فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام ایفون و اندروید | چگونه در اینستا ریپلای کنیم؟

ریپلای اینستاگرام

اینستاگرام را می‌توان یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر در ایران و جهان به شمار آورد که روزانه هزاران کاربر جدید را به خود جذب می‌کند. نرم‌ افزار اینستاگرام مزایای بسیار زیادی دارد اما در کنار این مزیت‌ها تا مدتی پیش کاربران یک عیب بزرگ را نیز برای آن در نظر می‌گرفتند و آن هم عدم قابلیت ریپلای کردن پیام‌ها در دایرکت اینستاگرام بود. از این رو طراحان اینستاگرام تلاش کردند تا این مشکل را برطرف سازند. کمپانی متا با ساخت یک نرم‌ افزار میانجی اینستاگرام و برنامه‌ Messenger خود را با یک‌دیگر ادغام کرده که این امر سبب شده به دایرکت مسیج اینستاگرام قابلیت‌هایی اضافه شود. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به قابلیت ارسال ایموجی، امکان فروارد کردن پیام‌ها، قابلیت ارسال استیکرهای سلفی، حالت ناپدید‌شونده، افکت‌های انیمیشنی پیام و خلاصه ریپلای اینستاگرام اشاره کرد. در میان تمامی این ویژگی‌ها، قابلیت ریپلای کردن پیام در اینستاگرام کارآمدترین این ویژگی‌ها می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم تا روش فعال‌ سازی ریپلای اینستاگرام را برای گوشی‌های آیفون و اندروید آموزش دهیم. بنابراین اگر شما هم به ریپلای اینستاگرام توجه ویژه‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنیم در این متن با ما همراه باشید.

فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام ایفون و اندروید

نحوه‌ فعال‌ سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام برای گوشی‌های اندروید و IOS کاملا مشابه یک‌دیگر است. کاربران جهت فعال‌ سازی ریپلای اینستاگرام می‌تواند از روش اتصال اینستاگرام به فیسبوک و فعال‌ سازی کوییک ریپلای استفاده کنند. در ادامه این روش را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فعال‌ سازی ریپلای اینستاگرام با اتصال اینستاگرام به فیسبوک

کاربرانی که اکانت فیسبوک دارند می‌توانند با اتصال اینستاگرام خود به فیسبوک علاوه بر افزایش احتمال دیده شدن محتواهای خود و همچنین قابلیت ارسال پست‌ها و استوری‌های خود به فیسبوک، ریپلای اینستاگرام خود را نیز فعال کنند. اگر بخواهید از این روش نسبت به فعال‌سازی ریپلای دایرکت اینستاگرام خود اقدام کنید، در وهله‌ اول باید یک حساب فیسبوک ایجاد کنید. پس از این امر کافی‌ست تا مراحل زیر طی شود.

ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام

 • وارد برنامه‌ اینستاگرام شده و پروفایل خود را باز کنید.
 • در سمت راست قسمت بالای صفحه بر روی گزینه سه خط ضربه بزنید و از بین گزینه‌های موجود به قسمت Settings وارد شوید.
 • در قسمت تنظیمات اینستاگرام بر روی گزینه‌ Accounts ضربه زده و گزینه‌ Linked Accounts را انتخاب کنید.
 • پس از آن لیستی از برنامه‌هایی که قابلیت اتصال به اینستاگرام را دارند مشاهده می‌کنید. در این قسمت بر روی آیکون فیسبوک ضربه بزنید.
 • از منوی باز شده گزینه‌ Connect را انتخاب کنید تا اینستاگرام شما به فیسبوک متصل شود.

فعال‌ سازی ریپلای اینستاگرام با فعال‌ سازی کوییک ریپلای

زمانی که اتصال فیسبوک به اینستاگرام با موفقیت انجام شد نوبت به آن می‌رسد تا کوییک ریپلای فعال شود تا به این ترتیب قابلیت ریپلای کردن پیام‌ها در دایرکت اینستاگرام به آن اضافه شود. منظور از کوییک ریپلای قابلیتی است که در طی آن کاربران برای جملات از پیش تعیین شده کلمات کلیدی را مشخص می‌کنند و در هنگام پاسخ به این جملات تنها با استفاده از کلمه کلیدی می‌توانند سریع‌تر گفت‌وگو را پیش ببرند. برای این که کاربران بتوانند از کوییک ریپلای استفاده کنند در وهله‌ اول باید اکانت خود را به حالت تجاری درآورند. برای این امر کافی‌ست تا مراحل زیر طی شود.

ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام

 1. وارد اینستاگرام شده و به قسمت پروفایل خود بروید.
 2. سپس از قسمت سمت راست بالای صفحه گزینه‌ سه خط را انتخاب کرده و از منوی باز شده Settings را انتخاب کنید.
 3. در قسمت Settings بر روی گزینه‌ Setting Business ضربه زده و از بین گزینه‌های باز شده گزینه‌ Quick Replies را انتخاب کنید.
 4. در صفحه‌ باز شده امکان مشاهده‌ کوییک ریپلای‌های ساخته شده وجود دارد که در صورتی که تاکنون از قابلیت کوییک ریپلای استفاده نکرده باشید با یک صفحه‌ خالی مواجه می‌شوید.
 5. جهت ساخت کوییک ریپلای بر روی آیکون + در گوشه‌ راست بالای صفحه ضربه بزنید و نسبت به وارد کردن کلمات کلیدی مورد نظر در قسمت Shortcuts اقدام کنید.
 6. سپس در قسمت Messages پیامی که می‌خواهید با استفاده از کلمه‌ میانبر برای مخاطب خود ارسال کنید را بنویسید.
 7. سپس بر روی گزینه‌ Save در قسمت بالای صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.
 8. پس از این امر امکان استفاده از قابلیت گوییک ریپلای در گفت‌وگوهای دایرکت اینستاگرام وجود خواهد داشت.
نصب اینستاگرام قبلی

نحوه استفاده از قابلیت پاسخ پیام اینستاگرام

زمانی که قابلیت ریپلای اینستاگرام برای شما فعال شد جهت استفاده از آن کافی‌ست وارد اینستاگرام خود شده و از قسمت دایرکت مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس در بین گفتگوها پیامی که قصد ریپلای کردن آن را دارید پیدا کرده و آن را به سمت راست بکشید تا آیکون فلش کنار پیام ظاهر شود. زمانی که بر روی آیکون فلش ضربه بزنید و متن مورد نظر خود را بنویسید، پیام مورد نظر شما و پاسختان زیر هم قرار گرفته و به این ترتیب مشخص می‌شود پاسخ شما برای کدام پیام است.

از همین روش می‌توانید پیام‌های خودتان را نیز ریپلای کنید. تنها تفاوت آن در آن است که برای این امر باید پیام خود را به سمت چپ بکشید. البته علاوه بر این روش می‌توانید دست خود بر روی پیام مورد نظر نگه داشته تا پس از چند ثانیه صفحه‌ای برای شما باز شود. از بین گزینه‌های موجود گزینه Reply را انتخاب کرده و پاسخ خود را بنویسید.

فعال‌سازی قابلیت ریپلای در نسخه وب اینستاگرام

ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام ریپلای اینستاگرام

علاوه بر کاربران گوشی‌های اندروید و IOS افرادی که از نسخه‌ وب اینستاگرام استفاده می‌کنند نیز می‌توانند از قابلیت ریپلای آن بهره ببرند. برای این امر لازم است تا از طریق مرورگر خود به حساب کاربری اینستاگرام خود وارد شده و به قسمت دایرکت وارد شوند. سپس هر یک از مخاطبین خود که قصد گفت‌وگو با او را دارید انتخاب کرده و به صفحه چت وارد شوید. سپس پیامی که قصد ریپلای کردن آن را دارید را پیدا کنید. اگر توجه کنید در کنار پیام یک آیکون سه نقطه وجود داشته که با کلیک بر روی آن می‌توانید به گزینه Reply دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این روش می‌توانید از طریق آیکون ریپلای که به شکل یک فلش در کنار پیام مورد نظر است نسبت به ریپلای کردن پیام‌ها اقدام کنید. استفاده از این روش مانند ریپلای کردن در نسخه گوشی اینستاگرام می‌باشد.

دی اکتیو اینستاگرام

عوامل موثر در فعال نشدن قابلیت ریپلای در اینستاگرام

پس از اینکه مراحل بالا به طور کامل طی شود کاربران گوشی‌های آیفون و اندروید می‌توانند از قابلیت ریپلای اینستاگرام بهره‌مند شوند. با این حال در برخی موارد ممکن است این قابلیت برای کاربران فعال نشود. عوامل متعددی می‌تواند سبب عدم فعال شدن قابلیت ریپلای اینستاگرام شود. به عنوان مثال محدودیت‌هایی که در منطقه‌ جغرافیایی ما وجود دارد ممکن است سبب شود تا این قابلیت برای برخی از کاربران غیرفعال شده و یا زمان عرضه‌ آن با تاخیر روبه‌رو شود. همچنین در برخی موارد آپدیت نبودن برنامه‌ اینستاگرام و یا باگ داشتن آن می‌تواند قابلیت ریپلای اینستاگرام را با مشکل مواجه کند.

رفع مشکل فعال نشدن قابلیت ریپلای در اینستاگرام

همانطور که گفته شد برخی از عوامل از جمله موقعیت جغرافیایی، آپدیت نبودن اینستاگرام و باگ داشتن آن می‌تواند فعال شدن قابلیت ریپلای آن را با مشکل مواجه کند. برای رفع این مشکل بهتر است تا عواملی که مانع آن هستند را برطرف کنید. از جمله روش‌های حل مشکل ریپلای نشدن اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کاربران اندروید باید وارد نرم‌ افزار گوگل پلی شده و از آپدیت بودن نسخه‌ اینستاگرام خود اطمینان حاصل کنند. کاربران گوشی‌های IOS نیز باید اینستاگرام خود را از طریق برنامه‌ اپ استور به روزرسانی کنند.
 • در صورتی که اینستاگرام شما آپدیت بوده و مشکل ریپلای نشدن پیام‌ها به دلیل وجود باگ در نرم‌افزار اینستاگرام است می‌توانید به قسمت Settings گوشی خود وارد شده و از قسمت Apps نرم‌ افزار اینستاگرام را پیدا کنید. سپس در صفحه‌ باز شده Cache اینستاگرام را پاک کنید.
 • در صورتی که با دو روش قبلی مشکل فعال‌سازی ریپلای اینستاگرام برطرف نشد و علت فعال نشدن ریپلای محدودیت منطقه‌ جغرافیایی بود، می‌توانید از برنامه‌های تغییردهنده‌ IP استفاده کنید.
دیلیت اکانت اینستاگرام

شما با کدام روش پیام اینستاگرام را پاسخ می‌دهید؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در کل دنیا بوده که میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده است. افزایش کاربرانی که از این نرم‌ افزار استفاده می‌کنند و همچنین افزایش تقاضا برای اضافه شدن برخی از ویژگی‌ها به آن، سبب شده تا کمپانی متا نسبت به آپدیت این نرم‌ افزار و افزایش قابلیت‌های بیشتر به آن اقدام کند. از جمله قابلیت‌های اضافه شده به نرم‌ افزار اینستاگرام در چند وقت اخیر می‌توان به قابلیت ریپلای کردن پیام‌ها در دایرکت اشاره کرد که البته استفاده از آن نیازمند طی کردن برخی مراحل جهت فعال‌ سازی می‌باشد.

شما کدام روش ریپلای اینستاگرام را انتخاب کردید؟ آیا موفق به انجام این مراحل شده‌اید؟ به نظرتان امکان پاسخ پیام در این برنامه تا چه حد کارراه‌انداز و ضروری است؟ شما روشی را غیر از روش‌هایی که به آن اشاره کردیم برای پاسخ دادن به پیام می‌شناسید؟ از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و این متن ار برای دوستانتان بفرستید تا آنها هم از امکانات این برنامه محبوب باخبر شوند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

برنامه جایگزین اینستاگرام

۱ نظر در “فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام ایفون و اندروید | چگونه در اینستا ریپلای کنیم؟

 1. اسدمحمدی گفت:

  اینستاگرام قبلی خودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.