امروزه شبکه‌های مجازی مختلف از جمله واتساپ، اینستاگرام، تلگرام و… بخش مهمی از زندگی بسیاری از مردم به ویژه قشر جوان جامعه را تشکیل می‌دهند. همانطور که می‌دانید استفاده از این شبکه‌های اجتماعی و در واقع فعالیت در آن‌ها نیازمند ساخت حساب کاربری یا اکانت است. بدیهی است که زمانی که شما دیگر نخواهید از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید، نمی‌توانید تنها با پاک کردن برنامه از روی گوشی یا سیستم خود، به طور کلی اطلاعات خود را از بین ببرید و برای این امر لازم به حذف دائمی اکانت اینستاگرام یا همان دیلیت اکانت اینستاگرام است. در این مقاله قصد داریم تا با مفهوم دیلیت اکانت و دی‌اکتیو کردن اینستاگرام آشنا شویم و نحوه انجام آن را نیز یاد بگیریم. پس اگر در این باره دچار مشکل هستید و یا سوالاتی برایتان به وجود آمده است، مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید. امیدواریم با خواندن این مقاله به راحتی دیلیت اکانت اینستاگرام را انجام دهید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی چیست؟

منظور از دیلیت اکانت اینستاگرام، حذف دائمی حساب کاربری خود در اینستاگرام است. به عبارت دیگر زمانی که کاربری، اکانت یا حساب کاربری خود را به طور کامل پاک می‌کند، تمامی پست‌ها، استوری‌ها، اطلاعات و در یک کلام تمامی پیج شخص به طور کامل از بین رفته و دیگر نه خود کاربر و نه اینستاگرام هیچ‌گونه دسترسی به پیج و اطلاعات آن نخواهند داشت. دیلیت اکانت کردن مخصوص زمانی است که می‌خواهید برای همیشه با اینستاگرام خداحافظی کنید. در واقع پس از حذف دائمی اکانت اینستاگرام ، برنامه اینستاگرام برای یک بازه زمانی 1 ماهه، پیج فرد را به حالت مخفی درمی‌آورد و کاربر همچنان در این مدت می‌تواند با لاگین‌ کردن مجدد، وارد حساب کاربری خود شده و پیج خود را برگرداند. اما اگر این بازه زمانی تمام شده و هیچ گونه لاگینی انجام نشود، پیج به طور کامل و غیر قابل بازگشت حذف می‌گردد. در صورتی که می‌خواهید برای مدتی از این اپلیکیشن دور باشید ولی همچنان پیج خود را حفظ کنید، باید از دیلیت اکانت موقت یا دی‌اکتیو کردن اینستاگرام استفاده کنید.

دی اکتیو اینستاگرام

دیلیت اکانت موقت یا دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام

همانطور که گفته شد دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام برای زمانی قابل استفاده بوده که کاربر می‌خواهد پیج و اطلاعات شخصی خود را به طور موقت حذف و یا غیرفعال کند، اما امکان برگرداندن پیج و فعال کردن دوباره آن بدون حذف اطلاعات وجود داشته باشد. برای این امر تنها کافی‌ست فرد به تنظیمات حساب کاربری خود در اینستاگرام رفته و گزینه Temporary Disable Account را فعال کند. به این ترتیب پیج فرد به شکل موقت حذف شده و کاربر می‌تواند با لاگین کردن مجدد (وارد کردن نام کاربری و رمز عبور) پیج خود را به شکل قبل بازگرداند.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام هم از طریق گوشی و اپلیکیشن و هم از طریق سایت امکان‌پذیر است که البته حذف از طریق خود برنامه اینستاگرام در نسخه‌های جدید آن موجود می‌باشد. برای حذف دائمی حساب کاربری خود در اینستاگرام از طریق گوشی باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید.

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و به منوی تنظیمات (Setting) بروید.
 2. در بخش تنظیمات گزینه کمک (Help) را انتخاب کنید.
 3. سپس در منوی Help از بین سه گزینه موجود، گزینه Help Center را انتخاب نمایید.
 4. در منوی Help Center با لیستی از گزینه‌ها مواجه می‌شوید که برای ادامه دیلیت اکانت باید گزینه managing Your Account را انتخاب کنید.
 5. پس از این امر در بین گزینه‌ها به دنبال عبارت Delete Your Account گشته و آن را انتخاب کنید.
 6. در این صفحه شما با عباراتی مواجه می‌شوید که برای حذف دائمی و موقتی اکانت اینستاگرام شما به کار می‌رود. جهت حذف دائمی اکانت، گزینه How Do I Delete My Instagram Account? را انتخاب کنید. (برای حذف موقت باید به سراغ گزینه How Do I Temporarily Disable My Instagram Account? بروید)
 7. در بین گزینه‌های موجود روی گزینه آبی رنگ Delete your Account Page رفته و آن را انتخاب کنید.
 8. پس از آن باید با وارد کردن اطلاعات حساب از جمله نام کاربری و رمز عبور خود، وارد حساب کاربری خود شوید. البته اگر از قبل اطلاعات خود را در سایت وارد کرده باشید، دیگر نیازی به گذراندن این بخش نیست.
 9. پس از این امر وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید علت دیلیت اکانت کردن خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 10. پس از انتخاب دلیل، لازم به وارد کردن رمز عبور بوده و سپس می‌توانید با انتخاب گزینه Delete مراحل حذف پیج خود را کامل کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

دلایل دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

همانطور که گفته شد قبل از اینکه فرد بخواهد حساب کاربری خود در اینستاگرام را به طور کامل حذف کند، این اپلیکیشن دلیل این امر را از کاربر سوال کرده و لیستی از دلایل را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از جمله دلایلی که کاربر می‌تواند به عنوان دلیل دیلیت اکانت خود در اینستاگرام استفاده کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دیلیت اکانت اینستاگرام به دلیل مشغولیت بیش از اندازه کاربر (Too busy/ Too Distracting) (با انتخاب این مورد اینستاگرام به شما پیشنهاد حذف برنامه را به جای دیلیت اکانت می‌دهد.)
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به دلیل ساخت یک اکانت جدید (Create A Second Account)
 • دیلیت اکانت اینستاگرام به دلیل عدم توانایی استفاده از اپلیکیشن (Trouble Getting Started) (در این شرایط اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌کند به جای دیلیت اکانت مقاله آموزشی آن را مطالعه کنید.)
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به دلیل حفظ حریم شخصی (Privacy Concerns) (در این شرایط اینستاگرام به جای دیلیت اکانت، خصوصی (Private) کردن پیج را پیشنهاد می‌کند.)
 • دیلیت اکانت اینستاگرام  به دلیل نگرانی در مورد انتشار عکس‌های خصوصی (Concerned About My Data)
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به دلیل تبلیغات بیش از حد (Too many Ads)
 • دیلیت اکانت اینستاگرام به دلیل اشغال فضای زیاد (Want to Remove Something) (در این شرایط اینستاگرام به جای دیلیت اکانت پیشنهاد می‌دهد سوابق گوشی را حذف کنید.)
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به دلیل عدم توانایی در فالو کردن افراد و پیدا کردن فالوئر (Can’t Find People To Follow)
 • سایر موارد که در صورتی انتخاب می‌شود که دلیل دیلیت اکانت کردن شما هیچ یک از دلایل بالا نیست (Something Else)

بدیهی است که با انتخاب گزینه سایر موارد عملیات حذف راحت‌تر صورت می‌گیرد.

برنامه جایگزین اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوگل

برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق سایت باید ابتدا وارد سایت اینستاگرام شده و به صفحه Delete Your Account مراجعه کنید. سپس باید اطلاعات حساب خود از جمله نام کاربری و پسورد خود را وارد کرده تا به صفحه دیلیت اکانت منتقل شوید. پس از این امر مراحل 9 و 10 ذکر شده در بالا یعنی انتخاب دلیل دیلیت اکانت و وارد کردن مجدد رمز عبور و انتخاب گزینه Delete را تکرار کنید.

دیلیت اکانت بدون رمز عبور

بارها پیش آمده که کاربران در هنگام دیلیت اکانت، متوجه می‌شوند که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند. برای این امر لازم است تا در مراحل آخر دیلیت اکانت یعنی مراحل انتخاب دلیل حذف دائمی حساب کاربری و وارد کردن رمز عبور، روی گزینه Forgot Password کلیک کرده و سپس با وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود، نسبت به بازیابی رمز عبور اقدام کنند. سپس عملیات دیلیت اکانت را از سر گیرند.

تولید محتوا

قصد حذف دائمی اکانت اینستاگرام را دارید؟

دیلیت اکانت اینستاگرام یا حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام، فرآیندی است که در طی آن تمامی اطلاعات مربوط به پیج از جمله پست‌ها، استوری‌ها و اطلاعات شخصی از بین رفته و کاربر و اینستاگرام دیگر نمی‌توانند به پیج دسترسی پیدا کنند. البته پس از دیلیت اکانت اینستاگرام به مدت یک ماه پیج فرد را به حالت مخفی درمی‌آورد و در این مدت کاربر با لاگین کردن می‌تواند پیج خود را دوباره باز کند. در غیر این صورت دیلیت اکانت دائمی می‌شود. در مواردی که فرد می‌خواهد به طور موقتی پیج خود را غیرفعال کند باید نسبت به دی‌اکتیو کردن آن اقدام کند. در این شرایط با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، امکان بازیابی حساب کاربری وجود دارد. دیلیت اکانت می‌تواند از طریق گوشی و سایت صورت گرفته و در دو حالت باید دلیل دیلیت اکانت انتخاب شده و رمز عبور نیز وارد شود تا فرآیند دیلیت به طور کامل صورت گیرد. در صورت فراموشی رمز عبور نیز فرد باید در ابتدا به بازیابی رمز عبور خود بپردازد.

شما تا به حال حساب کاربری خودتان را حذف کرده‌اید؟ به نظرتان ساده‌ترین راه برای پاک کردن اکانت اینستاگرام کدام است؟ آیا تجربه ناموفق در زمینه حذف حساب کاربری اینستاگرام داشته‌اید؟ از نظر شما ایجاد حساب کاربری و فعالیت در صفحات مجازی تا چه حد ضروری است؟ چالش‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید و این مقاله را برای دوستانتان که در این شبکه مجازی فعال هستند، بفرستید؛ شاید به کار آنها هم بیاید.

آموزش موبایل گرافی

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

کسب درآمد از اینستاگرام

دسته بندی ها: