سیستم کمیاب

تصاویر و تکنیک های عکاسی از راه پله مارپیچ

1115
تصاویر و تکنیک های عکاسی از راه پله مارپیچ
تصاویر و تکنیک های عکاسی از راه پله مارپیچReviewed by دیدنگار on Aug 27Rating: 5.0عکاسی از پله مارپیچ ⭐️ | تصاویر و تکنیک های عکاسی از راه پله ی مارپیچآموزش تکنیک های عکاسی از پله های مارپیچ و چالش برانگیز ⭐️به طور کلی، هر دو دسته از راه پله های مارپیچ دارای ویژگی های شگفت انگیزی هستند که با کمی دقت، برای شما نمایان می شوند.عکاسی از پله مارپیچ عکس های پله عکاسی از راه پله راه پله های دیدنی عکس راه پله Spiral staircase photography.تصاویر و تکنیک های عکاسی از راه پله مارپیچ

عکاسی از پله مارپیچ

عکاسی از جزئیات معماری یکی از پرطرفدارترین بخش‌های عکاسی برای طرفداران عکاسی معماری به‌شمار می‌آید. شاید راه پله‌ها در نگاه اول برای یک عکاس موضوع جذابی نباشند اما اگر با دیدی خلاق به موضوع نگاه کنیم، حتما متوجه ساختار هندسی جذاب راه پله‌ها خواهیم شد.

این ویژگی‌های ظاهری می‌توانند شامل: خطوط برجسته، تقارن، الگوها و اشکال مختلفی باشند که عکاسان بسیاری از آن‌ها برای ثبت تصاویری خاص بهره برده و به عکس‌های خود پویایی بخشیده‌اند.

راه پله‌های مارپیچ به دو نوع هلیکال (Helical) و اسپیرال (Spiral) تقسیم می‌شوند. راه پله‌های اسپیرال در اطراف نقطه مرکزی چرخش دارند و در عوض، راه‌پله‌های هلیکال در فاصله‌ای مشخص از نقطه‌ی مرکزی چرخش دارند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. به‌طور کلی، هر دو دسته از راه‌پله‌های مارپیچ دارای ویژگی‌های شگفت انگیزی هستند که با کمی دقت، برای شما نمایان می‌شوند.

برای استفاده از تکنیک‌های ترکیبی در عکاسی از راه پله، عمدتا باید آزمون خطا انجام دهید تا به جنبه‌های پنهان آن‌ها پی ببرید. اگر شما هم علاقه‌مند به کشف تکنیک‌های پشت پرده این موضوع عکاسی می‌باشید، این مطلب را از دست ندهید!

در این مقاله به برخی از این نکات اشاره و بهترین نمونه‌های عکاسی از راه پله را معرفی می‌کنیم:

 

عکاسی از راه پله مارپیچ

عکاسی از پله مارپیچ

 

رهبری چشم در عکاسی از پله مارپیچ

راه پله‌ها از یک نقطه شروع می‌شوند؛ بنابراین می‌توانید برای عکاسی از آن‌ها از این ویژگی به‌نفع خودتان استفاده کنید. زاویه‌ای را برای عکاسی انتخاب کنید که نقطه‌ی آغازین و انتهای راه پله مشخص نباشد. این حالت (Mental Exploration) با افزودن رمز و راز به عکس، باعث شگفت‌زدگی مخاطب می‌شود.

راه حل دیگر، استفاده از ساختار طبیعی راه پله برای هدایت چشم بیننده به‌سمت زیبایی‌های این المان معماریست.

استفاده از خطوط پیشرو، یک راه عالی برای جذب و هدایت چشم بیننده از طریق لنز شماست. به کمک مسیر نرده‌ها و دستگیره‌ها هم می‌توانید تمامی هدف‌های عکاسی خود را به چالش بکشانید تا مخاطب در نگاه اول مجذوب تصویرتان شود.

 

استفاده از منحنی‌های طبیعی

 

Spiral staircase

عکاسی از پله مارپیچ

 

هنگام عکاسی از راه پله‌ مارپیچ ، برای طبیعی و دینامیک جلوه دادن عکس، خطوط گسترده را انتخاب کنید. در چنین شرایطی بهترین راه حل استفاده از لنزهای واید است تا خطوط و منحنی‌ها را برجسته‌تر کند. برای حفظ تعادل و قرینه‌گی در تصاویرتان، توصیه می‌کنیم فوکوس را خارج از مرکز تصویر قرار دهید تا حس طبیعی‌تری را به تصویر نهایی ببخشید. (برای مشاهده انواع لنز واید کلیک کنید)

 

تاکید بر تقارن در عکاسی از پله مارپیچ

بسیاری از راه‌پله‌های مارپیچ به گونه‌ای ساخته می‌شوند که تقارن در آن‌ها به وضوح دیده می‌شود. موقعیت خود را درست در وسط خط تقارن انتخاب و ترکیب‌بندی را طوری تنظیم کنید که تقارن، نکته‌ی اصلی در تصویر نهایی باشد.

در عکاسی از پله‌ های متقارن می‌توانید تا حد امکان به عقب بروید و زوم کنید یا حتی با استفاده از لنز تله عکس‌هایتان را بگیرید. این حالت هرگونه اعوجاج (اعوجاج یا تغییر شکل خطوط تصویر که بر اثر عوامل مختلفی مثل نوع لنز رخ می‌دهد) ناشی از عمق میدان را برطرف و تقارن را برجسته‌تر می‌کند. (برای مشاهده انواع لنز تله کلیک کنید )

دیدگاه غیر معمول را پیدا کنید

هنگام عکاسی از پله‌ها، می‌توانید به راحتی در پایین پله‌ها بایستید و دکمه شات را بزنید. با این وجود، شما می‌توانید با پیداکردن نوعی زاویه دید که کمتر مورد استفاده قرار گرفته، تصاویر شگفت انگیزی ثبت کنید. به‌طور مثال سعی کنید شات‌های خود از راه پله‌ها را محدود به سطح زمین نکنید و از نقطه‌ی بالاتری از آن‌ها عکس بگیرید و یا زاویه‌ی جدیدی را برای عکس انتخاب کنید.

 

عکاسی از پله مارپیچ

 

وکتور

تصاویری منحصر به فرد از راه پله های مارپیچ

وکتور

 

Momo Stairs – Naoto Tsujimoto

این پله‌های چشم نواز در واتیکان قرار دارند که متشکل از دو مارپیچ جداگانه هستند؛ یکی منتهی به بالا و دیگری منتهی به پایین، که برای ایجاد یک ساختار مارپیچی دوگانه به هم پیچیده‌اند.

 

پله مارپیچ

 

Down the Well – Matthias Haker

کوئینتا دارگالریا، یکی از شهرها در سینترای پرتغال، دو چاه اولیه دارد که بیشتر شبیه به برج‌های زیرزمینی‌ای هستند که با پله‌ها آراسته شده‌اند.

 

عکاسی پله مارپیچ

In the Eye of Basilisk – Lucas Portee

به گفته عکاس، این پله ها در یک ساختمان متروکه است. طراحی خاص این راه پله ها باعث ایجاد حسی عرفانی و مرموز در مخاطب می‌شود.

 

عکاسی از پله مارپیچ

 

Crazy Eye – Izador Gasperlin

این راه پله‌ی چوبی زیبا با نور سبز درخشان، یک نمای فراموش نشدنی دارد.

 

Spiral staircase

 

Falling – Matthias Haker

یک مکان ناشناخته‌ی دیگر با پلکانی دیدنی و جذاب!

با اینکه رنگ دیوارها از بین رفته و کمی نامناسب به نظر می‌رسد، اما پله ها همچنان زیبایی ذاتی خود را حفظ کرده اند.

 

عکاسی از پله

 

Falling – Matthias Haker

این مجموعه از پله‌های سنگی را می‌توان در قلعه Bory از Szekesfehervar در مجارستان یافت. قلعه را معمار و مجسمه ساز مجارستانی یینو بوره با کمک چند دانشجوی خود، در سال‌های ۱۹۲۳ و ۱۹۵۹ ساخته است.

 

عکس پله مارپیچ

 

Gotham Spiral – Matthias Haker

یک شات دیدنی از یک راه پله که باعث می‌شود با دیدن آن احساس سرگیجه کنید.

 

عکاسی از پله

عکاسی از پله مارپیچ

 

Vortex – Vincent Spanneut

عکس از راه پله مارپیچ Sagrada Familia معروف گائودی در بارسلونا.

با خیره شدن به مرکز، به‌نظر می‌رسد که پله‌ها برای همیشه ادامه دارند!

 

پله مارپیچ

 

Magic Staircase – Tony Antoniou

مقر ستاد دایره سحر و جادو که یک سازمان انگلیسی است و هنر سحر و جادو را تبلیغ می‌کند، محل استقرار این پلکان آبی روشن فوق‌العاده است.

 

عکس های مارپیچ

عکاسی از پله مارپیچ

 

Clip – Gabriel Biel

یک هتل در هانوفـر آلمان دارای این مجموعه‌ی پیچیده از پله‌هاست. نرده‌های قرمز در تضاد با پله‌های سیاه، کمی رنگ به فضا بخشیده است.

 

عکاسی از پله مارپیچ

 

Twisted Blue Metal – Matthias Haker

این عکس به پله‌های فلزی آبی رنگ، حس خم شدگی می‌دهد. زاویه‌ی خاص آن، بیشتر شبیه به یک گرداب است تا یک راه پله واقعی.

 

عکاسی از پله مارپیچ

 

Marta y Kiko – Javier Sanchez

این پلکان دوست داشتنی در گرانادای اسپانیا واقع است. حتی بدون حضور این زوج در عکس، سنگ مرمر سفید به آن احساس عاشقانه القا می‌کند.

 

پله مارپیچ

عکاسی از پله مارپیچ

 

Spinning Out of Control – Ryan C. Anderson

الگوهای متعدد در این پله‌ها و طبقات شما را متعجب می‌کند!

این منظره را می‌توانید در سان فرانسیسکو واقع در ایالات متحده آمریکا پیدا کنید.

 

عکاسی از پله مارپیچ

 

The Drunken Painter & the Staircase – Carsten Heyer

پلکان مارپیچی طولانی به رنگ آبی روشن و قرمز؛ این عکس در آلمان گرفته شده است.

 

عکاسی از راه پله

عکاسی از پله مارپیچ

 

Swirl – Iain Blake

راه پله های مارپیچ خانه‌‌ی ملکه در گرینویچ لندن که به پله‌های لاله معروف است. این نوع پله‌ها برای اولین بار در انگلستان طراحی شد و از آن پس مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفت.

 

Spiral staircase

 

وکتور

« دنیای بیرون آماده است تا قدم بگذارید و چهره­‌ی دیگرش را نشان دهید »

وکتور

 

اگر در زمینه عکاسی از پله مارپیچ فعالیت می‌کنید، نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید

⭐️مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار⭐️

ارسال نظر

*

code

-->