ایده عکس ماهگرد نوزاد در منزل | ایده عکس ماهگرد نوزاد پسر و دختر 👼​📸​🎈​

ایده عکس ماهگرد

همه پدر و مادرها دوست دارند تمامی لحظات ناب و شیرین فرزندان خود را به ثبت برسانند و این لحظاتی که به سرعت گذشته و دیگر باز نمی‌گردد را برای همیشه ماندگار کنند. از این رو همواره به دنبال ایده‌هایی هستند تا بتوانند از فرزند خود عکاسی کنند. یکی از بهترین ایده‌های عکاسی از فرزند آن است که از بدو تولد تمامی لحظات ناب و خاص آن‌ها را ثبت کرده و به این ترتیب سرعت رشد آن‌ها را در تصاویر نشان دهند. همین امر نیز سبب شده تا در چند سال اخیر ایده عکس ماهگرد نوزاد به ذهن پدر و مادرها برسد.

ایده‌های متنوعی برای عکاسی از نوزاد پسر و دختر وجود داشته که می‌تواند رشد آن‌ها را نشان دهد. در این مقاله قصد داریم تا با برخی از این ایده‌ها آشنا شویم. اما پیش از آن بد نیست تا نکاتی را در رابطه با عکاسی از نوزاد در خانه مورد بررسی قرار دهیم تا با رعایت این نکات دیگر نیازی به مراجعه به آتلیه برای عکاسی از فرزند نباشد و والدین بتوانند در منزل نیز به عکاسی بپردازند. اگر شما هم صاحب نوزاد دختر یا پسر شدید و در هیجان عکاسی از او به سر می‌برید، حتما در این متن با ما همراه باشید.

فهرست محتوا پنهان کردن

نکات مهم برای عکاسی از نوزاد در خانه

اگر تمایل دارید تا در خانه از فرزند خود عکاسی کرده و دوست ندارید برای عکاسی ماهگرد هر ماه به سراغ آتلیه‌های عکاسی بروید، کافی‌ست تا برخی از نکات را رعایت کنید تا بتوانید عکس‌هایی به زیبایی و کیفیت تصاویر آتلیه‌ای از نوزاد خود به ثبت برسانید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ایده عکس ماهگرد

✅​عکاسی را در پرنورترین بخش خانه انجام دهید

کیفیت نورپردازی می‌تواند به طور مستقیم بر زیبایی تصاویر تاثیرگذار باشد. برای عکاسی از نوزاد به دنبال نقطه‌ای از خانه باشید که بهترین نور طبیعی را در روز دریافت می‌کند. البته بدیهی است که باید از نور مستقیم خورشید که سبب ایجاد کنتراست‌‌های شدید می‌شود نیز دوری کنید. بهترین زمان برای استفاده از نور طبیعی در خانه صبح زود است. در فصل بهار و تابستان نیز در این موقع روز می‌توان عکاسی را در بیرون از خانه نیز انجام داد.

✅​استفاده از پس‌زمینه‌ مناسب | ایده عکس ماهگرد

برای عکاسی از نوزاد در منزل تلاش کنید تا از پس زمینه‌های طبیعی که ترجیحا رنگ‌های ملایمی دارند، استفاده کنید تا به این ترتیب نوزاد در مرکز توجه باشد. از جمله بهترین پس‌زمینه‌ها برای عکاسی از نوزاد پس‌زمینه‌هایی به رنگ‌های کرم، سفید یا رنگ‌های خنثی می‌باشد. همچنین اگر به دنبال قدری خلاقیت در عکاسی هستید می‌توانید برای پس‌زمینه‌ نوزاد از یک تم خاص استفاده کنید. از جمله تم‌های مناسب برای عکاسی از نوزاد می‌توان به تم نوروز، یلدا، هالووین، کریسمس و… اشاره کرد. برای ساخت این تم‌ها باید از اکسسوری‌های متناسب با تم در بک‌گراند نوزاد استفاده شود.

✅​عکاسی از تمام جزئیات

در هنگام عکاسی از نوزاد تنها به شات‌های دور و تمام قد از نوزاد بسنده نکنید و تلاش کنید تا تمامی جزئیات صورت و بدن نوزاد را نیز به ثبت برسانید. به عنوان مثال عکاسی از انگشتان دست و پا و عکاسی از لبخند یا خمیازه‌ نوزاد می‌تواند جذاب باشد. عکاسی از جزئیات نوزاد می‌تواند ظرافت نوزاد را بیشتر به معرض نمایش بگذارد. بهترین زمان برای ثبت چنین تصاویری موقعی است که نوزاد خواب بوده و حرکت چندانی ندارد.

✅​عکاسی خانوادگی | ایده عکس ماهگرد

برای عکاسی از نوزاد تنها به عکاسی از خود نوزاد بسنده نکرده و تلاش کنید تعدادی عکس‌ خانوادگی نیز با نوزاد به ثبت برسانید. به عنوان مثال از نوزاد در حالی که در بغل مادر و پدر است عکاسی کرده و یا از تعامل خواهر و برادرها با نوزاد عکس بگیرید. عکاسی با پدربزرگ و مادربزرگ نیز می‌تواند جذاب باشد.

ایده عکس ماهگرد نوزاد | ایده عکس ماهگرد نوزاد در منزل

حال که با نکات عکاسی از نوزاد در خانه آشنا شدیم نوبت به آن می‌رسد تا با تعدادی از ایده‌های ناب برای عکاسی ماهگرد نوزاد دختر و پسر آشنا شویم.

عکاسی ماهگرد با شمع

ایده عکس ماهگرد

از جمله وسایل تزئینی که می‌تواند برای عکاسی ماهگرد استفاده شود، شمع‌های عددی است. شمع‌ها را می‌توان بر روی کاپ کیک‌های کوچک قرار داد و به گونه‌ای از نوزاد در کنار آن عکاسی کرد. همچنین می‌توان از شمع‌های وارمر نیز جهت عکاسی استفاده کرد. به این صورت که شمع‌ها را به شکل عدد ماهگرد چیده و از نوزاد در کنار آن‌ها عکاسی کرد.

عکاسی ماهگرد با بادکنک

ایده عکس ماهگرد

یکی از ایده‌های جذاب و بی‌خطر عکاسی ماهگرد استفاده از بادکنک می‌باشد. بادکنک‌های استفاده شده برای عکاسی ماهگرد می‌تواند بادکنک‌های عددی باشد و یا از بادکنک‌هایی به تعداد ماه تولد نوزاد استفاده شود. برای خلاقیت بیشتر می‌توان از بک‌گراند‌های مختلف با تم‌های جذاب نیز جهت عکاسی استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان از پارچه‌ آبی و تکه‌های پنبه برای ساخت پس‌زمینه‌ای شبیه آسمان استفاده کرده و سپس بادکنک‌ها ها را به دست نوزاد بست تا حالتی شبیه به پرواز در آسمان ایجاد شود. همچنین می‌توانید از نوزاد در هر ماه با یک بک‌گراند ثابت عکاسی کرده و افزایش ماه تولد نوزاد را با اضافه کردن یک بادکنک به تم نشان دهید.

عکاسی ماهگرد با اسباب‌بازی

ایده عکس ماهگردایده عکس ماهگرد

یکی از ساده‌ترین ایده‌های عکاسی ماهگرد استفاده از اسباب‌بازی‌های نوزاد برای عکاسی می‌باشد. همین ایده می‌تواند به شیوه‌های مختلفی به اجرا درآید. به عنوان مثال می‌توانید از یک اسباب‌بازی خاص برای ثبت تمامی تصاویر ماهگرد نوزاد از 1 ماهگی تا 12 ماهگی استفاده کرده و به این ترتیب روند رشد نوزاد و بازی با اسباب‌بازی را به تصویر بکشید و یا می‌توانید با اسباب‌بازی‌های کوچک نوزاد عدد ماه تولد وی را ساخته و از نوزاد در کنار آن عکاسی کنید.

عکاسی ماهگرد با میوه

ایده عکس ماهگرد

یکی از منحصربه‌فردترین ایده‌های عکاسی ماهگرد استفاده از میوه در پس‌زمینه و دکور عکاسی می‌باشد. برای اجرای این ایده کافی‌ست تا از تکه‌های میوه که بهتر است میوه‌های فصل باشد استفاده کرده و عدد ماه تولد نوزاد را با آن‌ها ساخت. همچنین اگر از لباسی متناسب با رنگ میوه یا فصل برای نوزاد استفاده شود نیز می‌تواند عکس جذابی ساخته شود. به عنوان مثال برای عکاسی ماهگرد در فصل زمستان می‌توان از میوه‌هایی مانند انار یا تکه‌های هندوانه استفاده کرد. برای فصل پاییز نیز عکاسی با میوه‌هایی مانند لیمو و نارنگی جذاب است.

عکاسی ماهگرد با نمد

ایده عکس ماهگرد

از دیگر روش‌های جذاب ساخت بک‌گراند و اکسسوری مناسب برای عکاسی ماهگرد استفاده از نمد برای ساخت تصاویر مختلف می‌باشد. به عنوان مثال با استفاده از نمد می‌توان عدد ماه تولد نوزاد و یا حروف اسم او را ساخت. همچنین می‌توان از نمد برای ساخت اشکالی مانند گل، قلب و… برای زیباتر ساختن بک‌گراند استفاده کرد. با قدری خلاقیت نیز می‌توان اشیا مختلفی را با استفاده از نمد ساخته و از آن‌ها به طور مستقیم برای تم عکاسی استفاده کرد.

عکس ماهگرد با پوشک

ایده عکس ماهگرد

از جمله لوازمی که به طور اختصاصی در دوران نوزادی استفاده می‌شود پوشک است. بر همین اساس می‌توان از پوشک برای عکاسی ماهگرد استفاده کرد. برای استفاده از پوشک می‌توان عدد ماه تولد نوزاد را ساخته و یا از پوشک در تم‌های مختلف استفاده کرد.

عکاسی ماهگرد با شکلات و تنقلات

ایده عکس ماهگرد

یکی از خوراکی‌های مورد علاقه‌ کودکان انواع شکلات، آبنبات‌های رنگی و تنقلاتی مانند بیسکوییت، پاستیل و اسمارتیز است که می‌توان از همین تنقلات برای عکاسی ماهگرد استفاده کرد.

عکاسی ماهگرد با یک لباس ثابت

ایده عکس ماهگرد

یکی از ایده‌های جذاب عکاسی ماهگرد آن است که از یک لباس ثابت برای ثبت عکس نوزاد در چند ماه مختلف استفاده شود. برای پیاده کردن این ایده بهتر است از لباسی که در بدو تولد دو یا سه شماره بزرگتر از سایز نوزاد است استفاده شده تا به این ترتیب جثه‌ کوچک نوزاد در تصویر نمایان شود. سپس برای عکاسی ماهگرد بعدی همان لباس به نوزاد پوشانده شود تا کم کم در عکس‌های هر ماه کوچک شدن سایز لباس برای نوزاد مشخص شود. برای جذابیت بیشتر تصاویر می‌توان از لباس‌های آبی رنگ برای نوزادان پسر و از لباس‌های صورتی و قرمز بر نوزادان دختر استفاده کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که لباس انتخابی جزو لباس‌های دکمه‌دار باشد تا در ماه‌های آخر و هنگامی که لباس برای نوزاد کوچک شد نیز بتوانید آن را به وی بپوشانید.

عکاسی با استفاده از تقویم بزرگ ماهگرد

ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد

یکی از ایده‌های دیگر عکاسی ماهگرد آن است که با استفاده از یک پارچه‌ بزرگ یک تقویم ساخته و عکس‌های 1 ماهگی تا 12 ماهگی نوزاد را روی آن به ثبت برسانید.

از دیگر ایده‌های عکاسی ماهگرد از نوزاد می‌توان به عکاسی ماهگرد با استفاده از گل، عکاسی با استفاده از برش‌های پیتزا برای نشان دادن ماه تولد نوزاد، عکاسی با استفاده از قوطی‌های شیر خشک و سرلاک، عکاسی با استفاده از لباس‌هایی که ماه تولد نوزاد روی آن‌ها چاپ شده، استفاده از تخته سیاه‌های چوبی برای نوشتن ماه تولد نوزاد و… اشاره کرد.

ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد

عکاسی از نوزاد

بهترین ایده عکس ماهگرد نوزاد | نمونه عکس‌های ماهگرد 1 تا 12 ماهگی

در ادامه برخی از عکس‌های ماهگرد 1 ماهگی تا 12 ماهگی نوزادان را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

عکس ماهگرد 1 ماهگی

ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 2 ماهگی | ایده عکس ماهگرد

ایده عکس ماهگرد ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 3 ماهگی

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 4 ماهگی | ایده عکس ماهگرد نوزاد در منزل

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 5 ماهگی

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 6 ماهگی | ایده عکس ماهگرد

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 7 ماهگی

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 8 ماهگی | ایده عکس ماهگرد

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 9 ماهگی

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 10 ماهگی | ایده عکس ماهگرد

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 11 ماهگی

ایده عکس ماهگرد

عکس ماهگرد 12 ماهگی | 1 سالگی | ایده عکس ماهگرد

ایده عکس ماهگرد

۲۳ نکته کاربردی در عکاسی از نوزادان و کودکان

آیا شما تجربه عکاسی ماهگرد نوزاد را داشته‌اید؟

عکاسی ماهگرد یکی از جذاب‌ترین ایده‌های عکاسی بوده که می‌تواند لحظات ناب و شیرین نوزادان و بزرگ شدن آن‌ها را به تصویر بکشد. برای عکاسی ماهگرد روش‌ها و ایده‌های مختلفی وجود دارد که در بالا به برخی از ناب‌ترین این ایده‌ها اشاره کردیم.

شما چه ایده‌ای برای عکس ماهگرد از نوزاد دختر و پسر دارید؟ به نظرتان جذاب‌ترین ایده عکس ماهگرد کدام است؟ آیا تا به حال به عکاسی از فرزند و یا نوزادان دور و برتان پرداختید؟ عکاسی در کدام محیط را پیشنهاد می‌دهید؟ فکر می‌کنید عکاسی در خانه منطقی‌تر است و یا مراجعه هر ماهه به آتلیه عکاسی؟ از نظرات، تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و اگر این مطلب از دیدنگار برایتان جالب بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

برای آموزش کامل مهارت های عکاسی از نوزاد می توانید در دوره آموزش عکاسی نوزاد آموزشگاه دیدنگار شرکت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

 

عکاسی نوزاد در منزل

دیدگاهی در مورد “ایده عکس ماهگرد نوزاد در منزل | ایده عکس ماهگرد نوزاد پسر و دختر 👼​📸​🎈​

 1. رعنا گفت:

  منم ۶ ماهه دیگه که به دنیا اومدن ماهگرد دوقلوهام و میگیرم 😍😍😍🤲🤲🤲❤❤❤❤❤

  1. ناشناس گفت:

   الهی همیشه شادو خوشبخت باشین

  2. S.y گفت:

   آخی عزیزم شما یوتوبری درسته؟

  3. S,y گفت:

   آخی عزیزم امیدوارم همیشه سالم و خوشحال باشن
   شما یوتوبری درسته؟

  4. ناشناس گفت:

   به امید خدا

 2. ناشناس گفت:

  عالی بودن

 3. ناشناس گفت:

  خیلی بانمک هستند انشالله نصیب همه 📿💋🤰🤱♥️♾🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰

 4. ناشناس گفت:

  آخی عزیزم شما یوتوبری درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.