حق کپی رایت هستند وجود ندارد و برای این امر لازم است از نسخه‌ پولی یوتیوب که فعال‌سازی آن در ایران بسیار دشوار است استفاده شود.

سایت KeepVid

سایت دانلود از یوتیوب KeepVid

یکی دیگر از پلتفرم‌ها برای  ابزارهای دانلود از یوتیوب پلتفرم سایت KeepVid است که امکان دانلود ویدیو بدون استفاده از نرم‌ افزار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت در واقع مانند یک مبدل ویدیوی آنلاین و ویرایشگر ویدیو عمل کرده که از قابلیت دانلود ویدیو از یوتیوب نیز برخوردار است. برای استفاده از این وب‌ سایت کافی‌ست لینک URL ویدیو یوتیوب در کادر بالای سایت Paste شده و بر روی گزینه‌ دانلود کلیک شود تا فرمت‌های مختلف ویدیو به نمایش درآید. سپس با انتخاب فرمت مورد نظر دانلود ویدیو آغاز می‌گردد. از دیگر مزیت‌های سایت KeepVid آن است که علاوه بر یوتیوب از وب‌ سایت‌ها و پلتفرم‌های دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از نسخه‌ دسکتاپ سایت KeepVid می‌توان ویدیوها را با کیفیت 1080 پیکسل نیز دانلود کرد.

سایت YTMP3

سایت دانلود از یوتیوب YTMP3

از دیگر وب‌ سایت‌های مهم دانلود ویدیو از یوتیوب می‌توان به سایت YTMP3 اشاره کرد که از جمله سریع‌ترین سایت‌ها جهت دانلود ویدیو از یوتیوب می‌باشد. این سایت کاملا رایگان بوده و از قابلیت تبدیل ویدیوها به فرمت MP3 و کیفیت 320 نیز برخوردار است. جهت استفاده از این وب‌ سایت لازم است تا لینک URL ویدیو در کادر بالای صفحه‌ این وب‌سایت کپی شده تا پس از زمان کوتاهی گزینه‌ دانلود فعال شود. سپس با انتخاب گزینه‌ قرمز رنگ دانلود می‌توان نسبت به دانلود فیلم اقدام کرد. سایت YTMP3 جزو سریع‌ترین وب‌ سایت‌ها جهت دانلود از یوتیوب بوده و از کاربری آسانی برخوردار است. با این حال زمانی که تعداد زیادی ویدیو به صورت همزمان در حال دانلود هستند، ممکن است سرعت دانلود اندکی کاهش یابد.

وب‌ سایت QDownloader.cc

دانلود از یوتیوب

وب‌ سایت QDownloader.cc نیز از دیگر وب‌ سایت‌های قابل استفاده جهت دانلود از یوتیوب می‌باشد که می‌تواند بر روی کامپیوتر و موبایل مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از این وب‌ سایت کافیست‌ تا لینک دانلود ویدیوی مورد نظر را از یوتیوب کپی کرده و در کادر تعبیه شده در این وب‌ سایت وارد کنید. پس از آن می‌توانید فرمت‌های مختلف ویدیو را از میان فرمت‌هایی مانند MP4، webm، 3GP و دیگر فرمت‌ها در اختیار داشته باشید. سپس باید فرمت مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید.

استفاده از ربات تلگرامی دانلود از یوتیوب

روش دیگر دانلود ویدیو از یوتیوب استفاده از ربات تلگرامی دانلود از یوتیوب است. استفاده از ربات‌های تلگرامی برای کاربران گوشی‌های اندروید و IOS مناسب بوده و در صورتی که بر روی دسکتاپ خود نرم‌ افزار تلگرام داشته باشید نیز می‌توانید جهت دانلود ویدیو مورد نظر خود از لپ‌ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید. برای استفاده از این ربات تنها کافی‌ست تا ID ربات تلگرام Youtibot را جستجو کرده، وارد آن شده و گزینه‌ استارت را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به ربات کافیست تا لینک ویدیو یوتیوبی مد نظر خود را در این ربات وارد کرده و گزینه‌ ارسال را فشار دهید. پس از ارسال شدن لینک ویدیو به ربات پس از چند ثانیه این ربات تلگرامی ویدیوی مورد نظر شما را با دو کیفیت متفاوت برایتان ارسال می‌کند که از بین ویدیوهای ارسال شده می‌توانید گزینه‌ مورد نظر خود را انتخاب کرده و دانلود کنید. البته ربات‌های تلگرامی دیگری نیز هستند که امکان دانلود ویدیو از یوتیوب را برای شما فراهم کرده و ساز و کاری مشابه با ربات Youtibot دارند. از جمله این ربات‌ها می‌توان به وارد زیر اشاره کرد.

  • @Utubebot
  • @uVidBot
  • @youtubednbot
  • @remoteyoutubedl_bot

استفاده از نرم‌ افزار MP4 Downloader Pro | روش دانلود ویدیو از یوتیوب

نرم‌ افزار دانلود از یوتیوب MP4 Downloader Pro

اگر هیچ یک از موارد بالا کارساز نبود می‌توانید به سراغ نرم‌ افزارهای طراحی شده برای دانلود از یوتیوب بروید. نرم‌ افزارهای زیادی برای دانلود ویدیو از یوتیوب طراحی شده که یکی از بهترین آن‌ها نرم‌ افزار MP4 Downloader Pro است. این نرم‌ افزار کاملا رایگان بوده و از رابط کاربری ساده‌ای نیز برخوردار است. جهت دانلود ویدیو با استفاده از نرم‌ افزار MP4 Downloader Pro کافیست تا این نرم‌ افزار را بر روی گوشی خود نصب کرده و پس از وارد شدن به آن، لینک ویدیوی مورد نظر خود از یوتیوب کپی کرده و در این نرم‌ افزار Paste کنید. پس از این امر بر روی گزینه‌ Start کلیک کرده تا دانلود ویدیو آغاز شود. از گزینه‌ Open Folder نیز می‌توانید ویدیوهای دانلود شده از ویدیو یوتیوب را ببینید.

استفاده از نرم‌ افزار VDownloader

نرم‌ افزار دانلود از یوتیوب VDownloader

VDownloader یکی دیگر از نرم‌ افزارهای دانلود بوده که برای دسکتاپ طراحی شده است. برای استفاده از این نرم‌ افزار کافی‌ست تا نام این نرم‌ افزار را در گوگل جستجو کرده و آن را بر روی لپ‌ تاپ یا کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید. پس از نصب نرم‌ افزار و وارد شدن به آن کافی‌ست تا لینک ویدیوی یوتیوبی مورد نظر خود را کپی کرده و در فیلد دانلود تعبیه شده درون این نرم‌ افزار Paste کنید. در مدت زمان کوتاهی نرم‌ افزار ویدئوی مورد نظر شما را پیدا کرده و پس از آن گزینه‌ دانلود برای شما فعال می‌شود. پیش از انتخاب دانلود کیفیت مد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه‌ بر روی گزینه‌ دانلود کلیک کنید. پس از آن کافی‌ست را بر روی گزینه‌ Save کلیک کرده تا دانلود ویدیو از یوتیوب آغاز شود. ویدیوهای دانلود شده توسط این نرم‌ افزار بر روی Folder پیش‌فرض نرم‌ افزار ذخیره می‌شود. پس اگر قصد دارید تا ویدیوها را در محیط جداگانه و اختصاصی ذخیره کنید باید مسیر پیش‌فرض نرم‌ افزار را تغییر دهید.

نرم‌ افزار TubeMate

نرم‌ افزار دانلود از یوتیوب TubeMate

از دیگر نرم‌ افزارهایی که برای دانلود فیلم از یوتیوب می‌توانند مورد استفاده قرار گیرد می‌توان به نرم‌ افزار TubeMate اشاره کرد. با استفاده از این نرم‌ افزار کاربران می‌توانند فیلم‌های مورد نظر خود را با کیفیت‌های مختلف از یوتیوب دانلود کنند. از جمله ویژگی‌های این نرم‌ افزار می‌توان به قابلیت دانلود در پس زمینه، از سرگیری دانلود، پخش‌کننده‌ داخلی و دانلودهای متعدد به صورت همزمان اشاره کرد. نرم‌ افزار TubeMate از برنامه‌های پخش ویدیو مانند Vimeo و Dailymotion پشتیبانی کرده و این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا فیلم‌های دانلود شده با این نرم‌ افزار را توسط این پخش‌کننده‌ها مشاهده کنند.

ویژگی‌های قابل اشاره این نرم‌ افزار تکنولوژی دانلود پیشرفته، قابلیت دانلود فیلم‌ها با فرمت‌های MP4، AAS و FLV، قابلیت تبدیل فایل‌های MP3 به فرمت‌های مورد نیاز، قابلیت لغو و توقف و از سرگیری دانلود، قابلیت ایجاد لیست پخش موزیک ویدیو و قابلیت انتخاب مکان دلخواه برای ذخیره فیلم‌ها در حافظه‌ دستگاه است.

نرم‌ افزار Videoder

نرم‌ افزار دانلود از یوتیوب Videoder

از جمله نرم‌ افزارهای محبوب دیگر برای دانلود ویدیوهای یوتیوب برای گوشی‌های اندوریدی می‌توان به نرم‌ افزار Videoder اشاره کرد. این نرم‌افزار از قابلیت جهت‌یابی آسانی برخوردار بوده و رابط کاربری بسیار ساده‌ای برای آن در نظر گرفته شده است. از این رو تمامی کاربران می‌توانند به سهولت از آن برای دانلود ویدیو استفاده کنند. نرم‌ افزار Videoder از وب‌سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک پشتیبانی کرده و این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند تا لینک‌های دانلود را بدون نیاز به باز کردن این نرم‌ افزار پخش کنند. لازم به ذکر است که نسخه‌ رایگان Videoder دارای تبلیغات زیادی بوده که با خرید نسخه‌ پریمیوم آن می‌توان نسبت به حذف تبلیغات اقدام کرد.

نرم‌ افزار Pure Tube

نرم‌ افزار دانلود زا یوتیوب Pure Tube

از دیگر نرم‌ افزارهای مفید برای دانلود ویدیو از یوتیوپ می‌توان به نرم‌ افزار Pure Tube اشاره کرد. این نرم‌ افزار فاقد تبلیغات بوده و قابلیت دانلود در پس زمینه را دارد. از این رو کاربران می‌توانند همزمان با انجام امور خود نسبت به دانلود فایل‌های ویدیویی از یوتیوب نیز اقدام کنند. با استفاده از این نرم‌ افزار کاربران می‌توانند رزولوشن مورد نیاز خود را از بین گزینه‌هایی مانند 720 پیکسل، 1080 پیکسل، 2K و 4K انتخاب کرده و فرمت فایل‌ها را به صورت MP3 و MP4 نیز انتخاب کنند . پس از آن نسبت به بارگیری اقدام فرمایند. این نرم‌ افزار از قابلیت دانلود به صورت دسته‌ای نیز برخوردار می‌باشد.

نرم‌ افزار NewPipe

نرم‌ افزار دانلود از یوتیوب NewPipe

NewPipe نیز از دیگر نرم‌ افزارهای رایگان برای دانلود ویدیو از یوتیوب بوده که امکان دانلود آسان فیلم از یوتیوب را برای کاربران فراهم می‌کند. این نرم‌ افزار برای اجرا به API Google یا سرویس‌های تحریک‌کننده Google Play احتیاجی ندارد. این نرم‌ افزار لینک ویدیوی مورد نظر را از یوتیوب دریافت کرده و داخل برنامه‌ها آن را به اجرا در می‌آورد. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند با حفظ حریم خصوصی خود نسبت به دانلود فیلم‌های یوتیوب اقدام کنند. از دیگر ویژگی‌های این نرم‌ افزار می‌توان به قابلیت پخش موسیقی در پس زمینه اشاره کرد. این نرم‌ افزار قابلیت تغییر و تنظیم کیفیت پخش ویدیو را در اختیار کاربر قرار داده و این امکان را فراهم می‌کند تا ویدیوها و صداها را با رزولوشن‌های مختلف دانلود کند. قابلیت پخش ویدیو در پس ‌زمینه، عدم نیاز به خدمات گوگل پلی برای اجرا و حجم کم و اشغال فضای کمی از رم و حافظه ذخیره‌سازی نیز از دیگر ویژگی‌های نرم‌ افزار NewPipe می‌باشد.

نرم افزار insTube

دانلود از یوتیوب

نرم افزار insTube از جمله برنامه‌های دانلود ویدیو از یوتیوب بوده که نه تنها برای یوتیوب بلکه برای دانلود ویدیو و موسیقی از صدها وب‌سایت قابل استفاده می‌باشد. برای استفاده از این نرم افزار می‌توان فایل ویدیویی و صوتی مورد نظر را با فرمت و وضوح مورد نظر در محل ذخیره‌ دستگاه ذخیره کرد. همچنین امکان ذخیره‌ فایل‌ها با سرعت بالا و دانلود همزمان فایل‌ها نیز در این نرم افزار وجود دارد. از جمله ویژگی‌های اپلیکیشن insTube می‌توان به پشتیبانی از فرمت‌های 4K و HD، امکان دانلود رایگان فیلم و موسیقی، سرعت بالا برای دانلود، قابلیت استفاده به عنوان مرورگر، امکان پخش داخلی ویدیو و موسیقی، حجم کم، قفل داخلی ویدیو و مصرف کم باتری، داده و رم اشاره کرد.

نرم افزار SnapTube

دانلود از یوتیوب

چنانچه به دنبال نرم افزار دانلود از یوتیوب برای سیستم عامل اندود هستید، نرم افزار SnapTube جزو گزینه‌های پرطرفدار می‌باشد. با استفاده از این نرم افزار می‌توان فایل‌های صوتی و ویدیویی را نه تنها از یوتیوب، بلکه از فیسبوک، اینستاگرام، Vine، Vimeo و… دانلود کرد. نرم افزار SnapTube دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده که امکان جستوجوی فایل‌های مورد نظر با استفاده از کلمات کلیدی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ضمن این نرم افزار از رزولوشن‌های مختلف ویدیو پشتیبانی می‌کند. از جمله ویژگی دیگر SnapTube می‌توان به امکان مدیریت دانلود ویدیوها، استفاده‌ ایمن، امکان دانلود مستقیم فایل‌های MP3 و امکان دانلود در چندین رزولوشن مختلف اشاره کرد.

نرم افزار VidMate

دانلود از یوتیوب

 

نرم افزار VidMate یک نرم افزار ترکیبی ساخته شده از نرم افزارهای Tubemate و SnapTube می‌باشد. این نرم افزار مجهز به مرورگر داخلی بوده و می‌تواند برای دانلود انواع فایل‌های ویدیویی و صوتی مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این نرم افزار می‌توان فیلم‌ها را به صورت آنلاین پخش کرده و یا نسبت به دانلود آن‌ها اقدام کرد. با بهره‌گیری از نرم افزار VidMate می‌توان فیلم‌ها را در رزولوشن‌های مختلف دانلود کرد. لازم به ذکر است که VidMate نه تنها برای یوتیوب، بلکه برای دانلود ویدیو از شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام، Vimeo، FunnyorDie، Dailymotion، Tumblr، Metacafe، Vine، Soundcloud و… نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به رابط کاربری ساده، امکان فیلتر فیلم‌ها بر اساس رتبه، سال تولید و ژانر، تبلیغات کم و امکان دانلودهای متعدد با پشتیبانی از مرورگر داخلی اشاره کرد.

نرم افزار YT3 Downloader

دانلود از یوتیوب

جهت دانلود از یوتیوب با استفاده از گوشی موبایل می‌توان از نرم افزار YT3 Downloader نیز استفاده کرد. با استفاده از این نرم افزار امکان دانلود انواع فیلم و موسیقی از یوتیوب وجود دارد. این نرم افزار دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده اما ویژگی‌های متعددی اعم از امکان دانلود با وضوح بالا، پشتیبانی از فرمت‌های مختلف MP3 و MP4، دانلود با سرعت بالا و… را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

نرم افزار YTD Downloader

دانلود از یوتیوب

کاربران سیستم عامل اندروید می‌تواند برای دانلود فیلم و موسیقی از یوتیوب از نرم افزار YTD Downloader نیز استفاده نمایند. این نرم افزار امکان دانلود نامحدود را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ضمن علاوه بر یوتیوب از دیگر سایت‌های پخش‌کننده نیز پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از این نرم افزار می‌توان یک لیست پخش ایجاد کرده و فایل‌های مورد نظر را در آن ذخیره کرد. همچنین امکان تعیین رمز عبور برای محافظت از محتوا نیز برای این نرم افزار در نظر گرفته شده است. نرم افزار YTD Downloader علیرغم قابلیت‌های زیادی که دارد، برنامه‌ای کم حجم بوده و فضای اندکی از حافظه‌ گوشی را اشغال می‌کند.

نرم افزار 4KVD

دانلود از یوتیوب

اگر قصد دانلود فیلم و موسیقی از یوتیوب را داشته و برای این امر می‌خواهید از سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس استفاده کنید، نرم افزار 4KVD می‌تواند به شما کمک کند. این نرم افزار از قابلیت‌های متعددی اعم از امکان دانلود دسته‌ای، امکان ذخیره‌ لیست‌های پخش و امکان دانلود با کیفیت‌های 720 پیکسل تا 4K برخوردار است. با استفاده از این نرم افزار همچنین می‌توان زیرنویس‌های یوتیوب را نیز دانلود و ذخیره کرد. برای استفاده از نرم افزار 4KVD می‌توان لینک ویدیوی مورد نظر را در کادر مربوطه ذخیره کرده و پس از انتخاب فرمت و کیفیت ویدیو، گزینه‌ دانلود را انتخاب نمایید. در ضمن توجه داشته باشید که این نرم افزار تنها برای دانلود حداکثر 30 فایل در روز قابل استفاده بوده و برای دانلود بیشتر نیاز به خرید اشتراک وجود دارد.

نرم افزار VLC

دانلود از یوتیوب

نرم افزار VLC نیز از جمله نرم افزارهای دانلود از یوتیوب برای ویندوز می‌باشد. برای استفاده از این نرم افزار کافی‌ست تا پس از دانلود و نصب آن بر روی سیستم عامل ویندوز، لینک ویدیو یوتیوب را کپی ‌کرده و پس از انتخاب منوی Media در نرم افزار VLC و انتخاب گزینه‌ Open Network Stream لینک کپی کرده را در قسمت Please enter the network URL جایگذاری کنید. در این مرحله اگر بر روی گزینه‌ Play کلیک کنید، ویدیو برایتان پخش می‌شود. همچنین با مراجعه به گزینه‌ Codec و انتخاب و کپی کردن لینک مقابل گزینه‌ لوکیشن می‌توانید ویدیو را در صفحه‌ جدیدی باز کرده و با کلیک راست بر روی آن و انتخاب گزینه‌ Save video as ویدیو را دانلود کنید.

نرم افزار 5K Player

دانلود از یوتیوب

نرم افزار 5K Player یک نرم افزار رایگان بوده که می‌تواند برای دانلود از یوتیوب مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از این نرم افزار لازم است تا لینک ویدیوی مورد نظر در کادر موجود در این نرم افزار کپی شده و از میان گزینه‌های دانلودی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، فایل مورد نظر را انتخاب کنید. نرم افزار 5K player یک نرم افزار ایمن بوده و فاقد هر گونه ویروسی می‌باشد.

نرم افزار YouTubeByClick

دانلود از یوتیوب

از دیگر نرم افزارهای دانلود از ویدیوی مناسب برای کامپیوتر می‌توان به نرم افزار YouTubeByClick اشاره کرد. این نرم افزار دارای نسخه‌ رایگان بوده که البته با صرف هزینه‌ اندک می‌توان نسخه‌ پریمیوم آن را نیز در اختیار داشت. نرم افزار YouTubeByClick دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده که اگر در حالت اجرا باشد، در صورت کپی هر لینک ویدیویی فورا امکان دانلود سریع آن را بدون نیاز به جایگذاری لینک در کادر مخصوص، در اختیارتان قرار می‌دهد.

نرم افزار Winx

دانلود از یوتیوب

برای دانلود از یوتیوب در ویندوز می‌توان از نرم افزار Winx نیز استفاده کرد. این نرم افزار یک برنامه‌ کاملا امن و عاری از ویروس بوده که نسخه‌ رایگان آن دارای تبلیغ می‌باشد. برای استفاده از این نرم افزار کافیست پس از دانلود و نصب آن بر روی کامپیوتر لینک ویدیوی مورد نظر خود را در کادر URL موجود در نرم افزار کپی کرده تا امکان دانلود ویدیو با کیفیت و رزولوشن‌های مختلف در اختیارتان قرار گیرد.

نرم افزارهای Documents by Readdle

دانلود از یوتیوب

برای دانلود ویدیو از یوتیوب با سیستم عامل IOS می‌توانید از نرم افزار Documents by Readdle استفاده نمایید. پس از دانلود و نصب این نرم افزار کافی‌ست تا مرورگر وب را باز کرده و صفحه‌ http://www.videosolo.com/online-video-downloader/ را بیابید. سپس لینک ویدیوی مورد نظر خود را در کادر موجود در این صفحه کپی کرده تا ویدیو پس از چند دقیقه برایتان Decode شود. پس از Decode شدن ویدیو فرمت‌ها و کیفیت‌های مختلف آن برایتان به نمایش در می‌آید. در این مرحله می‌توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و نام و محل ذخیره‌سازی را وارد کنید تا دانلود از یوتیوب آغاز شود. در قسمت پایین صفحه می‌توانید ویدیوهای دانلود شده را مشاهده کنید. جهت ذخیره ویدیو در گوشی نیز می‌توان وارد صفحه‌ اصلی Documents شده و پوشه‌ دانلودها را باز نمایید. سپس پس از انتخاب ویدیوی مورد نظر سه نقطه کنار آن را انتخاب نموده و گزینه‌ Share را بفشارید تا ویدیو Save شود. ویدیوی دانلود شده در Photos ذخیره می‌گردد.

تولید محتوا با گوشی

روش دانلود از اپلیکیشن یوتیوب در یک نگاه

نرم‌ افزار یوتیوب یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در تمام دنیا بوده که برای هر موضوعی می‌توان تعداد زیادی ویدیو را در آن یافت. دانلود ویدیوها از یوتیوب نیازمند خرید اشتراک پریمیوم بوده که در صورتی که فردی اکانت پریمیوم نداشته باشد برای دانلود ویدیو از یوتیوب باید از ترفندهای مختلفی استفاده کنند که این ترفندها شامل تغییر آدرس ویدیو، استفاده از نرم‌ افزارهای دانلود از یوتیوب، استفاده از وب سایت‌های مربوطه و یا استفاده از ربات‌های تلگرامی می‌باشد. تمامی این ترفندها قابلیت دانلود ویدیوهای یوتیوبی مد نظر را در کیفیت‌های مختلف برای شما فراهم کرده و در برخی موارد به شما این امکان را می‌دهد تا ویدیوهای یوتیوب را به صورت MP3 و صوتی نیز دانلود کنید.

شما از کدام روش برای دانلود ویدیو از یوتیوب استفاده می‌کنید؟ آیا تا به حال از طریق روش‌هایی که ما به آنها اشاره کردیم موفق به دانلود ویدیو شده‌اید؟ به نظرتان بهترین روش کدام است؟ از تجربیات، چالش‌ها و دانسته‌های خود برای ما بنویسید و این مقاله را برای دوستان خود که شیفته دانلود ویدیو از فضای اینترنت هستند بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دوربین فیلمبرداری یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.