تعمیرگاه تخصصی گیمبال

اطلاعات بیشتر

مراحل انجام کار

1

ثبت درخواست

درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت نمایید و یا با شماره تماس 02177616617 داخلی 5 تماس بگیرید.
2

بررسی و برآورد هزینه

دستگاه شما توسط کارشناس بازدید، عیب یابی و هزینه تعمیر اعلام می شود.
3

تعمیر کالا

دستگاه شما توسط کارشناسان تعمیر می شود.
4

ارسال کالا

دستگاه برای شما ارسال خواهد شد.

سوالات متداول

1 چه مدل گیمبال هایی در تعمیرگاه دیدنگار تعمیر می شود؟

شما می توانید انواع گیمبال های مختلف برند ژیون ، DJI و رونین را در تعمیرگاه تخصصی گیمبال دیدنگار تعمیر کنید.

2 زمان لازم برای تعمیر گیمبال در تعمیر گاه دیدنگار چقدر است ؟

بعد از برسی و عیب یابی گیمبال شما توسط کارشناسان دیدنگار زمان لازم برای تعمیرگیمبال شما مشخص می شود.

3 هزینه تعمیر گیمبال در تعمیرگاه دیدنگار چقدر است ؟

هزینه تعمیر گیمبال در تعمیرگاه دیدنگار با توجه به برند گیمبال ، مدل و میزان خرابی گیمبال متفاوت است.

تعمیر گیمبال

از جمله تجهیزات پرکاربرد فیلمبرداری که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه عکاسان و فیلمبرداران قرار گرفته است، می‌توان به گیمبال یا به عبارتی لرزشگیر اشاره کرد. یکی از مشکلاتی که فیلمبرداران بسیار با آن مواجه هستند لرزش‌های دوربین در حین فیلمبرداری، به ویژه در هنگام حرکت می‌باشد. همچنین زمانی که از هلی‌شات و انواع کوادکوپتر برای تصویربرداری استفاده می‌شود، لرزش‌های ناشی از پرواز سبب افت کیفیت تصاویر ضبط شده می‌گردد. این مشکلات سبب شده تا فیلمبرداران به فکر استفاده از یک تکنولوژی لرزش‌گیر بیفتند که تحت عنوان گیمبال یا استابلایزر شناخته می‌شود. گیمبال‌ها نیز مانند سایر تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر گیمبال پیدا می‌کنند.

در این مبحث قصد داریم تا به بررسی شیوه‌های تعمیر گیمبال‌های مختلف بپردازیم. البته پیش از آن بهتر است با ساز و کار گیمبال و ساختار آن آشنا شده و دلایل محبوبیت آن‌ها را بشناسیم. در نتیجه اگر شما هم نیاز به تعمیر گیمبال خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

ساختار و ساز و کار گیمبال | تعمیر گیمبال

گیمبال‌ها شامل نمونه‌های مختلفی می‌شوند که پرکاربردترین آن‌ها ساختاری سه محوره دارد. محور‌های به کار رفته در این گیمبال‌ها تحت عنوان محور پن، محور تیلت و محور رول شناخته شده که هر یک سبب حذف لرزش‌ها در یک جهت مشخص می‌شود. در ادامه به بررسی عملکرد حرکتی محورها می‌پردازیم.

محور تیلت

محور تیلت حرکت بالا و پایین دوربین را امکان‌پذیر می‌کند. این محور زمانی کاربردی بوده که فیلمبردار قصد دارد از یک سوژه در حال سقوط فیلمبرداری کرده و یا سوژه‌ای را در تصویر بگنجاند که از پله بالا یا پایین می‌رود. در واقع محور تیلت حرکات عمودی فاقد لرزش را برای دوربین امکان‌پذیر می‌کند.

محور پن

محورپن ۵ حرکتی به سمت چپ و راست داشته و برای ثبت تصاویر افقی بدون لرزش و روان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محور رول

محور رول در واقع لرزشگیر حرکات چرخشی می‌باشد. زمانی که فیلمبردار قصد دارد تصویر یک سوژه را با زاویه بدون تراز یا خارج از مرکز ثبت کند، این محور به کمک وی آمده و سبب می‌شود تا حرکات چرخشی دوربین بدون لرزش اتفاق بیفتد.

علت محبوبیت گیمبال‌ها

همانطور که گفته شد گیمبال‌ها از لرزش‌های دوربین در حین ثبت تصاویر جلوگیری می‌کند. همین یک مورد برای محبوبیت بالای گیمبال‌ها کافی است. با این حال فراگیری استفاده از گیمبال‌ها دلایل دیگری نیز دارد.

دسترسی دائمی

همانطور که می‌دانید در هنگام عکاسی و فیلمبرداری سرعت عمل عکاس بسیار اهمیت دارد. به ویژه در مواقعی که عکاس و فیلمبردار در زمینه ثبت تصاویر حیات وحش، ثبت تصاویر ورزشی و سوژه‌هایی از این دست فعالیت می‌کنند. در چنین مواردی استفاده از گیمبال‌های دستی که نیازی به سر هم کردن قطعات نیز ندارند، باعث می‌شود تا ثبت تصویر به سرعت و با کیفیت بالا صورت گیرد.

وزن سبک

گیمبال‌های دستی و یا نمونه‌هایی که بر روی کوادکوپترها سوار می‌شود از وزن کمی برخوردار بوده که این امر سبب سهولت در جابجایی و استفاده از این وسایل می‌گردد. وزن سبک گیمبال سبب می‌شود تا کوادکوپتر به راحتی پرواز کرده و مشکلی برای حمل گیمبال نداشته باشد. این وزن سبک در انواع گیمبال‌های دستی نیز از خستگی فیلمبردار در حین کار جلوگیری می‌کند.

قیمت مناسب

قیمت گیمبال‌ها در مقابل تجهیزات جانبی عکاسی و فیلمبرداری بسیار مناسب‌تر بوده که سبب می‌شود عکاسان با صرف هزینه مناسبی بتوانند تصاویر باکیفیت و عاری از لرزشی را ثبت کنند.

کاربری آسان

از جمله ویژگی‌هایی که سبب شده عکاسان و فیلمبرداران زیادی گیمبال‌ها را مورد استفاده قرار دهند، کاربری آسان آن‌ها است. در واقع گیمبال‌ها نیازی به سر هم کردن قطعات مختلف نداشته و تنها کافیست دوربین روی آن‌ها ثابت شود. این امر سبب می‌شود تا در هر شرایطی بتوان به ثبت تصاویر بدون لرزش پرداخت.

عوامل موثر در خرابی گیمبال‌ها | تعمیر گیمبال

گیمبال‌ها نیز مانند سایر تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری دستگاه‌های حساسی به شمار آمده که در اثر استفاده مکرر ممکن است با مشکلات سخت ‌افزاری و نرم ‌افزاری روبه‌رو شود. عوامل مختلفی می‌تواند عملکرد صحیح گیمبال‌ها را با مشکل مواجه کند که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • شکستن گیمبال در اثر وارد شدن فشار یا ضربه
  • نفوذ رطوبت به دستگاه در اثر افتادن در آب
  • عدم توجه به بروزرسانی نرم‌ افزاری گیمبال
  • عدم توجه به تنظیمات و کالیبراسیون گیمبال
  • حمل و نقل نامناسب دستگاه
  • عدم استفاده از محافظ گیمبال

با این حال تمامی آسیب‌ها و مشکلاتی که برای گیمبال‌ها به وجود می‌آید در بسیاری از مواقع قابلیت تعمیر داشته و نیازی به تعویض کامل گیمبال وجود ندارد. برخی از برندهای تولیدکننده گیمبال نیز ادعا کردند که اگر گیمبال به طورکامل شکسته باشد نیز امکان تعمیر گیمبال  وجود دارد. آنچه در این باره اهمیت دارد این است که تعمیر گیمبال و تعویض قطعات آسیب‌دیده آن باید توسط افراد متخصص و در مراکز تعمیرات تخصصی تجهیزات دوربین انجام شده تا آسیب‌ها شدید تر نشود و سایر قسمت‌های گیمبال نیز آسیب نبیند.

اقدام لازم پس از آسیب دیدن گیمبال

در صورتی که گیمبال دچار آسیب شده و یا به هر دلیلی عملکرد آن با اختلال مواجه شده باشد، لازم است تا در اسرع وقت آن را به مراکز تخصصی تعمیر گیمبال ارجاع دهید. البته پیش از این امر لازم است به موارد زیر توجه شود.

  • در صورتی که گیمبال درون آب افتاد، پس از خارج کردن آن از آب به هیچ عنوان دستگاه را روشن نکنید و از راه‌اندازی مجدد آن خودداری کنید.
  • در صورتیکه قطعه‌ای از گیمبال دچار شکستگی شده باشد، از چسب کاری و یا باز کردن آن خودداری کنید.
  • سعی کنید در اسرع وقت گیمبال را برای تعمیر به فرد متخصص بسپارید تا از آسیب دیدن سایر قسمت‌ها جلوگیری شود.
  • هنگام مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر گیمبال معتبر، تمامی اتفاقاتی که برای گیمبال رخ داده است را به اطلاع کارشناسان برسانید تا به روند تعمیر کمک کند.

تعمیر گیمبال ژیون

از جمله گیمبال‌های باکیفیت و پرطرفدار موجود در بازار می‌توان به گیمبال‌های ژیون اشاره کرد. تمامی عوامل ذکر شده در قسمت بالا از جمله وارد شدن ضربه، فشار، نفوذ آب و… می‌تواند سبب از کار افتادن گیمبال‌های ژیون شده و یا عملکرد آن‌ها را با اختلال مواجه کند.

برند ژیون نمایندگی‌های زیادی در سطح کشور داشته که محصولات اورجینال و باکیفیت این برند را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این نمایندگی‌ها برای کالاهای مختلف ژیون از جمله گیمبال‌ها، 48 ساعت مهلت تست در نظر گرفته و همچنین در صورت خرابی و یا بروز مشکل در عملکرد گیمبال تعمیرات تخصصی آن را بر عهده می‌گیرند.

این تعمیرات می‌تواند شامل تعمیر یا تعویض فلت گیمبال، تعمیر یا تعویض موتورهای تعبیه شده در گیمبال، برطرف کردن مشکلات نرم ‌افزاری دستگاه، کنترل تنظیمات و کالیبراسیون و… باشد. تعویض قطعات شکسته، پیچ‌های آسیب دیده، بست‌های از کار افتاده و… نیز از دیگر خدمات تعمیراتی است که می‌تواند بر روی گیمبال‌های ژیون در نمایندگی‌های تخصصی این برند انجام شود.

تعمیر گیمبال  DJI

برند DJI نیز از دیگر برندهای پرطرفدار تولیدکننده گیمبال و دیگر تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری بوده که خدمات 24 ساعته‌ای را در اختیار کاربران قرار داده است. توجه داشته باشید که اگرچه گیمبال‌های دستی DJI فاقد گارانتی‌های طولانی مدت هستند، اما دارای گارانتی سلامت بوده و خدمات پس از فروش تخصصی و گسترده نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. کاربران می‌توانند در صورت بروز مشکل برای گیمبال DJI خود با کارشناسان این برند که به صورت تمام وقت در حال فعالیت هستند ارتباط برقرار کرده و سوالات خود در رابطه با گیمبال‌های DJI و یا مشکلات آن را برطرف سازند. در صورتی که راهنمایی‌های کارشناسان نتواند کمکی به برطرف کردن مشکل گیمبال کند، کاربران می‌توانند با ثبت گیمبال خود در سایت DJI برای تعمیر آن اقدام کنند. پس از ثبت تعمیر گیمبال، کارشناسانه DJI با کاربران تماس گرفته و شرایط را برای ارسال، تعمیر و تحویل مجدد گیمبال فراهم می‌کنند. لازم به ذکر است که برند DJI برای محافظت از گیمبال‌ها و دیگر تولیدات خود اکسسوری‌های محافظتی را نیز در نظر گرفته که تا حد زیادی آسیب‌های وارده به گیمبال‌ها را کاهش می‌دهد.

تعمیر گیمبال رونین

گیمبال رونین نیز از جمله گیمبال‌های تولید شده توسط برند DJI بوده که مورد استفاده کاربران زیادی قرار گرفته است. تعمیرات این گیمبال نیز مانند سایرگیمبال‌های DJI توسط کارشناسان متخصص و در نمایندگی‌های اصلی DJI در ایران امکان‌پذیر است.

برای تعمیر گیمبال رونین می‌توان به صورت حضوری به نمایندگی‌های تعیین شده مراجعه کرده و یا گیمبال آسیب دیده را از طریق پست به نمایندگی مد نظر ارسال کرد. همچنین باید همراه محصول ارسالی تمامی اتفاقات رخ داده برای گیمبال به صورت کتبی ارسال شود تا به تعمیر راحت‌تر و سریعتر گیمبال کمک کند. زمانی که گیمبال به دست کارشناسان رسید، عیب‌یابی شده و متناسب با آسیب‌های وارده هزینه نهایی برای تعمیر آن تعیین گشته و به اطلاع کاربر می‌رسد. چنانچه کاربر با هزینه نهایی موافقت کند، عملیات تعمیر آغاز شده و گیمبال تعمیر شده در طی مدت 7 تا 10 روز کاری به کاربر ارسال می‌شود. در صورت عدم موافقت کاربر با هزینه‌ها نیز ظرف 48 ساعت گیمبال به شکل اول به کاربر عودت داده می‌شود. کاربران باید توجه داشته باشند که پس از تعمیر گیمبال نکات توصیه شده توسط کارشناسان را رعایت کنند تا آسیب‌های دیگری به گیمبال وارد نشود.