دیلیت اکانت اینستاگرام | دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت و دائم با گوشی

دیلیت اکانت اینستاگرام

امروزه شبکه‌های مجازی مختلف از جمله واتساپ، اینستاگرام، تلگرام و… بخش مهمی از زندگی بسیاری از مردم به ویژه قشر جوان جامعه را تشکیل می‌دهند. همانطور که می‌دانید استفاده از این شبکه‌های اجتماعی و در واقع فعالیت در آن‌ها نیازمند ساخت حساب کاربری یا اکانت است. بدیهی است که زمانی که شما دیگر نخواهید از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید، نمی‌توانید تنها با پاک کردن برنامه از روی گوشی یا سیستم خود، به طور کلی اطلاعات خود را از بین ببرید و برای این امر لازم به دیلیت اکانت تلگرام و واتساپ و حذف دائمی اکانت اینستاگرام یا همان دیلیت اکانت اینستاگرام است. در این مقاله قصد داریم تا با مفهوم دیلیت اکانت و دی‌اکتیو کردن اینستاگرام آشنا شویم و نحوه انجام آن را نیز یاد بگیریم. پس اگر در این باره دچار مشکل هستید و یا سوالاتی برایتان به وجود آمده است، مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید. امیدواریم با خواندن این مقاله به راحتی دیلیت اکانت اینستاگرام را انجام دهید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی چیست؟

منظور از دیلیت اکانت اینستاگرام، حذف دائمی حساب کاربری خود در اینستاگرام است. به عبارت دیگر زمانی که کاربری، اکانت یا حساب کاربری خود را به طور کامل پاک می‌کند، تمامی پست‌ها، استوری‌ها، اطلاعات و در یک کلام تمامی پیج شخص به طور کامل از بین رفته و دیگر نه خود کاربر و نه اینستاگرام هیچ‌گونه دسترسی به پیج و اطلاعات آن نخواهند داشت. دیلیت اکانت کردن مخصوص زمانی است که می‌خواهید برای همیشه با اینستاگرام خداحافظی کنید. در واقع پس از دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی ، برنامه اینستاگرام برای یک بازه زمانی 1 ماهه، پیج فرد را به حالت مخفی درمی‌آورد و کاربر همچنان در این مدت می‌تواند با لاگین‌ کردن مجدد، وارد حساب کاربری خود شده و پیج خود را برگرداند. اما اگر این بازه زمانی تمام شده و هیچ گونه لاگینی انجام نشود، پیج به طور کامل و غیر قابل بازگشت حذف می‌گردد. در صورتی که می‌خواهید برای مدتی از این اپلیکیشن دور باشید ولی همچنان پیج خود را حفظ کنید، باید از دیلیت اکانت موقت یا دی‌اکتیو کردن اینستاگرام استفاده کنید.

نصب اینستاگرام قبلی

دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت موقت یا دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام | دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

همانطور که گفته شد دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام برای زمانی قابل استفاده بوده که کاربر می‌خواهد پیج و اطلاعات شخصی خود را به طور موقت حذف و یا غیرفعال کند، اما امکان بازگرداندن پیج و فعالیت دوباره آن بدون حذف اطلاعات وجود داشته باشد. برای این امر تنها کافی‌ست فرد به تنظیمات حساب کاربری خود در اینستاگرام رفته و گزینه Temporary Disable Account را فعال کند. به این ترتیب پیج فرد به شکل موقت حذف شده و کاربر می‌تواند با ورود کردن مجدد (وارد کردن نام کاربری و رمز عبور) پیج خود را به شکل قبل بازگرداند.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام هم از طریق گوشی و اپلیکیشن و هم از طریق سایت امکان‌پذیر است که البته حذف از طریق خود برنامه اینستاگرام در نسخه‌های جدید آن موجود می‌باشد. برای حذف دائمی حساب کاربری خود در اینستاگرام از طریق گوشی باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرامدیلیت اکانت اینستاگرام

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و به منوی تنظیمات (Setting) بروید.
 2. در بخش تنظیمات گزینه کمک (Help) را انتخاب کنید.
 3. سپس در منوی Help از بین سه گزینه موجود، گزینه Help Center را انتخاب نمایید.
 4. در منوی Help Center با لیستی از گزینه‌ها مواجه می‌شوید که برای ادامه دیلیت اکانت باید گزینه managing Your Account را انتخاب کنید.
 5. پس از این امر در بین گزینه‌ها به دنبال عبارت Delete Your Account گشته و آن را انتخاب کنید.
 6. در این صفحه شما با عباراتی مواجه می‌شوید که برای حذف دائمی و موقتی اکانت اینستاگرام شما به کار می‌رود. جهت حذف دائمی اکانت، گزینه How Do I Delete My Instagram Account? را انتخاب کنید. (برای حذف موقت باید به سراغ گزینه How Do I Temporarily Disable My Instagram Account? بروید)
 7. در بین گزینه‌های موجود روی گزینه آبی رنگ Delete your Account Page رفته و آن را انتخاب کنید.
 8. پس از آن باید با وارد کردن اطلاعات حساب از جمله نام کاربری و رمز عبور خود، وارد حساب کاربری خود شوید. البته اگر از قبل اطلاعات خود را در سایت وارد کرده باشید، دیگر نیازی به گذراندن این بخش نیست.
 9. پس از این امر وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید علت دیلیت اکانت کردن خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 10. پس از انتخاب دلیل، لازم به وارد کردن رمز عبور بوده و سپس می‌توانید با انتخاب گزینه Delete مراحل حذف پیج خود را کامل کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

دلایل دیلیت اکانت دائمی | حذف اکانت اینستا

همانطور که گفته شد قبل از اینکه فرد بخواهد حساب کاربری خود در اینستاگرام را به طور کامل حذف کند، این اپلیکیشن دلیل این امر را از کاربر سوال کرده و مواردی از دلایل را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از جمله دلایلی که کاربر می‌تواند به عنوان دلیل دیلیت اکانت خود در اینستاگرام استفاده کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حذف اکانت اینستا به دلیل فعالیت بیش از اندازه کاربر (Too busy/ Too Distracting) در صورت انتخاب این مورد اینستا به شما پیشنهاد حذف برنامه را در عوض دیلیت اکانت می‌دهد.
 • پاک کردن دائمی حساب اینستاگرام به دلیل درست کردن یک اکانت جدید (Create A Second Account)
 • دیلیت حساب اینستاگرام به دلیل عدم توانایی استفاده از برنامه (Trouble Getting Started) (در این مواقع اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌کند به جای دیلیت اکانت مقاله آموزشی آن را مطالعه کنید.)
 • پاک کردن دائمی حساب اینستاگرام به دلیل حفظ حریم شخصی (Privacy Concerns) در این مواقع اینستاگرام به جای دیلیت حساب، خصوصی (Private) کردن صفحه را پیشنهاد می‌کند.
 • دیلیت اکانت اینستاگرام به دلیل نگرانی در خصوص انتشار محتوای خصوصی (Concerned About My Data)
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به علت تبلیغات بیش از حد طبیعی (Too many Ads)
 • دیلیت اکانت اینستاگرام به علت اشغال فضای زیاد (Want to Remove Something) در این شرایط اینستاگرام به جای پاک کردن اکانت پیشنهاد می‌کند سوابق گوشی را حذف کنید.
 • حذف دائمی اکانت اینستاگرام به دلیل توانمند نبودن در دنبال کردن افراد و پیدا کردن فالوئر (Can’t Find People To Follow)
 • سایر موارد در صورتی انتخاب می‌شود که علت دیلیت اکانت کردن شما هیچ یک از دلایلی ک گفتیم نیست (Something Else)

بدیهی است که با انتخاب گزینه سایر موارد عملیات حذف راحت‌تر صورت می‌گیرد.

برنامه جایگزین اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوگل | لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام

برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق سایت باید ابتدا وارد سایت اینستاگرام شده و به صفحه Delete Your Account مراجعه کنید. سپس باید اطلاعات حساب خود از جمله نام کاربری و پسورد خود را وارد کرده تا به صفحه دیلیت اکانت منتقل شوید. پس از این امر مراحل 9 و 10 ذکر شده در بالا یعنی انتخاب دلیل دیلیت اکانت و وارد کردن مجدد رمز عبور و انتخاب گزینه Delete را تکرار کنید.

دیلیت اکانت بدون رمز عبور

بارها پیش آمده که کاربران در هنگام دیلیت اکانت، متوجه می‌شوند که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند. برای این امر لازم است تا در مراحل آخر دیلیت اکانت یعنی مراحل انتخاب دلیل حذف دائمی حساب کاربری و وارد کردن رمز عبور، روی گزینه Forgot Password کلیک کرده و سپس با وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود (در صورت نداشتن ایمیل مقاله ساخت ایمیل را بخوانید)، نسبت به بازیابی رمز عبور اقدام کنند. سپس عملیات دیلیت اکانت را از سر گیرند.

لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام

جهت رفاه حال کاربران و سهولت و سرعت در حذف دائمی اکانت اینستاگرام امکان دیلیت اکانت از طریق لینک مستقیم نیز برای کاربران در نظر گرفته شده است. برای اینکه با استفاده از لینک مستقیم نسبت به حذف اکانت اینستا اقدام شود، لازم است بر روی کلمه لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام کلیک کنید.

پس از این امر در صفحه‌ باز شده از منوی کشویی علت پاک کردن اینستاگرام را انتخاب کرده و سپس با وارد کردن رمز عبور بر روی گزینه‌ دیلیت اکانت کلیک کنید. از آن‌جایی که ممکن است برای دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق لینک مستقیم با گوشی با قدری مشکل مواجه شوید، بنابراین بهتر است از ابتدا با مروگر اقدام کنید.

تولید محتوا

دیلیت اکانت دائمی و موقت اینستاگرام از طریق وب

فرآیند حذف دائمی اکانت اینستاگرام یا دی‌اکتیو کردن آن علاوه بر گوشی از طریق کامپیوتر و درگاه وب نیز می‌تواند انجام شود. در ادامه به بررسی روش حذف دائمی و حذف موقت اکانت اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر می‌پردازیم.

دیلیت اکانت اینستاگرام

حذف دائمی اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر

برای دیلیت اکانت دائم اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر کافی‌ست تا مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا بر روی لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام کلیک کنید.
 • سپس در صفحه‌ باز شده اطلاعات مورد نیاز از قبیل نام حساب و رمز عبور حساب اینستاگرام را وارد کنید. البته در صورتی که از قبل از طریق مرورگر به اکانت اینستاگرام خود وارد شده باشید، مستقیم به صفحه‌ دیلیت حساب وارد می‌شوید.
 • در صورت فراموش کردن رمز عبور کافی‌ست بر روی گزینه‌ Forgot Password کلیک کنید تا فرآیند بازیابی رمز عبور انجام شود.
 • در صفحه‌ باز شده در کادر مرتبط به دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام در جلوی جمله Why are you deleting your account بر روی گزینه‌ Something else کلیک کنید.
 • پس از این امر در صفحه‌ باز شده گزینه to continue, please re-enter your password مشاهده می‌شود که باید در جلوی آن دوباره رمز عبور را وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن گذرواژه بر روی گزینه آبی Delete (your Account Name) کلیک کنید.
 • پس از انتخاب گزینه آبی سوالی برای اطمینان از حذف دائمی اینستاگرام از شما پرسیده می‌شود که در صورت قبول حساب اینستاگرام شما حذف خواهد شد.
 • مشاهده عبارت your account has been removed. we’re sorry to see you go به منزله حذف موفقیت‌آمیز اکانت اینستاگرام است.

حذف موقت اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر

برای حذف موقت یا دی‌اکتیو کردن اینستاگرام از طریق کامپیوتر باید مراحل زیر طی شود.

 • ابتدا در مرورگر کامپیوتر خود به وب‌ سایت https://www.instagram.com وارد شوید.
 • بعد از آن که اطلاعات حساب خود را وارد کردید بر روی گزینه‌ Log In کلیک کنید تا به صفحه‌ اینستاگرام خودتان وارد شوید.
 • قبل از وارد شدن به صفحه‌ اینستاگرام گزینه‌ای تحت عنوان Save Your Login Info? برایتان نمایش داده می‌شود که اگر تمایل به سیو کردن اطلاعات اینستاگرام خود بر روی مرورگر را دارید، گزینه‌ Save را انتخاب کنید و در غیر این صورت روی گزینه‌ Not Now کلیک کنید.
 • پس از ورود به حساب مورد نظر خود بر روی تصویر پروفایل کلیک راست کرده تا به پروفایلتان وارد شوید.
 • بعد بر روی گزینه‌ Edit Profile کلیک کنید.
 • در پنجره باز شده گزینه‌ Temporarily Disable My Account را انتخاب کرده و با کلیک بر روی آن به صفحه‌ حذف موقت حساب اینستاگرام وارد شوید.
 • در صفحه باز شده در کادر مرتبط به دلیل حذف اینستاگرام در زیر عبارت Why Are You Disabling Your Account گزینه‌ Something Else را انتخاب کنید.
 • پس از آن در کادر زیرین گذرواژه خود را وارد کرده و بعد گزینه‌ آبی رنگ Temporarily Disable Account را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب این گزینه پیامی با عنوان اطمینان از دی اکتیو کردن اینستاگرام برایتان نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه‌ Yes حساب غیرفعال می‌گردد.

لازم به ذکر است که برای این که مستقیما به صفحه‌ دی اکتیو کردن اینستاگرام وارد شوید، می‌توانید بر روی کلمه لینک دیلیت اکانت موقت اینستاگرام کلیک کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

سوالات متداول دیلیت اکانت اینستاگرام

 1. آیا به محض دیلیت اکانت کردن اینستاگرام پیج به طور کامل حذف می‌شود؟

خیر. در بسیاری از موارد اینستاگرام یک بازه‌ زمانی چند هفته‌ای یا چند روزه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که اگر کاربران پیش از رسیدن به تاریخ مد نظر به حساب خود وارد شوند، از حذف حساب جلوگیری می‌شود. با این حال در این بازه‌ زمانی آیدی اکانت به Instagrammer تغییر پیدا می‌کند.

 1. آیا پس از دیلیت اکانت اینستاگرام می‌توان درخواست بازگردانی داد؟

خیر. زمانی که حذف اکانت اینستاگرام به طور کامل انجام شد، هیچ گونه دسترسی به صفحه و اطلاعات آن نخواهد بود و تمامی اطلاعات حذف می‌شود.

 1. آیا با حذف برنامه‌ اینستاگرام اکانت اینستاگرام حذف می‌شود؟

خیر. زمانی که برنامه‌ اینستاگرام از روی گوشی حذف می‌شود، تنها از حساب کاربری خارج شده و پس از نصب مجدد اینستاگرام و وارد کردن اطلاعات می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید. اما در صورت دیلیت اکانت کردن اینستاگرم دیگر هیچ گونه دسترسی به حساب کاربری وجود ندارد.

 1. آیا دیلیت اکانت کردن اینستاگرام به پسورد نیاز دارد؟

بله. در صورتی که پسورد اکانت مورد نظر را در اختیار نداشته باشید، نمی‌توانید نسبت به حذف اکانت اقدام کنید. در صورت فراموشی رمز نیز باید مراحل بازیابی رمز امور را از طریق ایمیل یا شماره تلفن همراه انجام داده و سپس به دیلیت اکانت اینستاگرام بپردازید.

 1. اگر چند اکانت اینستاگرام داشته باشیم حذف یک اکانت باعث حذف بقیه‌ اکانت‌ها نیز می‌شود؟

خیر. از آن‌جایی که فرآیند حذف اکانت تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور امکان‌پذیر است، بنابراین با دیلیت اکانت هر صفحه‌ اینستاگرام مشکلی برای سایر اکانت‌ها ایجاد نمی‌شود.

 1. آیا دی‌اکتیو کردن اینستاگرام منجر به حذف دائم اکانت می‌شود؟

خیر. از آن‌جایی که در هنگام دی‌اکتیو کردن اینستاگرام حساب به طور موقت غیر فعال است، اینستاگرام نیز آن را به طور موقت از دسترس خارج می‌کند.

 1. آیا دی اکتیو کردن اینستاگرام به پسورد احتیاج دارد؟

بله. همانطور که حذف کامل و دائمی اکانت اینستاگرام نیاز به پسورد دارد، برای حذف موقت آن نیز باید نام کاربری و پسورد را در اختیار داشته باشید.

 1. آیا شخص دیگری می‌تواند پیج ما را حذف کند؟

از آن‌جایی که حذف دائم یا موقت اینستاگرام با استفاده از پسورد و نام کاربری انجام می‌شود، در صورتی که سایر اشخاص پسورد ما را بدانند می‌توانند نسبت به حذف اکانت اینستاگرام ما اقدام کنند. برای جلوگیری از این امر می‌توان قابلیت ورود دو مرحله‌ای به اینستاگرام را فعال کرد.

قصد حذف دائمی اکانت اینستاگرام را دارید؟

دیلیت اکانت اینستاگرام یا حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام، فرآیندی است که در طی آن تمامی اطلاعات مربوط به پیج از جمله پست‌ها، استوری‌ها و اطلاعات شخصی از بین رفته و کاربر و اینستاگرام دیگر نمی‌توانند به پیج دسترسی پیدا کنند. البته پس از دیلیت اکانت اینستاگرام به مدت یک ماه پیج فرد را به حالت مخفی درمی‌آورد و در این مدت کاربر با لاگین کردن می‌تواند پیج خود را دوباره باز کند. در غیر این صورت دیلیت اکانت دائمی می‌شود. در مواردی که فرد می‌خواهد به طور موقتی پیج خود را غیرفعال کند باید نسبت به دی‌اکتیو کردن آن اقدام کند. در این شرایط با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، امکان بازیابی حساب کاربری وجود دارد. دیلیت اکانت می‌تواند از طریق گوشی و سایت صورت گرفته و در دو حالت باید دلیل دیلیت اکانت انتخاب شده و رمز عبور نیز وارد شود تا فرآیند دیلیت به طور کامل صورت گیرد. در صورت فراموشی رمز عبور نیز فرد باید در ابتدا به بازیابی رمز عبور خود بپردازد.

شما تا به حال حساب کاربری خودتان را حذف کرده‌اید؟ به نظرتان ساده‌ترین راه برای پاک کردن اکانت اینستاگرام کدام است؟ آیا تجربه ناموفق در زمینه حذف حساب کاربری اینستاگرام داشته‌اید؟ از نظر شما ایجاد حساب کاربری و فعالیت در صفحات مجازی تا چه حد ضروری است؟ چالش‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید و این مقاله را برای دوستانتان که در این شبکه مجازی فعال هستند، بفرستید؛ شاید به کار آنها هم بیاید.

آموزش موبایل گرافی

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ریپلای اینستاگرام

دیدگاهی در مورد “دیلیت اکانت اینستاگرام | دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت و دائم با گوشی

 1. 1386__Mobina گفت:

  حذف اکانت اینستا

  1. Ahmad گفت:

   ممنون از راه نمای وکمک شما دوستان گرامی

 2. داریوش امینی گفت:

  خوب

 3. دخترک بیجوره گفت:

  دلم نمیخاد استفاده کنم

 4. 09189569750 گفت:

  سپاسگذارم ار اینکه خیلی روان درمورد بسیاری موارد ما بی خبران را آگاه می‌سازید واقعا از شما کمال تشکر را دارم

 5. عسل گفت:

  الان این گزینه که حذف موقت کنیم دیگه توی قسمت ادیت پروفایل نیست حذف شده یعنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.