صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا کدام ها هستند؟

صرافی های مورد تایید پلیس فتا چه گونه قابل تشخیص هستند

در دنیای امروز بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ شده است. بسیاری از افراد برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری‌های خود به جای استفاده از نظام بانکی قدیمی به سراغ ارزهای دیجیتال می‌روند. استقبال روز افزون مردم از سیستم ارزهای دیجیتال سبب شده تا صرافی‌های ارز دیجیتال متعددی تاسیس و مشغول به فعالیت شوند. اما تنها تعدادی از این صرافی‌ها الزامات انتظامی و امنیتی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا را رعایت کرده‌اند. شاید برایتان سوال شود که چرا کاربران به دنبال صرافی ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا هستند؟ علت این امر آن است که صرافی ارز دیجیتال، محلی برای خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال بوده و روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. حال اگر صرافی مورد تایید پلیس فتا نباشد می‌تواند خطرات جدی برای کاربران به همراه داشته باشد.

طی تماس‌هایی که با پلیس فتا داشته ایم، متوجه شدیم که کارکرد قانونی پلیس فتا، مجوز دادن به صرافی ‌ها به طور مستقیم نیست و صرافی‌های ارز دیجیتال باید از بانک مرکزی مجوز قانونی بگیرند، هنوز هیچ گونه قانون مشخصی در این مورد وضع نشده است و تقریبا هیچ یک از صرافی های ارز دیجیتال مجوز پلیس فتا ندارند. ولی این به معنی عدم فعالیت این صرافی ها نیست و خیلی از این صرافی ها با گذشت چندین سال از فعالیت آنها هیچ گونه مشکل جدی نداشته و حافظ منافع کاربران بوده اند. صرافی های آنلاین باید یک سری ویژگی‌ها و الزامات حداقلی مورد تایید پلیس فتا را داشته باشند و تا زمانی که در محدوده قانون کار کنند، مورد تایید هستند.

در این صفحه قصد داریم تا با تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا آشنا شویم. همچنین روش‌های احراز هویت، الزامات انتظامی و امنیتی صرافی‌های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا و نحوه فعالیت در این سیستم‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی با معتبرترین صرافی‌های ایران با دیدنگار همراه باشید.

معرفی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا

صرافی رمزارز آبان‌ تتر
آبان تتر
سایت: https://abantether.com/تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۹۶۸۲
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

یکی از بهترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال که مورد تایید پلیس فتا می‌باشد، صرافی آبان تتر بوده که فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرده است. این صرافی توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده و علاوه بر فعالیت آنلاین امکان خرید و فروش رمز ارز به شکل حضوری را نیز فراهم کرده است.

 

صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا-صرافی با اعتبار بالا- صرافی نوبیتکس
نوبیتکس
سایت: https://nobitex.ir/تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۲۵
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

صرافی نوبیتکس از دیگر صرافی‌های مورد تایید پلیس فتا بوده که فعالیت خود را از سال 1396 آغاز کرده است. این صرافی جزو با سابقه‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران بوده و هویت کارکنان آن کاملا مشخص است. کیف پول‌هایی که توسط این صرافی ارائه می‌شود، بسیار امن بوده و در برابر سوء استفاده‌ها، هک و هرگونه سرقت مقاومت هستند.

 

سایت ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا-ایرانیکارت
ارزپایا
سایت: https://arzpaya.com/تماس: 02128427250
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

از دیگر صرافی‌های معتبر مورد تایید پلیس فتا می‌توان به صرافی ارزپایا اشاره کرد که امکان معامله آنلاین ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. این صرافی کیف پول اختصاصی برای کاربران ساخته و اطلاعات دقیق در مورد فعالیت آن وجود دارد. صرافی ارزپایا از سال 1396 تاکنون در حال فعالیت است.

 

صرافی رمز ارز ایرانیکارت
ایرانیکارت
سایت: https://www.iranicard.ir/تماس: 02191091000
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

یکی دیگر از صرافی‌های داخلی مورد تایید پلیس فتا صرافی ایرانیکارت است که دارای بیش از 10 سال سابقه فعالیت در این زمینه می‌باشد. از جمله ویژگی‌های مثبت صرافی ایرانیکارت می‌توان به امکان احراز هویت سریع، آموزش قدم به قدم برای خرید ارز دیجیتال و استفاده از کیف پول‌های سخت‌ افزاری اشاره کرد. در ضمن این صرافی دارای پشتیبانی 24 ساعته بوده و برای پرداخت‌های بین‌المللی بسیار کارآمد است.

 

صرافی معتبر والکس
والکس
سایت: https://wallex.ir/تماس: 02191006555
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

صرافی والکس نیز جزو صرافی‌های ایمن و مورد تایید پلیس فتا بوده که پلتفرم آن امکان معامله ارز دیجیتال را آسان می‌کند. این صرافی دارای پشتیبانی 24 ساعته بوده و کاربران می‌توانند با اعلام مبلغ پیشنهادی برای خرید و فروش ارز دیجیتال، به معامله مستقیم با کاربران دیگر بپردازند.

 

صرافی رمز ارز ثنا چنج
ثنا چنج
سایت: https://sanachange.com/تماس: 7105-0217649
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.

صرافی ثنا چنج: یک انتخاب امن و مطمئن برای معاملات ارز دیجیتال

صرافی ثنا چنج یکی از پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران است که با سابقه چند ساله و درک عمیق نیازهای کاربران ایرانی، خدمات حرفه‌ای و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد.این پلتفرم می‌تواند انتخابی مناسب برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مند به حوزه ارزهای دیجیتال باشد.

احراز هویت آسان، خدمات کاربردی، کیف پول اختصاصی و امنیت بالا همگی از ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال ثنا چنج بوده که یکی از صرافی‌های ایرانی مورد تایید پلیس فتاست.

 

صرافی رمزارز بیت 24
بیت 24
سایت: https://bit24.cash/تماس: 02191070394
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

اگر به دنبال صرافی هستید که بتوانید بدون واسطه فعالیت خود را انجام دهید، صرافی بیت 24 یکی از صرافی‌های ایمن و مورد تایید پلیس فتا می‌باشد. در این صرافی فرآیند برداشت و پرداخت به ساده‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. همچنین در حوزه کارمزد نیز تخفیفات مناسبی برای کاربران در نظر گرفته است. در واقع باشگاه مشتریان این صرافی درصد کارمزد معاملات را کاهش می‌دهد.

 

صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج
اوکی اکسچنج
سایت: https://ok-ex.io/تماس: 05191001040
لطفا هنگام تماس یا مراجعه، نحوه آشنایی را
«سایت دیدنگار» معرفی نمایید.
 

صرافی اوکی اکسچنج یکی از بزرگترین و معتبرترین سایت های ارز دیجیتال در ایران است که با ارائه خدمات متنوع و رابط کاربری آسان، به انتخابی ایده‌آل برای کاربران ایرانی تبدیل شده است.

صرافی اوکی اکسچنج نیز از جمله صرافی‌های مورد تایید پلیس فتا بوده که فعالیت خود را از سال 1396 آغاز کرده است. این صرافی فضای امنی را برای انجام معاملات و بهبود خدمات ارائه شده فراهم کرده و همواره در تلاش است تا خود را به سطح بالاتری ارتقا دهد.

 

 

قوانین پلیس فتا برای صرافی ارز دیجیتال

 

پلیس فتا ارز دیجیتال

 

در سال‌های اخیر، محبوبیت ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است. این امر منجر به افزایش تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال شده است که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهند. با این حال، فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران با چالش‌هایی همراه است، از جمله قوانین و مقررات نا‌مشخص.برای همین در این قسمت به بررسی قوانین پلیس فتا برای ارز دیجیتال میپردازریم. در کل پلیس فتا ارز دیجیتال را کاملا قانونی یا غیر قانونی نمیداند، ولی برای اینکه عملکرد آن قانونی باشد یک سری الزامات تعیین کرده است.

شاید بپرسید: یک صرافی برای دریافت تاییدیه از پلیس فتا باید چه الزاماتی را رعایت کند؟ پلیس فتا برای آن که بتواند تا حد زیادی از سوء استفاده‌هایی که در صرافی‌های ارز دیجیتال نامعتبر صورت می‌گیرد، جلوگیری کند، الزامات انتظامی و امنیتی سفت و سختی را برای صرافی‌های ارز دیجیتال در نظر گرفته است که از جمله الزامات انتظامی و امنیتی صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

1. نداشتن سوء پیشینه

یکی از مهم‌ترین الزامات پلیس فتا برای تایید یک صرافی ارز دیجیتال آن است که تمامی کارکنان و اعضای مجموعه صرافی باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه بوده و هیچ گونه سابقه کیفری یا حقوقی مرتبط با جرایم امنیتی و مالی نداشته باشند. در واقع تمامی کارکنان و اعضای فعال در یک صرافی باید هر لحظه آمادگی لازم برای بازدیدهای کارشناسان پلیس فتا را داشته باشند.

2. الزامات سختگیرانه احراز هویت

برای آن که قوانین در نظر گرفته شده از سمت پلیس فتا رعایت شود، صرافی‌های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا باید برای کاربران خود به شکلی سختگیرانه احراز هویت انجام دهند. هر صرافی باید از کاربران خود اطلاعات کامل و صحیحی دریافت کرده که این اطلاعات در حالت حداقلی شامل 8 مرحله احراز هویت مجزا می‌باشد. از این فرآیند احراز هویت، تحت عنوان احراز هویت KYC یاد می‌شود.

احراز هویت (KYC) چیست؟

احراز هویت KYC که مخفف عبارت Know Your Customer بوده در واقع پروسه‌ای است که در طی آن هویت مشتریان برای موسسات و کسب و کارهای مختلف تایید می‌شود. هدف از انجام احراز هویت KYC آن است که از اقدامات غیرقانونی مانند تقلب، کلاهبرداری، فرار مالیاتی، پولشویی یا تامین سرمایه عملیات تروریستی جلوگیری شود. این احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال به شکل سفت و سختی اجرا شده و کاربران برای ثبت‌ نام در صرافی باید تمامی اطلاعات شخصی خود را به شکل صحیح در سایت وارد کرده و عکس کارت شناسایی خود و سلفی خود را نیز ارسال نمایند.

3. ارتقای سطح امنیت

از دیگر فاکتورهایی که سبب تایید یک صرافی ارز دیجیتال توسط پلیس فتا می‌شود، برخورداری برخورداری از سطح امنیتی بالا و مراحل احراز هویت کامل است. صرافی‌ها نه تنها باید سطح ایمنی کیف پول‌های دیجیتال خود را بالا ببرند، بلکه باید نوع دسترسی کاربران به کیف پول‌ها را نیز مدیریت کرده تا از بروز هر گونه خطر برای دارایی کاربران جلوگیری شود.

در ضمن صرافی‌ها باید روش‌های امنیتی خود را به روزرسانی کنند. به عنوان مثال تغییر دوره‌ای آدرس کیف پول ارز دیجیتال کاربران می‌تواند روش مفیدی برای افزایش امنیت باشد. از دیگر فاکتورهای امنیتی که باید توسط صرافی‌ها رعایت شود می‌توان به نیاز به تایید شخص ثالث در هنگام انتقال دارایی‌ها، نیاز به تعیین حداقل سقف مبلغ و در نظر گرفتن فرآیندهای امنیتی برای دسترسی کارکنان صرافی به کیف پول‌های شرکت اشاره کرد. به طور کلی در میان قوانین مختلف پلیس فتا برای تایید یک صرافی، برخورداری از سطح امنیتی بالا و مراحل احراز هویت کامل بسیار اهمیت دارد.

4. عدم وجود تبلیغات فریبنده

صرافی ارز دیجیتال نباید هیچ گونه تبلیغ فریبنده‌ای داشته باشد، تا بتواند مورد تایید پلیس فتا قرار گیرد. پلیس فتا برای تایید یک صرافی به نحوه تبلیغات صرافی در حوزه رمزارزها نیز توجه می‌کند. در واقع هرگونه تبلیغ رمزارزی که می‌تواند فریبنده بوده و کاربران را در حوزه رمزارزها و سرمایه‌گذاری ترغیب و تشویق کند ممنوع می‌باشد. در ضمن هرگونه اطلاع‌رسانی که سبب ترغیب عمومی به خرید توکن‌های مشخصی شده و یا ارائه هرگونه اطلاعات در رابطه با رمزارزها یا سیگنال‌های مرتبط در این باره ممنوع می‌باشد.

5. نگهداری سابقه تراکنش کاربران به مدت 10 سال

در ایران، طبق قانون مبارزه با پولشویی، کسب و کارهایی که به ارائه خدمات مالی می‌پردازند، موظف هستند که سابقه تراکنش‌های کاربران خود را به مدت 10 سال نگهداری کنند.البته نحوه نگهداری این سوابق باید به گونه‌ای باشد که امکان بازیابی کلیه اطلاعات وجود داشته باشد. این قانون شامل صرافی‌ها، موسسات مالی و اعتباری، و سایر کسب و کارهایی که به نوعی با نقل و انتقال پول سروکار دارند می‌شود.

دلایل نگهداری سابقه تراکنش کاربران به مدت 10 سال:

 • مبارزه با پولشویی: یکی از مهم‌ترین دلایل نگهداری سابقه تراکنش کاربران، کمک به مبارزه با پولشویی است. با نگهداری این اطلاعات، مراجع ذیصلاح می‌توانند در صورت نیاز به بررسی تراکنش‌های مشکوک، به آنها دسترسی داشته باشند.
 • جلوگیری از فرار مالیاتی: نگهداری سابقه تراکنش‌ها می‌تواند به جلوگیری از فرار مالیاتی نیز کمک کند. با بررسی این اطلاعات، مراجع ذیصلاح می‌توانند از صحت اظهارنامه‌های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی اطمینان حاصل کنند.
 • حل اختلافات: در صورت بروز اختلاف بین کاربران و کسب و کارها، سابقه تراکنش‌ها می‌تواند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد.

6. ثبت مجوز

یکی از نگرانی‌های بزرگ کاربران ایرانی حوزه ارز دیجیتال، نبود صرافی‌های کاملا رسمی و مورد تایید نهادهای نظارتی بوده است. خوشبختانه در سال‌های اخیر، برخی از صرافی‌های ایرانی اقدام به اخذ مجوز از پلیس فتا (پلیس فضای مجازی) کرده‌اند. این مجوز به معنای رعایت الزامات قانونی و نظارت دستگاه‌های مربوط بر فعالیت‌های صرافی است و می‌تواند امنیت و اعتماد بیشتری را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

هنگام انتخاب صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال، حتما به داشتن مجوز فتا توجه کنید. این اطلاعات معمولا در وب‌سایت یا اپلیکیشن صرافی درج می‌شود. همچنین می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رسمی فتا، لیست صرافی‌های دارای مجوز را مشاهده کنید.انتخاب صرافی‌های دارای مجوز فتا، راهی مطمئن‌تر و کم‌ریسک‌تر برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است. با این حال، فراموش نکنید که پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری، حتما تحقیقات خود را انجام دهید و دانش و تجربه کافی کسب نمایید.

7. فعالیت صرافی مطابق با قوانین ضد پولشویی

در دنیای امروز، صرافی‌ها نقشی حیاتی در سیستم مالی جهانی ایفا می‌کنند. آنها به عنوان واسطه در تبادل ارزها، تسهیل کننده ی تجارت و سرمایه گذاری بین المللی هستند. با این حال، صرافی‌ها همچنین می‌توانند به عنوان ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم مورد سوء استفاده قرار گیرند. فعالیت صرافی باید مطابقت با قوانین ضدپولشویی داشته باشد تا از فعالیت‌های غیرقانونی و پولشویی جلوگیری شود.

به همین دلیل، بسیاری از کشورها قوانین ضد پولشویی (Anti-Money Laundering یا AML) را وضع کرده‌اند که صرافی‌ها را ملزم به رعایت اقداماتی برای جلوگیری از سوء استفاده از خدماتشان می‌کنند. این اقدامات شامل:

 • شناسایی مشتریان (KYC): صرافی‌ها باید هویت مشتریان خود را قبل از انجام معامله تأیید کنند. این کار معمولاً با درخواست مدارک شناسایی و اطلاعات شخصی انجام می‌شود.
 • گزارش معاملات مشکوک (STR): صرافی‌ها باید هرگونه معامله مشکوکی را که رصد میکنند به مقامات مربوطه گزارش دهند. این شامل معاملاتی است که به نظر می‌رسد ممکن است برای پولشویی یا تامین مالی تروریسم استفاده شود.
 • اجرای برنامه‌های آموزش AML: صرافی‌ها باید کارکنان خود را در مورد قوانین AML و نحوه شناسایی و جلوگیری از معاملات مشکوک آموزش دهند. رعایت قوانین AML برای صرافی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. عدم رعایت این قوانین می‌تواند منجر به جریمه‌های سنگین و حتی تعطیلی صرافی شود.

 

پلیس فتا علاوه بر الزامات انتظامی و امنیتی که برای صرافی‌های ارز دیجیتال مورد تایید خود قرار داده است، قوانینی را در رابطه با ارز دیجیتال نیز تصویب کرده است. پلیس فتا برای آن که قوانین مربوط به حوزه رمزارزها رعایت شود، محدودیتی را در رابطه با برداشت‌های رمز ارزی در نظر گرفته است. طبق این قانون هر تراکنش باید پس از 72 ساعت تسویه گردد. علت ایجاد این محدودیت آن است که از کلاهبرداری‌ها، سوء استفاده‌های مالی و پولشویی‌ها جلوگیری شود.

 

قوانین مربوط به صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

 

کلاهبرداری ارز دیجیتال و نظرات پلیس فتا

امروزه با گسترش روزافزون استفاده از ارزهای دیجیتال، شاهد افزایش کلاهبرداری در این حوزه نیز هستیم. کلاهبرداران با استفاده از روش‌های مختلف، سعی می‌کنند از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و سرمایه آنها را به سرقت ببرند.

پلیس فتا به کاربران در رابطه با ارزهای دیجیتال هشدار داده و به آنان گوشزد کرده که فریب صرافی‌های غیر مجاز و تبلیغات اغواکننده‌ای که در فضاهای مجازی منتشر می‌شود را نخورند. چرا که مجرمان سایبری از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده استفاده کرده و به این ترتیب کلاهبرداری انجام می‌دهند. از جمله تبلیغات فریبنده‌ای که پلیس فتا به آن‌ها اشاره کرد می‌توان به ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در رابطه با کسب درآمد بالا از طریق سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال و یا از طریق تولید و خرید و فروش ارز دیجیتال اشاره کرد. همچنین پلیس فتا در این باره از مردم درخواست کرد که در هنگام فعالیت در فضای مجازی هوشیاری خود را حفظ کرده و در صورتی که با موارد مشکوکی از این دست مواجه شدند به فوریت‌های سایبری یا سایت رسمی پلیس فتا اطلاع دهند.

انواع کلاهبرداری ارز دیجیتال

رایج‌ترین انواع کلاهبرداری ارز دیجیتال عبارتند از:

 • طرح‌های پانزی: در این طرح ها، افراد سودجو با قول سودهای بیش از حد، افراد را ترغیب به سرمایه‌گذاری در یک پروژه یا ارز دیجیتال جعلی می‌کنند. این افراد با وعده‌های اغواگر، نظر سرمایه‌گذاران را جلب کرده و  از آن‌ها اخاذی می کنند.
 • فیشینگ: در این روش، کلاهبرداران با ارسال ایمیل یا پیام‌های جعلی و ایجاد صفحات اینترنتی شبیه به سایت اصلی، به دنبال سرقت اطلاعات شخصی و حساب کاربری افراد مختلف هستند. هدف این حملات، به دست آوردن اطلاعات حساس با جازدن خود به عنوان سرویس دهنده ی اصلی و جلب اطمینان افراد است.
 • حمله‌های سایبری: در این نوع حملات، هکرها با استفاده از حملات سایبری به صرافی‌های ارز دیجیتال یا کیف پول‌های دیجیتال نفوذ کرده و ارزهای دیجیتال کاربران را به سرقت می‌برند. این حملات معمولاً به کمک تکنیک‌های پیچیده‌ای صورت می‌گیرند تا از دیدگاه متخصصان امنیت سایبری تشخیص داده نشوند.

کلاهبرداری تتر

تتر یکی از ارزهای دیجیتال پایدار بوده که ارزش آن با دلار برابری می‌کند. شاید بتوان تتر را یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال جهان دانست که به واسطه کاربردهایی که دارد، احتمال کلاهبرداری از طریق آن نیز زیاد است. کاربران با استفاده از تتر می‌توانند پرداخت‌های برون مرزی انجام داده و معاملات را با روشی بسیار سریع‌تر از روش‌های معمول انجام دهند. همچنین کارمزد معامله با استفاده از تتر بسیار اندک است. همین ویژگی‌ها و کاربردها نیز سبب شده تا کلاهبرداری از طریق تتر زیاد باشد.

از جمله رایج‌ترین روش‌های کلاهبرداری با تتر می‌توان به استفاده از تترهای تقلبی در سایت‌های جعلی، ایجاد والت‌های ارز دیجیتال جعلی، ایجاد کمپین‌های فیشینگ و مانورهای تبلیغاتی اشاره کرد. برای آن که احتمال کلاهبرداری از طریق تتر کاهش یافته و خرید تتر به شکل امن صورت گیرد، کافی‌ست تا کاربران از سایت‌ها و کیف پول‌های معتبر استفاده کرده و اطلاعات شخصی و رمز عبورهای خود را در اختیار افراد ناشناس نگذارند. همچنین پیش از خرید تتر باید آدرس قرارداد هوشمند تتر بررسی شده و از طریق پلتفرم‌های معتبر ایرانی و نرم‌ افزارهای امنیتی معتبر برای خرید ارز دیجیتال استفاده گردد. اگر نیاز به خرید تتر دارید، حتما  از بهترین صرافی ها برای خرید تتر استفاده کنید که ویژگی های یک صرافی خوب را داشته باشند.

❗هشدار پلیس فتا در مورد ارز دیجیتال

پلیس فتا به ایرانیان در رابطه با رمزارز هشدار داده است. نظر پلیس فتا در مورد ارز دیجیتال آن است که انجام معاملات با استفاده از رمز ارزها یا همان ارزهای دیجیتال در ایران جایگاه قانونی ندارد و صرفا توافقی بین طرفین معامله است. بنابراین از آن‌جایی که معامله با استفاده از ارزهای دیجیتال دارای برخی خلا‌های قانونی بوده، چنانچه یکی از طرفین معامله کلاهبرداری انجام دهد، بر پایه رمزارزها نمی‌توان به شکل مشخص فردی که کلاهبرداری کرده است را مجازات کرد. اگرچه همچنان پیگیری‌های قضایی و انتظامی در رابطه با چنین کلاهبرداری‌هایی صورت می‌گیرد. رئیس پلیس فتا همچنین به شهروندان گوشزد کرد؛ افرادی که معاملات خود را بر پایه ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند، باید تمامی عواقب احتمالی آن را نیز بپذیرند. البته باز هم پرونده‌های زیادی بوده که پلیس فتا توانسته کلاهبرداری‌های انجام شده در حوزه رمز‌ارزها را شناسایی و افراد کلاهبردار را دستگیر کند.

پلیس فتا بارها در مورد کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال هشدار داده است. سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا،گفته است:

“امروزه با توجه به نوسانات بازار‌ سرمایه‌گذاری، برخی شهروندان سرمایه خود را در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکنند و کلاهبرداران سایبری نیز با اطلاع از این موضوع، مسیر حرکت خود را تغییر داده و اقدام به کلاهبرداری ازهموطنان با عنوان سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می کنند.”

وی همچنین به مردم توصیه کرد که قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، اطلاعات کافی در مورد این حوزه کسب کنند.

راه‌های پیشگیری از کلاهبرداری ارز دیجیتال

برای پیشگیری از کلاهبرداری ارز دیجیتال، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری، حتماً به تحقیق پرداخته و با دقت از وضعیت ارز دیجیتال مورد نظر خود مطلع شوید. اطمینان حاصل کنید که این ارز دارای اعتبار و قابلیت سرمایه‌گذاری است.
 • برای خرید و فروش ارز دیجیتال، بهتر است تنها از صرافی‌های معتبر و امن استفاده نمایید تا به اطمینان از اعتبار و تجربه مثبت دست یابید.
 • هرگز اطلاعات شخصی و جزئیات حساب کاربری خود را با دیگران به اشتراک نگذارید، این اقدام می‌تواند از تهدیدهای امنیتی جلوگیری کند.
 • برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال، از کیف پول‌های دیجیتال امن و معتبر استفاده کنید. این کیف پول‌ها به شما کنترل کامل بر روی دارایی‌های دیجیتالتان و افزایش امنیت اطلاعات کمک می‌کنند.
دوره ارز دیجیتال

پلیس فتا رمزارز

سوالات متداول

​آیا خرید و فروش در صرافی‌های ارز دیجیتال مجاز است؟

از آنجایی که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سطح جهان به شکل عمومی انجام می‌شود. بدیهی است که پای آن به معاملات ایرانی نیز کشیده شده باشد. به طور کلی نمی‌توان خرید ارز دیجیتال در ایران را کاملا قانونی یا کاملا غیرقانونی دانست. از آن‌جایی که هیچگونه مجازاتی در رابطه با خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران تعیین نشده، بنابراین معامله با ارزهای دیجیتال یا خرید و فروش آن غیرقانونی نیست. اما از طرفی نیز قانونی بودن آن نیز کاملا محکم نمی‌باشد. به عبارت دیگر می‌توان گفت: تا زمانی که از ارزهای دیجیتال برای ارتکاب جرم استفاده نشود، خرید و فروش آن مشکلی ندارد.

​آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟

 • قوانین ایران هنوز در رابطه با ارزهای دیجیتال رویکردی قطعی ندارد. اگرچه خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی نیست، اما به واسطه آن که مجازاتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال یا نگهداری بیت کوین در نظر گرفته نشده است، نمی‌توان استفاده از بیت کوین را جرم دانست.
 • استخراج بیت کوین نیز مجاز است، اما مقررات خاصی برای مصرف انرژی که ماینرها مصرف میکنند تا توکن استخراج کنند وجود دارد.

 • دولت ایران در حال تدوین قوانین و مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال است، بنابراین وضعیت قانونی ممکن است در آینده تغییر کند.

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید:

 • قبل از انجام هر گونه معامله بیت کوین در ایران، حتما باید از آخرین قوانین و مقررات مطلع شوید.
 • استفاده از بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی می تواند عواقب جدی داشته باشد.
 • توصیه می شود برای راهنمایی در مورد بیت کوین در ایران با یک متخصص مالی مشورت کنید.

برای راهنمایی و پیگیری در رابطه با صرافی های مورد تایید پلیس فتا از چه طریقی می توان اقدام کرد ؟

همه مردم برای پیگیری خواسته ها و سوالاتی که ممکن است با آن روبه رو شوند و دریافت مشاوره از پلیس فتا می توانند با مراجعه به سایت از امکانات در نظر گرفته شد استفاده کنند .

 

صرافی های مورد تایید پلیس فتا و پیگیری های لازم

 

این مقاله به معنای تایید 100% یک صرافی نیست و کاربر باید با تحقیقات کافی سرمایه‌گذاری کند.

پلیس فتا ارز دیجیتال

پلیس فتا ارز دیجیتال را تا حد زیادی به رسمیت می‌شناسد، به شرطی که صرافی‌ها ویژگی‌های مورد نظر را داشته باشند. امروزه معامله با استفاده از رمز ارزها بسیار رواج یافته و کاربران زیادی از این امر استقبال کرده‌اند. استقبال زیاد کاربران نیز سبب شده تا صرافی‌های ارز دیجیتال زیادی تاسیس شود. البته تمامی این صرافی‌ها مجوز قانونی ندارند. کاربران برای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال باید به سراغ صرافی‌هایی بروند که مورد تایید پلیس فتا هستند. در بالا تعدادی از صرافی‌های مورد تایید پلیس فتا را معرفی کرده و با قوانین پلیس فتا برای تایید یک صرافی آشنا شدیم. اما به نظر شما امن ترین صرافی رمزارز  در ایران در حال حاضر کدام است؟ آیا تجربه نامطلوب زمان همکاری با صرافی‌های نامعتبر را داشته‌اید؟ از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید. همچنین اگر این مقاله از دیدنگار برای شما مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهی در مورد “صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا کدام ها هستند؟

 1. سارا گفت:

  تشکر از توضیحاتتون

 2. داریوش گفت:

  بالاخره این صرافی ها وقتی مجوز پلیس فتا ندارند قابل اعتماد هستند یا نه؟

  1. سیاوش نجفی گفت:

   با سلام،کلا وظیفه ی پلیس فتا مجوز دادن به صرافی ها نیست و باید از طریق بانک مرکزی و وزارت صنعت،معدن و تجارت مجوز بگیرند که هنوز قانون گذاری مشخصی در این زمینه نشده است ولی این به معنی غیر قانونی بودن و عدم فعالیت همه صرافی ها نیست. خیلی از صرافی ها سالهاست که دارند کار می کنند و مشتریان هم راضی بوده اند.

 3. حسین گفت:

  سلام صرافی خوب و معتبر رو چطور تشخیص بدیم؟

  1. سیاوش نجفی گفت:

   با سلام، یکی از بهترین روش ها جویا شدن نظرات کاربران است و اینکه صرافی چند سال سابقه دارد و تجربیات کاربران چگونه بوده است.

 4. میلاد گفت:

  نوبیتکس من کار کردم ، پشتیبانی سریع و خوب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.