کسب درآمد از اینستاگراماینستاگرام Instagram نامی آشنا برای همه ما به شمار می‌آید. با وجود بیش از یک میلیارد کاربر، عده زیادی در سرتاسر دنیا به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند. در این شبکه اجتماعی پرطرفدار به هر حال باید محتوا تولید کنید. می‌توانید با مقاله انواع تجهیزات موردِ نیاز برای تولید محتوا در اینستاگرام آشنا شوید. در آن متن ما مختصری از تاریخچه اینستاگرام را بازگو کردیم. اما در این متن، قصد داریم ایده‌هایی برای کسب درآمد در اینستاگرام را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

به طور قطع در اینستاگرام که خیلی از کسب و کارهای بزرگ در آن فعالیت می‌کنند، رفت و آمدِ حجیمِ کاربران هم یک مزیت محسوب می‌شود و هم اینکه کار را برای کسب و کاهای کوچک و نوپا سخت می‌کند. شما باید با تولید محتوای بهتر یا جذاب‌تر و اجرایی کردن ترفندها و ایده‌های مختلف، بتوانید مخاطبی برای خود دست و پا کنید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید،‌ دیدنگاری‌ها در یک مفهوم راه موفقیت را به شما می‌گوید: ایجاد تعاملِ موثر راهی پردرآمد در اینستاگرام.

راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرامخب امروزه برای همه به اثبات رسیده که شبکه‌های اجتماعی مثل یک بازار پر رفت و آمد، جایی برای کسب درآمد هستند. در واقع اینستاگرام به شما پولی پرداخت نمی‌کند، بلکه شما هستید که از طریق آن درآمد کسب می‌کنید.

یکی از راه‌ها تبلیغ مستقیم است. شما وقتی تعداد دنبال کننده بالایی داشته باشید، برخی از صفحات فروش محصول یا خدمات برای رشد خودشان به شما پول می‌دهند و شما صفحه او را تبلیغ می‌کنید. به ازای تعداد بازدید، مبلغی به شما پرداخت می‌شود. یا اینکه از قبل تعیین می‌کنید که در صورت افزایش تعداد فالوئرهای پیجِ مذکور، مبلغی دریافت خواهد شد. همه چیز توافقی است؛ اما بنیان تبلیغ است.

راه دیگر فروش مستقیم محصول یا خدمات است. شما اگر یک فروشنده هستید، می‌توانید محصولاتِ خودتان را تبلیغ کنید و از این طریق به نسبت که در بازار دیده می‌شوید و محصولی که تولید می‌کنید، فروشِ آنلاین خود را رونق می‌بخشید. شاید هم یک مربی ورزشی یا استاد زبان خارجی هستید؛ در این صورت شما به ازای خدماتی که ارائه می‌دهید، می‌توانید از اینستاگرام درآمد کسب کنید.

شاید یک اینفلوئنسر یا تولید کننده محتوا باشید. در این صورت مثلاً شرکتی محصول خود را به شما می‌دهد که شما آن را از طریق پیج خودتان به فالوئرهای خودتان معرفی می‌کنید و از این طریق درآمد کسب کنید.

راه دیگر خرید و فروش فالوئر، لایک و کامنت در اینستاگرام است که از راه‌هایی است که عده‌ای مشغول به آن هستند. در این باره باید بگوییم که ما به دنبال رشد ارگانیک هستیم؛ البته ممکن است شما با خرید فالوئر فیک و تولید محتوای جذاب و یا ارزشمند به رشد صفحه خود کمک کنید.

نور اینستاگرام

برای کسب درآمد از اینستاگرام چه باید بکنیم؟‌

کسب درآمد از اینستاگراماگر بخواهید یک رشدِ ارگانیک را تجربه کنید نیاز به تولید محتوای ارزشمند و جذاب دارید. رشد ارگانیک یعنی جذبِ فالوئرهایی که واقعاً شما را دنبال می‌کنند. شما وقتی اپلیکیشن اینستاگرام را باز می‌کنید به دنبال چه محتواهایی هستید؟ آموزشی؟ سرگرمی؟ عجیب؟ چه پست‌ها یا استوری‌هایی شما را جذب می‌کنند؟ اگر شما را جذب می‌کنند پس خیلی‌های دیگر را هم! پس همیشه خودتان را تعقیب کنید.

محتوای ارزشمند در صورتی که بدون کیفیت لازم تولید شود،‌ در چشم اکثر بینندگان چندان ارزشمند دیده نمی‌شود. اینستاگرام از همان ابتدا بر پایۀ تصویر بنا شد. امروزه بر هیچکس پوشیده نیست که موثرترین راه جذبِ مخاطب، ویدیوهای کوتاه است.

برای ضبط یک ویدیوی کوتاه با کیفیت شما حداقل به موارد زیر احتیاج دارید:

  • یک میکروفون مناسب با کاری که می‌کنید.
  • سه‌ پایه برای ثابت کردن گوشی موبایل روی آن.
  • 1 یا چند منبع نوری در صورتی که پنجره‌ای نورگیر نداشته باشید.

این‌ها تجهیزاتی اولیه هستند که در صورت وجود آن‌ها، به راحتی می‌توانید یک محتوای حرفه‌ای تولید کنید. در صورتی که ایده‌هایی را هم با این تجهیزات عملی کنید،‌ بدون شک کم کم پیج شما رشد خواهد کرد.

برنامه جایگزین اینستاگرام

ایده‌هایی برای کسب درآمد در اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرامایده‌های اساسی شامل خودِ کسب و کار می‌شوند. در ابتدا نگاهی کنیم به حوزه‌هایی که برای شروع در اینستاگرام حتماً مورد توجه قرار می‌گیرند. البته به شرطی که درست و حسابی و با رعایت اصولِ اولیه آغاز کنید و کم کم سطح خودتان را بالاتر ببرید.

اهل سفر هستید؟ ایده‌ای پرطرفدار در اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرامآدم‌ها دیدن جاهای جدید را دوست دارند؛ خصوصاً وقتی داستانی برای گفتن هم داشته باشید. قرار نیست داستانی تخیلی را بازگو کنید. همین که بتوانید حس و حال خودتان در سفر را به تصویر بکشید، کافی است. اما به این سادگی‌ها هم نیست. بهتر است قدری برای آن هزینه کنید و محتوای جذاب تولید کنید. رقابت در اینجا سنگین است و 60 درصد مسافران در سرتاسر دنیا محتوا به اشتراک می‌گذارند؛ اما:

  • در ایران به خاطر مسائلِ موجود، شما می‌توانید کلی مخاطب خارجی داشته باشید. خیلی از آن‌ها به ایران سفر نمی‌کنند، اما از دیدن این همه طبیعت بکر و خاص ایران به وجد خواهند آمد.
  • همه چیز در اختیار شماست: طبیعتِ بکر، جاهای دیدنی و یا غذهای سنتی. آن‌ها خود به خود با مخاطب حرف می‌زنند. تنها کاری که شما باید بکنید ثبت لحظات، چینشِ آن‌ها و تولیدِ محتوای ویدیویی با کیفیتِ مطلوب است.

آیا به دوربینِ حرفه‌ای نیاز دارم؟ چه تجهیزاتی باید همراهم باشد؟ لزومی به داشتن یک دوربین حرفه‌ای نیست، اما اگر بتوانید یک دوربین جمع و جور اکشن همراه داشته باشید، از طرفی کوله خودتان را سنگین نمی‌کنید و از طرفِ دیگر ویدیوهای شما در بین تعداد زیادی از ویدیوهایی که هر ساعت تولید می‌شوند، خواهند درخشید. شما به راحتی می‌توانید وارد اکسپلوئر اینستاگرام بشوید.

دوربین اکشن آی سو ISaw Extereme

کسب درآمد از اینستاگرام

یک انتخاب ارزان‌ قیمت اما مطمئن. اکشن آی سو Isaw Extreme، یک دوربین اکشن است که برای کاربردهای اکشن طراحی شده است. این دوربین اکشن، قیمت بسیار ارزانی دارد، اما قابلیت‌های خوبی ارائه می‌دهد. به لطف بدنه ضدآب، Isaw Extreme را تا عمق 60 متری آب ببرید و با حسگر تصویر حرفه‌ای و فیلم‌برداریFull HD 1080P ، دنیای زیر آب را با جزئیات کامل و به زیباترین شکل ممکن ثبت کنید.

DJI Pocket Creator Combo

کسب درآمد از اینستاگرامبا پکیج دوربین ورزشی و گشت وگذار DJI Pocket Creator Combo غوغا کنید. فیلم برداری به شکل ترکیبی از تصاویر متعدد و پی در پی یکی از نیازهای اساسی در ضبط ویدیوهای اکشن محسوب می شود. این دوربین امکان ترکیب حرکت‌های متوالی و سریع را بر اساس برتری حرکت ثبت می‌کند.

دوربین گوپرو GoPro HERO 10 Black

کسب درآمد از اینستاگرام

دوربین گوپرو GoPro HERO 10 Black نهایتِ کیفیت در این سبک. این محصول، قدرتمندترین دوربین گوپرو است و کارکردی استثنایی دارد. این دوربین از یک پردازنده انقلابی GP2، فیلم‌برداری با رزولوشن 5.3K با سرعت 60 فریم بر ثانیه، عکاسی 23MP، عملکرد بهتر در محیط تاریک، تثبیت‌کننده درجه یک و امکان آپلود خودکار نتایج به فضای ابری بهره می‌برد.

حتی در صورتی که دوربین هم تهیه کنید، نیازمند یک میکروفون هستید. پس اگر نمی‌توانید این دو را با هم تهیه کنید، بهتر است به میکروفون اکتفا کنید و با لنز گوشی برای کسب درآمد در اینستاگرام فکر کنید. قطعاً مشکلی برای موفقیت شما نخواهد بود.

RODE Wireless GO

کسب درآمد از اینستاگراممیکروفون بیسیم RODE Wireless GO یک انتخاب ماندگار با کیفیت بالا. این مدل یک سیستم میکروفون بیسیم فوق فشرده از برند معروف رود (Rode) است. میکروفون کاندنسر چند جهته، درون فرستنده تعبیه شده است و روی لباس شما نصب می‌شود. میکروفون، وضوح صوتی بالایی ارائه می‌دهد و برای انواع کاربردهای حرفه‌ای از جمله نشست خبری یا تولید محتوا مناسب است. علاوه بر آن، باتری ماندگار Wireless GO، به شما اجازه می‌دهد تا 7 ساعت به ضبط خود ادامه دهید.

BY-WM4 Pro K5

کسب درآمد از اینستاگراممیکروفون بیسیم BY-WM4 Pro K5 انتخابی با ارزشِ اقتصادی بالا. Boya BY-WM4 Pro-K5 یک سیستم میکروفن Lavalier بیسیم است که علاوه بر استفاده آسان و قیمت به صرفه، تغییری اساسی در کیفیت صدای دستگاه‌های اندروید و هر دستگاه گوشی موبایل که پورت Type-C داشته باشد ایجاد می‌کند. کیفیت صدای میکروفن بیسیم بویا مدل BY-WM4 Pro-K5 خیلی بیشتر از میکروفن داخلی دوربین‌ها و گوشی‌‌های موبایل است و می‌تواند شفافیت و وضوح صدا را برای خبرنگاران، تولیدکنندگان یوتیوب / اینستاگرام، تولیدکنندگان پادکست، کاربران تیک تاک، ویدئو بلاگرها و دیگر کاربران افزایش دهد.

و در آخر هم میکروفون یقه‌ای بیسیم انسر Answer برای درگاه تایپ سی و لایتنینگ؛ ارزان،‌ اما کار راه‌انداز را پیشنهاد می‌کنیم.

در کنار این‌ها نیازمندِ یک سه‌ پایه یا مونوپاد هم خواهیم بود که مطابق با نیاز و بودجه‌تان حتماً تهیه کنید:

Gimbal Zhiyun Smooth X

کسب درآمد از اینستاگراملرزشگیر موبایلی جمع و جور و هوشمند Gimbal Zhiyun Smooth X . وقتی بحث از فیلم‌سازی با موبایل به میان می‌آید، سادگی و بهره‌وری، مهم‌ترین مواردی است که به ذهن ما می‌رسد؛ و این همان چیزی است که ژیون اسموت X ارائه می‌دهد. سر متحرک و فوکوس این گیمبال، به شما اجازه می‌دهد همواره سوژه را دنبال کنید و خود هولدر گوشی نیز، به صورت افقی و عمودی، قابل تنظیم است. نرم‌افزار ZY Cami و قابلیت‌هایش، از شما یک فیلم‌ساز حرفه‌ای می‌سازد. با قابلیت‌های جدیدی مثل حالت هوشمند، محتواهای خاص تولید کنید و در شبکه‌های اجتماعی، فالوئر و لایک بیشتری به دست آورید.

NITU NT-S03

کسب درآمد از اینستاگرامسه پایه و مونوپاد موبایلی NITU NT-S03 ارزان و کاربردی. این مونوپاد دارای کنترل است و با گوشی از سایز 4 الی 6.5 اینچ کاملاً سازگار است. با عملکرد چندگانه این محصول می‌توانید به تولید محتوا بپردازید.

حوزه زیبایی و کسب درآمد میلیونی از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرامحدود 96 درصد برندهای زیبایی در اینستاگرام فعالیت می‌کنند که نشان از جذابیت این موضوع دارد. 65 درصد نوجوانان محصولاتِ زیبایی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند و خریدشان از همین طریق است. می‌توانید اینفلوئنسر باشید و پیج خودتان را ارتقا دهید. فقط باید اینکاره باشید و مهارت گریم و آرایش در کنار یک فورم جذاب برای تولید محتوا، موفقیتِ شما را تضمین می‌کند.

اگر قرار است با مخاطب حرف بزنید، یک میکروفون به کار شما خواهد آمد که می‌تواند یکی از همان مواردی باشد که به آن اشاره کردیم. هر چند می‌توانید از دیگر انواع میکروفون هم استفاده کنید.

برای منبع نور حتماً به یک رینگ لایت نیاز خواهید داشت. البته این حداقل چیزی است که باید تهیه کنید. حتماً در مقالاتِ دیگر بیش‌تر برای شما خواهیم گفت.

بلاگری

سلامتی و فیتنس راهی عالی برای کسب درآمد

کسب درآمد از اینستاگراماگر مربی هستید، ایده‌هایی برای سلامت روان و جسم دارید یا قادر به ایجاد انگیزش در مخاطب برای فعالیتِ ورزشی هستید، چرا معطل می‌کنید؟ یک ایده عالی برای کسب درآمد در اینستاگرام همین راه است.

ایده‌های خود را در لایف استایل‌تان به نمایش بگذارید

کسب درآمد از اینستاگراماگر فکر می‌کنید سبک زندگیِ شما می‌تواند با مخاطب تعامل ایجاد کند، ایده‌ای پرطرفدار در شبکه اجتماعی اینستاگرام به شمار می‌آید. هر کاربر روزانه 53 دقیقه از وقت خود را صرف این پلتفرم می‌کند و گاهی فقط به دنبال تماشای راه و روش زندگی دیگران است.

یک ایده خاص برای کسب درآمد در اینستاگرام: مادری و شایدم پدری کردن!‌

کسب درآمد از اینستاگرامبله! اگر مادر یا پدری هستید که می‌تواند با رعایت اصولِ اخلاقی، فرزند خود را به تصویر بکشید و راه و روشِ بزرگ کردن یک کودک و ارتباط با او را با دیگران به اشتراک بگذارد،‌ درجه تعامل بالایی را با مخاطبان تجربه خواهید کرد.

چه ایده‌های دیگری برای کسب درآمد در اینستاگرام می‌شناسید؟

کسب درآمد از اینستاگرامایده شما چیست؟ آیا حیوان خانگی دارید؟ باورتان نمی‌شود که چقدر این بخش می‌تواند اثرگذار باشد. به آشپزی علاقه دارید و می‌توانید محتوای جذاب تولید کنید؟ در راه خود شک نکنید و مسیر خودتان را پیدا کنید. فراموش نکنید:

  • تعامل ایجاد کنید. صادقانه با دیگران ارتباط بگیرید.
  • محتوای استاندارد و جذاب تولید کنید. تجهیزاتِ پایه را تهیه کنید.
  • رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.

ما در مقالات دیگری حتماً بیش‌تر وارد جزئیات خواهیم شد. در این متن خواستیم شما را با کلیات آشنا کنیم. دیدنگار را دنبال کنید و ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا بهترین ایده‌های کسب درآمد از اینستاگرام و هر شبکه اجتماعی را به روز در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

تولید محتوا

 

دسته بندی ها: