ژست عکس دونفره | ایده ژست عکاسی دونفره ✅​👩‍❤️‍👨​📸​

ژست عکاسی دونفره

عکاسی دونفره فقط ارتباط بین یک زوج نیست. می‌تواند ارتباط بین دو دوست، والدین و فرزند یا هر رابطه دیگری باشد. اما در این متن قصد داریم ژست عکاسی دونفره را برای زوج‌ها مورد بحث قرار بدهیم. گام به گام از گذشته تا به حال پیش می‌رویم تا دید عمیق‌تری نسبت به مفاهیم عکس‌های دونفره پیدا کنید و این بار که تصمیم به گرفتن عکس‌های دونفره می‌کنید به همه چیز توجه کنید. با دیدنگار همراه باشید.

ژست عکاسی دونفرهژست عکس دونفره نمایشی از یک ارتباط است

ژست عکس دونفره یعنی ثبت یک ارتباط

آنچه که برای شما مشخص است چیست؟ چه چیزی باید ثبت شود و ژست در اینجا چه معنایی دارد؟ تفاوتی ندارد که قرار است یک زوج تازه عروس را ثبت کنیم، یک زن و شوهر که سال‌هاست در کنار هم هستند یا دو دوست را! آنچه که حائز اهمیت است، ثبتِ ارتباط است.

از آنجایی که افراد در حالت عادی هم در مقابل دوربین عکاسی احساس تنش ایجاد می‌کنند، در اینجا ممکن است وضع حادتر هم باشد. اما نکته اساسی اینجاست که آن‌ها معمولاً از خراب شدن عکس هراس دارند؛ پس به آن‌ها اطمینان بدهید که قرار است چه خاطره دل‌انگیزی ثبت شود.

ثبت لحظه تلاقی حس و حال یک نفر به دیگری، هر چند می‌تواند کار راحتی باشد، اما سر و شکل حرفه‌ای است که آن را به یک شات به یاد ماندنی بدل می‌کند. چرا راحت است؟ به این خاطر که به هر حال شما کافی است از آن‌ها بخواهید که به هم نگاه کنند!‌ اما هر عکسی را نمی‌توان منتشر کرد و البته هر عکسی ارزشِ انتشار ندارد.

بهتر است آن‌ها همیشه این نکته را در نظر داشته باشند که تمام این نورپردازی‌ها و لنز و عکاس فقط حواشی هستند و مهم همان حال و هوای ارتباط است.

در این متن سعی می‌کنیم به نمونه‌هایی اشاره کنیم که شما به عنوان یک زوج یا افرادی که قصد دارند تصاویر دونفره ثبت کنند و یا عکاس، تا حدودی نسبت به ماجرا آگاه شوند. خب اگر موافق باشید قبل از آن نگاهی به چند ژست عکاسی دونفره قدیمی بیاندازیم.

ژست عکاسی دونفرهژست عکاسی دونفره قدیمی؛ انگار منجمد هستند

ژست عکاسی دونفرهژست‌ها به شما چه می‌گویند؟

ژست عکاسی دونفرهگویی ارتباط با تردید همراه است

ژست عکاسی دونفرهاوضاع این یکی بهتر است، اما تصنع در آن موج می‌زند

ژست عکاسی دونفرهآیا مرد تمایلی به خواهش زن دارد؟ گویا بیش‌تر غرورِ لنز را دارد

خب همانطور که می‌بینیم یا صمیمیتی نمایش داده نمی‌شود، یا یکی از طرفین علاقه‌ای به ارتباط ندارد و یا آن قدر تصنعی است که بیننده به راحتی متوجه می‌شود. البته این به خاطر شرایط دوران است و امروزه با وجود انبوه تصاویر و انبوه مخاطب و توسعه حرفه عکاسی همه چیز دگرگون شده است. خودمانیم، تنها جذابیت این عکس‌ها قدیمی بودنِ آن‌هاست.

ژست عکاسی دخترانه

✅​ژست عکس دونفره و نگاه‌هایی که به هم دوخته می‌شد

ژست عکاسی دونفرهفکر نمی‌کنید دست‌ها بیش از حد اسیر هستند؟

آیا پیشنهادی برای بهبود این تصویر دارید. از جهتی قدم زدن و نگاه طبیعی افراد به هم نکته مثبتی است. اما دست راست زن؟ به نظر می‌رسد محل تلاقی آرنج و بازو را گرفته است. آیا پسر می‌خواهد فرار کند که با دست مخالف از رفتن او جلوگیری می‌کند؟ مراقب دست‌ها باشید! اگر حتی به جای گرفتن از لمس کردن استفاده می‌شد داستان بهتری داشتیم.

ژست عکاسی دونفرهژست عکس دونفره و ارتباط چشمی خوب در کنار دست‌هایی که زنجیره زیبایی خلق کرده‌اند

با وجود اینکه در تصویر بالا دستی نداریم که رها باشد،‌ اما نگاه و لمس آرام دست نشان از یک رابطه‌ ملایم به ما القا می‌کند.

ژست عکاسی دونفرهژست عکس دونفره و ارتباط چشمی از یک سو

ارتباط چشمی می‌تواند از سوی یک نفر باشد. اما در این صورت باید با پاسخی همراه باشد‍! در غیر این صورت مخاطب حس می‌کند که گویی رابطه یک طرفه است. به نظر شما در عکس قبل زن چه پاسخی دارد؟

ژست عکاسی دونفرهارتباط چشمی باید حس‌برانگیز باشد

✅​ژست عکاسی دونفره و رقص بدن

همانطور که متوجه شده‌اید در ژست عکس دونفره قرار است حال و هوایی از یک رابطه را به نمایش بگذاریم. مشاهده می‌کنیم که چطور بدن با اجزا مختلف با بدن دیگری در ارتباط است. گویی آن‌ها در حال رقص هستند. یکی از سخت‌ترین رقص‌ها، رقص‌های دونفره‌ است. حتی از رقص‌های چند نفره هم سخت‌تر!

ژست عکاسی دونفرهژست عکس دونفره و یک رقص آرام در دل طبیعت

در رقص‌های چندنفره، معمولاً همگی یکسری حرکات منفرد را باهم اجرا می‌کنند و ما هارمونی را در بین آن‌ها می‌بینیم. اما در رقص دونفره باید درک و ارتباط از دیگری باشد.

✅​دست‌ها را جدی بگیرید

باز هم تاکید می‌کنیم دست‌ها دست‌ها! آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. وزنِ این حرف‌ها در ژست عکاسی دونفره دوچندان می‌شود. اگر از آن‌ها به درستی استفاده کنید می‌توانید تصاویرِ بی‌نظیری را ثبت کنید. در عین حال می‌توانند یک تصویرِ زیبا را به طور کل از ریخت بیاندازند.

در ادامه به تصویری نگاه می‌کنیم که سوژه‌ زن، مرد را با دست در آغوش گرفته است، اما جواب مرد عملاً بی‌اعتنایی او را می‌رساند. زن می‌گوید من عاشقتم و مرد جواب می‌دهد: اوکی چندان برایم مهم نیست! دیگر نه رنگ و لعاب می‌تواند کاری بکند نه تکنیک نورپردازی! البته این هم یک ژست عکاسی دونفره است، اما خبر از عدم رابطه می‌دهد.

ژست عکاسی دونفرهاهمیت وزن دست‌ها می‌تواند مفهوم را زیر و رو کند

هر چه که هدف عکاس باشد، هر چه که رابطه به واقع عاشقانه هم باشد، تصویر این را نمی‌گوید. تنها چیزی که روبروی ما هست همین تصویر است! شاید باورتان نشود، ول اگر سوژه زن به جای نگه داشتن دست‌ها، آن‌ها را آزاد می‌کرد، دست در جیب مرد و دست‌های زن در کنار او تصویر چندان بدی نمی‌شد. به هر حال آن دست در جیب در کنار اشاره‌ شصت چیز دیگری به ما می‌گوید.

✅​عکاس باید هشیار باشد

ژست عکاسی دونفره یک امکان بی‌نظیر برای عکاس است. شاید اگر بداند که چه تصاویری می‌تواند ثبت کند، اصلاً چشم‌اش را از روی ویوفایندر یا صفحه نمایش دوربین‌اش برنمی‌دارد. لحظاتی که باید شکار شوند! شما فقط 1 ثانیه فرصت دارید و شاید هم کمتر.

ژست عکاسی دونفرهژست عکاسی دو نفره و لحظات ناب

✅​شاد باشید و بازی کنید

وظیفه عکاس که مشخص است، اما سوژه‌ها چطور؟ آن‌ها باید لنز را تا جای ممکن فراموش کنند. سعی کنند لحظاتِ شادی را در کنار هم سپری کنند. خود همین تجربه مشترک عکاسی می‌تواند خاطره‌ای برای روزهای دیگر باشد. ایرادی ندارد اگر خاطره بدی در ذهن‌تان رد می‌شود. آن را بپذیرید و نشان بدهید.

سعی کنید به جزئیات دقت کنید. به رنگ چشم خیره شوید. به نوری که مردمک بازتاب می‌دهد. به خال‌های صورت. به زخم روی دست. به هر چیزی که فکر می‌کنید تا حالا به آن نگاهی نداشتید خیره شوید.

ژست عکاسی دونفرهژست عکاسی دونفره صرفاً یک فعالیت کسل‌کننده نیست

ژست عکاسی مردانه

در ژست عکس دونفره سادگی را فراموش نکنید

گاهی یک تصویر ساده می‌تواند حال خوبی هم به شما، هم به بیننده و هم به خودِ سوژه‌ها منتقل کند. عکاس از لبخندِ رضایت سوژه‌ها انرژی می‌گیرد. پس ذهن خود را رهاتر کنید و سعی کنید با محبوب یا دوست خود ارتباط برقرار کنید.

ژست عکاسی دونفرهژست عکس دو نفره لزومی ندارد چیز عجیب و غریبی باشد

هر چند تصویر قبل حس و حال خوب و طبیعی دارد و برای سوژه‌ها احتمالاً خاطره‌ای بی‌نظیر باشد، اما شاید اگر عکاس در زاویه بهتری قرار داشت جذابیت آن بیش‌تر می‌شد. ما هیچ چیز از مرد جز یک سیاهی نمی‌بینیم. البته خود همین می‌تواند معنای جالبی داشته باشد که روشناییِ زن، تاریکی مرد را در آغوش می‌کشد.

ژست عکاسی دونفرهطبیعت و سادگی زیبایی خاصی دارند

با اینکه در تصویر قبل هیچ تماس دست یا چشم از مرد نمی‌بینیم، اما لبخندِ‌ لب و لبخندِ چشم باعث می‌شوند ما حس نکنیم که ارتباط مشکلی دارد. تی‌شرت ساده مرد، موهای زن که تمام بدن او را به جز صورت پوشانده و نمایش اکسسوری حلقه، همگی جزئیاتی هستند که در یک بک‌گراند تار blurry باعث می‌شوند که نظر بیننده را جلب کنند.

ژست عکاسی دونفرهتاثیر حرکات ریز بدن در ژست عکاسی دونفره

به نظر شما در تصویر قبلی چه چیز باعث می‌شود که حس بدی نگیریم. در صورتی که زن به او نزدیک شده است و لبخند می‌زند، اما چهره مرد آرام است. اگر دقت کنید مرد سر خود را رو به جلو هل داده و این پاسخ اوست. اگر گردن رو به جلو نبود، همه چیز فرق می‌کرد!‌

✅​خلاقیت به خرج دهید

خلاقیت می‌تواند در پرسپکتیو، استفاده از محیط، حرکات دست یا هر چیزی باشد که به نظر شما می‌تواند در موقعیت سازنده باشد. در تصویر بعدی خواهیم دید که چطور مرد در حال عکاسی از زن است و عکاس دوم این صحنه را ثبت می‌کند. بله ژست عکاسی دونفره صرفاً نزدیکی دو سوژه به هم نیست! قرار بود که ما یک ارتباط را به نمایش درآوریم. چنین خلاقیت‌هایی می‌توانند چشمی که در تصاویر تکراری خواب رفته است را بیدار کنند.

در تصویر دوم می‌بینیم که سوژه‌های اصلی ما از فوکوس خارج هستند و عکاس روی نمای شهر فوکوس می‌کند. سوژه‌ها در آغوش هم به دورنمای خود نگاهی دارند.

ژست عکاسی دونفرهژست عکاسی دونفره بدون ارتباط نزدیک

ژست عکاسی دونفرهاستفاده از تکنیک فوکوس در ژست عکاسی دونفره

✅​ژست‌ها را صحیح اجرا کنید

ژست صحیح اشاره به طبیعی بودن‌شان دارد. به این مثال نگاهی کنیم. به نظر شما تصویر اول چه ایرادی دارد؟ قدری به آن نگاه کنید و بعد به دنبال پاسخ بروید.

ژست عکاسی دونفرهایرادات این ژست دونفره چیست؟

در تصویر اول با قدری دقت متوجه می‌شوید که عکاس از سوژه زن خواسته دست خود را روی سینه مرد بگذارد. اما فراموش کرده تا به او بگوید این کار را درست انجام دهد. دست صاف است و حس تصنعی به آدم دست می‌دهد. تصویر اول یک زوجِ واقعی را می‌بینیم. در تصویر بعدی زوج در حال نمایش هستند و از بک‌گراند یا نورپردازی خاص هم خبری نیست! اما ژست دومی نمره بسیار بهتری دارد.

ژست عکاسی دونفرهدست‌ها به حالت طبیعی هستند

✅​از ژست‌های دراماتیک برای ژست عکاسی دونفره استفاده کنید

به هر حال داستان عشقی موضوعِ ساده‌ای نیست. در آن هزاران فراز و نشیب وجود دارد. می‌توانید از فضایی دراماتیک برای ثبت تصویر بهره‌مند شوید.

ژست عکاسی دونفرهفضای دراماتیک و وهم‌آلود در ژست عکاسی دو نفره

ژست عکاسی

ژست عکاسی دونفره و نمایش غم یا مشکلات

به هر حال فقط قرار نیست شادی‌ و رقص و بوسه ثبت شود. گاهی هدف عکاس چیز دیگری است و یا سوژه‌ها ترجیح می‌دهند صورت‌های دیگرِ رابطه را هم به نمایش درآورند. به چند تصویر نگاه کنیم.

ژست عکاسی دونفرهژست عکاسی دونفره و نمایش مشکلات

ژست عکاسی دونفرهچه اتفاقی در این ژست عکاسی دریافت می‌کنید؟

در تصویر قبل به حالت چشم‌های خیره‌ زن قفل کردن مرد با دست‌هایش دقت کنید. نگاه مرد حکایت از چه موضوعی دارد؟ در ثبت چنین شات‌هایی نیاز است تا سوژه‌ها درک خوبی از بازی بدن داشته باشند، چرا که مشخصاً هیچ زوجی در حین مشکلات به عکاس زنگ نمی‌زنند و معمولاً این تصاویر ساختگی یا سلف‌پرتره هستند.

در ژست عکاسی دونفره به چه نکاتی باید دقت کنیم

بعد از بررسی انواع ژست‌ها بهتر است به چند نکته اشاره کنیم که باید حتماً در نظر داشته باشیم. این نکات به شما و سوژه‌ها کمک می‌کند تا به نتیجه بهتری برسید.

کاری کنید که احساس راحتی بکنند.

یکی از نکات توجه به این موضوع است که معمولاً زوج تجربه اول از عکاسی دارند یا آن قدر آماتور هستند که از ژست و طراحی چیزی نمی‌دانند.

پیش از آنکه آن‌ها را با انواع ژست بمباران کنید، بهتر است شرایطی فراهم کنید تا احساس راحتی کنند. چرا که خود ارتباط می‌تواند خالق ژست‌هایی ناب باشد. بله باید تمرکز آن‌ها از دوربین دور شود و به ارتباط معطوف شود و شما نقش یک راهنما را داشته باشید که گاهاً نکته‌ای را گوشزد می‌کند.

می‌توان با صحبت در مورد عکاسی شروع کرد؛ تصویرِ انواع ژست‌های ارتباطی را فقط به آن‌ها نشان داد و نظرخواهی کرد. باید بدانند که ژست یک کار مصنوعی و مکانیکی نیست.

مثلاً اگر در فضای باز عکاسی می‌کنید می‌توانید اجازه بدهید که آن‌ها قدم بزنند و شما بدون اینکه به آن‌ها نزدیک شوید یا درخواستی بکنید، شروع به ثبت چند تصویر بکنید.

ایده‌های ژست برای عکس‌های دونفره پایان ندارد. هر حرکت می‌تواند لحظه نابی برای دو طرف باشد. اما اگر به دنبال تصاویر و ژست‌های خاص می‌گردید، لازم است بیشتر بخوانید و ببینید و تفکر کنید. قطعاً نتایج بهتری خواهید گرفت. در این مقاله نکات اساسی را به شما گفتیم. اما دیدن نمونه‌های بیشتر را فراموش نکنید.

همان نمونه‌ها را دقیقاً کپی نکنید

سعی نکنید دقیقاً همان‌چیزی را که در نمونه‌ها می‌بینید کپی کنید. هر شات می‌تواند فقط یک نکته به شما منتقل کند تا الهام‌بخش شرایط و سوژه‌هایی باشد که قصد دارید ثبت کنید. ممکن است در حین عکاسی سراغ پینترست Pinterest یا اینستاگرام بروید و چند سَمپل از ژست عکاسی دونفره جذاب به چشم شما بخورد. از آن‌ها برای خلق یک تصویر نو بهره ببرید.

در نهایت باید اشاره کنیم که ژست به هر چیزی که یک الِمان است مربوط می‌شود. موهای بلند می‌توانند کارایی بالایی در ژست عکاسی دونفره بازی کند، اما دلیلی نمی‌شود از موهای کوتاه غافل شویم. اکسسوری‌ها هم می‌توانند در تصویر بولد شوند.

ژست عکاسی دونفره

بهترین ژست عکاسی دونفره

تا اینجا با زیر و بم ژست عکاسی دونفره و نکات مهمی که باید هنگام عکاسی رعایت کنیم آشنا شدیم. حالا نوبت آن است که با هم به جدیدترین و زیباترین ژست‌های دونفره نگاهی بیاندازیم. شاید این ژست‌ها منبع الهام برای شما باشند تا لحظات خاص خود را ماندگار کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

✅​ژست عکاسی دونفره در طبیعت

عکاسی در طبیعت یکی از بهترین لوکیشن‌ها برای بیان احساسات و همراه شدن با انرژی طبیعی است. برای عکاسی در طبیعت می‌توانید در هر فصل به منطقه‌ای بروید که زیبایی آن فصل را نمایان می‌کند. برای مثال در بهار فضایی که پر از گل‌های رنگارنگ و شکوفه باشد بسیار دلپذیر است. همچنین زیبایی برگ‌های نارنجی در فصل پاییز مثال‌زدنی است.

✅​ژست عکاسی دونفره عاشقانه

برای ایجاد حالت عاشقانه تکنیک‌هایی را به شما آموزش دادیم. با این حال بهتر است نگاه‌ها به هم دوخته شود و یا دست‌ها در دست هم باشد. انتخاب محیطی مانند ساحل و یا فضای بارانی بر عواطف تاثیرگذار است. رقصیدن در هنگام عکاسی و خنده‌های از ته دل حکایت از احساسات عاشقانه دارد.

ژست عکاسی دونفره

✅​ژست عکاسی دونفره لب دریا

قبل‌تر اشاره کردیم انتخاب لوکیشن ساحل و کنار دریا برای ایجاد یک فضای رمانتیک بهترین گزینه است. برای عکاسی لب دریا ساعتی از روز را انتخاب کنید که مناسب‌ترین نور را داشته باشد. پوشیدن لباس‌های آزاد و گشاد با رنگ‌های ساده و بدون طرح زیبایی عکس شما را دوچندان می‌کند.

ژست عکاسی دونفره

✅​ژست عکاسی دونفره در پارک

یکی از در دسترس‌ترین لوکیشن‌ها برای عکاسی دو نفره پارک است. شما به راحتی می‌توانید به نزدیک‌ترین پارک محل زندگی خود مراجعه کنید و از یک فضای سرسبز بهره‌مند شوید. نکته‌ای باید برای عکاسی در پارک در نظر بگیرید، انتخاب زوایایی است که تردد کمتری در آن باشد. سعی کنید زمانی به پارک مراجعه کنید که خلوت‌تر است تا با خیال راحت ژست بگیرید و آرامش بیشتری داشته باشید.

ژست عکاسی دونفره

✅​ژست عکاسی دونفره تو کافه

این روزها بسیاری از خانم و آقایان قرارهای عاشقانه خود را در کافه برگزار می‌کنند. مخصوصا در فصل زمستان که دمای هوا در فضای باز پایین است، انتخاب کافه برای عکاسی می‌تواند یک گزینه هوشمندانه باشد. کافه‌ها در حال حاضر طراحی دلپذیر و خاصی دارند و شما با توجه به سلیقه خودتان بهتر است کافه‌ای را انتخاب کنید که به سبک پوشش و لایف استایل شما نزدیک باشد تا راحت‌تر جلوی دوربین قرار بگیرید.

ژست عکاسی دونفره ژست عکاسی دونفره

✅​ژست عکاسی دونفره عاشقانه تولد

روز تولد یکی از خاص‌ترین روزها برای عکاسی است. برگزاری جشن و وجود کیک تولد و مهمانان هیجان خاصی به عکس می‌دهد. اما اگر تنها دونفر باشید و با یک کیک تولد بخواهید عکاسی کنید هم ژست‌های متنوعی در اختیار دارید. استفاده از برف شادی، فوت کردن شمع و … از ژست‌های کمک کننده برای عکاسی دونفره عاشقانه است.

ژست عکاسی دونفره ژست عکاسی دونفره

 

همانطور که متوجه شدید بیشتر ژست‌هایی که در این متن بررسی کردیم در حالتِ ایستاده بودند. همچنین حرفی از دیگر روابط نظیر مادر و فرزند هم نزدیم. اگر با دیدنگار همراه باشید حتماً در مقالات دیگری این موضوعات را گسترده‌تر خواهیم کرد. نظرات شما قوت قلب ما خواهد بود. این مقاله را با شریکتان در عکس‌ها به اشتراک بگذارید تا تجربه لدت‌بخش‌تری در روز عکاسی داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

چگونه در تعطیلات عید عکس بهتری بگیریم

انواع ژست عکاسی دو نفره

۱ نظر در “ژست عکس دونفره | ایده ژست عکاسی دونفره ✅​👩‍❤️‍👨​📸​

  1. محمدرضا رساطلب گفت:

    موضوع بسیار جذاب بود
    با خواندن مقاله های دید نگار تمایل ما به خرید از شما بیشتر می‌شود.
    باسپاس فراوان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.