بهترین مرکز پرستار سالمند | موسسات نگهداری از سالمندان 🍀 🏥

پرستار سالمند

مشغله‌های بسیار زیاد زندگی امروزی شاید زمان کافی را برای مراقبت از سالمندان در اختیار خانواده‌ها قرار ندهد. از این رو خانواده‌ها برای اطمینان از وضعیت سلامت سالمندان و کمک به آنان در انجام امور روزمره از افراد کمکی استفاده می‌کنند که این افراد کمکی تحت عنوان پرستار سالمند شناخته می‌شوند. انتخاب یک پرستار خوب و ماهر اولین و مهم‌ترین قدم برای مراقبت صحیح از سالمندان بوده که همین امر سبب می‌شود تا خانواده‌ها برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل به سراغ مراکز پرستاری سالمند در منزل بروند.

مراکز پرستاری سالمند زیادی در کشور وجود داشته که خدمات متعددی را در زمینه‌ مراقبت از سالمندان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین مراکز پرستاری سالمند را به شما معرفی کنیم. البته پیش از آن بهتر است با ویژگی‌های یک مرکز پرستاری سالمند خوب آشنا شده و خدمات ارائه شده توسط این مراکز و مزیت استفاده از آن‌ها را نیز بشناسیم. بنابراین اگر شما هم با نگهداری خانواده سالمند خود دست و پنجه نرم می‌کنید، بد نیست نگاهی به این مقاله داشته باشید.

فهرست محتوا پنهان کردن

مزیت بهره‌مندی از پرستار سالمند در منزل

همانطور که گفته شد افرادی که در منزل از سالمندان مراقبت می‌کنند تحت عنوان پرستار سالمند شناخته می‌شوند. حضور پرستار سالمند در منازل مزایای زیادی داشته که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاهش نگرانی خانواده‌ها در رابطه با حفظ ایمنی سالمند

پرستار سالمند می‌تواند تا حد ممکن از بروز اتفاقاتی نظیر زمین خوردن سالمند جلوگیری کرده و در صورت وقوع چنین حوادثی نسبت به احیای فرد یا تماس سریع با اورژانس اقدام کند.

رفع تنهایی و پیشگیری از انزوای سالمند

وجود یک پرستار سالمند در منزل می‌تواند سبب حفظ آرامش سالمندان شده و تا حد ممکن از بیماری‌هایی نظیر افسردگی جلوگیری کند. سالمندان می‌توانند به پرستار خود به چشم یک همدم و کسی که می‌توانند با او وقت بگذرانند نگاه کرده و به این ترتیب روحیه‌ خود را افزایش دهند. این امر به نوبه‌ خود از انزوای اجتماعی افراد مسن که سبب کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت، زوال عقل، افزایش اضطراب در سالمندان و… می‌شود، جلوگیری می‌کند.

نظارت بر مصرف دارو | بهترین پرستار سالمند

همانطور که می‌دانید افراد مسن عموما برای تقویت قوای خود و همچنین رفع برخی از دردها باید داروهایی را به صورت مداوم مصرف کنند. حضور پرستار سالمند در منزل سبب می‌شود تا مصرف داروها به موقع و به اندازه صورت گیرد که این امر از بروز عوارض مخرب داروها جلوگیری می‌کند. همچنین پرستار در صورت اتمام داروها می‌تواند نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کرده و یا در صورت بروز عوارض، شرایط را به سرعت و به طور کامل به پزشک فرد اطلاع دهد.

توجه به رژیم غذایی سالمند

یک پرستار سالمند وظیفه دارد تا وعده‌های غذایی مناسب و مقوی را برای فرد فراهم کند. همچنین پرستار می‌تواند به افراد مسن و ناتوان در خوردن غذاها کمک کند. پرستاران به واسطه‌ تخصصی که در زمینه‌ بیماری‌های مختلف دارند، می‌توانند متناسب با وضعیت بیمار رژیم غذایی مناسب و مقوی را برای وی تهیه کنند.

ارائه‌ خدمات پرستاری

حضور یک پرستار سالمند در منزل سبب می‌شود تا برخی از امور پزشکی و پرستاری به سهولت در منزل انجام شود. از جمله وظایف یک پرستار ماهر در این زمینه می‌توان به وصل سوند معده، وصل سرم، وصل سوند، نمونه‌گیری، ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه، آموزش به خانواده‌ بیمار در زمینه‌ مراقبت‌های لازم، پرستاری از بیماران قلبی، پانسمان عمومی برای انواع زخم‌ها از جمله سوختگی، زخم‌های حاصل از جراحی، زخم بستر و… اشاره کرد.

جوان سازی پوست

ویژگی‌های بهترین مراکز پرستاری سالمند

برای انتخاب یک مرکز پرستاری معتبر باید برخی از فاکتورها مد نظر قرار گیرند. از جمله ویژگی‌های یک مرکز مراقبت از سالمند خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برخورداری از مجوز رسمی و صلاحیت حرفه‌ای

یک مرکز پرستاری سالمند خوب باید از پزشکان و پرستاران متخصصی برخوردار باشد تا بتواند مجوزهای رسمی برای فعالیت در این زمینه را از ارگان‌های مربوطه دریافت نماید. در هنگام انتخاب یک مرکز پرستاری از افراد مسن باید سابقه‌ فعالیت مرکز مد نظر قرار گیرد.

برخورداری از کادر متعهد، متخصص و دلسوز | بهترین پرستار سالمند

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک مرکز پرستاری سالمند خوب برخورداری از کادر متخصص و دلسوز می‌باشد. افرادی که به عنوان پرستار در خانه سالمندان و مراکز نگهداری از سالمندان در منزل فعالیت می‌کنند باید علاوه بر تبحر در زمینه‌های مختلف مراقبتی و تسلط به برخی از امور پرستاری، صبر و حوصله‌ بالایی داشته باشند تا بتوانند به خوبی با سالمندان وقت بگذراند. همچنین پرستار فعال در یک موسسه‌ خوب باید حس دلسوزی و مسئولیت‌پذیری بالایی داشته باشند؛ چرا که مراقبت از افراد مسن و ناتوان یک امر بسیار تخصصی بوده و نیازمند توجه ویژه می‌باشد. یک پرستار کاربلد نباید از انجام اموری که در بهبود سلامت سالمند تاثیرگذار است خودداری کند.

قیمت پرستار سالمند در منزل

از دیگر ویژگی‌های یک مرکز نگهداری از سالمند خوب، قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ آن می‌باشد. قیمت‌های تعیین شده برای اعزام پرستار سالمند باید متناسب با وظایف پرستار، شرایط سالمند و خدمات ارائه شده تعیین گردد.

خدمات ارائه شده توسط مرکز پرستاری سالمند مورد تایید

همانطور که گفته شد آسایشگاه سالمند زیادی در سطح شهر کشور وجود داشته که خدمات مختلفی را به خانواده‌ها ارائه می‌دهند. از جمله خدماتی که بهترین موسسات در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • رسیدگی به نظافت شخصی و استحمام سالمند
  • انجام امور خانه مانند آشپزی، نظافت و…
  • رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل
  • مراقبت و نگهداری از سالمند
  • انجام امور اداری و مالی سالمند
  • انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند
کلینیک کاشت ابرو در تهران

معرفی بهترین مرکز پرستار سالمند

حال که با ویژگی‌های یک مرکز پرستاری سالمند خوب آشنا شده و مزیت‌های استفاده از این مراکز را شناختیم نوبت به آن می‌رسد تا تعدادی از بهترین مراکز پرستاری و خانه سالمندان را معرفی کنیم.

موسسه‌ پرستار در منزل طپش

پرستار سالمند

یکی از موسساتی که سابقه‌ای 20 ساله در زمینه‌ ارائه‌ خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمندان در منزل را دارد موسسه‌ طپش است. این موسسه دارای 3 شعبه فعال در شرق، مرکز و غرب تهران بوده که سبب دسترسی آسان‌تر مراجعین به موسسه می‌گردد. از جمله مزیت‌های بهره‌مندی از خدمات موسسه‌ تپش آن است که این موسسه از خدمات ارسال پیامک به مشتریان برخوردار بوده که به این نحو می‌تواند پس از اعزام پرستار به محل، از نحوه‌ عملکرد پرستاران مطلع گردد و به این ترتیب بتواند نسبت به بهبود عملکرد آنان اقدام کند.

مرکز زندگی برتر | پرستار سالمند

پرستار سالمند

از دیگر مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل می‌توان به مرکز زندگی برتر اشاره کرد. این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان بوده و به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته آماده‌ خدمات‌رسانی به مراجعان می‌باشد. پرسنل فعال در مرکز زندگی برتر متشکل از مراقبین، امدادگران و پرستاران ماهری بوده که از تخصص بالایی در حوزه‌ حرفه‌ای خود برخوردار هستند. همچنین موسسه برای اطمینان خاطر بیشتر خانواده‌ها، نیروهایی اعزامی خود را تحت نظارت 24 ساعته قرار می‌دهد. مرکز زندگی بهتر علاوه بر خدمات مراقبتی سالمندان، ارائه‌دهنده‌ خدمات مراقبت از بیماران و کودکان نیز بوده و از قیمت‌های مختلفی متناسب با شرایط فردی که نیاز به مراقبت دارد برخوردار است.

مرکز مراقبت‌های بالینی در منزل مهرآوران

پرستار سالمند

از دیگر مراکز رسمی فعال در زمینه‌ مراقبت‌های بالینی در منزل می‌توان به مرکز خدمات بالینی مهرآوران اشاره کرد که ارائه‌دهنده‌ خدمات شبانه‌روزی در زمینه‌ مراقبت از کودکان، بیماران، سالمندان و مراقبت‌های پرستاری است. از جمله خدمات ارائه شده در مرکز مراقبتی مهرآوران می‌توان به ارائه‌ خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار، ارائه خدمات کاردرمانی و ماساژ درمانی در منزل، اعزام آمبولانس در محل در صورت نیاز و ارائه‌ خدمات درمانی برای زخم بستر و زخم دیابت در خانه اشاره کرد.

مرکز شبانه‌روزی سلامت اول | نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

پرستار سالمند

مرکز سلامت اول فعالیت خود را از سال 1390 در زمینه‌ ارائه‌ خدمات توانبخشی، درمانی و مراقبتی در منزل آغاز کرده است. این مرکز موفق به اخذ مجوز از وزارت بهداشت و درمان بوده و دارای 2 شعبه‌ فعال در تهران می‌باشد. خدمات ارائه شده توسط مرکز سلامت اول به صورت 24 ساعته بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد.

مرکز پرستاری ناجی

پرستار سالمند

مرکز پرستاری ناجی فعالیت خود را از سال 1378 در زمینه‌ مراقبت از بیماران و اطفال آغاز کرده است. این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و از پرسنلی آگاه و آشنا به امور مراقبتی سالمندان، بیماران و کودکان بهره می‌برد. مرکز پرستاری ناجی با هدف افزایش شکوفایی جامعه، ایجاد شغل برای پرستاران، توانمندسازی اعضای جامعه، کاهش هزینه‌های خانوار و افزایش تعهد و آگاهی و آموزش پرستاری تاسیس شده است. این مجموعه دارای پشتیبانی 24 ساعته بوده و ارائه‌دهنده‌ مشاوره‌های رایگان در زمینه‌های پزشکی نیز می‌باشد.

مرکز مراقبت‌های بالینی سالمند سفیر آرامش | پرستار سالمند

پرستار سالمند

از دیگر موسساتی که در زمینه‌ ارائه‌ خدمات مراقبتی بالینی از سالمندان فعالیت می‌کند می‌توان به مرکز سفیر آرامش اشاره کرد. این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان بوده و زیر نظر این ارگان فعالیت می‌کند. پرستاران و مراقبین فعال در مرکز سفیر آرامش در حوزه‌ فعالیت خود کاملا حرفه‌ای بوده و سابقه‌ طولانی مدت در زمینه‌ ارائه‌ خدمات مراقبتی و پرستاری دارند. این مرکز در زمینه‌ ارائه‌ خدمات پزشکی، پرستاری و توانبخشی به خصوص توانبخشی کودکان فعال بوده و به ارائه‌ خدمات پرستاری در آسایشگاه‌ها، پرستاری در منزل برای سالمندان و پرستاری کودکان می‌پردازد.

مرکز خدمات پرستاری ارسطو

پرستار سالمند

مرکز پرستاری ارسطو یکی از مراکز ارائه‌دهنده‌ خدمات مراقبت از سالمندان و بیماران بوده که انواع خدمات پزشکی اعم از کاردرمانی در منزل، گفتاردرمانی در منزل، ویزیت پزشک در منزل و فیزیوتراپی در منزل را پوشش می‌دهد. این مرکز دارای فعالیت 24 ساعته بوده و در زمینه‌ تامین امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران در منزل از جمله دستگاه‌های اکسیژن‌ساز نیز فعال است. مرکز خدمات مراقبتی ارسطو فعالیت خود را از سال 1388 زیر نظر وزارت بهداشت آغاز کرده است.

مرکز خدمات پرستاری در منزل عاطفه | نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

پرستار سالمند

از جمله مراکز با سابقه‌ فعال در زمینه‌ ارائه‌ خدمات پرستاری در منزل می‌توان به مرکز پرستاری عاطفه اشاره کرد. این مرکز در زمینه‌ ارائه‌ خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان فعال بوده و همچنین در زمینه‌ ارائه‌ خدمات درمانی در منزل و مراقبت از کودک و بیمار نیز فعال است. مرکز خدمات پرستاری عاطفه دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت می‌کند.

کلینیک کاشت مو در تهران

شما کدام خانه سالمندان و پرستار سالمند را پیشنهاد می‌کنید؟

افزایش سن و رسیدن به دوران سالمندی به منزله‌ افزایش نیاز به مراقبت می‌باشد. در دنیای امروز که خانواده‌ها مشغله‌ها و درگیری‌های ذهنی و شغلی زیادی دارند، شاید مراقبت از سالمندان نتواند به طرز صحیح توسط خانواده انجام شود. از این رو مراکز خدمات پرستاری در منزل متعددی تاسیس شده که افرادی را برای پرستاری از سالمندان و بیماران در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند. استفاده از خدمات این مراکز و اقدامات پرستار سالمندان می‌تواند سبب بهبود روحیه‌ سالمندان شده و تا حد ممکن به بهبود رژیم غذایی و مراقبت‌های پزشکی آنان کمک کند.

شما کدام خانه سالمند و پرستار سالمند را پیشنهاد می‌کنید؟ آیا تا به امروز تجربه استخدام پرستار برای افراد مسن در خانواده خود را داشته‌اید؟ به نظرتان بهره بردن از خدمات پرستاری در منزل تا چه حد بهتر از سپردن سالمندان به خانه سالمندان است؟ از نگاه شما بهترین مرکز اعزام پرستار برای انجام امور افراد مسن در تهران کدام است؟ از تجربیات، چالش‌ها و نظرات خود برای ما بنویسید و اگر آشنایان شما هم در پی استخدام پرستار هستند، این مقاله را برایشان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین کلینیک زیبایی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.