بهترین املاک خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

این روزها یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری خرید ملک بوده و کشور ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. از آن‌جایی که خرید ملک در ترکیه می‌تواند منجر به اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه‌گذار شود، بسیاری از افراد در تلاش هستند تا نسبت به خرید ملک در این کشور اقدام کنند. از آن‌جایی که خرید ملک در کشوری به غیر از کشور ایران می‌تواند با ریسک‌هایی همراه باشد، سرمایه‌گذاران پیش از اقدام به این سرمایه‌گذاری باید تمامی جوانب امر را بسنجند.

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین مناطق ترکیه برای خرید ملک را معرفی کرده و مانند مقاله خرید ملک در دبی شما را با تعدادی از بهترین مشاورین املاک جهت خرید ملک در ترکیه آشنا کنیم. اما پیش از آن لازم است تا نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید مورد بررسی قرار گیرد را بیان کرده و با مزایای خرید ملک در ترکیه و مراحل خرید آن نیز آشنا شویم. با ما همراه باشید.

توصیه‌های مهم برای خرید ملک در ترکیه

همانطور که گفته شد خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری بوده که البته با ریسک‌هایی ممکن است همراه باشد. بر همین اساس سرمایه‌گذاران باید پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه برخی نکات اساسی را مورد بررسی قرار دهند تا یک سرمایه‌گذاری سودآور و مفید داشته باشند. از جمله نکاتی که در هنگام خرید ملک در ترکیه باید مد نظر قرار گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

آشنایی با قوانین خرید ملک برای خارجی‌ها

در هنگام خرید ملک در ترکیه باید بدانید که این کشور نیز مانند تمامی کشورها در رابطه با خرید ملک برای افراد غیر بومی قوانینی را وضع کرده است. یکی از این قوانین آن است که ارزش ملک خریداری شده باید بیش از 250 هزار دلار باشد تا خریداران بتوانند اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. بر همین اساس ارزش ملک خریداری شده پیش از اقدام به خرید باید مورد بررسی قرار گیرد.

آشنایی با فرآیند خرید ملک | خرید ملک در ترکیه

پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه باید اطلاعات لازم در رابطه با روند خرید ملک را در اختیار داشته باشید. از جمله مراحلی که در هنگام خرید ملک باید پشت سر گذاشته شود می‌توان به شرایط ثبت سند، نحوه‌ انتقال سند و… اشاره کرد. سرمایه‌گذاران باید بدانند که سند رسمی و قانونی ملک پس از اتمام مراحل خرید ملک به صورت حضوری از اداره تاپو قابل دریافت است.

انتخاب منطقه‌ مناسب جهت خرید ملک

ترکیه یکی از زیباترین و مدرن‌ترین کشورهای آسیایی بوده که هر یک از شهرهای آن جذابیت خاص خود را برای خرید ملک دارند. بر همین اساس سرمایه‌گذاران پیش از اقدام به خرید ملک باید منطقه‌ای که قرار است ملک در آن واقع باشد را متناسب با نیازها و بودجه‌ خود انتخاب کنند. از جمله بهترین شهرهای ترکیه جهت خرید ملک و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان می‌توان به شهر استانبول اشاره کرد.

بررسی وضعیت ملک خریداری شده | خرید ملک در ترکیه

از دیگر نکاتی که در هنگام خرید ملک باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد وضعیت ملک خریداری شده می‌باشد. پیش از اقدام به خرید ملک و سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران باید استعلام‌های لازم را از ادارات این کشور در رابطه با ملکی که قرار بر خرید آن دارند دریافت کنند. این امر سبب می‌شود تا سرمایه‌گذار مطمئن شود تا ملکی که قصد خرید آن را دارد هیچ مشکل قانونی ندارد. برای این امر سرمایه‌گذار می‌تواند از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرد.

خرید ملک در دبی

نکات مهم در هنگام خرید املاک در حال ساخت

در صورتی که ملکی که قصد خرید آن را دارید به صورت نیمه‌ساز بوده و در حال تکمیل شدن است، در هنگام خرید آن باید به نکات زیر توجه کنید.

 1. مطمئن شوید که شرکت سازنده‌ ملک معتبر است.
 2. زمان تحویل ملک را بررسی کنید.
 3. مفاد قرارداد را بررسی کنید.
 4. میزان پیشرفت پروژه را در هنگام ساخت مورد بررسی و پیگیری قرار دهید.
 5. مشخصات فنی پروژه را مورد بررسی قرار دهید.
 6. برای این که از میزان ارزش افزوده‌ ملک مطلع شوید طرح‌های بلند مدت را بررسی کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

ترکیه یکی از جذاب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک می‌باشد. از جمله مزیت‌های خرید خانه در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با خرید ملک امکان سرمایه‌گذاری مناسب در ترکیه وجود داشته و سرمایه‌گذاران می‌توانند اقامت و شهروندی ترکیه را دریافت کنند.
 • در هنگام خرید خانه در ترکیه امکان پرداخت قسطی مبلغ خانه در حالی که سند به نام شماست وجود دارد.
 • در کشور ترکیه هزینه‌های جاری نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است.
 • هزینه‌های زندگی از جمله هزینه‌ خوراک، پوشاک، تحصیل، مسکن، خودرو، رفت و آمد، اینترنت، مالیات و… چندان زیاد نیست.
 • مراکز گردشگری و تفریحی زیادی در کشور ترکیه وجود دارد.
 • روند خرید خانه در ترکیه با سرعت صورت گرفته و معطلی‌های خرید ملک در سایر کشورها را ندارد.
 • امکان خرید انواع خانه از جمله خانه‌های ساحلی، ویلایی و آپارتمانی در ترکیه وجود دارد.
 • ترکیه به سیستم حمل و نقل مدرنی مجهز شده که به سهولت برای تمامی افراد در دسترس است.
بهترین سایت های سفر

خرید ملک در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه جزو سرمایه‌گذاری‌هایی بوده که پیش از اقدام به آن باید مراحلی پشت سر گذاشته شود. از مراحلی که جهت خرید خانه در ترکیه باید طی شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه اولین قدم ارائه‌ گذرنامه به دفاتر اسناد رسمی جهت ترجمه می‌باشد.
 • پس از آن باید قراردادهای تنظیم شده بین خریدار و فروشنده به امضا برسد. البته توجه به این نکته ضروری بوده که این قرارداد تنها نشان‌دهنده‌ فروش ملک بوده و رسمی نیست. جهت رسمی شدن قرارداد و دریافت سند مالکیت باید اقدامات لازم توسط وکیل و با مراجعه به مراجع مربوطه انجام شود.
 • مبلغ مورد نظر باید توسط خریدار به حساب فروشنده واریز شود.
 • پس از این امر اداره‌ مالیات اقدام به افتتاح حسابی در یکی از بانک‌های کشور ترکیه برای خریدار می‌کند.
 • سپس یک شماره‌ مالیات برای خریدار در نظر گرفته شده که در شهرداری به ثبت می‌رسد.
 • در مرحله‌ آخر خریدار و فروشنده باید هزینه‌های مربوط به عوارض و مالیات را پرداخت کنند.

از آنجایی که خرید ملک در کشوری غیر از ایران در حال انجام است، در ارائه‌ برخی مدارک نیز الزامی می‌باشد. از جمله مدارکی که پیش از خرید ملک باید تهیه شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در اختیار داشتن کد مالیاتی محلی
 • افتتاح حساب در یکی از بانک‌های مجاز ترکیه
 • ارائه مدارکی در رابطه با محل سکونت قبلی مانند قبض‌های مختلف
 • عکس 3×4 توسط خریدار و فروشنده
 • ارائه‌ سند مالکیت و تاییدیه آن
 • ارائه‌ برگه‌ پایان کار ساختمان و برگه‌ تسویه حساب عوارض
 • ارائه‌ بیمه‌نامه‌ زلزله
 • ارائه‌ پاسپورت توسط فروشنده
 • ارائه‌ ترجمه‌ رسمی گذرنامه
 • در اختیار داشتن وکالتنامه‌ رسمی برای وکیل
بهترین سایت های رزرو هتل در ایران

بهترین مکان‌ها برای خرید ملک در ترکیه

همانطور که پیش نیز به آن اشاره شد تمامی شهرهای ترکیه جذابیت‌ها و امکانات خاص خود را داشته که این خریداران هستند که باید متناسب با بودجه و نیاز خود نسبت به خرید خانه در شهرهای مختلف و سرمایه‌گذاری اقدام کنند. اگر بخواهیم بهترین مناطق و شهرها برای خرید ملک را مورد بررسی قرار دهیم می‌توان به شهرهای زیر اشاره کرد.

استانبول

استانبول یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید خانه در ترکیه بوده که همواره ملک فعال جهت خرید در آن وجود داشته و هر ساله سرمایه‌گذاران زیادی را از تمامی دنیا به خود جذب می‌کند. وجود آپارتمان‌های بزرگ و امکانات مدرن و پیشرفته‌ای مانند فروشگاه‌ها، مراکز آموزشی و درمانی، پارک‌ها، استخرها، سالن‌های بدنسازی و… سبب شده تا استانبول به یکی از پرطرفدارترین شهرها برای خرید ملک تبدیل شود. در حال حاضر قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر معادل 40800 لیر و قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر معادل 20200 لیر می‌باشد.

ازمیر

اگر قدمت تاریخی و فرهنگی، وجود سواحل زیبای توریستی، امکانات تفریحی گردشگری و دسترسی آسان به حمل و نقل برایتان حائز اهمیت است بهتر است به سراغ خرید ملک در شهر ازمیر بروید. خرید ملک در ازمیر می‌تواند زمینه را برای مهاجرت به ترکیه برای شما فراهم کند. ازمیر دارای آپارتمان‌های کوچک و بزرگ مختلف و همچنین ساختمان‌هایی لوکس بوده و ویلاهای مجلل کنار دریای آن نیز جز پرطرفدارترین املاک برای خرید به شمار می‌آیند. تنوع بالای املاک فعال برای خرید در ازمیر سبب شده تا سرمایه‌گذاران زیادی نسبت به خرید ملک در این شهر اقدام کنند. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ازمیر معادل 16700 لیر بوده و این قیمت برای هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر تا 10000 لیر کاهش می‌یابد.

آنکارا

خرید ملک در پایتخت ترکیه شهر آنکارا در عین حال که می‌تواند هزینه‌ زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، اما یکی از پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها به شمار می‌آید. در شهر آنکارا ویلاها و آپارتمان‌های نوساز زیادی برای فروش وجود داشته که به واسطه‌ موقعیت منطقه و امکانات اجتماعی، آموزشی و شهری که در اختیار شهروندان قرار می‌دهد از قیمت بالایی برخوردار هستند. البته توجه به این نکته ضروری بوده که معماری و سبک ساخت ساختمان‌های مسکونی و تجاری آنکارا کاملا اروپایی بوده اما هزینه‌ آن نسبت به زندگی در کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است.

آنتالیا

از جمله شهرهای محبوب ترکیه که برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک مناسب است می‌توان به شهر آنتالیا اشاره کرد. این شهر جزو استراحتگاه‌های ساحلی کشور ترکیه بوده و یکی از ارزان‌ترین شهرها برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک مسکونی محسوب می‌شود. از آن‌جایی که این شهر به عنوان دومین مقصد گردشگری در ترکیه محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری و خرید ملک در آن می‌تواند بسیار سودآور باشد. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر آنتالیا معادل 18000 لیر بوده و برای خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز این شهر باید مبلغی در حدود 10000 لیر صرف شود.

یالوا

اگر به دنبال خرید املاک ارزان قیمت‌تری هستید بهتر است به سراغ خرید ملک در شهر یالوا بروید. این شهر که از لحاظ موقعیت در فاصله‌ 1 ساعتی از استانبول قرار دارد، برای زندگی محیطی خوش آب و هوا و به دور از شلوغی می‌باشد. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز این شهر معادل 9000 لیر و قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر یالوا معادل 7500 لیر می‌باشد.

بورسا

از دیگر شهرهای ترکیه که برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری مناسب می‌باشد می‌توان به شهر بورسا اشاره کرد. شهر بورسا یکی از شهرهای مهم سرمایه‌گذاری برای ساکنان کشورهای خاورمیانه می‌باشد. شهر بورسا را می‌توان یکی از بهترین شهرها برای زندگی و کار به شمار آورد. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز این شهر معادل 15500 لیر بوده که این قیمت برای خرید ملک در خارج از مرکز شهر به 11000 لیر می‌رسد.

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

بهترین مشاورین املاک ترکیه

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد از آن‌جایی که خرید خانه در ترکیه امری ریسک‌پذیر می‌باشد، سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه باید با افراد متخصص مشورت کرده و تمامی مراحل را با دقت و نکته‌سنجی بالا به انجام برسانند. برای این امر لازم است تا به سراغ متعبرترین مشاورین املاکی که در زمینه خرید ملک در ترکیه فعالیت می‌کنند بروید. از جمله مشاورین املاک معتبر جهت خرید ملک در خانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

شرکت بای‌ هومز (BuyHomes)

خرید ملک در ترکیه

از جمله مشاورین املاک معتبر ترکیه می‌توان به شرکت بای هومز اشاره کرد که سابقه 8 سال فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک در ترکیه را دارد. مشاورین و متخصصین این شرکت تسلط کافی بر زبان‌های فارسی، ترکی و انگلیسی داشته و بزرگ‌ترین آرشیو جهت خرید ملک در ترکیه را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند.

شرکت گلدن کی (GoldenKey)

خرید ملک در ترکیه

اگر به دنبال یک شرکت معتبر جهت خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت برای این کشور هستید، بهترین گزینه شرکت گلدن کی می‌باشد. این شرکت از کادر مجرب و متخصصی در زمینه مشاوره خرید ملک برخوردار بوده و دارای بیش از 15 سال سابقه در زمینه خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت این کشور است.

شرکت ماکسیموس

خرید ملک در ترکیه

از دیگر شرکت‌های مشاوره املاک جهت خرید خانه در ترکیه می‌توان به شرکت ماکسیموس اشاره کرد. این شرکت در سال 2005 در استانبول تاسیس شده و به صورت گسترده در زمینه خرید زمین و آپارتمان در ترکیه فعالیت می‌کند. از جمله شهرهایی که این شرکت عمدتا خرید و فروش ملک و آپارتمان‌های مدرن را در آن به انجام می‌رسانند می‌توان به شهرهای استانبول، آنتالیا و بدروم اشاره کرد.

شرکت همراه استیت

خرید ملک در ترکیه

اگر به دنبال شرکتی هستید که علاوه بر فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک، به عنوان یک مشاور معتبر برای مشورت در رابطه با سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه بتواند به شما کمک کند، همراه استیت یکی از بهترین گزینه‌هاست. این شرکت سابقه چندین سال فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک در ترکیه و مشاوره در این زمینه را دارد.

شرکت زِن گروپ | آسومان

خرید ملک در ترکیه

از جمله شرکت‌های مشاوره املاک باسابقه می‌توان به شرکت زِن گروپ اشاره کرد که علاوه بر فعالیت در زمینه خرید و فروش ملک در ترکیه، در حوزه خرید و فروش ملک در دبی نیز فعالیت دارد. این شرکت در سال 2003 تاسیس شده و همواره خدمات مختلفی از قبیل مشاوره خرید خانه در ترکیه، ارائه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری، فروش و مدیریت طرح‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، مشاوره جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، مشاوره در رابطه با پروژه‌های تجاری، اداری، آپارتمانی و ویلایی و… را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

بهترین آژانس مسافرتی تهران

آماده خرید خانه در ترکیه هستید؟

خرید ملک یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری بوده که بسیاری از افراد برای این امر به سراغ سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر می‌روند. از جمله کشورهای خوب برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک می‌توان به کشور ترکیه اشاره کرد. خرید ملک در شهرهای مختلف کشور ترکیه باید متناسب با نیاز و بودجه سرمایه‌گذار انجام شود.

شما تجربه خرید خانه در ترکیه را داشته‌اید؟ به نظرتان بهترین املاک و مشاورین فروش فعال در حال حاضر کدام است؟ شما تا چه حد مشاورین املاک ترکیه را قابل اعتماد می‌دانید و از نظر شما ویژگی‌های یک شرکت فعال در این زمینه چیست؟ از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله برای شما کارساز بود، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین دفاتر مهاجرتی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.