تعمیر دوربین کانن

اطلاعات بیشتر

مراحل انجام کار

1

ثبت درخواست

درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت نمایید و یا با شماره تماس 02177616617 داخلی 5 تماس بگیرید.
2

بررسی و برآورد هزینه

دستگاه شما توسط کارشناس بازدید، عیب یابی و هزینه تعمیر اعلام می شود.
3

تعمیر کالا

دستگاه شما توسط کارشناسان تعمیر می شود.
4

ارسال کالا

دستگاه برای شما ارسال خواهد شد.

سوالات متداول

1 اولین قدم پس از خرابی دوربین کانن چیست؟

اگر دوربین کانن شما خراب شد و نیاز به تعمیر داشت، در اولین قدم باید به به بخش تعمیرات نمایندگی دوربین کانن مراجعه کنید. در آنجا پس از عیب‌یابی دوربین هزینه تعمیر یا تعویض قطعات به شما اعلام شده و در صورت قبول هزینه‌ها دوربین برای تعمیر فرستاده می‌شود.

2 در صورت عدم موافقت با هزینه تعمیرات چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر تعمیرات و یا تعویض قطعات صورت گرفته باشد، در صورت عدم موافقت شما با هزینه‌ها، قطعات تعویض شده از روی دوربین برداشته شده و دوربین به حالت اولیه به شما بازگردانده می‌شود.

3 آیا دوربین تعمیر شده گارانتی دارد؟

تعمیراتی که توسط نمایندگی رسمی کانن روی دوربین شما انجام شده و یا قطعات تعویض شده تا 3 ماه گارانتی دارند. پس از گذشت سه ماه این گارانتی لغو می‌شود.

4 چه اطلاعاتی برای بخش پذیرش دوربین در هنگام تعمیر آن مورد نیاز است؟

زمانی که دوربین خود را برای تعمیر به نمایندگی رسمی کانن می‌برید، در صورتی که از گارانتی معتبری برخوردار است، گارانتی و کد رهگیری آن را به بخش پذیرش ارائه دهید. در صورتی که دوربین دارای بیمه‌نامه معتبر باشد نیز باید بیمه‌نامه به پذیرش تحویل داده شود. در غیر این صورت تنها مشخصات فردی و اطلاعات شماره سریال دوربین را به بخش پذیرش تعمیرات ارائه کنید.

5 تعمیر دوربین کانن چقدر طول می‌کشد؟

در صورتی که خرابی دوربین جدی نبوده و نیاز به تعمیرات زیاد نداشته باشد و همچنین قطعات یدکی مورد نیاز برای تعویض در دسترس باشد، می‌توان دوربین‌ها را ظرف مدت یک تا دو روز تعمیر کرده و به کاربر تحویل داد.

 

6 هزینه تعمیر دوربین‌های کانن چقدر است؟

 

هزینه تعمیر دوربین کانن متناسب با نوع آسیب وارد شده به آن و نیاز آن به تعویض قطعات متغیر خواهد بود. برای تعمیر دوربین کانن، همانطور که پیش‌تر گفته شد، ابتدا دوربین توسط متخصصین عیب‌یابی شده و پس از آن هزینه تعمیر به اطلاع کاربر می‌رسد. در صورت موافقت کاربر، متخصصین اقدام به تعمیر دوربین یا تعویض قطعات آن می‌کنند.

 

7 آیا می‌توان دوربین را برای تعمیر ارسال کرد؟

بله. در صورتی که در شهری به دور از نمایندگی رسمی کانن زندگی می‌کنید، می‌توان دوربین را از طریق پست به آدرس بخش تعمیرات دوربین کانن ارسال کرد. لازم به ذکر است که در هنگام ارسال پستی دوربین به نمایندگی باید از نحوه صحیح بسته‌بندی آن اطمینان حاصل شود تا در طول مسیر آسیب جدیدی به دوربین وارد نشود. در ضمن همراه دوربین باید کارت گارانتی، فاکتور خرید، بیمه‌نامه و شرح کاملی از اطلاعات و شرایط استفاده از دوربین ارسال شود.

8 پس از ارسال دوربین برای تعمیر چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که دوربین توسط اداره پست به بخش تعمیرات نمایندگی ارسال می‌شود، متخصصان با توجه به اطلاعاتی که کاربر ارائه کرده است، دوربین را عیب‌یابی کرده و تعیین هزینه‌ها را انجام می‌دهند. سپس این اطلاعات به بخش پذیرش نمایندگی کانن ارسال شده و از آن‌جا با کاربر تماس گرفته می‌شود. کاربر از روند کار و هزینه‌های مورد نیاز برای تعمیر دوربین کانن و تعویض قطعات آن آگاه شده و در صورت موافقت فرآیند تعمیر آغاز می‌شود.

9 تحویل گرفتن دوربین از نمایندگی چگونه است؟

اگر دوربین را به صورت حضوری برای تعمیر به نمایندگی برده باشید باید آن را به صورت حضوری نیز از تعمیرات نمایندگی کانن دریافت کنید. اما اگر دوربین را از طریق پست ارسال کرده باشید، دوربین توسط نمایندگی به آدرس پستی شما ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که ارسال دوربین پس از پرداخت هزینه تعمیر صورت می‌گیرد.

 

10 چرا دوربین‌های کانن کار نمی‌کند؟

در برخی از موارد کاربران با مشکل روشن نشدن دوربین خود مواجه شده و به مراکز تخصصی تعمیر دوربین مراجعه می‌کنند. در بسیاری از موارد علت روشن نشدن دوربین، از کار افتادن باتری آن می‌باشد. در برخی از موارد نیز به دلیل اینکه باتری به درستی در جای خود قرار نگرفته است و شارژ به درستی صورت نگرفته، دوربین روشن نمی‌شود. پس از بررسی این مشکلات اگر همچنان دوربین روشن نشد، ممکن است مشکل سخت‌ افزاری داشته و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات آن باشد.

 

11 آیا لنز ترک خورده دوربین کانن را می‌توان تعمیر کرد؟

در برخی از موارد که لنزها دچار آسیب شده‌اند، اگر خراش‌های کوچکی روی لنز ایجاد شده باشد، امکان از بین بردن آن‌ها و جایگزین کردن قسمت‌های ترک خورده وجود دارد. اما اگر ترک خوردگی شدید باشد، لازم به تعمیر آسیب‌های داخلی و یا تعویض لنز خواهد بود. البته به واسطه هزینه بالایی که تعمیر لنز خواهد داشت، در بسیاری از موارد متخصصین پیشنهاد می‌کنند که لنز جدیدی تهیه شود.

 

12 علت سفید شدن صفحه نمایش دوربین کانن چیست؟

سفید بودن صفحه نمایش به عکاس اعلام می‌کند که با توجه به تنظیمات فعلی دوربین، تصویر ثبت شده از نوردهی زیادی برخوردار است. در واقع در چنین مواردی دوربین به جای اینکه تنظیمات روشنایی صفحه را به شما نشان دهد، تصویر واقعی که با توجه به آن تنظیمات ثبت می‌شود را به شما نشان می‌دهد. سفید شدن صفحه نمایش می‌خواهد به عکاس گوشزد کند که نسبت به کنترل تنظیمات دوربین خود اقدام کند.

 

13 اگر دوربین نیاز به تعمیر مجدد در همان بخش تعمیر شده داشته باشد، نیازی به پرداخت هزینه است؟

خیر. اگر دوربین در سه ماهه اول پس از تعمیر، از همان ناحیه دچار مشکل شود تعمیر آن نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

 

14  در صورت مشاهده چه علائمی باید به بخش تعمیرات دوربین کانن مراجعه شود؟
 • روشن نشدن LCD
 • بازنشدن فلاش دوربین
 • کار نکردن دکمه شاتر دوربین
 • کار نکردن دکمه ON-OFFدوربین
 • عدم نورسنجیدوربین
 • عدم فوکوس دوربین
 • روشن نشدن پنل LCDفوقانی دوربین
 • عدم برقراریاتصال لنز و دوربین
 • کار نکردن قسمت کارتخواندوربین
 • کار نکردن باتری
 • روشن نشدن دوربین
 • خاموش شدن دوربیندر حین عکاسی
 • افتادن دوربیندر شن
 • افتادن دوربیندر آب
 • وارد شدن رطوبت بهبدنه دوربین

تعمیر دوربین کانن

برندهای معتبر زیادی در دنیا وجود دارد که در زمینه ساخت انواع دوربین دیجیتال فعالیت می‌کنند. از جمله برندهایی که بسیار مورد توجه کاربران و عکاسان قرار گرفته است می‌توان به برند کانن اشاره کرد. دوربین‌های DSLR کانن در انواع حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای ساخته شده‌اند. از آنجایی که دوربین دستگاهی الکترونیکی حساسی بوده و از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است بدیهی است که به مرور زمان اختلالاتی در عملکرد قطعات آن به وجود آید. در برخی موارد برطرف کردن این اختلالات تنها با رعایت بعضی نکات امکان‌پذیر بوده، اما در برخی موارد نیاز به تعمیر دوربین کانن  و یا حتی تعویض قطعات دستگاه وجود دارد.

لازم به ذکر است که تعمیر و تعویض قطعات دوربین کانن باید توسط متخصصین این امر انجام شود. در این مبحث قصد داریم تا شما را با تعمیر دوربین کانن آشنا کنیم. بعد از خواندن این متن دید کاملی نسبت به تعمیر دوربین کانن پیدا خواهید کرد.

تعمیر بخش‌های مختلف دوربین کانن

همانطور که می‌دانید دوربین‌های دیجیتال کانن از بخش‌های مختلفی ساخته شده است که تعمیر هر یک از این بخش‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را داشته و باید توسط متخصصین این امر صورت گیرد. در ادامه چگونگی تعمیر هر یک از بخش‌های دوربین کانن را بررسی می‌کنیم.

تعمیرات شاتر دوربین

شاتر دوربین در حکم پرده‌ای بوده که بین لنز و سنسور دوربین قرار می‌گیرد و از وارد شدن نور و برخورد آن به سنسور، قبل از فشردن دکمه شاتر جلوگیری می‌کند. از آن‌جایی که شاتر یک قسمت مکانیکی بوده، در اثر استفاده‌های مکرر از دوربین می‌تواند دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. تعمیر و تعویض شاتر امری بسیار تخصصی بوده و حتماً باید توسط تکنسین‌های متخصص انجام شود. این تکنسین‌ها برای تعمیر شاتر و یا تعویض آن، باید قسمت‌های مختلف دوربین را باز کنند تا بتوانند به شاتر دسترسی یابد. از این رو عمل تعمیر و تعویض آن بسیار حساس بوده و بروز خطا در آن می‌تواند به سایر قطعات نیز آسیب وارد کند.

تعمیرات سنسور دوربین کانن

سنسور یکی از حساس‌ترین قطعات دوربین به شمار آمده که بروز اختلال در عملکرد آن می‌تواند به طور کلی عملکرد دوربین را مختل کند. بنابراین تعمیر و یا تعویض آن باید در اسرع وقت صورت گیرد. عوامل مختلفی می‌تواند سبب بروز نقص در عملکرد سنسور شود که از جمله این عوامل می‌توان به برخورد لیزر به سنسور، نور شدید آفتاب، خراش و آسیب‌های فیزیکی، سوختن پیکسل، حرارت بالا و داغ شدن پیکسل‌های سنسور، تغییرات دمایی شدید مثل گرمای زیاد یا سرمای بیش از اندازه و… اشاره کرد. تعمیر دوربین کانن و سنسور آن نیز امری بسیار حساس بوده و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

تعمیر دوربین کانن | تعمیرات میرور باکس دوربین

میرور باکس (Mirror Box) از دیگر بخش‌های دوربین‌های حرفه‌ای DSLR کانن بوده که وظیفه دارد نور وارد شده از لنز را به منظره‌یاب منعکس کند. این بخش از دوربین نیز با مرور زمان می‌تواند دچار آسیب شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود. عواملی از جمله ضربه خوردن به دوربین، افتادن دوربین و عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با دوربین، می‌توانند سبب آسیب دیدن میرور باکس و بروز اختلال در عملکرد آن شود. از آنجایی که میرور باکس نیز در قسمت داخلی دوربین قرار داشته و دسترسی به آن نیازمند باز کردن دوربین بوده، تعمیر آن باید توسط افراد متخصص انجام شود تا به سایر قطعات دوربین آسیبی وارد نشود.

تعمیرات فوکوس اسکرین دوربین

فوکوس اسکرین صفحه‌ای درون دوربین کانن بوده که نقاط فوکوس در آن قرار داده شده است. این صفحه بسیار شکننده و ظریف بوده و از مواد بسیار خاصی ساخته شده است که به مرور زمان پوشش سطح آن از بین می‌رود. در برخی موارد امکان تعمیر این صفحه وجود دارد و گاهی نیز نیاز به تعویض کلی آن وجود خواهد داشت. تعمیر و تعویض صفحه دوربین باید توسط افراد متبحر و متخصص انجام شود.

تعمیر دوربین کانن | تعمیرات بورد اصلی دوربین

بورد دوربین کانن قطعه‌ای کاملا الکترونیکی بوده که مجموعه‌ای از سنسورها، خازن‌ها، پردازشگرها و مدارها بر روی آن قرار گرفته است. با توجه به این امر بدیهی است که این قطعه بسیار حساس باشد و تعمیرات آن نیز امری تخصصی و زمان‌بر تلقی شود. در بسیاری از موارد تعمیر دوربین کانن و بورد اصلی آن  در ایران امکان‌پذیر نبوده و برای این امر لازم است که بورد به نمایندگی اصلی کانن در خارج از کشور ارسال شود. با این حال تعویض کامل این بورد در ایران ممکن بوده و امکان تهیه بوردهای اصلی در نمایندگی رسمی کانن در ایران وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که عواملی از قبیل نوسانات انرژی، آب رفتگی در دوربین، تغییرات ناگهانی و شدید دما و… می‌تواند سبب آسیب رسیدن به بورد اصلی دوربین شود.

تعمیرات مدار فلاش دوربین

واحد فلاش داخلی دوربین نیز از جمله قسمت‌های بسیار آسیب‌پذیر دوربین بوده که ممکن است به مرور زمان خراب شود. دلیل عمده خرابی فلاش دوربین نیز خطاهای کاربر و استفاده نادرست عکاسان از این قسمت دوربین می‌باشد. تعمیرات فلاش دوربین کانن نیز از جمله امور تخصصی در امر تعمیرات دوربین می‌باشد.

تعمیرات LCD دوربین کانن

LCD از جمله آسیب‌پذیرترین قسمت‌های دوربین بوده که ممکن است بارها دچار خرابی شود. عوامل مختلفی از جمله ضربه دیدن دوربین، نفوذ رطوبت به دوربین، تراوش چربی به LCD و عواملی از این دست می‌تواند سبب آسیب دیدن و خرابی آن شود. LCD دوربین کانن جزو قطعاتی بوده که به ندرت قابل تعمیر است و در بسیاری از موارد نیاز به تعویض آن خواهد بود. البته در برخی موارد نیز تعویض کابل‌های آسیب دیده آن و یا تعمیر برد دوربین می‌تواند مشکل خرابی ال‌ سی ‌دی را برطرف سازد. گاهی نیز علت خرابی و اختلال در عملکرد ال ‌سی ‌دی به واسطه فشردن دکمه‌های اشتباهی و دستکاری شدن تنظیمات دوربین می‎‌باشد.

تعمیرات فلکس LCD دوربین کانن

همانطور که در بالا نیز گفته شد، کابل‌های آسیب دیده می‌تواند سبب بروز اختلال در عملکرد LCD دوربین شود. فلکس LCD دوربین یک کابل بسیار نازک و نرم بوده که با فناوری پیچیده‌ای ساخته شده است و کوچک‌ترین آسیبی در آن می‌تواند سبب اختلال در عملکرد LCD و از دست رفتن تصویر آن شود. عواملی از قبیل تار شدن LCD، عملکرد نامطلوب در زمان کنترل لمسی، از دست رفتن کامل تصویر در LCD و… در اثر خرابی و اختلال در فلکس LCD به وجود می‌آید. تعمیر و تعویض این بخش از جمله پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین تعمیرات دوربین کانن محسوب می‌شود.

تعمیرات سنسور اتوفوکوس دوربین

از جمله مشکلات رایجی که در دوربین‌های کانن ایجاد می‌شود می‌توان به اختلال در عملکرد سنسور اتوفوکوس دوربین اشاره کرد. سنسور اتوفوکوس قطعه‌ای شیشه‌ای بوده که پرتوهای نوری وارد شده از لنز را در یک نقطه متمرکز می‌کند و بروز هرگونه مشکل در آن باعث می‌شود که دوربین قدرت و دقت خود در زوم خودکار را از دست بدهد. تعمیر سنسور اتوفوکوس از جمله تخصصی‌ترین تعمیرها در دوربین‌های کانن به شمار می‌آید.

تعمیرات بایونیت فلزی مانت لنز دوربین کانن

بایونیت مانت لنز قسمتی روی بدنه دوربین کانن بوده که لنز روی آن قرار می‌گیرد. این قطعه فلزی با گذشت زمان و استفاده مداوم از دوربین و تعویض لنزها و همچنین در اثر عواملی مثل ضربه خوردن به دوربین، عدم دقت در نصب صحیح لنز، استفاده نادرست از کانکتورها و… دچار آسیب می‌شود. قطعه بایونیت مانت لنز قابلیت تعمیر داشته و اگر مشکل آن غیرقابل تعمیر بود، امکان تعویض آن وجود خواهد داشت. از آنجایی که قطعه بایونیت مانت لنز بسیار کاربردی است، در هر بار بروز خرابی در آن باید به سرعت تعمیر شود تا در روند عکاسی اختلالی ایجاد نشود.

تعمیر دوربین کانن قسمت نورسنج

اگر با هرگونه خطا در نورسنجی دوربین کانن خود مواجه شدید باید بدانید که سنسور نورسنجی دوربین شما دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز دارد. بروز اختلال در بخش نورسنجی دوربین امری طبیعی بوده و در اثر گذر زمان و استفاده مداوم از دوربین ایجاد می‌شود. از آن‌جایی که قطعه نورسنج دوربین بسیار حساس است، تعمیرات آن باید توسط متخصص‌ترین تکنسین‌های تعمیرات دوربین انجام شود.

تعمیرات پورت HDMI دوربین کانن

برای اتصال دوربین به مانیتور، تلویزیون، ویدیو پروژکتور و… باید از کابل HDMI استفاده شود که به همین منظور یک پورت HDMI نیز روی دوربین تعبیه شده است. در صورتی که در هنگام اتصال کابل به این پورت نکات ایمنی رعایت نشود، پورت دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. تعمیر درگاه HDMI دوربین کانن نیز امری تخصصی بوده و باید توسط تکنسین‌های این امر انجام شود. در برخی موارد نیز شدت خرابی به اندازه‌ای بود که امکان تعمیر پورت HDMI وجود ندارد و این قطعه باید به طور کلی تعویض شود.

تعمیر دوربین کانن پورت USB

علاوه بر درگاه HDMI، یک پورت USB نیز روی دوربین کانن تعبیه شده که امکان اتصال دوربین به کامپیوتر را فراهم می‌کند. این امر سبب می‌شود تا برای مشاهده عکس‌ها روی کامپیوتر و انتقال عکس و فیلم به کامپیوتر، نیازی به خارج کردن کارت SD از دوربین نباشد و این امر با استفاده از کابل USB صورت گیرد. عوامل مختلفی از جمله نوسانات برق یا نوسانات نیرو در زمانی که دوربین به کامپیوتر متصل است، می‌تواند به درگاه USB دوربین آسیب وارد کند. تعمیرات پورت USB دوربین امری کاملاً تخصصی می‌باشد. لازم به ذکر است که در برخی موارد درپوش درگاه خروجی USB دچار آسیب شده که خرابی آن قابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض دارد.

تعمیرات سوکت هدفون و میکروفون دوربین کانن

درگاه‌هایی که برای اتصال هدفون و ورودی میکروفون روی دوربین حرفه‌ای کانن تعبیه شده، امکان کنترل کردن صدا در هنگام فیلمبرداری را برای عکاس فراهم می‌کنند. از جمله مشکلاتی که عکاسان در هنگام فیلمبرداری با آن روبرو هستند، اختلال در عملکرد این سوکت‌ها است. درگاه‌های ورودی و خروجی صدا قابلیت تعمیر داشته و اگر خرابی بسیار شدید باشد، می‌توان آن‌ها را تعویض کرد. بدیهی است که این امر نیز باید توسط افراد متخصص انجام شود.

تعمیرات موتور آینه دوربین

از جمله بخش‌های مهم دوربین‌های DSLR کانن موتور آینه بوده که وظیفه دارد در زمان عکاسی آینه تعبیه شده در دوربین را به حرکت درآورد. از آن‌جایی که عملکرد این موتور کاملا مکانیکی است بروز خرابی امری رایج محسوب می‌شود. از جمله مشکلاتی که در موتور آینه دوربین کانن به وجود می‌آید بالا ماندن آینه و یا عدم عملکرد قفل آینه است. مشکلات مربوط به این قسمت پس از عیب‌یابی درست قابل تعمیر بوده و در صورتی که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، قطعات یدکی آن برای تعویض وجود خواهد داشت.