تبدیل ورد به پی دی اف بدون بهم ریختگی + نرم افزار تبدیل word به pdf ✅​✨​💻​

آموزش تبدیل word به pdf

یکی از بهترین و رایج‌ترین فرمت‌های ذخیره‌ فایل‌های متنی و تصویری فرمت PDF بوده که فرمتی بسیار پرکاربرد می‌باشد. از این رو بسیاری از افراد پس از آماده کردن فایل‌های مورد نظر خود در فرمت ورد تصمیم می‌گیرند تا آن را به فرمت پی‌ دی‌ اف تبدیل کرده تا به این ترتیب مانع از ایجاد تغییر در اطلاعات نوشته شده شوند. در این مقاله قصد داریم تا شیوه‌های تبدیل فایل ورد به PDF را مورد بررسی قرار دهیم. البته پیش از آن بهتر است بدانیم مزیت تبدیل فایل Word به PDF چیست. برای صفر تا صد آموزش تبدیل word به pdf با ما همراه باشید.

قبل از شروع مقاله باید بگوییم برخی از کاربران نیاز دارند تا فایل‌های پی‌ دی ‌اف خود را نیز به قالب ورد تبدیل کنند تا بتواند تغییراتی را در آن اعمال کنند؛ چراکه فایل‌های پی‌ دی ‌اف قابلیت تغییر و اصلاح ندارند و تبدیل پی دی اف به ورد شاید به همین راحتی‌ها هم نباشد.

فهرست محتوا پنهان کردن

مزیت تبدیل فایل ورد به پی‌ دی‌ اف

هنگامی که فایلی در فرمت ورد نوشته می‌شود برای آن متون یک فونت و سایز مشخص در نظر گرفته شده و تصاویر استفاده شده در آن نیز با نظم و ترتیب خاصی قرار می‌گیرند. حالا اگر این فایل ورد بر روی سیستمی غیر از سیستمی که به وسیله‌ آن تهیه شده است اجرا شود، ممکن است آن سیستم قابلیت تشخیص فونت نوشته‌ها را نداشته و به این ترتیب اطلاعات دچار به هم ریختگی شده و یا ترتیب خود را از دست بدهند. این در حالی است که چنین مشکلی برای فایل‌های پی‌ دی‌ اف به وجود نمی‌آید. چرا که در فرمت پی‌ دی‌ اف تمامی فونت، سایز و اطلاعات ذخیره شده به نوعی قفل شده و به این ترتیب بر روی تمامی سیستم‌ها به شکل اولیه به اجرا در می‌آیند. از دیگر مزایای تبدیل فایل ورد به PDF این است که امکان تغییر فایل‌های پی‌ دی‌ اف وجود نداشته و به این ترتیب نمی‌توان متنی به آن اضافه یا از آن کم کرد. از این رو برای تنظیم اطلاعات مهم و اسناد فرمت مناسب‌تری به شمار می‌آید.

روش‌های تبدیل فایل Word به PDF | تبدیل ورد به پی دی اف

برای تبدیل فایل‌های ورد به پی‌ دی‌ اف می‌توان از روش‌های مختلف استفاده کرد. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم. شما با توجه به مهارت و توانایی خود می‌توانید هر یک از روش‌ها را به کار بگیرید.

استفاده از سایت‌ها جهت تبدیل آنلاین فایل ورد به PDF

سایت‌های زیادی طراحی شده که امکان تبدیل فایل ورد به PDF را دارند. برای استفاده از این سایت‌ها کافی‌ست تا به مرورگر سیستم خود وارد شده و عبارت Word to PDF Converter را جستجو کنید. پس از این امر وب سایت‌ها و ابزارهای آنلاین مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد که همگی از قابلیت تبدیل فایل‌های ورد به پی‌ دی‌ اف برخوردار هستند. اگر چه سایت‌های طراحی شده برای این امر ممکن است از رابط کاربری متفاوتی برخوردار باشند، با این حال در تمام موارد از ساز و کار مشابهی برخوردار هستند.

جهت استفاده از این سایت‌ها کافی‌ست تا فایل ورد خود را در سایت بارگذاری کرده و منتظر بمانید تا پردازش تبدیل فایل ورد به PDF کامل شود. پس از آن فایل PDF تولید شده را دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره کنید. برای تبدیل فایل‌های ورد به PDF از طریق وب سایت‌ها و ابزارهای آنلاین، علاوه بر لپ‌ تاپ و کامپیوتر می‌توان از گوشی‌های هوشمند نیز استفاده کرد. از جمله سایت‌های آنلاین تبدیل ورد به پی‌دی‌اف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • pdf2doc.com
 • smallpdf.com
 • ilovepdf.com
 • freepdfconverter.com
 • sodapdf.com
 • online2pdf.com
 • pdf.online
 • cloudconvert.com
 • getlua.com
 • sejda.com
 • foxit.com

استفاده از نرم‌ افزارهای تبدیل ورد به PDF مخصوص گوشی‌های هوشمند

نرم افزار Word to PDF Converter

اگر قصد دارید تا با استفاده از گوشی هوشمند خود نسبت به تبدیل فایل‌های ورد به پی‌ دی‌ اف اقدام کنید، می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلفی را مورد استفاده قرار دهید. آنچه اهمیت دارد این است که اپلیکیشن‌های تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای سیستم عامل اندروید با اپلیکیشن‌های طراحی شده برای سیستم عامل IOS متفاوت است. در صورتی که قصد تبدیل فایل ورد به PDF با استفاده از سیستم عامل اندروید را داشته باشید، می‌توانید نرم افزار Word to PDF Converter را مورد استفاده قرار دهید. با استفاده از این نرم‌ افزار می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن فایل ورد خود را به پی‌ دی‌ اف تبدیل کرده و در گوشی موبایل خود ذخیره کنید.

نرم‌ افزار WPs Office

از دیگر اپلیکیشن‌های قابل استفاده برای تبدیل فایل ورد به پی‌ دی‌ اف در سیستم عامل اندروید می‌توان به نرم‌ افزار WPs Office نیز اشاره کرد.

آموزش تبدیل word به pdf

چنانچه قصد دارید تا با استفاده از سیستم عامل IOS به تبدیل فایل‌های ورد به PDF بپردازید، باید از اپ‌ استور نرم‌ افزار Word to PDF را دانلود و نصب کنید. پس از این امر می‌توانید به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تبدیل فایل‌های ورد خود به PDF اقدام کنید.

استفاده از نرم‌ افزارهای تبدیل ورد به PDF مخصوص کامپیوتر

علاوه بر نرم‌ افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای گوشی‌های هوشمند، نمونه‌های مختلفی از این اپلیکیشن‌ها برای سیستم عامل ویندوز و دیگر سیستم عامل‌های رایج طراحی شده است. همانطور که اپلیکیشن‌های طراحی شده برای سیستم عامل اندروید با اپلیکیشن‌های طراحی شده برای سیستم عامل IOS متفاوت هستند، نرم‌ افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس نیز با یک‌دیگر تفاوت دارد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل ویندوز | تبدیل ورد به پی دی اف

نرم‌افزار PdfFactory

اگر قصد تبدیل فایل ورد به PDF در سیستم عامل ویندوز را دارید، می‌توانید از نرم‌افزار PdfFactory استفاده کنید. پس از نصب این نرم‌ افزار می‌توانید به راحتی فایل ورد خود را به پی‌ دی‌ اف تبدیل کنید.

نرم‌ افزار 2PDF

از دیگر نرم‌ افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای ویندوز می‌توان به نرم‌ افزار 2PDF اشاره کرد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل مک | آموزش تبدیل word به pdf

نرم‌ افزار LibreOffice

افرادی که از سیستم عامل مک استفاده می‌کنند، جهت تبدیل فایل‌های ورد خود به PDF باید نرم‌ افزار LibreOffice را دانلود و اجرا کنید. سپس با استفاده از این نرم‌ افزار فایل ورد خود را به اجرا درآورده و از بین گزینه‌های موجود در نرم‌ افزار، گزینه‌ تبدیل ورد به پی‌ دی‌ اف را انتخاب کرده و اقدام به ذخیره کردن فایل ورد خود با فرمت PDF کنید. در بسیاری از موارد نرم‌ افزار LibreOffice به صورت پیش‌فرض بر روی سیستم عامل‌های مک وجود دارد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل لینوکس | آموزش تبدیل word به pdf

افرادی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کنند، می‌توانند برای تبدیل فایل‌های ورد خود به پی‌ دی‌ اف مانند کاربران سیستم عامل مک از نرم‌ افزار LibreOffice استفاده کنند. برای این امر کافی‌ست فایل ورد با استفاده از این نرم‌ افزار اجرا شده و سپس با انتخاب گزینه‌ File و کلیک بر روی گزینه‌ Export as PDF فایل ورد مجددا ذخیره‌سازی شود. این امر سبب تبدیل فایل ورد به PDF می‌شود.

استفاده از نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF

نرم افزار Open Office

آموزش تبدیل word به pdf

از دیگر نرم افزارهای رایگانی که می‌توان برای تبدیل فایل‌های ورد به PDF مورد استفاده قرار داد نرم افزار Open Office است. این نرم افزار یک نرم افزار متن باز بوده که با تمام نسخه‌های ورد سازگار است. جهت استفاده از نرم افزار Open Office باید پس از دانلود و نصب آن بر روی سیستم نرم افزار را باز کرده و فایل ورد مورد نظر خود را از قسمت New روی نرم افزار باز کنید. سپس از بخش File گزینه‌ Export as PDF را انتخاب نموده و نام فایل را مطابق آنچه مد نظرتان است تغییر دهید. سپس کافی‌ست بر روی گزینه‌ Save کرده تا فایل شما با فرمت PDF ذخیره گردد.

نرم افزار Word to PDF Full Unlocked | آموزش تبدیل word به pdf

آموزش تبدیل word به pdf

نرم افزار Word to PDF Full Unlocked یکی از حرفه‌ای‌ترین نرم افزارهای تبدیل فایل ورد به پی‌دی‌اف بوده که علیرغم عملکرد حرفه‌ای از رابط کاربری ساده‌ای برخوردار می‌باشد. این نرم افزار امکان تبدیل فایل‌های ورد به PDF را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به عدم پیچیدگی نرم افزار و همچنین سرعت بالایی آن در تبدیل فایل‌های ورد به PDF اشاره کرد. همچنین هیچ گونه محدودیتی در تعداد فایل‌های ورد وجود نداشته و روزانه امکان تبدیل هزاران فایل ورد به PDF وجود دارد. از جمله قابلیت‌ها و امکانات نرم افزار Word to PDF Full Unlocked می‌توان به صرفه‌جویی در مصرف باتری، حذف فایل‌های ارسال شده بر روی سرور برای افزایش امنیت کاربران، پشتیبانی از فرمت‌های استاندارد Doc و Docs، عدم وجود تبلیغات بعد از تبدیل فرمت و تبدیل سریع و هوشمندانه‌ فایل‌ها اشاره کرد.

نرم افزار DocuFreezer

آموزش تبدیل word به pdf

برای تبدیل اسناد مایکروسافت به فایل PDF می‌توان از نرم افزار DocuFreezer نیز استفاده کرد. محبوبیت این نرم افزار به دلیل آن است که علاوه بر فایل‌های ورد می‌توان تمامی فایل‌های اکسل و پاورپوینت را نیز به PDF یا دیگر فرمت‌هایی نظیر فرمت‌ JPEG، TIFF و PNG تبدیل کرد. با استفاده از این نرم افزار می‌توان کیفیت فایل خروجی را به شکل دلخواه تنظیم کرده و به این ترتیب حجم فایل را متناسب با نیاز تعیین کرد. در ضمن امکان تبدیل چندین فایل به شکل همزمان نیز با استفاده از این نرم افزار وجود دارد. از جمله ویژگی‌های نرم افزار DocuFreezer می‌توان به محیط کاربر پسند، کیفیت بالا، قابلیت تبدیل تمامی اسناد مایکروسافت به PDF و دیگر فرمت‌ها و امکان تبدیل فایل‌ها به صورت دسته‌ای اشاره کرد.

نرم افزار Free Word to PDF Converter | آموزش تبدیل word به pdf

آموزش تبدیل word به pdf

از نرم افزار Free Word to PDF Converter نیز می‌توان برای تبدیل فایل‌های ورد به PDF استفاده کرد. این نرم افزار دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده و به سرعت می‌تواند فایل‌های ورد را به PDF تبدیل کند. برای استفاده از این نرم افزار کافی‌ست پس از باز کردن نرم افزار، گزینه‌ Add Files را انتخاب کرده و پس از انتخاب فایل ورد مورد نظر دکمه‌ Convert Selected را انتخاب نمایید. به این ترتیب فایل ورد به فایل PDF تبدیل می‌شود.

نرم افزار Microsoft Word App for Android

آموزش تبدیل word به pdf

اگر می‌خواهید فایل‌های ورد با استفاده از گوشی به فایل PDF تبدیل کنید می‌توانید از اپلیکیشن Microsoft Word App for Android استفاده نمایید. این نرم افزار قابلیت خواندن و اجرای فایل‌های متنی را داشته و از قابلیت نمایش کتاب‌های الکترونیکی نیز برخوردار است. با استفاده از این نرم افزار می‌توان فایل‌های ورد را به فایل PDF تبدیل کرد. نرم افزار Microsoft Word App for Android عملکرد سریعی داشته و از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی نیز پشتیبانی می‌کند. در ضمن امکان وارد کردن فایل‌های متنی از برنامه‌ آفیس نیز برای این نرم افزار در نظر گرفته شده است.

نرم افزار easyPDF | آموزش تبدیل word به pdf

آموزش تبدیل word به pdf

از دیگر نرم افزارهای تبدیل فایل ورد به PDF قابل اجرا بر روی گوشی می‌توان به نرم افزارایی easyPDF اشاره کرد. این نرم افزار امکان ویرایش و تبدیل اسناد متنی در فرمت‌های مختلف را فراهم کرده و از سایت‌های مختلف جهت وارد کردن فایل پشتیبانی می‌کند. در ضمن با استفاده از easyPDF می‌توان فایل‌های PDF و اسناد مایکروسافت آفیس را به شکل آنلاین نیز اجرا کرد. نرم افزار easyPDF یک ابزار تبدیل ورد به PDF بوده که برای سیستم عامل‌های اندروید و آیفون قابل استفاده می‌باشد. در ضمن علاوه بر قابلیت تبدیل اسناد ورد به PDF امکان تبدیل فایل‌های PDF و ورد نیز با استفاده از این نرم افزار وجود دارد. این نرم افزار دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده و از سرعت تبدیل بالایی نیز برخوردار است. لازم به ذکر است که علاوه بر فایل ورد می‌توان فایل‌هایی مانند اکسل، BMP و پاورپوینت را نیز با استفاده از این نرم افزار به فرمت PDF تبدیل کرد.

نرم افزار PDFelement

آموزش تبدیل word به pdf

با استفاده از نرم افزار PDFelement نیز می‌توان فایل‌های ورد را به PDF تبدیل کرد. برای استفاده از این نرم افزار کافی‌ست پس از دانلود و اجرای نرم افزار بر روی سیستم، فایل ورد را به درون برنامه کشیده و آن را باز کنید. سپس از قسمت File باید گزینه‌ Save as را انتخاب نموده و در میان گزینه‌های موجود گزینه‌ PDF را انتخاب کنید. به این ترتیب پس از چند دقیقه فایل ورد به فایل PDF تبدیل می‌شود.

نرم افزار Cisdem PDF Master | آموزش تبدیل word به pdf

آموزش تبدیل word به pdf

از جمله نرم افزارهای محبوب تبدیل ورد به PDF که برای سیستم عامل مک قابل استفاده است می‌توان به نرم افزار Cisdem PDF Master اشاره کرد. این نرم افزار دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده که تمامی افراد با هر میزان دانشی می‌توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. برای استفاده از این نرم افزار لازم است پس از وارد شدن به برنامه، گزینه‌ PDF Create را انتخاب کرده و سپس فایل ورد را به درون برنامه کشیده و رها کنید. پس از آن که صفحات مورد نظر جهت تبدیل به فایل PDF انتخاب شده و در صورت نیاز نام فایل تغییر کرد، با انتخاب گزینه‌ Create می‌توانید فایل ورد خود را به PDF تبدیل نمایید.

تبدیل فایل ورد به PDF با استفاده از گوگل درایو

برای تبدیل فایل‌های ورد به PDF می‌توان از گوگل درایو نیز استفاده کرد. برای این امر کافیست تا فایل ورد مورد نظر خود را در گوگل درایو آپلود کرده و سپس فایل را به شکل PDF دانلود کنید. مراحل تبدیل فایل ورد به PDF با استفاده از گوگل درایو به شرح زیر است.

 1. وارد اکانت گوگل خود شوید.
 2. در گوگل درایو گزینه‌ آپلود را انتخاب نمایید.
 3. فایل ورد مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه‌ Open را انتخاب کنید.
 4. پس از این امر گزینه‌های آپلود برایتان فعال می‌شود. گزینه‌ اول که فایل ورد را به فرمت Google Docs تبدیل می‌کند انتخاب نمایید.
 5. پس از آپلود و تبدیل فایل ورد به Google Docs بر روی فایل آپلود شده راست کلیک کرده و گزینه‌ Open With را انتخاب کنید.
 6. از این گزینه، گزینه‌ Google Docs را انتخاب کرده تا فایل ورد در گوگل درایو باز شود.
 7. سپس از گزینه‌ File گزینه Download as را انتخاب کرده و گزینه‌ PDF Documents را انتخاب نمایید.
 8. در این مرحله متناسب با تنظیمات دستگاه دانلود بلافاصله شروع شده و یا پس از انتخاب محل دانلود، دانلود فایل آغاز می‌گردد.
 9. پس از این امر با دو بار کلیک کردن بر روی فایل PDF فایل باز می‌شود.

ذخیره‌ مستقیم فایل در برنامه‌ Word با فرمت PDF

آموزش تبدیل word به pdf

برای این کار کافی‌ست تا در هنگام ذخیره‌ فایل ورد خود از نوار بالای صفحه‌ ورد وارد گزینه‌ File شده و در بین گزینه‌های موجود بر روی گزینه‌ Save as کلیک کنید.

آموزش تبدیل word به pdf

سپس در قسمت طراحی شده برای نام‌گذاری فایل بر روی گزینه‌ Save as type کلیک کرده و در بین گزینه‌های موجود گزینه‌ PDF را انتخاب کنید. پس از این امر گزینه‌ Save را انتخاب کرده تا به این ترتیب فایل ورد شما از ابتدا به صورت PDF ذخیره شود. البته اگر ممکن است در آینده نیاز به تغییر فایل خود داشته باشید، می‌توانید یک خروجی PDF و یک خروجی ورد از آن بگیرید.

آموزش تبدیل word به pdf در یک چشم بر هم زدن!

یکی از رایج‌ترین فرمت‌های ذخیره‌ فایل‌های تصویری و متنی فرمت PDF است. زمانی که یک متن در فایل ورد نوشته شده و فونت و سایز آن تنظیم می‌شود، زمانی که بر روی همان سیستم اجرا می‌گردد فرمت آن کاملا شبیه به فرمت تنظیم شده برای آن در ابتداست. اما اگر همان فایل ورد بر روی سیستم دیگری اجرا شود، احتمال به هم ریختگی فونت‌ها، سایزها و یا تصاویر ذخیره شده در فایل ورد وجود دارد. از این بسیاری از افراد ترجیح می‌دهد تا فایل‌های ورد خود را به فرمت پی دی افPDF تبدیل کنند تا به این ترتیب اطلاعات موجود در فایل قفل شده و احتمال به هم ریختگی فایل و یا دست بردن در متن به صفر برسد. برای تبدیل فایل‌های ورد به PDF روش‌های مختلفی وجود داشته که از جمله این روش‌ها می‌توان به نرم‌ افزارها و سایت‌های تبدیل ورد به PDF اشاره کرد.

شما برای تبدیل فایل‌های ورد خود به پی دی اف از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنید؟ به نظرتان بهترین روش برای ذخیره فایل به صورت PDF چیست؟ شما تجربه کار با برنامه‌ها و یا بهره بردن از سایت‌های تبدیل فایل ورد به پی دی اف را داشته‌اید؟ از تجربیات، چالش‌ها و نظرات خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله در زمینه آموزش تبدیل word به pdf برای شما کاربردی بود، حتما آن را با دوستانتان در میان بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دیلیت اکانت اینستاگرام

دیدگاهی در مورد “تبدیل ورد به پی دی اف بدون بهم ریختگی + نرم افزار تبدیل word به pdf ✅​✨​💻​

 1. مهدی گفت:

  درود بر شما

 2. مهدی گفت:

  درود بر شماو خدا قوت

 3. امیررضا رشیدی گفت:

  سلام وقتی از ورد ب pdf تبدیل میکنم فونتم ب حالت عادی برمیگرده دلیلش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.