ژست عروس و داماد | عکس عروس + جدیدترین ژست عروس و داماد در آتلیه

ژست عروس و داماد

عکاسی عروسی هنری است که به همان اندازه‌ای که مهارت و تخصص عکاس و کیفیت تجهیزات عکاسی مانند دوربین عکاسی و نور بر آن تاثیر می‌گذارد، ظرافت و مهارت سوژه نیز بر آن تاثیرگذار می‌باشد. به عبارت دیگر سوژه‌ عکاسی نیز باید برخی از جنبه‌های زیبایی شناختی را رعایت کرده تا این فاکتورها در کنار مهارت و تخصص عکاس و کیفیت تجهیزات، خروجی ایده‌آلی را در اختیار سوژه قرار دهد. از جمله جنبه‌های زیبایی شناختی که سوژه باید به آن توجه داشته باشد می‌توان به انتخاب لباس، انتخاب لوکیشن و در نهایت انتخاب ژست عروس و داماد اشاره کرد.

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ژست‌های عکاسی مخصوص عروس و داماد جهت استفاده در آتلیه عروس صحبت کنیم. عکاسی را می‌توان یکی از مهم‌ترین مراحل پروسه عروسی در نظر گرفت که منجر به ثبت شیرین‌ترین لحظات زندگی هر فردی می‌شود. از آن‌جایی که عمدتا در عکاسی عروس و داماد سوژه‌ها از لحاظ کیفیت لباس و لوکیشن عملکرد مطلوبی دارند، ژست عکاسی می‌تواند تکمیل‌کننده این ترکیب جذاب شده و عکس‌های خاطره‌انگیز و باکیفیتی را برای عروس و داماد به همراه داشته باشد. پیش از آن که به بررسی جدیدترین ژست‌های آتلیه‌ای عروس و داماد بپردازیم، بد نیست تا اطلاعاتی در رابطه با تکنیک‌های ژست گرفتن کسب کرده و برخی از ایده‌های ژست گرفتن را بررسی کنیم. با ما در این مقاله کاربردی همراه باشید.

تکنیک‌های ژست گرفتن | ژست عروس و داماد

ژست گرفتن اصولی داشته که اگر این اصول رعایت شود می‌تواند در کیفیت و جذابیت هر چه بیشتر عکس‌های خروجی تاثیرگذار باشد. در عکاسی عروس و داماد ژست‌ها می‌تواند حال خوب عروس و داماد را به مخاطب منتقل کند و سال‌ها بعد خاطره‌ خوش روز عروسی را برایشان تداعی سازد. از جمله تکنیک‌هایی که می‌تواند در بهتر و طبیعی‌تر شدن عکس‌ها به عروس و داماد کمک کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

احساس راحتی با عکاس

جدیدترین ژست عروس و داماد در آتلیه

 

عروس و داماد بهتر است در وهله‌ اول با عکاس احساس راحتی داشته باشند تا بتوانند تمامی احساس خود را در چهره‌ و ژست‌های خود به نمایش بگذارند. راحتی با عکاس سبب می‌شود تا حالات و ژست‌ها کاملا واقعی بوده و از تصنعی شدن عکس‌ها جلوگیری شود.

همواره لبخند بزنید

همانطور که گفته شد روز عروسی را می‌توان یکی از مهمترین روزها در زندگی هر فردی دانست. بنابراین اگر می‌خواهید که سال‌ها بعد خاطره‌ خوش روز عروسیتان برایتان تداعی شود بهتر است در عکس‌ها چهره‌ خندان و خوشرو داشته باشید. آن چه اهمیت دارد این است که تا جای ممکن خنده‌های طبیعی داشته و تا از تصنعی شدن عکس‌ها جلوگیری شود. در واقع در هنگام عکاسی بهتر است در مقابل دوربین راحت بوده و با لبخند با دوربین ارتباط برقرار کنید.

توجه به استایل بدن | عکس عروس

عکس عروس

تلاش کنید تا در هنگام ژست گرفتن تا حد امکان انعطاف‌پذیر بوده و از خشک و مصنوعی ژست گرفتن خودداری کنید. در هنگام عکاسی به فرم سر، بدن و چرخش کمر خود توجه کرده تا به این ترتیب عکس‌ها حس و حالی طبیعی و مطلوب داشته باشند. در صورتی که بتوانید ژست‌های مبتکرانه و راحتی را خلق کنید نیز بسیار به طبیعی شدن عکس‌ها کمک می‌کنید.

اضطراب و تنش را از خود دور کنید

ژست عروس و داماد

در هنگام عکاسی تلاش کنید به خاطرات خوش فکر کرده و از فکر کردن به وضعیت اقتصادی یا تنش‌هایی که ممکن است در روز عروسی برای عروس و داماد وجود داشته باشد دوری کنید. همچنین بهتر است شب قبل از عکاسی استراحت کافی داشته باشید تا به این ترتیب چهره‌ شما شاداب بوده و بتوانید ژست‌هایی طبیعی از خود بروز دهید.

لنز عکاسی عروسی

ایده عکاسی آتلیه‌ای عروس و داماد | ژست عروس و داماد

بسیاری از افراد به دلیل شرایط آب و هوایی نامطلوب و یا کمبود وقت ترجیح می‌دهند عکاسی عروسی خود را به جای فضاهای باز مثل باغ‌ها در آتلیه‌های عکاسی انجام دهند. از این رو ممکن است محدودیت‌هایی در رابطه با فضای عکاسی و تنوع عکس‌ها داشته باشند. در چنین شرایطی آن‌چه می‌تواند به خلق تصاویری نو و جذاب کمک کند ژست عروس و داماد و البته حس و حال چهره‌ آن‌هاست. اگر بخواهیم برخی از ناب‌ترین ایده‌ها برای عکاسی آتلیه‌ای عروس و داماد را نام ببریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نشستن بر روی نیمکت یا صندلی

ژست عروس و داماد

یکی از ساده‌ترین و پرطرفدارترین ژست‌های عکاسی عروس و داماد که در آتلیه‌های عکاسی قابل اجرا است می‌توان به ژست‌های نشسته اشاره کرد. در چنین ژست‌های عروس و داماد می‌تواند هر دو به صورت عاشقانه بر روی نیمکت یا صندلی نشسته و مشغول صحبت با یک‌دیگر شوند. در چنین شرایطی عکس‌ها حالتی طبیعی به خود گرفته و حس خوبی به مخاطب منتقل می‌شود. همچنین در صورتی که راه پله‌ای در آتلیه وجود دارد می‌توان از آن جهت عکاسی به صورت نشسته استفاده کرد.

عکس ناگهانی

ژست عروس و داماد

یکی از خلاقانه‌ترین، زیباترین و طبیعی‌ترین ژست‌های عکاسی عکس‌هایی بوده که لحظات ناگهانی عروس و داماد در آن ثبت می‌شود. برای ثبت چنین لحظاتی کافیست تا عروس و داماد حس و حال خوب در کنار هم بودن را با مخاطب به اشتراک گذاشته تا عکاس بتواند فرصت را غنیمت شمرده و از خندیدن، قهقهه زدن یا در آغوش گرفتن عروس و داماد تصاویر ناب و طبیعی را ثبت کند.

عکاسی از دسته گل عروس | عکس عروس

عکس عروس

از جمله عکس‌هایی که می‌تواند بر زیباتر شدن آلبوم عروسی عروس و داماد تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد، عکاسی از دسته گل عروس است. عکاسی از دسته گل عروس می‌تواند به راحتی در آتلیه‌های عکاسی انجام شود. برای این امر کافیست‌ تا دسته گل عروس در مقابل یک بک‌گراند زیبا قرار گرفته و یا از دسته گل در حالی که با حالت زیبایی توسط عروس نگه داشته شده است عکس گرفته شود.

عکاسی از حلقه‌ عروس و داماد

جدیدترین ژست عروس و داماد در آتلیه

از دیگر عکس‌های مهمی که در روز عروسی باید گرفته شود عکاسی از حلقه عروس و داماد می‌باشد. برای عکاسی از حلقه‌ عروس و داماد در آتلیه‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد. عکاسان می‌توانند حلقه‌ها را در مقابل یک بک‌گراند زیبا قرار داده و عکاسی را انجام دهند. همچنین می‌توان از حلقه‌ها در حالی که در انگشت عروس و داماد است عکس گرفته شود. ژست‌های مختلفی برای عکاسی از دست و حلقه‌ عروس و داماد وجود دارد.

عکاسی از تاریخ عروسی

از دیگر عکس‌هایی که می‌تواند در زیباتر شدن آلبوم عروسی موثر باشد نشان دادن تاریخ عروسی در عکس است. برای این امر عکاسان می‌توانند تابلوها یا کارت‌های زیبایی را در آتلیه‌ خود قرار داده که تاریخ عروسی بر روی آن نوشته می‌شود. پس از آن عروس و داماد می‌تواند در کنار این تابلو ژست‌های مختلفی گرفته و عکاس نیز به سبک‌های مختلف این لحظه‌ زیبا را ثبت کند.

ژست تکی عروس و داماد

عکس عروس

از دیگر عکس‌های زیبایی که لازم است در روز عروسی گرفته شود عکس تکی از عروس و داماد می‌باشد. برای این امر ژست‌های مختلفی وجود دارد. جهت انجام عکاسی تکی از داماد در آتلیه، داماد می‌تواند از اکسسوری‌هایی که به همراه دارد مانند کروات، دکمه‌ سر آستین، ساعت یا حلقه برای ژست گرفتن استفاده کند. به عنوان مثال عکاس می‌تواند از داماد در حالی که در حال مرتب کردن دکمه‌ سرآستین خود است عکاسی کرده و یا لحظه‌ کروات بستن داماد را ثبت کند.

ثبت عکس تکی از عروس نیز می‌تواند با استفاده از اکسسوری‌های مختلف انجام شود. به عنوان مثال عکاس می‌تواند از عروس در حالی که در حال گوشواره انداختن است عکاسی کرده و یا از عروس همراه با دسته گل او عکس بگیرد. عکس تکی عروس با تور نیز جذابیت زیادی دارد.

۱۰۱ فوت و فن شگفت انگیز عکاسیِ عروسی

جدیدترین ژست‌های عروس و داماد در آتلیه

حال که با برخی از ایده‌های ژست عروس و داماد آشنا شدیم، نوبت به آن می‌رسد تا تعدادی از جدیدترین ژست‌های آتلیه‌ای عروس و داماد را با شما به اشتراک بگذاریم. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد عکاسی عروسی دارید و یا به تاریخ این روز خاطره‌انگیز هستید، حتما مقاله بهترین آتلیه عکاسی و آتلیه عروسی را در مجله دیدنگار بخوانید.

جدیدترین ژست عروس و داماد در آتلیه

ژست گرفتن با تور عروس | ژست عروس و داماد

ژست گرفتن با تور عروس جزو ژست‌های کلاسیک عروس و داماد به شمار می‌آید. همانطور که گفته شد استفاده از تور عروس برای گرفتن تصاویر پرتره عروس یکی از ایده‌های منحصربه‌فرد و زیبا می‌باشد. علاوه بر آن از تور عروس می‌توان برای عکاسی دو نفره عروس و داماد نیز استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان تور را به سمت لنز دوربین کشیده تا یک تاری عمدی در تصاویر ایجاد شود. همچنین تور می‌تواند از روی سر عروس و داماد عبور کرده و یک ژست عاشقانه‌ و زیبا را رقم بزند. عکاسی در حین برداشتن تور عروس توسط داماد نیز جزو ژست‌های کلاسیک و همواره زیبا می‌باشد.

گرفتن دست یک‌دیگر

گرفتن دست یک‌دیگر از جمله ژست‌هایی بوده که نه تنها در فضای آتلیه بلکه در عکاسی فضای باز و فرمالیته نیز بسیار کاربردی است. این ژست عکاسی می‌تواند به شیوه‌های متنوعی اجرا شود. عروس و داماد می‌توانند به سادگی دست یک‌دیگر را گرفته و بدون توجه به دوربین در مقابل آن قدم بزنند. همچنین ژست عکاسی نگه داشتن دست می‌تواند در هنگام ایستادن عروس و داماد در مقابل یک‌دیگر صورت گیرد. این ژست بسیار شبیه به ژست ایستادن عروس و داماد در هنگام عقد آریایی می‌باشد. همچنین عروس و داماد در هنگام گرفتن دست یک‌دیگر، علاوه بر ایستادن به صورت دوشادوش می‌توانند قدری از یک‌دیگر فاصله گرفته و عروس یا داماد کمی جلوتر از همسر خود راه برود.

نشان دادن قسمت پشت لباس عروس | ژست عروس و داماد

یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که در زیباتر شدن عکس‌های عروس و داماد تاثیرگذار است، لباس بلند و زیبای عروس می‌باشد. بدیهی‌ست که به همان اندازه که قسمت جلوی لباس زیباست، قسمت پشتی و دنباله‌ آن نیز می‌تواند در جذابیت تصاویر موثر باشد. از این رو ژست عکاسی به شیوه‌ای که پشت عروس به سمت دوربین باشد یکی از ژست‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. این ژست می‌تواند به همراه داماد ثبت شده و یا تنها یک عکس تکی زیبا از عروس باشد.

بوسیدن دست عروس

یکی از زیباترین شیوه‌های ابراز عشق و علاقه بوسیدن دست همسر می‌باشد. این ژست به عنوان یکی از رمانتیک‌ترین ژست‌های عروس و داماد به شمار می‌آید که می‌تواند با دیگر ژست‌ها ترکیب شود. به عنوان مثال عروس و داماد می‌توانند در مقابل یک‌دیگر ایستاده و دست یک‌دیگر را بگیرند و سپس ژست بوسیدن دست عروس اجرا شود. همچنین می‌توان این ژست را در حالی که عروس یا داماد همسر خود را از پشت سر بغل کرده است اجرا کرد.

بوسیدن پیشانی عروس | ژست عروس و داماد

از دیگر ژست‌های عاشقانه‌ عروس و داماد بوسیدن پیشانی عروس توسط داماد می‌باشد. برای زیباتر شدن این ژست و اضافه کردن کمی خلاقیت به آن، عروس و داماد می‌توانند در زیر تور عروس قرار گرفته و سپس داماد پیشانی عروس را ببوسد.

عکاسی سیلوئت

در صورتی که در آتلیه‌ عکاسی پنجره‌ نورگیری قرار دارد، می‌توان از آن برای ثبت تصاویر سیلوئت زیبا استفاده کرد. منظور از تصاویر سیلوئت تصاویر ضدنور بوده که در آن سوژه‌های عکاسی مقابل منبع نور قرار گرفته و به این ترتیب نور تابیده شده از پشت سر آن‌ها سبب می‌شود تا سوژه‌ها تیره‌تر به نظر برسند. ثبت این تصویر می‌تواند در ساعات مختلف روز صورت گیرد؛ اما یکی از زیباترین حالت‌های آن عکاسی در هنگام غروب خورشید است.

بلند کردن عروس از روی زمین | ژست عروس و داماد

ژست بلند کردن عروس توسط داماد و به نوعی بغل کردن او یکی از قدیمی‌ترین ژست‌های عکاسی عروس و داماد می‌باشد. این ژست به ویژه در مواردی که لباس عروس دارای پف کمی می‌باشد قابل اجراست. ژست بلند کردن عروس می‌تواند با دیگر ژست‌ها مثل ژست بوسیدن عروس یا ژست خندیدن همراه شود.

ایستادن داماد پشت عروس

از دیگر ژست‌های آتلیه‌ای زیبای عروس و داماد می‌توان به ژست ایستادن داماد پشت سر عروس اشاره کرد. برای زیباتر شدن این ژست داماد می‌تواند بازوهای خود را دور کمر عروس حلقه کرده و او را از پشت سر در آغوش بکشد. همچنین در صورتی که قد داماد بلند است می‌تواند کاملا پشت سر عروس قرار گرفته و از پشت سر گونه‌ عروس را ببوسد. زمزمه کردن در گوش عروس نیز همراه با این ژست بسیار جذاب خواهد بود.

ایستادن عروس پشت داماد | ژست عروس و داماد

ژست قبل می‌تواند به شکل برعکس نیز صورت گیرد. عروس می‌تواند در پشت سر داماد به شکلی قرار گیرد که یکی از شانه‌هایش کاملا پشت سر داماد بوده و یکی از شانه‌های او پیدا باشد. در چنین شرایطی عروس و داماد می‌توانند بازوهای خود را در یک‌دیگر حلقه کرده و یک ژست زیبا را خلق کنند. این دو ژست می‌تواند در حالت نشسته (عروس یا داماد نشسته باشد) نیز صورت گیرد.

ژست آماده شدن

همانطور که گفته شد از جمله ژست‌هایی که در هنگام عکاسی تکی از عروس و داماد می‌تواند استفاده شود، ژست آماده شدن و مرتب کردن لباس می‌باشد. همین ژست می‌تواند به شکل دو نفره نیز انجام شود. به عنوان مثال عروس و داماد می‌توانند در مقابل یک‌دیگر ایستاده و عروس ژست مرتب کردن کراوات داماد را بگیرد. همچنین می‌توان از عروس و داماد در هنگامی که داماد در حال کنار زدن موهای عروس از صورتش است عکاسی کرد. از عروس و داماد می‌توان در مقابل آینه و در حالی که داماد در حال بستن گردنبند عروس است و یا در حال کمک به او برای پوشیدن کفش‌هایش است نیز عکس گرفت.

عکاسی با ساقدوش‌ها | ژست عروس و داماد

در هنگام گرفتن عکس‌های عروسی خود، عکاسی با ساقدوش‌ها را فراموش نکنید. عروس و داماد می‌توانند به شکل جداگانه با ساقدوش‌های خود عکس بگیرند. به عنوان مثال می‌توان از عروس و ساقدوش‌ها در حالی که در حال آماده کردن عروس هستند عکاسی شود. ساقدوش‌ها می‌توانند ژست‌هایی مانند پوشاندن کفش به عروس، بستن بندهای پشت لباس عروس، کمک به عروس برای انداختن گردنبد و گوشواره و… را امتحان کنند. داماد نیز می‌تواند با ساقدوش‌های خود عکس‌هایی را در هنگام بستن کروات یا پاپیون، ادکلن زدن، پوشیدن کت و… ثبت کند. همچنین عروس و داماد می‌توانند با ساقدوش‌های خود به شکل دسته جمعی نیز عکاسی کنند. به عنوان مثال ساقدوش‌ها می‌توانند در پشت سر عروس و داماد قرار گرفته و سپس در حالی که فوکوس بر روی عروس و داماد است عکاسی صورت گیرد.

ژست عروس و داماد ژست عروس و داماد

دوربین عکاسی عروسی

شما کدام ژست عروس و داماد را می‌پسندید؟

روز عروسی یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی هر فردی بوده که تلاش می‌کند به شیوه‌های مختلف یاد و خاطره‌ آن را برای خود ثبت کند. یکی از بهترین روش‌های ثبت خاطرات عروسی گرفتن عکس‌های مختلف از حس و حال روز عروسی می‌باشد. برای اینکه عکس‌های روز عروسی بهترین حس و حال را به مخاطب منتقل کرده و بهترین خاطره‌ها را برای عروس و داماد تداعی کند، علاوه ‌بر توجه به کیفیت تجهیزات و تخصص و مهارت عکاس باید به ژست عروس و داماد نیز توجه شود. چرا که ژست‌ها می‌توانند در انتقال حس و حال خوب به مخاطب بسیار کمک‌کننده باشند.

شما تجربه عروسی را داشته‌اید؟ به نظرتان بهترین ژست عروس و داماد کدام است؟ عکاسی در آتلیه را ترجیح می‌دهید یا فضای باز؟ آیا تا به حال نتیجه نامطلوب به خاطر ژست‌های نامناسب در روز عروسی داشته‌اید؟ پیشنهاد شما برای جویندگان ژست عروس و داماد چیست؟ منتظر نظرات و تجربیات سازنده شما هستیم. اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین تالار عروسی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.