جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019 در هفته گذشته برگذار شد و داوران بیست و پنج اثر برگزیده را از نظر فنی و ارزش‌های هنری انتخاب کردند.

تعداد آثار ارسال شده برای این جشنواره به بیش از 48 هزار عکس می‌رسید که عکاسان از بیش از 100 کشور آن ها را ارسال کرده بودند. این جشنواره که با حمایت کمپانی لومیکس برگذار می‌شود، معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره در حوضه عکاسی حیات وحش به حساب می‌آید.

اما بخش جذاب آن این است که پس از انتخاب 25 اثر برگزیده توسط داوران، این مردم هستند که می‌توانند به وبسایت مربوطه وارد شده و نظر خود را در مورد بهترین آثار بدهند. در واثع خود مردم هستند که برگزیده را انتخاب می‌کنند.

شما نیز از طریق این لینک می‌توانید اقدام به ثبت رای برای اثر محبوب خود در جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019 کنید.

تصاویر انتخابی جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019 توسط مردم جوهر رقابت را به تصویر می‌کشند. همه آنها واکنشی به جهان طبیعی نشان داده و باعث می‌شوند که شما آن را متفاوت از آنچه هست مشاهده کنید. تیم لیت وود، مدیر اجرایی موزه تاریخ ملی و عضو ظورای داوری گفت : ” زیبایی، دلسوزی و بیرحمی، غیرممکن نیست که آنها را در حیات وحش مشاهده کنید، فکر می‌کنم هر کس که رأی دهد تصمیم بسیار سختی خواهد داشت. “

افراد نزدیک به موزه تاریخ طبیعی لندن می‌توانند همه 25 تصویر برگزیده را در نمایشگاه عکاسان حیات وحش سال مشاهده کنند. تا بسته شدن رأی گیری در تاریخ 2 فوریه، تمام این آثار برای مشاهده قرار دارند. اثری که بیشترین رای را برای دریافت جایزه جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019 LUMIX 2019 دریافت کند، تا پایان نمایشگاه در تاریخ 31 ماه مه در معرض نمایش قرار خواهد داشت.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین دوربین‌های فیلم برداری: فیلم‌های سینمایی حرفه‌ای ضبط کنید!

برنده بهترین اثر به علاوه چهار اثر برتر دیگر در مرکز نمایش عکاسان حیات وحش سال به صورت آنلاین نمایش داده می‌شوند. این آثار را میلیون‌ها بازدید کننده اینترنتی از سراسر جهان مشاهده خواهند کرد.

جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019 یک رویداد سالانه است که توسط موزه تاریخ طبیعی برگزار می‌شود. هدف آن ثبت تصاویری از حیات وحش با دید خلاقانه و هنری بوده و در عین حال بیننده را به چالش می‌کشد تا اوضاع حیوانات را در سیاره ما را مشاهده کنند. ورودی جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2020 تا پنجشنبه، 12 دسامبر سال جاری باز است. عکاسان در هر سن و سطح مهارتی می‌توانند با حضور در جشنواره خود را به چالش بکشند.

از طریق این لینک می‌توانید آثار خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کنید.

در ادامه آثار برگزیده را مشاهده خواهید کرد …

برگزیدگان جشنواره عکاس حیات وحش سال LUMIX 2019

Matching outfits از Michel Zoghzoghi – لبنان

درباره تصویر : میشل در پانتانال برزیل بود و از جاگوارها عکاسی می‌‎کرد. یک بعد از ظهر، هنگامی که او در اطراف رودخانه Trss Irmãos مشغول عکاسی بود، یک پلنگ مادر و توله‌اش درست از مقابل قایق او عبور کردند. او محو تماشای این صحنه زیبا شده بود و البته آن را به زیبایی ثبت کرد.

تجهیزات عکاسی : کانن EOS 1D X Mark II + لنز 500 میلی متری f/4؛ سرعت شاتر 1/1250 ثانیه و دیافراگم f/13 (-1e/v)، ایزو 1250.


What a poser از Clement Mwangi – کنیا

درباره تصویر : در منطقه محافظت شده ماسایی مارا در کنیا، کلمنت زمانی که خورشید به آرامی در حال غروب کردن بود، با مشاهده این پلنگ زیبا به فکر عکاسی افتاد. کلمنت یادآوری می‌کند که از لحظات ساده زندگی لذت می‌برد، همه از این واقعیت آگاه هستند که بعضی اوقات به عنوان یک عکاس حیات وحش ممکن است بعضی از برنامه‌های از پیش تعیین شده را از دست داده و البته صحنه‌های خارق العاده و غیر منتظره‌ای را به دست آورید.

تجهیزات عکاسی : کانن EOS 5D Mark III + لنز 150-500 میلی متری سیگما؛ سرعت شاتر 1/320 ثانیه و دیافراگم f/6.3، ایزو 1250.


Inquisitive ازAudun Rikardsen – نروژ

درباره تصویر : ادن سه سال به صورت مخفیانه پرندگان سواحل شمالی نروژ را دنبال می‌کرد و در نهایت موفق شد این پرنده‌ی با شکوه را در عکسش ثبت کند. پس از مدت کوتاهی، عقاب طلایی نسبت به حضور دوربین کنجکاو شده و به نظر می‌رسد که دوست دارد در کانون توجه دوربین قرار بگیرد !

تجهیزات عکاسی : کانن 6D Mark II + لنز 8-15 میلی متری f/4؛ سرعت شاتر 1/640 ثانیه و دیافراگم f/18 (-1e/v)، ایزو 400.


Tender play از Steve Levi – ایالات متحده آمریکا

درباره تصویر : اوایل ماه مارس بود و استیو بعد از 10 روز جستجو برای یافتن سوژه مناسب عکاسی، این خرس قطبی مادر و دو توله‌اش را مشاهده کرد. این خرس‌ها اخیرا برای طی کردن یک سفر طولانی برای رسیدن به یخ‌های قطبی، پارک ملی واپوسک در کانادا را رها کرده‌اند. مادر سعی دارد توله‌هایش را سیر کند و توله‌ها بعد از چرت زدن، روحیه‌ای بازیگوشانه پیدا می‌کنند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نتایج جشنواره DPReview Awards 2019 اعلام شد : بهترین گجت‌ها را بشناسید !

تجهیزات عکاسی : نیکون D850 + لنز 800 میلی متری f/5.6؛ مبدل تله کانورتر 1.25X (فاصله کانونی نهایی 1000 میلی متر )، سرعت شاتر 1/1250 ثانیه و دیافراگم f/10، ایزو 640.


Family get-together از Michael Schober – اتریش

درباره تصویر : مارموت‌ها ( موش خرمای کوهی ) به حضور انسان‌ها در پارک ملی هوه تاورن اتریش عادت کرده‌اند و به مردم این امکان را می‌دهند که در فاصله‌ای نزدیک آنها را مشاهده کرده و عکس بگیرند. این رفتار برای مارموت‌ها مفید است، چرا که حضور انسان‌ها باعث می‌شود شکارچیانی مثل عقاب‌های طلایی کمتر به این مناطق بیایند.

تجهیزات عکاسی : نیکون D4 + لنز 17-35 میلی متری f/2.8؛ سرعت شاتر 1/640 ثانیه، ایزو 400.


Training session از Stefan Christmann – آلمان

درباره تصویر : استفان در خلیج آتکا در قطب جنوب، با چیزی شبیه به یک تخم پنگوئن رو به رو شد و این برایش بسیار تعجب برانگیز بود، چرا که هنوز برای شروع فصل تخم گذاری خیلی زود بود. پس از بررسی دقیق‌تر متوجه شد که آن تخم پنگوئن یک گلوله سفید برفی است ! شاید آن زوج در حال آماده شدن برای تخم گذاری بودند. این احتمالاً اولین بار است که تا کنون شاهد تخم گذاری پنگوئن‌ها بوده‌ایم.

تجهیزات عکاسی : نیکون D810 + لنز AF-S Nikkor 400mm f2.8 E FL ED VR؛ سرعت شاتر 1/1000 ثانیه و دیافراگم f/4، ایزو 800.


Beak to beak از Claudio Contreras Koob – مکزیک

درباره تصویر : Ría Lagartos Biosphere Reserve در ایالت یوکاتان، محل زندگی و اجتماع بزرگترین گله فلامینگوهای کارائیب در مکزیک است. قبل از پیوستن به یک دسته از مرغ‌های دیگر که در اطراف به جستجوی غذا می‌گردند، تنها کمتر از یک هفته در لانه خود می‌ماند.

تجهیزات عکاسی : کانن EOS 5D Mark II + لنز 300 میلی متری f/2.8؛ مبدل تله کانورتر 2X کانن، سرعت شاتر 1/160 ثانیه و دیافراگم f/11، ایزو 1600.


Teamwork از Jake Davis – ایالات متحده آمریکا

درباره تصویر : جیک در یک قایق در ساحل Great Bear Rainforest در بریتیش کلمبیا، کانادا بود و در آنجا به تماشای نهنگ‌های گوژپشت نشسته بود. در اینجا نهنگ رهبر برای یافتن ماهی، به محض پیدا شدن آنها شیرجه می‌زند. بقیه دسته به صورت آزاد شنا می‌کنند و حباب‌هایی را ایجاد می‌کنند که باعث ایجاد یک شبکه شده و در نتیجه ماهی‌ها را در یک جا جمع می‌کند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
تکنیک‌های عکاسی خارق‌العاده در زمان‌های خارج از ساعات طلایی !

تجهیزات عکاسی : کانن EOS 1D X Mark II + لنز 100-400 میلی متری؛ سرعت شاتر 1/500 ثانیه و دیافراگم f/5.6، ایزو 2500.


A pulsing sea از David Doubilet – ایالات متحده آمریکا

درباره تصویر : کلونی ماهی‌های دندان قرمز باعث ایجاد ابری به صورت سیلوئت در بالای رودخانه‌ای در گذرگاه جزیره ورد در فیلیپین شده است. پاساژ، تنگه‌ای که جزایر لوزون و میندورو را از هم جدا می‌کند، یکی از سازنده‌ترین اکوسیستم‌های دریایی جهان است.

تجهیزات عکاسی : نیکون D3S + لنز 17-35 میلی متری f/2.8؛ سرعت شاتر 1/50 ثانیه و دیافراگم f/10، ایزو 250.


Station squabble از Sam Rowley – انگلستان

درباره تصویر : سم کشف کرد که بهترین راه برای عکس گرفتن از موش‌های ساکن زیرزمین‌های لندن، استتار روی سکو و صبر کردن بود. او فقط دید که موشها چند بار بر سر مواد غذایی که توسط مسافران تکه تکه شده و به زمین ریخته شده‌اند، با یکدیگر درگیر شده و هر کدام می‌خواهند آن را برای خود بردارند.

تجهیزات عکاسی : نیکون D500 + لنز 105 میلی متری f/2.8؛ سرعت شاتر 1/125 ثانیه و دیافراگم f/2.8، ایزو 1000.


Ocean’s signature از Angel Fitor – اسپانیا

درباره تصویر : انجل این عکس را در آب‌های آلیکانته اسپانیا گرفته است. این تصویر از یک سالپ غوطه ور در یک جریان قوی ثبت شده که پیچ و تاب و شکل‌های عجیب و غریبی دارد. سالپ‌ها با انقباض حرکت می‌کنند تا آب را از طریق بدن‌های ژلاتینی خود پمپ کنند.

تجهیزات عکاسی : نیکون D800 + لنز 20 میلی متری f/1.8 سیگما؛ سرعت شاتر 1/250 ثانیه و دیافراگم f/16، ایزو 50.


Losing the fight از Aaron Gekoski – انگلستان

درباره تصویر : اورانگوتان‌ها دهه‌ها است که در اجراهای سیرک در Safari World در بانکوک و بسیاری از مناطق دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نمایش‌ها به دلیل فشارهای بین المللی در سال 2004 به طور موقت متوقف شد، اما امروزه این نمایش‌ها به صورت روزانه و در دو نوبت با صدها نفر تماشاچی برگزار می‌شود. مردم برای تماشای اورانگوتان‌ها، رقصیدن، بازی کردن و موارد دیگر به سیرک‌ها می‌روند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
تمرین‌های خلاقیت در عکاسی : خودتان را برای ثبت تصاویر بهتر محدود کنید !

تجهیزات عکاسی : کانن 5D Mark II + لنز 100-400 میلی متری f/4.5-5.6؛ سرعت شاتر 1/100 ثانیه و دیافراگم f/5.6، ایزو 800.


The surrogate mother از Martin Buzora – کانادا

درباره تصویر : الیاس موگامبی یک محیط بان در منطقه حفاظت شده‌ی Lewa در شمال کنیا است. او اغلب هفته‌ها از بودن در کنار خانواده‌اش می‌گذرد تا به کرگدن‌های یتیم مانند کیتویی در این عکس مراقبت کند. کرگدن‌های جوان به دلیل اینکه به صورت مادرزاد کور هستند در پناهگاه زندگی می‌کنند و نمی‌توان با خیال راحت از آنها مراقبت کرد.

تجهیزات عکاسی : نیکون D4S + لنز 85 میلی متری f/1.4؛ سرعت شاتر 1/5000 ثانیه و دیافراگم f/1.4، ایزو 800.


Captive از Marcus Westberg – سوئد

درباره تصویر : یک پاندای غول پیکر در قفس خود در یک مرکز پرورش حیوانات در شاآنشی در چین زندگی می‌کند. با وجود جمعیت رو به رشد پانداها، هیچ برنامه‌ای برای کنترل و پرورش آنها وجود نداشته و بعضا آنها را در قفس‌هایی نگه می‌دارند، بدون اینکه برنامه‌ای برای بازگرداندنشان به طبیعت داشته باشند. ناگفته نماند که کمبود زیستگاه، بزرگترین مانع برای گسترش مداوم جمعیت حیوانات وحشی است. اما واقعا سوال اینجاست که این مراکز چه سودی از نگه داری حیوانات وحشی می‌برند.

تجهیزات عکاسی : کانن 1D X Mark II + لنز 16-35 میلی متری f2.8L III؛ سرعت شاتر 1/60 ثانیه و دیافراگم f/2.8، ایزو 2500.

دسته بندی ها: