متابونز - Metabones

برند متابونز

یکی از مشکلات و چالش‌های همیشگی عکاسان در اقصی نقاط جهان استفاده از لنزهای برندهای مختلف روی دوربین‌هایشان است. اما این اتفاق به همین سادگی رخ نمی‌دهد و نمی‌توان لنز یک برند را بر روی دوربینی با برند متفاوت نصب کرد چرا که کمپانی‌های تولید دوربین هرکدام برای خود مانتی منحصر به‌ فرد طراحی و تولید کرده‌اند که لنزهایشان تنها با آن هماهنگ باشد.

درست همین‌جاست که برند متابونز وارد حوزه تولید تجهیزات عکاسی می‌شود. متابونز یکی از برندهای معتبر بازار تبدیل لنز دوربین است که سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد و با تولید محصولات با کیفیت همیشه در رتبه‌های بالای مجلات مربوط به تجهیزات عکاسی قرار دارد.

متابونز تولیدکننده تخصصی مبدل‌های لنز برای انواع برندهای معتبر بازار دوربین عکاسی همچون سونی، نیکون، کانن، پنتاکس و غیره است. در خرید محصولات متابونز یک چیز را به‌خاطر داشته باشید و آن این‌که متابونز یک برند اصلی است و شما با خرید تبدیل لنز متابونز محصولی بسیار با کیفیت و اصلی را در اختیار خواهید داشت که از عملکرد عالی آن مطمئن هستید. 

تولیدات متابونز انواع گوناگونی از مبدل‌های لنز و speed booster های هوشمند هستند که علاوه بر این‌که برای شما این امکان را مهیا می‌کنند که بتوانید از لنز برندهای دیگر روی دوربین خود استفاده کنید، امکانات و ویژگی‌های گسترده‌تر و منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند.

یکی از مشکلاتی که عکاسان هنگام استفاده از لنزهای متفاوت روی دوربین‌هایشان با آن مواجه می‌شدند و البته بزرگترین مشکل این بود که هنگام استفاده از مبدل‌های لنز آن‌ها اتوفوکوس و لرزشگیر را از دست می‌دادند.

به علاوه این‌ها ممکن بود امکان تنظیم دیافراگم از طریق دوربین برقرار نشود و گشودگی دیافراگم لنز یکی دو گام بسته‌تر شود. در کنار این‌ها دو مشکل دیگر نیز وجود داشت؛ یکی کاهش نور ورودی به سنسور دوربین که چیزی حدود یک تا دو گام بود و دیگری کاهش کیفیت عکس به‌خاطر وجود مبدل لنز مابین لنز و مانت دوربین.

این‌ها مشکلاتی واقعا اساسی بر سر راه عکاسان حرفه‌ای بود تا به طور مثال بتوانند از لنزهای کانن روی دوربین سونی استفاده کنند. به خاطر همین مشکلات تمایلی به تعویض لنز در بین عکاسان حرفه‌ای وجود نداشت اما متابونز با ورود به بازار تبدیل لنز و معرفی مبدل‌های هوشمند خود استفاده از لنز برندهای دیگر روی دوربین‌های متفاوت را به تجربه‌ای دلپذیر و لذت‌بخش تبدیل کرد. 

اما خرید تبدیل لنز متابونز چه ویژگی‌هایی دارد؟ اول این‌که شما با خرید تبدیل لنز متابونز دیگر اتوفوکوس را از دست نخواهید داد و اتوفوکوس لنز شما مثل زمانی که بر روی دوربین خود نصب بوده است کار می‌کند. دیگر این‌که دیافراگم تغییری نخواهد داشت و شما بدون نگرانی از بابت بسته‌تر شدن تیغه‌های دیافراگم و بیشتر شدن عمق میدان می‌توانید به راحتی به عکاسی بپردازید.

مبدل‌های هوشمند متابونز با برقراری ارتباط و چفت شدن با سیستم نرم‌افزاری دوربین تمام امکانات لازم را برای شما مهیا و بدون این‌که کوچک‌ترین افت کیفیت و یا محدودیتی برای لنز ایجاد شود امکان استفاده از لنزهای متنوع را برایتان فراهم می‌کنند. بسیاری از مدل‌های متابونز اطلاعات اگزیف را نیز به دوربین منتقل می‌کنند.

از دست رفتن لرزشگیر نیز یکی دیگر از مشکلات اساسی تبدیل لنز بود. این مشکل در محصولات متابونز مرتفع شده و لرزشگیر لنز به درستی عمل خواهد کرد. امکان تنظیم دیافراگم از طریق بدنه دوربین نیز با تبدیل لنز متابونز بدون هیچ مشکلی در دسترس است.

به طور کلی باید گفت با خرید تبدیل لنز متابونز شما هیچ‌یک از مشکلاتی را که با مبدل‌های قدیمی و غیر از متابونز در تعویض لنز داشتید دیگر نخواهید داشت. 

اما speed booster ها که دیگر محصولات هوشمند متابونز هستند قطعاتی بسیار هیجان‌انگیزند. آن‌ها گشودگی دیافراگم را افزایش داده و لنز را نیز وایدتر می‌کنند. بدین ترتیب با استفاده از speed booster متابونز شما در حین این‌که به زاویه دیدی وایدتر از پیش خواهید رسید عمق میدان کم‌تری نیز به دست خواهید آورد. 

کیفیت عکس‌ها نیز که نکته مهمی در تغییر لنز هستند با استفاده از محصولات متابونز تغییری نخواهند داشت و شما می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از افت کیفیت به عکاسی با این تجهیزات بپردازید. 

همان‌طور که گفته شد برند متابونز یک برند بسیار معتبر، با کیفیت و بین‌المللی است که محصولات تولیدی آن توسط عکاسان و تصویربردارن حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنها عیبی که در مورد محصولات متابونز می‌توان مطرح کرد قیمت تبدیل لنز متابونز و speed booster هاست.

برای استفاده از این تجهیزات کاربردی و باکیفیت شما متحمل هزینه تقریبا بالایی خواهید شد که شاید برای همگان امکان نداشته باشد اما این قیمت بالا قطعا به‌خاطر کیفیت مواد اولیه و دقت و ظرافت در ساخت و تولید محصولات متابونز رقم خورده است.