ژست عکاسی دخترانه | آموزش ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه

در تصاویری که از انسان ثبت می‌شود ژست می‌تواند حکایت‌ها داشته باشد. ژست عکاسی دخترانه موضوعی است که می‌خواهیم در این متن به آن بپردازیم. بدون شک یکی از سخت‌ترین سبک‌های عکاسی نمایش زیبایی زنانه در عکس است. آن‌ها جزئیات را خیلی زود تشخیص می‌دهند و وسواس بالایی روی نتیجه نهایی دارند. همه‌ چیز را از رنگ و نور گرفته تا حالت چشم را در یک نگاه آنالیز می‌کنند.

برخی از ژست گرفتن فراری هستند. عده‌ای فکر می‌کنند که کار سختی است. عده‌ای هم آن را مطابق با واقعیت نمی‌دانند و عکس‌های یهویی را می‌پسندند. اما باید بپذیریم که بدن توانایی‌های بالایی دارد و عکس‌ها برای همیشه ثبت می‌شوند. پس بهتر است با عکاس مشورت کنیم، مطالعه کنیم و خود را به روز نگه داریم تا عکس‌های تاثیرگذارتری بر جای بگذاریم.

از طرفی قرار نیست ما حالتی تقلبی fake بسازیم، قرار بر خلقِ یک تصویر ماندگار است. ما به عنوان عکاس، مدل یا علاقه‌مند به دنیای عکاسی بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشیم. پس در ادامه با دیدنگار همراه باشید تا نگاهی به این موضوع بیاندازیم.

ژست عکاسی دخترانه و حساسیت‌های موجود

در ژست عکاسی دخترانه ما قصد داریم عنصر زنانه انسان را به نمایش بگذاریم. خصوصیاتِ روانی که با دیدن آن‌ها یاد زنانگی می‌افتیم. تحقیقات نشان می‌دهند که مردها اکثراً تمایل به چیرگی و تهاجم دارند و از نظر عاطفی پایدارتر هستند (بگوییم خوددارتر!)، این در حالی است که زنان موجوداتی مهرورز با دقتِ نظر در نیازهای دیگران هستند. شما تا چه حد با این تفکیک موافق هستید؟

صرف نظر از تفاوت‌های فرهنگی و خصوصیاتِ ویژه اخلاقی، به نظر می‌رسد عموماً همین‌طور است. دختربچه‌ها در زمان کودکی با عروسک‌ها و وسایل آشپزخانه مشغول هستند، در صورتی که پسربچه‌ها عاشق ماشین‌بازی و اسلحه‌های پلاستیکی هستند! همین را می‌توان به عنوان یک نشانه تا سنین بلوغ پی گرفت.

مطابق با نظریات علمِ روانشناسی ما هر دو عنصر را در روان خود داریم و آنقدر این عناصر می‌توانند متفاوت باشند که محقق دانشگاه منچستر از انگلستان اینطور می‌گوید: “از نظر روانشناختی، مردها و زن‌ها تقریباً دو گونه متفاوت هستند”. این ما را یاد کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی می‌اندازد که این دو جنسیت را به خاطر تفاوت‌ها از دو سیاره متفاوت معرفی می‌کند. زیاد غرق در این تفاوت‌ها نشویم و به موضوع برگردیم؛ چند ژست عکاسی ببینیم.

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه یا مردانه؟ برداشت اول شما چیست؟

ژست عکاسی دخترانهاین ژست عکاسی یک شوخ‌طبعی است یا حس دیگری هم به شما منتقل می‌کند؟

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه متفاوت؟

خب بعد از گشتی درباره روانشناسی و چند عکس متفاوت، چند ژست عکاسی دخترانه را معرفی کنیم و تا حدودی اصولِ آن‌ها را بررسی کنیم. با دیدنگار همراه باشید؛ حتماً نکته‌ای در متن منتظر شماست.

ژست عکاسی دخترانه و دست به کمر

یکی از ژست‌های محبوب در بین دختران،‌ همین مورد است. چند مورد اساسی آن را به یکی از محبوب‌ترین‌ها بدل می‌کند. در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ژست عکاسی دخترانهاز محبوب‌ترین ژست‌های عکاسی دخترانه

دختران دوست دارند زیبا و عالی به نظر برسند. اینکه اندام مختلف بدن از نظر اندازه چه نسبتی باهم دارند از مواردی است که حساسیت بالایی روی آن وجود دارد. در این ژست عکاسی دخترانه، منحنی‌های بدن به خوبی به نمایش درمی‌آیند. صورت به سوی نور است. چشم‌ها می‌توانند در همان جهت یا خیره به سمت لنز باشند. پایی که به نور نزدیک‌تر است خم می‌شود و سوژه دست به کمر می‌شود.

یکی از سوالاتی که برای عکاسان و مدل یا سوژه ممکن است پیش بیاید این خواهد بود که دست باید کجای کمر باشد؟ معمولاً بهترین حالت قرار دادن آن روی باریک‌ترین ناحیه کمر است. دست دوم که از نور دورتر است می‌تواند آزاد شود. بهتر این است که این کار را بکنید تا سوژه از آن فرم مکانیکی خارج شود. اما دستی که وِل باشد چندان هم مطلوب نیست. پس بهتر است از آن استفاده کنیم.

ژست عکاسی دخترانهاستفاده از دست‌ها در ژست عکاسی دخترانه حیاتی است

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دست به کمر روش‌های مختلفی برای اجرا دارد

تصویری که مشاهده می‌کنید هر چند ایراد بزرگی ندارد، ولی خلاقیت چندانی در آن به کار نرفته است. هر دو دست اسیر هستند. موهای به آن خوش‌رنگی فقط یک کنتراست رنگی با پس زمینه دارند که همین نقطه قوت می‌توانست تصویر را به حال و هوایی زیباتر بدل کند. شما اگر بودید در همین لوکیشن چه پیشنهادی داشتید؟‌

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی محصول

هر چند این تصویر ایرادی ندارد، اما برای ژست عکاسی ورزشی مناسب‌تر است. در این صورت باید لباس‌هایی که انتخاب می‌شوند مطابق با ژست باشند. هر چند ممکن است شخصی که ورزشکار است در لباس‌های معمولی خود هم ژست ورزشی بگیرد. تاکید می‌کنیم ژست‌ها در رابطه با موقعیت، هدف، مکانِ انتشار و جنسیت حال و هوایی متفاوت به خود خواهند گرفت. نورپردازی فلت flat است و بیش‌تر مناسب ژست عکاسی محصولات ورزشی است.

بازی کنید، اما مبالغه نکنید

یکی از کارهایی که لنز دوربین می‌تواند بکند خطای دید است. شما می‌توانید فرد کوتاه قد را بلندتر نشان دهید، بازو را لاغرتر نمایش دهید یا کل تناسب اندام را به کلی متحول کنید. حتی این کار به یک مِم Meme در فضای اینترنت تبدیل شده که آنچه در اینستاگرام افراد می‌بینید با واقعیت فاصله دارد.

ژست عکاسی دخترانهمبالغه در ژست عکاسی دخترانه و تغییر کاملِ تناسب اندام

ژست عکاسی دخترانهاستفاده صحیح از زاویه لنز برای کشیده‌تر دیده شدن در ژست عکاسی دخترانه

همانطور که در دو تصویر بالا می‌بینیم دو استفاده متفاوت از تکنیک‌های عکاسی را مشاهده می‌کنیم. نظر شخصی من این است که مورد دوم ایرادی ندارد. چرا که زاویه دوربین مشخص است و بیننده متوجه می‌شود که این کشیدگی از پرسپکتیو ناشی می‌شود.

اما تصویر اول با کش و قوس‌های فراوان، نزدیک کردن سر رو به لنز، بدن رو به عقب و مواردی از این دست خلق می‌شود که شاید ارزشِ آن برای خود فرد باشد که انگیزه‌ای برای فعالیت ورزشی شود. اما به خوبی اثر ژست و زاویه لنز را در این دو تصویر درک می‌کنیم.

ژست عکاسی

در ژست عکاسی دخترانه دست‌ها را جدی بگیرید

هر چند صورت، خصوصاً چشم‌ها در زنان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و احساسات در آن موج می‌زند، دست‌های آن‌ها نیز سرشار از این حکایات است. از آن‌ها استفاده می‌کنید و سعی کنید که حالی رها و روان به دست بدهید و از آن فرم‌های شسته رو رفته خودداری کنید. البته به هیچ وجه هم نباید شُل بودن را القا کنید.

دست‌ها می‌توانند در ژست عکاسی دخترانه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند

در تصویر پایین سوژه با دست‌های خود یک قاب عکس دو صورت خود خلق می‌کند. زیبایی دوچندان می‌شود و توجه به صورت معطوف خواهد شد. البته من موافق استفاده از اکسسوری‌ها در این تصویر نیستم؛ مگر اینکه تبلیغ محصول باشد و چند تصویر از انگشترها و ساعت به صورت مجزا در کنار این عکس همراه شود.

ژست عکاسی دخترانهدست‌ها و توانایی‌های بالقوه خصوصا در ژست عکاسی دخترانه

دست‌ها قدرت خارق‌العاده‌ای دارند. تفاوتی ندارد که ما از یک سوژه مرد عکاسی می‌کنیم یا زن. اما باید خاطرنشان کنیم که در ژست عکاسی دخترانه دست‌ها بیش‌تر حرف می‌زنند و حرکات پیچیده‌تری نسبت به آقایان دارند. این پیچیدگی می‌تواند نشان‌گر یک سادگی یا ابهام و حتی لوندی سوژه باشد.

ژست عکاسی دخترانهدست‌ها قدرت خارق‌العاده‌ای برای زنان دارند

اکسسوری‌ها و آرایش در ژست عکاسی دخترانه

اکثر دخترها از اکسسوری‌ها لذت می‌برند. گوشواره‌ها، گردنبند، النگو، انگشتر و حلقه، پیرسینگ، تِل مو و هزار و یک اکسسوری دیگر که ذوق و شوق هر دختری را برمی‌انگیزد. در کنار آن آرایش هم نقشی همیشگی در کنار خانوم‌ها بازی می‌کند. در ژست عکسای دخترانه شما می‌توانید با نمایش این دو تصاویری به یاد ماندنی ثبت کنید.

ژست عکاسی دخترانهاغراق در صورت موجب نمایش سرخی لب‌ها و سیاهی مژگان می‌شود

ژست عکاسی دخترانهژست زاویه 45 درجه و استفاده از اکسسوری و آرایش مو

ژست عکاسی دخترانهکادربندی خلاقانه در ژست عکاسی دخترانه

در تصویر آخر می‌بینیم که پیچش موها ما را به یک حلقه هدایت می‌کند. در این تصویر ما شاهد چندین تکنیک برای ژست عکاسی دخترانه هستیم. حرکت حیاتیِ دست، استفاده از حلقه، کادر نصف، موهای پریشان و استفاده از تکنیک سیاه و سفید همگی منجر به خلق یک تصویر زیبا می‌شود. نظرتان درباره‌ آرایش‌های عجیب و کامپوزیشن‌های غیرمعمول چیست؟

استفاده از آرایش عجیب و اکسسوری‌های مبالغه‌آمیز

مبالغه در ژست عکاسی دخترانه هم کاربردی است هم هنری. شما می‌توانید با یک میکاپ آرتیست صحبت کنید یا از سوژه در صورت داشتن مهارت بخواهید که این کار را انجام دهد. معمولاً این مبالغه باعث جذب نگاه مخاطب می‌شود. هر چند افراد زیادی هم دل خوشی از این کار نخواهند داشت.

 

ژست عکاسی دخترانهاکسسوری‌های مبالغه‌امیز و حالت موی هماهنگ با آن

گاهی سادگی همه چیز در خود دارد

گاهی کافی است اجازه بدهیم تا سوژه یک ژست بگیرد یا یک نگاه به لنز داشته باشد و ما منتظر شکار لحظه باشیم. چنین عکس‌هایی به خاطر سادگی و کاهش المان‌های ژست، تمرکز را به سمت چهره می‌برند.

با این حال در اینجا ماجرا شاید از این همه پیچیده‌تر باشد. فوکوس روی صورت باعث می‌شود تا تمام اجزای آن وزن سنگین‌تری بگیرند. وضعیت سر، حالت چشم‌ها و لب می‌توانند خالق یک اثر خارق‌العاده یا معمولی باشند.

ژست عکاسی دخترانهسادگی نهایت پیچیدگی است

ژست عکاسی دخترانهاهمیت اجزای صورت و گردن در پرتره‌نگاری

ژست های کودکانه

حجاب بانوان و استفاده در ژست عکاسی دخترانه

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که یکی از قوانین آن رعایت حجاب در اماکن عمومی است. به همین خاطر در این متن به چند ایده اشاره‌ای خواهیم داشت. با دیدنگار همراه باشید.

 

ژست عکاسی دخترانهاستفاده از حجاب و نور آفتاب در یک ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانهتبدیل شال به روبنده؛ یک ژست عکاسی باحجاب

ژست عکاسی را خلق کنید

گاهی لازم است با آزمون و خطا به یک ژست مناسب برسید. این بستگی به موقعیت، سبک، لوکیشن، هدف عکاسی، مدل و سر و شکل او و تمام عواملی دارد که فکر می‌کنید در خلق یک ژست دخیل هستند.

ژست عکاسی دخترانهعکاس از سوژه می‌خواهد روی پرده کروماکی بنشیند و صورت او رو به لنز است

ژست عکاسی دخترانهسوژه پاها را دراز می‌کند

خب در اینجا متوجه می‌شویم که این پاها به موازات هم یک حس یکنواختی به بیننده منتقل می‌کنند. از سوژه می‌خواهیم یکی از پاها را بیش‌تر خم کند. در این صورت یک کامپوزیشن بهتر خواهیم داشت.

ژست عکاسی دخترانهتفاوت زاویه زانو به ژست بهتری ختم می‌شود

ژست عکاسی دخترانهاکسپرشن دست‌ها را تعریف می‌کنیم

ژست عکاسی دخترانه

تصویر نهایی می‌تواند با تغییر زاویه سر و چشم به یک تصویر ناب ختم شود

دست راست را روی زانو چپ قرار می‌دهیم تا از موازات بدن خارج شود و کمر نمایان شود. همچنین دست چپ آزاد است تا بیان‌های جدیدی را به خود بگیرد. این مثالی برای رسیدن به یک پوز بهتر است. ما قصد داریم تا حد ممکن اندام مختلف را نشان دهیم و در عین حال ریلکس بودن سوژه را نیز از یاد نبریم.

ژست عکاسی دخترانهخلق یک ژست می‌تواند در لحظه با استفاده از اصول رخ دهد

ژست عکاسی دخترانه و ارتباط با طبیعت

یکی از ویژگی‌هایی که در بین اکثر زنان مشترک است حس آن‌ها در ارتباط با طبیعت است. آن‌ها خود را از طبیعت می‌دانند و هدیه خلقِ انسانی دیگر به آن‌ها اعطا شده است. به همین خاطر ژست عکاسی دخترانه در ارتباط با عناصر طبیعت جلوه‌ای دل‌انگیز در چشم بیننده ایجاد می‌کند.

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه و هارمونی با طبیعت

در این تصویر می‌بینیم که چندین عنصر به کار بسته شده است. پنهان کردن یکی از چشم‌ها زیر موهایی که زیر نور درخشنگی اشعه‌های آفتاب را دارند. استفاده از لباسی همگام با حال و هوای کادر و طبیعت، دستی که زیر دست دیگر را گرفته و نمایش انگشتر!

همگی این‌ها در یک بک‌گراند با بوکه‌های شگفت‌انگیز نور از لای درختان خالقِ یک تصویر زیبا و به یاد ماندنی است. توجه داشته باشید که لنز گویی از لابه‌لای برگ‌های درختان به سوژه نگاه می‌کند و این را برگ‌های تار شده در بخشی از کادر به ما می‌گویند.

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه در طبیعت

در این تصویر هم می‌بینیم که یک چشم توسط گل‌ پنهان شده تا به چشم دیگر جلوه زیباتری بدهد. دست‌ها را دقت کنید. رنگ رژ لب و هماهنگی آن با گل‌ها را دقت کنید. چه نکات دیگری در تصویر می‌بینید که قابل ذکر باشد؟ آیا این شات می‌توانست از این بهتر هم باشد؟

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه با وجود آفتاب در پشت سوژه

چشم‌های بسته،‌ باز هم پنهان کردن بخشی از صورت با مو و بوکه‌های نور در پس زمینه و درخشندگی آفتاب که تارهای مو را از پشت جلوه‌ای دیگر بخشیده. به نظر شما دست‌ها چه چیزی را بیان می‌کنند؟ آیا شبیه به ایموجی قلب نیست؟‌

ژست عکاسی دخترانهگلی در میان سبزی‌ها

توجه دارید که رنگ‌پردازی و ژست می‌تواند چقدر اثرگذار باشد. چشم‌ها به لنز نگاه نمی‌کنند تا ما او را به شکل یک سوژه طبیعی در میان آن همه رنگ سبز در نظر آوریم. چیزی شبیه به گلبرگ‌های یک گل نارنجی رنگ. حتی رنگ موی به کاررفته نیز با ست‌آپ و ژست هماهنگی دارد.

ژست عکاسی دخترانههماهنگی رنگ‌پردازی با حال و هوای طبیعت و استفاده از یک گل برای ژست

در تصویر بعدی خواهیم دید که اغراق در ژست عکاسی دخترانه گاهاً می‌تواند خالقِ تصویری زیبا و متفاوت باشد. همانطور که در تصویر قبل دیدیم عناصری را شاهد بودیم مثل اغراق در رنگ سبز و استفاده از گلی که هیچ سنخیتی با طبیعت اطراف ندارد. بله هیچ گل مشابهی در آن‌جا یافت نمی‌شود. همین می‌تواند داستانی باشد از گشت و گذاری در طبیعت اطراف و یافتن این گل. اما صبر کنید! دست دوم کجاست؟ به نظر چندان حرفه‌ای کار نشده است!‌

تصویر بعدی اما شرایط مطلوب‌تری دارد. اغراق در خم شدن سوژه به عقب باعث نمایش بلندیِ موها و گذر نور از لابه‌لای آن، نمایش هر دو دست و تار کردن پس‌زمینه باعث خلق تصویری مطلوب می‌شود که از دیدن آن حس خوبی می‌گیریم. شما اگر بودید ترجیح می‌دادید در کدام بخش تغییر ایجاد کنید؟

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه و  بازی با نور آفتاب

پاها را در ژست عکاسی دخترانه جدی بگیرید

پاها بخش مهی در ژست عکاسی دخترانه هستند. حتی اگر در تصویر نباشند، به بالاتنه فرم می‌دهند. در صورتی که هدف خاصی دنبال نمی‌کنید هرگز از پاهای موازی و نزدیک به هم استفاده نکنید.

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه غلط؛ عدم استفاده صحیح از پاها

ژست عکاسی دخترانهژست صحیح برای پاها

ژست عکاسی دخترانهژست عکاسی دخترانه و وضعیت پاها

انواع ژست عکاسی دخترانه

حالا که با زیر و بم آموزش ژست عکاسی دخترانه آشنا شدیم و نکاتی پیرامون بهترین ژست‌ها به شما گفتیم، وقت آن است که نگاهی به محبوب‌ترین و جدیدترین ژست عکاسی دخترانه داشته باشیم.

ژست عکاسی دخترانه سلفی

این روزها در گالری تصاویر موبایل همه خانم‌ها حداقل چندین عکس سلفی پیدا می‌شود. عکاسی سلفی محبوبیت بالایی برای همه افراد به ویژه دختران دارد. یکی از ویژگی‌ها این سبک از عکاسی در دسنرس بودن دوربین و انتخاب همه لوکیشن‌ها است. در نتیجه محدودیتی برای عکاسی سلفی ندارید.

ژست عکاسی دخترانه در خانه

برای ژست عکاسی در خانه بهتر است موقعیتی را انتخاب کنید که نور مناسبی برای عکاسی به شما بدهد. عکاسی روی مبل و کاناپه و یا روی تخت،در آشپزخانه و جلو آینه، همگی می‌توانند ایده‌های جالبی برای شروع عکاسی باشند. در ادامه به چند عکس که در محیط خانه ثبت شده نگاهی بیاندازیم.

ژست عکاسی دخترانه تولد

اغلب دخترها دوست دارند در روز تولدشان عکس‌های به یادماندنی بگیرند.  غیر از عکس‌های دسته جمعی و خانوادگی که بسیار خاطره‌انگیز است، بد نیست چند عکس تکی و با ژست‌های جذاب در آرشیو خود داشته باشید. ما در مقاله ایده عکس تولد در خانه و طبیعت به طور کامل به این موضوع پرداختیم. اما بد نیست اینجا هم چند ژست عکاسی تولد دخترانه را با هم ببینیم.

عکس دختر برای پروفایل

یکی از دغدغه‌هایی که دختران دارند، انتخاب عکس مناسب برای پروفایل حساب کاربری است. شما می‌توانید از انواع ژست عکس دخترانه برای عکس پروفایل استفاده کنید. اما شاید گاهی تمایل نداشته باشید که تمام چهره شما در عکس مشخص باشد. در این شرایط بهتر است عکس‌های خود را با ژستی بگیرید که بخشی از چهره شما پنهان باشد و یا عکستان را برش بزنید.

ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه ژست عکاسی دخترانه

چند نکته برای ژست عکاسی دخترانه

نکته اول این است که قرار نیست که شما میلی‌متری ژست را شکل بدهید. به عنوان عکاس می‌توانید ژست را بگیرید و او انگار که به آینه نگاه می‌کند آن را بازی می‌کند. این منجر به یک تصویر طبیعی‌تر خواهد بود و سوژه دچار تنش نخواهد شد.

به اکسسوری و آرایش خاص او دقت کنید. اگر مدل موی خاصی دارد روی آن با چرخش سر یا با استفاده از دست تاکید کنید. یک کلام، زیبایی‌های او را به نمایش بگذارید و اگر ویژگیِ خاصی دارد آن را با هایلایت کنید.

مشخصاً قرار است احساسات و عواطف زنانه را به تصویر بکشید. اما خود را محدود نکنید و نمایش قدرت می‌تواند ژستی زیبا در چشم بیننده خلق کند.

ژست مورد علاقه شما کدام است؟ به نظر شما باید چه نکاتی را رعایت کرد؟ چه نکاتِ منفی در ژست‌ها می‌بینید؟ به نظر شما عکاس یا مدل تا چه حدی می‌تواند با یک تصویر با مخاطب خود حرف بزند؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ژست عکاسی مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.