اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در کشور ایران و نقاط مختلف دنیا است که به صورت روزانه بخش قابل توجهی از زمان هر یک از ما را به خود اختصاص می‌دهد. ویژگی‌های مثبتی که در این شبکه پرطرفدار وجود دارد و همچنین ظرفیت درآمدزایی توسط کسب و کارهای مختلف سبب شده است، جذابیت آن برای مراجعه مکرر در بین کاربران آن به سرعت افزایش پیدا کند. اماگاهی دی اکتیو اینستاگرام تنها کاری است که به آن نیاز پیدا می‌کنید.

در صورتی که سر زدن به اینستاگرام برای سرگرمی و وقت گذرانی به درستی مدیریت نشود و در این زمینه کنترل خاصی وجود نداشته باشد، بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین اگر در کنترل مدیریت زمان برای پرداختن به موضوعاتی که جنبه مهمی ندارند احساس ناتوانی می‌کنید، بهتر است با این برنامه محبوب خداحافظی کنید. اما چطور حساب کاربری‌ام را غیر فعال کنم؟ در ادامه به شما می‌گوییم. با ما همراه باشید تا دی اکتیو اینستاگرام را در یک چشم به هم زدن یاد بگیرید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام | پاک کردن کامل

همانطور که اشاره کردیم، مهم‌ترین نکته این است که بتوان با مدیریت زمان درست بهترین استفاده را از این برنامه نمود. در هر صورت هر زمانی که تصمیم به دی‌ اکتیو اینستاگرام داشتید، می‌توانید مراحلی را که در این متن آموزش می‌دهیم طی کنید. با این حال این برنامه امکان حذف دائم را نیز دارد. در این صورت می‌توانید از گزینه حذف دائمی استفاده کنید. پیش از آموزش دی اکتیو اینستاگرام ، بهتر است نحوه حذف حساب کاربری را به شما آموزش دهیم.

دی اکتیو اینستاگرام

وارد صفحه کاربری خود شوید

دی اکتیو اینستاگرام

روی علامت 3خط گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید

دی اکتیو اینستاگرام

گزینه setting را لمس کنید

دی اکتیو اینستاگرام

روی گزینه help ضربه بزنید

دی اکتیو اینستاگرام

وارد گزینه help center شوید

دی اکتیو اینستاگرام

در قسمت جستجو search کلمه delete را تایپ کنید و delete account را انتخاب کنید

بعد از این مرحله ممکن است کمی در گوشی شما متفاوت باشد اما گزینه How do I delete my Instagram account را انتخاب کنید. در قسمت To request the permanent deletion of your account گزینه Delete your account را انتخاب کنید. بعد از این مرحله باید دلیل حذف حساب کاربری‌تان را اطلاع دهید که از موارد پیش فرض قابل انتخاب است. در صفحه بعد پسورد خود را وارد کنید و در آخر گزینه delete my account را انتخاب کنید و تمام.

برنامه جایگزین اینستاگرام

چرا دی اکتیو اینستاگرام ؟

اتلاف وقت بی‌مورد یکی از مهم‌ترین دلایلی است که معمولاً برخی از کاربران اینستاگرام ترجیح می‌دهند، به طور دائم و یا به صورت موقت از آن فاصله بگیرند. از این رو اینستاگرام گزینه‌ای را به منظور دی‌ اکتیو کردن حساب کاربری در این برنامه در نظر گرفته است و از طریق این گزینه کاربر می‌تواند به صورت موقت این برنامه را دی‌ اکتیو یا همان غیر فعال کند.

ویژگی مهم دی اکتیو اینستاگرام آن است که کاربر با حذف موقت حساب کاربری خود اطلاعاتی را در اینستاگرام از دست نمی‌دهد و بنابراین با این کار و حذف موقت حساب کاربری خود، تمامی اطلاعات شخصی شامل تمامی پست‌ها و اطلاعات پروفایل کاربر باقی می‌ماند و پس از گذشت مدت زمانی به طور دلخواه کاربر می‌تواند حساب کاربری خود را مجدداً فعال نماید.

4 نکته طلایی پیش از دی اکتیو اینستاگرام

در ادامه با مراحل اجرایی دی‌ اکتیو اینستاگرام آشنا خواهید شد. اما پیش از آن که این مراحل را برای شما توضیح دهیم لازم است مواردی را به آن اشاره نماییم:

  1. بین هر بار دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام شما، باید حداقل یک هفته فاصله باشد. بنابراین شما نمی‌توانید به صورت مداوم و در فاصله زمانی کوتاه این برنامه را فعال و غیر فعال کنید و طبق حالت تعریف شده در این برنامه حتماً باید بین هر بار دی‌ اکتیو اینستاگرام یک هفته زمان سپری شده باشد.
  2. با دی‌ اکتیو کردن اینستاگرام حساب کاربری شما به صورت موقت از بین می‌رود. اما اطلاعات شما مانند پست‌ها، کامنت‌ها و دایرکت‌ها حذف نمی‌شوند و بعد از آن که حساب کاربری خود را مجدداً فعال نمودید، تمامی این اطلاعات بازگردانده می‌شوند و در زمان دی‌ اکتیو بودن کاربر دیگری نمی‌تواند این اطلاعات شما را ببیند.
  3. پس از غیر فعال کردن برای مدت چند ساعت نام حساب کاربری شما به instagrammer تغییر خواهد کرد و پس از آن حساب کاربری شما به طور کامل حذف خواهد شد.
  4. پس از آن که حساب کاربری خود را دی‌ اکتیو کردید، بلافاصله نمی‌توانید آن را بازگردانید. برای بازگرداندن حساب کاربری حداقل باید ۲۴ ساعت زمان گذشته باشد. نکته‌ای که باید در این ارتباط یاد یادآوری نمود، آن است که پیش از آن که حساب کاربری خود را دی‌ اکتیو نمایید، حتماً از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید. برای گرفتن نسخه پشتیبان باید در برنامه اینستاگرام از قسمت Your Activity به پروفایل حساب کاربری خود مراجعه نمایید و در آن قسمت گزینه download application را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه از تمامی اطلاعاتی که در حساب کاربری خود دارید یک نسخه از آن به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش نحوه دی اکتیو اینستاگرام

لازم است بدانید که به منظور دی‌ اکتیو کردن حساب خود در اینستاگرام، هم می‌توانید از نسخه تحت وب این برنامه استفاده نمایید و هم در نسخه اپلیکیشن موبایل این برنامه امکان انجام این کار برای شما وجود دارد. انجام این مراحل در هر دو روش تا حدود زیادی به یکدیگر تشابه دارد. در اینجا مسیری که بیشتر متداول است و اکثر کاربران از آن استفاده می‌نمایند را گام به گام به شما توضیح می‌دهیم.

برای این کار در ابتدا باید از سایت اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید. در این صورت لازم است در ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را به درستی وارد نمایید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، می‌توانید از گزینه Forgot Password و لینکی که به ایمیل شما ارسال خواهد شد، یک رمز عبور جدید برای خود با تعریف نمایید. در این صورت شما می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

پس از ورود به حساب کاربری خود باید گزینه Edit Profile یا ویرایش پروفایل خود را انتخاب نمایید.

در این صورت و پس از انتخاب این گزینه در قسمت پایین صفحه در سمت راست گزینه حذف موقت حساب کاربری Temporarily Disable Account را می‌توانید انتخاب نمایید.

در مرحله بعد باید دلیل خود را برای دی اکتیو اینستاگرام یا غیر فعال نمودن حساب کاربری خود اعلام نمایید. البته لازم است بدانید که ذکر هر دلیلی برای این موضوع تفاوت چندانی در نتیجه کار ندارد و شما با انتخاب هر دلیلی می‌توانید در نهایت حساب کاربری خود را دی‌ اکتیو نمایید. در چنین مواقعی شما می‌توانید با انتخاب گزینه موارد دیگر یا something else حساب کاربری خود را دی‌ اکتیو نمایید.

پس از این مرحله اینستاگرام از شما رمز عبور حساب کاربری شما را می‌خواهد. در این قسمت نیز در صورتی که به تازگی رمز عبور خود را وارد نکرده‌اید و آن را فراموش کرده باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه Reset Password رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

در آخرین مرحله شما می‌توانید با انتخاب گزینه Temporarily Disable Account حساب کاربری خود را دی‌ اکتیو نمایید.

خب تا اینجا با صفر تا صد حذف کردن کامل و یا دی اکتیو اینستاگرام به طور موقت آشنا شدید. حالا اگر مدتی از انجام این مراحل گذشته است و به هر دلیلی قصد دارید دوباره حساب کاربری‌تان را فعال کنید، راه و روشی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آموزش فعال کردن مجدد اکانت یا رفع دی اکتیو اینستاگرام

فعال نمودن مجدد حساب کاربری در اینستاگرام کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. برای این منظور باید مجدداً به حساب کاربری خود وارد شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را در این برنامه وارد نمایید. در چنین مواقعی این امکان وجود دارد که فعال شدن حساب کاربری شما زمان‌بر باشد. این نکته نیز یادآوری می‌شود که شما حساب کاربری خود را بلافاصله پس از دی‌ اکتیو نمودن نمی‌توانید مجدداً فعال نمایید و برای این کار حداقل باید در مدت زمان یک روز و ۲ ساعت فاصله در نظر بگیرید.

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که پس از فعال نمودن حساب کاربری خود برای فالوورهای شما پیام یا نوتیفیکیشن خاصی ارسال نخواهد شد و فقط ممکن است برای برخی از افرادی که در پست‌های شما تگ شده باشند، پیام یا نوتیفیکیشن خاصی ارسال شود.

در انتها باید به این موضوع اشاره نماییم که بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته در برنامه اینستاگرام، کاربرانی که حساب کاربری خود را به دفعات دی‌ اکتیو می‌نمایند، اینستاگرام ممکن است برای آنها جهت فعال نمودن مجدد برنامه موانعی را ایجاد نماید. اما با این حال در نظر داشته باشید که این موانع معمولاً پس از گذشت چند ساعتی به صورت خودکار از بین می‌روند.

نور اینستاگرام

بعد از دی اکتیو اینستاگرام حواستان به این موارد باشد

در اینجا لازم است به برخی از مهم‌ترین مواردی که در ارتباط با دی‌ اکتیو کردن حساب کاربری در اینستاگرام کاربر ممکن است که با آن مواجه شود اشاره نماییم:

  1. در حالت عادی پس از دی‌اکتیو کردن حساب کاربری، اینستاگرام آن حساب را حذف نخواهد کرد. مگر آنکه در هنگام دی‌ اکتیو کردن حساب کاربری تمامی موارد ذکر شده به درستی رعایت نشده باشد. در این صورت امکان حذف حساب کاربری توسط اینستاگرام وجود خواهد داشت.
  2. اگر با یک شماره تلفن همراه دو پیج ساخته شده باشد، در این صورت با دی‌ اکتیو کردن یکی از آنها پیج دیگر دی‌ اکتیو نخواهد شد. به دلیل آن که باید برای دی‌ اکتیو کردن هر پیج باید وارد همان حساب کاربری شوید بنابراین فقط حسابی که در حال حاضر در آن وارد شده‌اید را می‌توانید غیر فعال کنید.
  3. در صورتی که حساب را که دی‌ اکتیو نموده‌اید و قصد فعال نمودن آن را داشته باشید، چنانچه تمامی مراحل غیر فعال کردن را به درستی طی کرده باشید می‌توانید حداکثر پس از سپری شدن دو ساعت حساب خود را فعال کنید. در غیر این صورت حساب شما پس از ۲۴ ساعت فعال خواهد شد. اما به طور کلی هر زمان که تصمیم به فعال نمودن حساب کاربری خود نمودید، می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود و بدون انجام فعالیت دیگری حساب خود را فعال نمایید.
  4. در برخی مواقع ممکن است هنگام دی‌ اکتیو کردن حساب کاربری علیرغم آن که رمز عبور خود را به درستی وارد می‌کنید، اینستاگرام پیغام نادرست بودن رمز عبور را می‌دهد. در چنین مواقعی پس از اطمینان درست بودن رمز عبور خود باید با استفاده از دستگاه دیگری اقدام به غیر فعال کردن حساب کاربری خود نمایید و یا این که پیش از دی‌ اکتیو کردن حساب خود رمز عبور خود را تغییر داده و سپس حساب خود را غیر فعال کنید.
  5. در ارتباط با ربات دی‌ اکتیو اینستاگرام نیز باید به این موضوع اشاره نماییم که تاکنون هیچ رباتی به این منظور ساخته نشده است.

دی اکتیو اینستاگرام در یک کلام

با توجه به تمام مطالبی که در بالا به آن پرداختیم، نحوه دی اکتیو اینستاگرام را آموزش دیدید. همچنین برخی از مهم‌ترین نکاتی که ممکن است کاربر در هنگام انجام این کار با آن مواجه شود به آن اشاره شده و راهکار مناسب آن را نیز در اختیارتان گذاشتیم. از این رو کاربران می‌توانند با طی کردن مراحل ذکر شده به راحتی حساب خود را دی‌ اکتیو نمایند. با این وجود چنانچه در طی مراحل ذکر شده با مشکل خاصی مواجه شدید، می‌توانید با انجام یک جستجوی ساده در اینترنت به بهترین راهکار ارایه شده در ارتباط با مشکلی که با آن مواجه شده‌اید، پی ببرید. همچنین ما در هر زمان آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

آیا شما تا به حالا اکانت اینستاگرام خود را غیر فعال یا به طور کامل حذف کرده‌اید؟ اگر دنبال کننده این مقاله هستید، چرا قصد پاک کردن یا دی اکتیو اینستاگرام را دارید؟ به نظرتان کدام برنامه می‌تواند بهترین جایگزین برای اینستاگرام باشد؟ منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم. لطفاً این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها هم از این آموزش بهره ببرند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

تولید محتوا

دسته بندی ها: