بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل و با شماره موبایل 📱​♻️​🔍​

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی بوده که در حال حاضر در ایران به عنوان یک ابزار بیزینسی نیز از آن استفاده می‌شود. اگر دقت کرده باشید در هنگام ساخت اکانت در اینستاگرام این نرم‌ افزار از شما می‌خواهد تا یک رمز عبور ترجیحا سخت برای اکانت خود انتخاب کنید، تا به این ترتیب امنیت اکانت شما بالاتر برود. بدیهی است که هر چه رمز عبور سخت‌تر باشد، احتمال در خاطر ماندن آن کمتر است. بارها پیش آمده که کاربران اینستاگرام خود را دی اکتیو کرده یا می‌خواهند نسبت به ورود به اکانت خود با یک دستگاه دیگر اقدام کنند و در این زمان متوجه می‌شوند که رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اند و به بازیابی رمز اینستاگرام نیاز دارند.

در این مقاله قصد داریم تا روش‌هایی را برای بازیابی رمز اینستاگرام به شما آموزش دهیم. پس اگر شما هم با مشکل فراموش کردن رمز اینستاگرام خود مواجه هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز عبور اینستاگرام می‌تواند از روش‌های مختلفی انجام شود. برای این منظور می‌توان از خود نرم‌ افزار اینستاگرام برای بازیابی رمز عبور استفاده کرده و یا از طریق سایت نسبت به این امر اقدام کرد. همچنین می‌توان با استفاده از دریافت لینک از طریق فیسبوک، پیامک و ایمیل نیز نسبت به بازیابی پسورد اقدام کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

threads اینستاگرام

سایت بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل

 

 

 

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق سایت مختص آن دسته از کاربرانی است که از نسخه‌ وب اینستاگرام بر روی لپ‌ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده می‌کنند. برای بازیابی رمز عبور از طریق سایت باید مراحل زیر طی شود.

 1. وارد سایت اینستاگرام شده و در صفحه‌ ورود بر روی گزینه‌ Forgot Password کلیک کنید.
 2. در صفحه‌ باز شده نام کاربری و شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید.
 3. پس از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه‌ Send Login Link کلیک کنید تا لینک ریست پسورد اینستاگرام به شماره تلفن یا ایمیل شما فرستاده شود.
 4. البته پیش از فرستادن لینک ریست پسورد، یک کد کپچا برایتان به نمایش درمی‌آید که باید کادر مربوط به آن را پر کنید تا به سایت اعلام کنید که ربات نیستید.
 5. زمانی که کد کپچا تایید و لینک بر روی ایمیل یا شماره تلفن شما فرستاده شد کافی‌ست بر روی گزینه Reset your password ضربه بزنید تا وارد صفحه‌ تغییر رمز عبور شوید.
 6. در این مرحله باید یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری خود تعیین کرده و با وارد کردن مجدد رمز، آن را تایید کنید.
 7. حالا لازم است تا مجددا وارد صفحه‌ اینستاگرام خود شده و رمز عبور جدید را وارد کنید تا بتوانید به اکانت خود وارد شوید.

بازیابی رمز اینستا از طریق خود نرم‌ افزار

دومین روش بازیابی رمز عبور اینستاگرام استفاده از خود نرم‌ افزار اینستاگرام می‌باشد. برای این امر کافی‌ست‌ تا…

 1. نرم‌ افزار اینستاگرام را بر روی گوشی موبایل خود باز کنید.
 2. سپس زمانی که با صفحه‌ Login مواجه شدید بر روی گزینه‌ Get help with logging in کلیک کنید تا به صفحه‌ بعد منتقل شوید.
 3. در صفحه‌ باز شده نام کاربری، شماره تماس یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی گزینه‌ Next کلیک کنید.
 4. بعد از آن در صفحه‌ باز شده سه گزینه برای شما فعال می‌شود که نمایش این گزینه‌ها متناسب با اطلاعاتی‌ست که در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام وارد کرده‌اید. این گزینه‌ها شامل فرستادن ایمیل، فرستادن SMS و ورود به اینستاگرام از طریق فیسبوک می‌باشد. در صورتی که کاربران در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام خود ایمیل خود را وارد کرده‌اند می‌توانند برای بازیابی رمز عبور گزینه‌ Send an Email را انتخاب کنند. در صورتی که اکانت خود را با استفاده از شماره تلفن ساختند می‌توانند بر روی گزینه‌ Send an SMS کلیک کرده و در صورتی که فرآیند اتصال اکانت اینستاگرام به اکانت فیسبوک را انجام داده باشند می‌توانند گزینه‌ Log in with Facebook انتخاب نمایند.
 5. در صورتی که گزینه‌ ایمیل انتخاب شود، اینستاگرام ایمیلی به آدرس وارد شده فرستاده که در طی آن شما برای فعال کردن اینستاگرام خود باید کد تایید ارسال شده به ایمیل را در کادر مربوط به کد تایید وارد کنید. در صورت انتخاب گزینه‌ شماره تلفن نیز کد تایید به شماره موبایل شما فرستاده می‌شود.
 6. پس از وارد کردن کد تایید در کادر مربوطه باید گزینه‌ Next را انتخاب کرده و به این ترتیب فرآیند تغییر رمز اینستگرام بدون در اختیار داشتن رمز قبلی را به اتمام برسانید.

ایمیل | بازیابی رمز اینستاگرام

همانطور که در بخش قبلی نیز گفته شد برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام می‌توان از ایمیل ثبت شده در هنگام ساخت اکانت استفاده کرد. برای این امر باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. به صفحه اینستاگرام خود وارد شده و بر روی گزینه‌ Forget Password کلیک کنید.
 2. سپس گزینه‌ Get help with signing in را انتخاب کرده و در صفحه‌ باز شده Username و ایمیلی که با آن اکانت اینستاگرام ساخته‌اید را وارد کنید.
 3. بعد از آن گزینه‌ Send an Email را انتخاب کنید تا لینک ریست پسورد برای شما ارسال شود.
 4. در ادامه می‌توانید به سهولت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کند.
ریپلای اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد اگر در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام به جای ایمیل شماره موبایل خود را وارد کرده باشید می‌توانید از این طریق نیز نسبت به بازیابی رمز عبور خود اقدام نمایید. برای این امر لازم است تا…

 1. به صفحه‌ اینستاگرام خود وارد شده و بر روی گزینه‌ Forget Password کلیک کنید.
 2. در صفحه‌ باز شده گزینه Get help with signing in انتخاب کرده و پس از وارد کردن Username گزینه‌ Send an SMS را انتخاب نمایید.
 3. به این ترتیب لینک ریست پسورد به شماره موبایل وارد شده فرستاده می‌شود.
 4. پس از این امر نیز به راحتی می‌توانید نسبت به بازیابی رمز عبور و یا تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق فیسبوک

کاربرانی که اکانت اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کرده باشند، می‌توانند برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود از اکانت فیسبوک‌شان استفاده کنند. در این شرایط باید مانند روش‌های قبلی وارد اکانت اینستاگرام خود شده و در صفحه‌ ابتدایی گزینه‌ Forget Password را کلیک کنید. سپس به جای انتخاب گزینه‌ Get help with signing in بر روی گزینه Login with Facebook کلیک کرده تا به این ترتیب ورود از طریق فیسبوک امکان‌پذیر شود. در مرحله‌ بعد باید ایمیل و پسورد فیسبوک خود را وارد کرده تا پس از احراز هویت در فیسبوک امکان ریست کردن پسورد اینستاگرام برایتان فراهم شود.

نصب اینستاگرام قبلی

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوشی موبایل

در بسیاری از موارد گوشی موبایل پسورد اکانت‌های مختلف را ذخیره می‌کند که به این ترتیب کاربران می‌توانند به سهولت رمز اصلی اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کرده و دیگر نیازی به ریست کردن رمز عبور خود نداشته باشند. برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام در گوشی‌های آیفون و اندروید باید مراحل زیر طی شود.

✅​بازیابی رمز عبور اینستاگرام در گوشی آیفون

برای این امر باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. وارد قسمت Settings گوشی شده و گزینه‌ Passwords and Accounts را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این گزینه در سیستم عامل IOS14 تحت عنوان Passwords می‌باشد.
 2. در صفحه‌ باز شده گزینه‌ Websites and Passwords را انتخاب کنید. برای احراز هویت در این مرحله می‌توانید از TouchID یا FaceID استفاده نمایید.
 3. سپس در صفحه‌ باز شده لیستی از پسوردهای ذخیره شده نشان داده می‌شود که با انتخاب برنامه‌ اینستاگرام می‌توانید آدرس سایت، پسورد و Username آن را بازیابی کنید.

✅​بازیابی رمز عبور اینستاگرام در گوشی اندروید

برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام در گوشی اندروید کافی‌ست تا …

 1. وارد قسمت تنظیمات گوشی شده و به بخش System بروید.
 2. در صفحه‌ باز شده گزینه‌ languages and inputs را انتخاب نمایید.
 3. سپس گزینه‌ Advanced را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ Autofill service کلیک کنید.
 4. بعد از آن گزینه گوگل را انتخاب کرده و OK کنید.
 5. مجددا به قسمت Settings برگشته و از روشن بودن گزینه‌ Use Autofill with Google اطمینان حاصل کنید.
 6. در این شرایط در صورتی که رمز اینستاگرام خود را قبلا ذخیره کرده باشید، می‌توانید نسبت به بازیابی آن اقدام کنید.
 7. برای این کار کافی‌ست Username خود را وارد یا انتخاب کرده و بر روی کادر پسورد کلیک کنید.
 8. سپس Pick a saved password را انتخاب کنید
 9. بعد از آن لازم است برنامه‌ای که قصد ورود به آن را دارید (اینستاگرام) انتخاب نمایید تا به صفحه‌ اینستاگرام خود وارد شوید.
دیلیت اکانت اینستاگرام

آیا شما تجربه فراموش کردن رمز اینستاگرام را داشته‌اید؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی بوده که برای فعالیت در آن نیاز به ساخت یک اکانت اینستاگرام و انتخاب یک پسورد مناسب می‌باشد. پسورد اینستاگرام باید تا جای ممکن سخت باشد تا امنیت اکانت اینستاگرام شما بالا برود. البته بدیهی است که هر چه پسورد سخت‌تر باشد، احتمال فراموش شدن آن نیز بیشتر است. برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید که رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش می‌کنند. در چنین شرایطی می‌توان از روش‌های مختلف که در بالا به آن‌ها اشاره شد نسبت به بازیابی رمز عبور اینستاگرام اقدام کرد.

شما چه تجربه‌ای در این زمینه دارید؟ آیا تا به حال از روش‌های دیگری غیر از روش‌های بالا برای بدست آوردن پسورد اینستا خود اقدام کرده‌اید؟ به نظرتان بهترین و سریع‌ترین روش برای بازیابی رمز اینستا چیست؟ اگر شما هم تجربه مشابه داشتید، حتما از چالش‌های خود برای ما و خوانندگان بنویسید. همچنین خوشحال می‌شویم این مقاله را که با کوشش تیم دیدنگار برای شما نوشته شده را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دی اکتیو اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.