سیلیکون پاور - Silicon Power

راهنمای خرید محصولات برند سیلیکون پاور – Silicon Power

سیلیکون پاور - Silicon Power

در این متن قصد داریم در مورد یکی از برندهای فعال در حافظه جانبی بپردازیم. سیلیکون پاور – Silicon Power از تایوان که نام معتبری در تولید فضای ذخیره اطلاعات است. البته این کمپانی امروزه علاوه بر این در تولید دیگر تجهیزات جانبی نظیر اسپیکر بلوتوث و پاوربانک هم فعال شده است. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیلیکون پاور – Silicon Power در ایران شما را دعوت می‌کند تا از طریق این متن با این برند معتبر بیش‌تر آشنا شوید.

ما سعی می‌کنیم که به مفهوم برند،‌ اهداف آن و تاریخچه‌ افتخاراتش نگاهی اجمالی داشته باشیم. در پایان هم چرخی در کارخانه سیلیکون پاور می‌زنیم و از خطوط تولید آن‌ها بازدید می‌کنیم. با ما همراه باشید.

درباره سیلیکون پاور – Silicon Power

برند سیلیکون پاور توسط گروهی مشتاق به صنعت ذخیره اطلاعات data storage در سال 2003 میلادی آغاز به کار کرد. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیلیکون پاور – Silicon Power در ایران مفتخر است تا با شما از این برند نام آشنا بیش‌تر بگوید.

این تیم تخصصی منجر به تولید محصولات و خدمات با کیفیت شد. آن‌ها خیلی زود به یک تولیدکننده فعال فلش مموری کارت‌ها، فلش یو اس بی USB flash، هاردهای اکسترنال قابل حمل، هارد SSD، ماژول‌های DRAM و محصولات صنعتی شدند.

این برند تایوانی فعال در تولید فضای ذخیره و انواع حافظه جانبی دارای 4 دفتر اداری در سرتاسر دنیاست. یکی از بازیگردان‌های اصلی در این حوزه است که راه‌حل‌هایی مناسب برای دنیای دیجیتالی امروزی دارد. سیلیکون پاور – Silicon Power تلفیقی از فناوری خلاق و طراحی منحصر به فرد است. آن‌ها قول می‌دهند که از ارزشمندترین اطلاعات شما محافظت و نگهداری می‌کنند؛ چرا که حافظه یک چیز شخصی است.

اعتبار بالای سیلیکون پاور – Silicon Power در ذخیره اطلاعات

کمپانی‌های بزرگ برخلافِ نظر عموم که منبعی برای کسب درآمد هستند، در واقع از یک هدف به این مقصود رسیده‌اند. آن‌ها کانسپتی دارند که مطابق با آن تولید می‌کنند. این کانسپت همگام با تخصص و مهارت منجر به درآمدزایی می‌شود. سیلیکون پاور نیز قول می‌دهد که اطلاعات شما به دست معتمد ذخیره و جابه‌جا می‌شود.

دنیای امروز یعنی دنیای فناوری و اطلاعات. ما روزانه حجم عظیمی از اطلاعات را روزانه تولید و مصرف می‌کنیم. تفاوتی ندارد که با گوشی موبایل خود یا دوربین عکاسی عکس یا ویدیویی گرفته‌ایم، فیلمی از اینترنت دانلود کردیم یا در حال مانیتورینگ خط تولید خودکار و ماشینی از یک کارخانه هستیم؛ در تمام موارد ما نیازمند مصرف و ذخیره اطلاعات data هستیم. فضای ذخیره را به این برند معتمد تایوانی در تولید حافظه جانبی بسپارید. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیلیکون پاور – Silicon Power در ایران اصالتِ تمامی کالاها را تضمین می‌کند.

دقیقاً به همین خاطر است که ذخیره و حمل و نقل قابل اعتماد،‌ امن و به صرفه اقتصادیِ این جریان عظیم از اطلاعات به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگیِ‌ مدرن بدل شده است. سیلیکون پاور هم برای مصرف‌کنندگان و هم صاحبان کسب و کار پیشنهادات هوشمندانه‌ای دارد.

سیلیکون پاور – Silicon Power در تولید به چه نکاتی دقت دارد؟

تیم سیلیکون پاور Silicon Power در تولیداتِ خود به سه موضوع اساسی دقتِ نظر دارد: نیازهای مشتری،‌ همکاران و محیطِ زیست.

این تولید کننده محصولات و خدمات حافظه جانبی از تایوان از مدیریتِ کیفی در سطح بالایی برخوردار است. در سال 2009 میلادی، 6 سال پس از تاسیس سیلیکون پاور، موفق به دریافت گواهی‌نامه ISO9001 شدند.

سیلیکون پاور – Silicon Power و محیط زیست

این برند تولید کننده حافظه جانبی از تایوان خود را مسئول حفظِ محیط زیست می‌داند. آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین بازیافت‌کنندگان دنیا هستند. این نشان می‌دهد که خیلی جدی و نه به صورت شعاری در پی احیای شرایط محیط زیست است. آنها کاملاً به بخش‌نامه محدودیت استفاده از مواد خطرناک RoHS عمل می‌کنند. همچنین به دیگر تعهداتِ محیط زیستی نظیر REACH، WEEE، GCC، Green Dot، HA PFOS و محصولات عاری از هالوژن پایبند هستند. سیلیکون پاور موفق به اخذِ گواهی‌نامه ISO14001 شده است.

مسئولیت اجتماعی سیلیکون پاور – Silicon Power

این برند تایوانی فعال در تولید حافظه جانبی از فرهنگِ احترام دوجانبه، رضایتمندی و حس اعتماد همکاران تجاری خود، کارکنان و اجتماع استقبال می‌کند. سیلیکون پاور می‌گوید: «با توجه به امکان دسترسی به سود سالم از طریقِ محصولاتی که به صورت هوشمندانه طراحی می‌شوند، هرگز مسئولیت خود را در قبال سهام‌داران و اجتماعِ خود فراموش نمی‌کنیم.» به همین خاطر است که آن‌ها فعالیت‌های بشردوستانه‌ای هم در چین و میانمار دارند.

فرمول موفقیت سیلیکون پاور – Silicon Power چیست؟

این برند تایوانی فعال در تولید انواع حافظه جانبی تلفیقی از خلاقیت و طراحی درجه یک است که محصولاتی زیبا، چه از درون و چه در ظاهر حاصل می‌شود. آن‌ها فقط به ظاهر زیبا نمی‌اندیشند، بلکه طراحی را طوری در نظر دارند که کاربرد محصول بهبود یابد. آن‌ها به خاطر تلاش بی‌وقفه برای یافتن راه‌حل‌های نوآورانه، موفق به دریافت چندین جایزه طراحی در دهه اخیر شدند.

 • برنده جایزه‌ DG برای فلش یو اس بی Luxmini310 سال 2005 میلادی
 • برنده جایزه‌ Taiwan Rising Star Award سال 2006 میلادی
 • آغاز تولید محصولات عاری از سرب RoHS سال 2006 میلادی
 • برنده جایزه بین‌المللی SME Award
 • برنده جایزه Taiwan Excellence Award برای فلش USB Touch 820 سال 2009 میلادی
 • فلش یو اس بی flash USB Touch 820 در 2009 میلادی برنده COMPUTEX d&i
 • دریافت گواهی‌نامه‌ ISO9001 سال 2009 میلادی
 • سال 2010 باز هم فلش یو اس بی Touch 820 برنده Taiwan Excellence Award
 • برنده‌ Taiwan Excellence Award برای 4 محصول در سال 2011 میلادی
 • سال 2010 میلادی  هارد اکسترنال با فناوری SSD و نام SP M10 برنده جایزه Taiwan Excellence Award

همانطور که مشخص است اگر بخواهیم از افتخارات این برند بگوییم تمام این صفحه از محصولات متنوع پر می‌شود. ما از 2011 میلادی به سال 2022 میلادی پرش می‌کنیم. جایی که هنوز دو ماه از سال نگذشته که دو جایزه نصیب سیلیکون پاور شده است.

 • هارد اکسترنال سیلیکون پاور Stream S07 برنده جایزه German Design Award سال 2022 میلادی
 • رم سیلیکون پاور مدل XPOWER Zenith RGB DDR4 GUDIMM برنده Taiwan Excellence Award سال 2022

بعد از یک نگاه کلی به مفهوم، اهداف و تاریخچه‌ای از برند سیلیکون پاور – Silicon Power به معرفی محصولات این کمپانی نام‌آشنا خواهیم پرداخت. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیلیکون پاور – Silicon Power در ایران محصولات اورجینال این گروه را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

سیلیکون پاور - Silicon Power

محصولات برند سیلیکون پاور – Silicon Power

سیلیکون پاور Silicon Power محصولاتِ متنوعی دارد. عمدتاً این محصولات در حوزه فضای ذخیره است. ما یک دورنمای کلی از محصولات را در این بخش در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • بخش گیم Hot Product
 • مصرف کنندگان Consumer Product
 • محصولات صنعتی Industrial

گیمینگ با سیلیکون پاور – Silicon Power

با رویکرد برند:‌ «حافظه شخصی است» تیم XPOWER نیز می‌گوید که: «گیمینگ شخصی است». این تیم از سیلیکون پاور قصد دارد تا قدرت را به دستان هر مشتاق دنیای گیم به ارمغان آورد. محصولات در این بخش به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • هارد SSD اینترنال

برای نمونه می‌توانیم به PCle Gen 4×4 XS70 اشاره کنیم. قدرت خواندن اطلاعات تا 7300 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن 6800 مگابایت در ثانیه خبر از یک هارد اینترنال قدرتمند می‌دهد. طراحی به صورتی است که در بازی‌های سنگین بدون کاهش افت عملکرد همراه گیمر خواهد بود. در ظرفیت‌های 1، 2 و 4 ترابایت موجود است.

 • رم DDR4 Gaming UDIMM

برای رسیدن به حالت مطلوب از یک بازی ما نیازمند یک حافظه‌ RAM قوی هستیم. سیلیکون پاور برای گیمرها خبرهای خوشی را دارد. یکی از محصولات موفق این دسته‌بندی در سال جاری XPOWER Zenith RGB DDR4 Gaming UDIMM است. سرعت بالا در حدود 3200 تا 4133 مگاهرتزی و مصرف پایین انرژی از ویژگی‌های این رَم گیمینگ است. این محصول در ظرفیت‌های 8، 16 و 32 گیگابایتی موجود است.

سیلیکون پاور – Silicon Power برای مصرف‌کنندگان عمومی

مصرف‌کنندگان عمومی هر کدام به دنبال تجهیزاتِ مختلفی هستند که تیم قدرتمند سیلیکون پاور در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد:

 • حافظه RAM برای انواع سیستم‌ها
 • حافظه داخلی SSD
 • هارد اکسترنال SSD
 • هارد اکسترنال HDD
 • حافظه فلش یو اس بی Flash USB
 • انواع کارت‌های حافظه
 • پاور بانک
 • تجهیزات جانبی

حافظه‌ RAM سیلیکون پاور – Silicon Power

این کمپانی برای انواع سیستم‌ها نظیر: دستکتاپ‌های گیمینگ، دستکتاپ‌های عمومی، لپ‌تاپ و سرورها پیشنهاداتی دارد. شما با هر نیاز و سلیقه‌ای می‌توانید از بین محصولات آن‌ها دست به انتخاب بزنید.

حافظه داخلی SSD سیلیکون پاور – Silicon Power

برای سرهم‌بندی یک دستکتاپ یکی از تجهیزات اساسی که نیازمند آن‌ هستیم حافظه داخلی Hard Internal است. از آخرین فناوری‌های تولید هارد Solid State Drive است. در این دسته‌بندی نیز با انواع PCle SSD،‌ هارد 2.5 اینچ SATA III SSD، M.2 SATA III SSD و mSATA SSD روبرو می‌شویم. کاربران با توجه به  نیازی که دنبال می‌کنند می‌توانند دست به انتخاب بزنند.

می‌توانید علاوه بر این‌ها نگاهی به Armor A30 Enclosure داشته باشید که می‌تواند ارتقا دهنده مناسبی برای هارد اینترنال باشد. سرعت بسیار بالا و درگاه USB 3.2 Gen 1 نرخ 5 گیگابایت در ثانیه را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

هارد اکسترنال سیلیکون پاور – Silicon Power

در این دسته‌بندی معمولاً با دو فناوری HDD و SSD روبرو هستیم. برخی افراد با توجه به هدفی که دارند سراغ SSD گران‌قیمت می‌روند. اما اگر به دنبال یک هارد اکسترنال به صرفه هستید، سیلیکون پاور پیشنهاداتی برای شما دارد.

یکی از این محصولات هارد اکسترنال 1 ترابایت سیلیکون پاور Silicon Power Armored A80 است. درگاه انتقال USB 3.0،‌ سرعت درایو 5400 دور در دقیقه و مقاومت بالا در برابر گرد و غبار و آب از ویژگی‌های این هارد اکسترنال سیلیکون پاور است. عموم افراد سراغ هارد اکسترنال 2.5 اینچی از سری Armor می‌روند، اما این کمپانی سری‌های دیگری نیز در نظر دارد.

یکی از انواع سری 3.5 اینچی Stream است. در بخش معرفی تالار افتخارات به Stream S07 اشاره‌ای کردیم. طراحی منحصر به فرد این هارد اکسترنال منجر به دریافت جایزه بهترین طراحی از کشور آلمان شد. این هارد اکسترنال ظرفیتی از 3 ترابایت تا 8 ترابایت دارد و بسته به ظرفست وزنی بین 681 تا 941 گرم دارد. درگاه اتصال USB 3.2 Gen 1 است و یکی از بهترین‌های این حوزه است.

حافظه فلش یو اس بی USB flash

در این بخش عموماً درگاه اتصال، ظرفیت حافظه و ظاهر است که باعث تفکیک محصولات می‌شود. شاید شما به دنبال فلش USB هستید که بتواند به گوشی موبایل آیفون شما متصل شود. در این صورت می‌توانید سراغی از SP xDrive Z50 و SP xDrive Z30 بگیرید.

برخی اندرویدی‌ها درگاه USB Type-C دارند. علاوه بر این باید به دستگاه‌های اندرویدی اشاره کنیم که از درگاه قدیمی‌تر Micro B برخوردار هستند. سیلیکون پاور – Silicon Power برای هر دو گروه نیز پیشنهاداتی دارد. شما می‌توانید حافظه فلش USB خود را به موبایل خود نیز متصل کنید.

یکی از سریع‌ترین فلش USB در حال حاضر از فناوری USB 3.2 Gen 1 برخوردار هستند. در زیر به نمونه‌هایی از این فناوری با استایل‌های متفاوت نگاهی کنیم.سیلیکون پاور - Silicon Power

سیلیکون پاور و فناوری USB 3.2 Gen 1 از سریع‌ترین فلش USB برای انتقال اطلاعات

در نهایت هم باید به فناوری USB 2.0 اشاره کنیم که با صرفه‌ترین بخش این ماجراست. شما می‌توانید مطابق با کاربردی که دنبال می‌کنید از بین این دسته‌ها دست به انتخاب بزنید.

سیلیکون پاور – Silicon Power و تنوع در محصولات

سیلیکون پاور برای افراد در حوزه‌ تصویر برای دوربین‌های خود که به دنبال کارت حافظه هستند انواع آن‌ها را روی میز قرار می‌دهد. با توجه به کیفیت این برند،‌ می‌توانید با اطمینان مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

همچنین باید به پاوربانک‌های سیلیکون پاور اشاره کنیم. آن‌ها از نظر درگاه به انواع Type-C، micro-USB، Type-A و Lightining آیفون تقسیم می‌شوند. مطابق با تعداد دستگاهی که به آن متصل می‌شود می‌توان از 2 تا 5 پورته را تهیه کرد. ظرفیت‌ها از 10 هزار تا بالای 20 هزار میلی آمپر را شامل می‌شود. دیگر تجهیزات جانبی سیلیکون پاور؟

 • انواع سری شارژ
 • شارژرهای بدون سیم
 • شارژر اتومبیلی
 • کابل‌ها
 • ایربادها
 • ایرفون‌ها
 • اسپیکر بلوتوث
 • باتری‌های قلمی

همانطور که مشاهده می‌کنید سیلیکون پاور – Silicon Power تایوانی وارد بخش‌های متعددی از حوزه‌ فناوری شده است. این را مدیون رشد هرساله خود در این صنعت است. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیلیکون پاور در ایران آمادگی ارائه خدمات و محصولات این برند معتبر را دارد. در صورت هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهاد با ما در تماس باشید.