برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019 معرفی شدند

در مقاله ” برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019 معرفی شدند “ به معرفی بهترین عکاسان سال از نظر نشنال جئوگرافیک پرداخته و عکس‌های کاندید در این جشنواره را با هم مشاهده خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نشنال جئوگرافیک طبق رسم سالیانه خود برندگان مسابقه عکاسی مسافرتی را اعلام کرد. ویمین چو ( Weimin Chu ) توانست با عکس GREENLANDIC WINTER برنده جایزه بزرگ مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک شود و همچنین رتبه اول بهترین عکس شهری را نیز ازآن خود کرد.

شاید مطالعه این مقالات نیز برای شما جالب باشد
نتایج بخش مردمی بهترین عکاسان حیات وحش سال ۲۰۱۸ اعلام شد
برندگان مسابقه عکاسی سونی ۲۰۱۹ مشخص شدند!

GREENLANDIC WINTER

عکسی از ویمین چو ( Weimin Chu ) – رتبه اول عکاسی شهری و برنده جایزه بزرگ نشنال جئوگرافیک

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

عکس برنده، تصویری ار یک روستای ماهیگیری کوچک در غرب گرینلند بود که توسط ویمین چو ( Weimin Chu ) به ثبت رسید.

” روستای ماهیگیری آپرناویک ( Upernavik ) در یک جزیره کوچک در غرب گرینلند واقع شده است. از لحاظ تاریخی، رنگ‌های مختلف در ساختمان‌های گرینلند برای نشان دادن کارکردهای مختلف آن ساختمان‌ها است. خیابان‌ها و خانه‌های آبی و قرمز که هر کدام برای کاربرد مشخصیست. اما نکته مهم در این عکس سطح پوشیده از برف این روستاست. ”

علاوه بر عکس ویمین چو، نشنال جئوگرافیک برندگان، نامزدهای جایزه و برندگان افتخاری را نیز در سه دسته عکاسی شهری، عکاسی طبیعت و عکاسی از مردم اعلام کرده است.

در ادامه این مقاله به سایر برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک نیز خواهیم پرداخت.

IN THE AGE OF AVIATION

عکسی از جاسن تودوروف ( Jassen Todorov ) – رتبه دوم عکاسی شهری

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” چهار باند فرود در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو (SFO) وجود دارد. این تصویر نمایی متفاوت از انتهای باند شماره 28 این فرودگاه است. من آرزو داشتم تصاویر مستندی از این فرودگاه و باندهای آن ثبت کنم و در نهایت مجاز به انجام این کار شدم. سرعت باد در آن روز بین 35 تا 45 مایل در ساعت بود و به معنای واقعی کار را برای پرواز سخت می‌کرد. سخت ترین بخش آن کنترل هواپیما در حال عکاسی بود که برایم بسیار هیجان انگیز بود. با وجود تمام سختی‌ها اما آنقدر هیجان و شور و شوق در من زیاد شده بود که شب نتوانستم بخوابم! ”

STREETS OF DHAKA

عکسی از سندیپانی چاتوپاتاهی ( Sandipani Chattopadhyay ) – رتبه سوم عکاسی شهری

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” مردم در خیابان داکا واقع در بنگلادش مشغول دعا کردن بودند. بیشوا ایجتما ( Bishwa Ijtema ) یکی از بزرگترین مراسم‌های مذهبی اسلامی است که هر ساله در داکا برگذار شده و میلیون‌ها مسلمان در آن شرکت می‌کنند. محدوده‌ای که برای نماز خواندن مردم اختصاص داده شده به اندازه کافی بزرگ نبوده و جوابگوی تمام جمعیت نیست، به همین دلیل تعداد زیادی از مردم به خیابان اصلی داکا می‌آیند. تمام راه‌های حمل و نقل زمینی و گذرگاه‌های عابر پیاده در آن زمان به حالت تعلیق در می‌آیند. ”

بخش بعدی مقاله ” برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019 معرفی شدند “ مربوط به عکس‌های برتر ژانر طبیعت هستند.

TENDER EYES

عکسی از تامارا بلاسکز هایک ( Tamara Blazquez Haik ) – رتبه اول عکاسی طبیعت

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” این تصویر یک کرکس زیباست که در آسمان پارک ملی مونفراگو ( Monfragüe ) در اسپانیا در حال پرواز است. چگونه ممکن است کسی این چنین صحنه زیبایی را از این کرکس فوق‌العاده ببینید و بگوید لاش خور نشانه‌های بدی دارد؟ کرکس‌ها از مهم‌ترین اعضای حیات وحش هستند، چرا که حیوانات مرده را تجزیه می‌کنند. کرکس‌ها موجودات نجیب و با شکوهی بوده و پادشاه آسمان‌ها هستند. وقتی به پرواز آن‌ها می‌نگریم باید تحسینشان کرده و به تماشای آن‌ها بپردازیم. ”

Geometry of the Sun

عکسی از دنی سپکوفسکی ( Danny Sepkowski ) – رتبه دوم عکاسی طبیعت

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” قبل از فروپاشی موج چه اتفاقی می‌افتد؟ این سوال در سال گذشته ذهن مرا بسیار درگیر خودش کرده بود. در یک روز خاص، تصمیم گرفتم که در هنگام غروب خورشید به عکاسی از جزیره اوآهو، واقع در شرق هاوایی، در اقیانوس آرام بپردازم. حدود 100 عکاس از صبح مشغول عکاسی از آنجا بودند، اما من شب را برای کار خودم انتخاب کردم. بافت‌هایی از بادهای مخالف، رنگ‌های جذاب و ظریفی را ایجاد کرده و با استفاده از یک لنز 100 میلی‌متری می‌توان آن را به تصویر کشید. من باید حواسم به منظره یاب جمع بوده و به آن نگاه کنم، در حالی که شکستن موج را نیز از دست ندهم. وقتی یک موج بزرگ نزدیک شماست و چیزی تا له کردن شما فاصله ندارد، این کار بسیار سخت خواهد شد! ”

DUSKY

عکسی از اسکات پورچلی ( Scott Portelli ) – رتبه سوم عکاسی طبیعت

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” دلفین‌های کثیف اغلب در آب‌های عمیق دریای کایاکورا، واقع در نیوزیلند، در جستجوی غذا به دور هم جمع می‌شوند. آنها بدون زحمت از طریق اقیانوس حرکت کرده و فقط برای تنفس به سطح آب می‌آیند. دلفین‌های کثیف بسیار سریع هستند و اغلب با سرعت قایق‌های تندرو حرکت می‌کنند. من در دماغه‌ی قایق منتظر ماندم، چون دلفین داسکی تقریبا از سطح آب عبور می‌کرد. به دلیل زلال و شفاف بودن آب‌های ساحلی نیوزیلند، هر جسم متحرکی در آب به سادگی مشخص خواهد بود. ”

شاید مطالعه این مقالات نیز برای شما جالب باشد
7 چیزی که باید در کوله عکاسیتان داشته باشید
9 عادت بد در عکاسی طبیعت و لنداسکیپ

KING OF THE ALPS

عکسی از جوناس شافر ( Jonas Schafer ) – برنده افتخاری عکاسی طبیعت

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” تصویر مربوط به گله گاومیش‌هاست در منطقه برنس اوبرلند واقع در سوییس که از لب یک دریاچه عبور می‌کردند. شاخ‌های قدرتمند و بزرگ، آنها را به پادشاهان منطقه آلپ تبدیل کرده‌اند. گاومیش‌ها به شکل عجیبی برای زندگی در شیب‌ها و مناطق صعب‌العبور، مناسب هستند. زیستگاه این موجودات نیز در حال افزایش است. پس از چند ساعت توقف و دقت برای یافتن سوژه، متوجه دسته‌ای شدم که در منطقه‌ای ایستاده و مشغول تماشای اطرافشان بودند. ”

بخش بعدی مقاله ” برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019 معرفی شدند “ مربوط به عکس‌های برتر ژانر عکاسی از مردم هستند.

SHOWTIME

عکسی از هوایفنگ لی ( Huaifeng Li ) – رتبه اول عکاسی از مردم

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” بازیگران یک اپرا برای اجرایی که در لیچنگ کانتی ( Licheng County ) در پیش دارند آماده می‌شوند. من تمام روز را با این بازیگران بودم، از مرحله آرایش و گریم تا مرحله پایانی و اجرا. من یک عکاس آزاد هستم و مجموعه‌ی ” Cave Life “، یکی از پروژه‌های بلند مدت من است. در فلات‌های بیابانی چین، ساکنان محلی حفره‌هایی را به صورت لایه لایه ایجاد می‌کنند و تمام زندگی خود شامل کار، تفریح و زندگی روزمره‌شان در همین مکان‌ها می‌گذرد. ”

DAILY ROUTINE

عکسی از یوشیکی فوجی‌وارا ( Yoshiki Fujiwara ) – رتبه دوم عکاسی از مردم

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” این عکس در یک پارک عمومی در خانه چوی هونگ ( Choi Hung ) در هنگ کنگ گرفته شده‌است. هنگام بعد از ظهر در این پارک، جوانان با شلوغی مشغول بسکتبال بازی کردن بودند. اما در هنگام طلوع خورشید این پارک به مکانی آرام و متمرکز تبدیل شده بود. صبح زود فضای مقدسی بر این محله حاکم می‌شود. در این هنگام پیرمردی را دیدم که فنون تای چی ( tai chi ) را اجرا می‌کرد. آنجا احساس الوهیت کردم. ”

HORSES

عکسی از ژوره آنتونیو زامورا ( José Antonio Zamora ) – رتبه سوم عکاسی از مردم

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” هر ساله در جشن سنتی آنتونی، مراسم تطهیر و تمیز کردن حیوانات با عنوان لاس لومیناریاس ( Las Luminarias ) نیز برگزار می‌شود. در استان آویلا، رسوم مربوط به اسب‌ها و اسب سواری از قرن 18 حفظ شده و هنوز هم با اسب از روی آتش می‌پرند. البته در این مراسم حیوانات هیچ آسیبی نمی‌بینند و این مراسم هر ساله تکرار می‌شود. برای ثبت این عکس، من از سویا ( Seville ) به سان بارتولومه د پینارس ( San Bartolomé de Pinares ) نقل مکان کردم، چون بسیار علاقه‌مند به عکاسی از رسومات و مراسم‌های قدیمی هستم. ”

MOOD

عکسی از ناوین واتسا ( Navin Vatsa ) – برنده افتخاری عکاسی از مردم

برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019

” من این لحظه لایه‌لایه را در هنگام طلوع آفتاب در کناره‌های رود یامونا ( Yamuna ) در شهر دهلی در هند ثبت کردم. در میان انبوهی از بازدیدکنندگان که به صدای آواز هزاران پرنده گوش می‌دادند، این پسر به تفکر عمیقی فرو رفته بود. صبح زود نور طلایی از شرق با نور آبی از غرب مخلوط شده و یک فضای تاثیرگذار ایجاد می‌کنند. من یک بازدیدکننده معمولی هستم و سه سال متوالی است که از این منطقه عکاسی می‌کنم. در حال حاضر، بسیاری از عکاسان بین المللی نیز از این مکان دیدن کرده و عکس‌هایی را ثبت کرده‌اند. ”

نظر شما در مورد عکس‌های برتر مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک چه بود؟ به نظرتان کدام عکس بهتر بود؟ نظرات خود را در مورد مقاله ” برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک 2019 معرفی شدند “ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.