ایده عکس با دریا + ژست عکس کنار دریا 😍​🌊​📸​

ژست عکس کنار دریا

یکی از پرطرفدارترین لوکیشن‌های عکاسی که برای تمامی ژانرهای عکاسی اعم از عکاسی خانوادگی، عکاسی پرتره، عکاسی عاشقانه، عکاسی فرمالیته، عکاسی تولد، عکاسی کودک، عکاسی دوستانه و… مناسب بوده دریا است. عکاسی در کنار دریا یکی از جذاب‌ترین اتفاقات در دنیای عکاسی شناخته می‌شود که رعایت برخی نکات در آن منجر به ثبت تصاویر خیره‌کننده‌ای می‌گردد. در این مقاله قصد داریم تا با تعدادی از ایده‌های عکاسی و ژست عکس کنار دریا آشنا شویم. البته قبل از آن به نکاتی اشاره می‌کنیم که رعایت آن‌ها می‌تواند در افزایش جذابیت و کیفیت تصاویر تاثیرگذار باشد. اگر شما هم به گذرتان به ساحل افتاده و قصد دارید لحظات خود را به زیبایی ثبت کنید، با ما همراه باشید.

نکات عکاسی کنار دریا

لوکیشن دریا یکی از لوکیشن‌هایی بوده که به خودی خود 50 درصد از زیبایی و جذابیت تصاویر ثبت شده را تضمین می‌کند. حال با رعایت برخی نکات می‌توان جذابیت، زیبایی و کیفیت تصاویر را به 100 درصد رساند. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • برای عکاسی در کنار دریا از زمان طلوع و غروب خورشید که به عنوان ساعات طلایی شناخته می‌شوند استفاده کنید.
  • ترجیحا در زمان‌های خلوت‌تر به ساحل بروید تا فضای خصوصی‌تری برای عکاسی در اختیار داشته باشید.
  • از نمادهای دریا مانند موج، شن، صدف و… برای زیباتر کردن عکس‌های خود استفاده کنید.
  • به جای استفاده از لباس‌های شلوغ و پر زرق و برق از لباس‌های راحت و ساده استفاده کنید.
  • ترجیحا لباس‌های رنگ روشن و شاد بپوشید.
  • برای عکاسی از موج‌های سریع سرعت شاتر را افزایش داده و برای ثبت یک تصویر نرم از موج‌ها سرعت شاتر را کم کنید.
  • برای کنترل نور شدید کنار دریا ایزو را پایین نگه دارید.
  • عکاسی در کنار دریا را بیشتر در فصل‌های بهار و تابستان انجام دهید؛ چرا که در این فصل‌ها شن‌های نرم ساحلی گرمای مطبوعی برای راه رفتن و همچنین ژست گرفتن کنار دریا فراهم می‌کنند. همچنین در این فصل‌ها شادابی و طراوت دریا و سرسبزی ساحل می‌تواند در زیباتر شدن تصاویر کمک‌کننده باشد.
ژست عکاسی دخترانه

ژست عکس کنار دریا

ایده ژست عکس کنار دریا

برای این که تصاویر ثبت شده در کنار دریا از کیفیت و زیبایی بالایی برخوردار باشند باید به ژست‌ها و شیوه‌ عکاسی نیز توجه شود. در ادامه برخی از ایده‌های عکاسی در کنار دریا را بررسی می‌کنیم.

✅​از رنگ‌ها غافل نشوید

برای ژست گرفتن در کنار دریا به سراغ رنگ‌ها بروید. برای آن که تصاویر ثبت شده زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته باشند علاوه بر آن که از لباس‌هایی به رنگ‌های شاد و متناسب با رنگ دریا استفاده می‌کنید، از دیگر رنگ‌های موجود در ساحل نیز برای عکاسی غافل نشوید. به عنوان مثال عکاسی می‌تواند با پس‌زمینه‌ای از کلبه‌های رنگی ساحلی و یا چترهای رنگی انجام شود.

✅​پیاده‌روی در ساحل | ژست عکس کنار دریا

یکی از پرطرفدارترین ژست‌های عکاسی در ساحل پیاده‌روی در ساحل در امتداد خط آب می‌باشد. برای ثبت چنین تصویری زاویه‌ عکس‌ها باید به سمت انعکاس نور بوده و علاوه بر سوژه و خط آب، موج‌ها نیز در کادربندی تصویر وجود داشته باشند. با استفاده از این تکنیک می‌توان تصاویر پرتره‌ جذابی را به ثبت رساند.

✅​عکاسی در امتداد خط آب

علاوه بر ژست راه رفتن در امتداد خط آب، از دیگر ژست‌ها نیز می‌توان در این موقعیت استفاده کرد. زمانی که در مقابل دریا عکاسی می‌شود، نور خورشید از سمت امواج به سوژه منعکس شده و به این ترتیب بر جذابیت تصویر می‌افزاید. عکس‌هایی که در امتداد خط آب گرفته می‌شوند بهتر است با پس زمینه‌ دریا و آسمان باشد و از نمای دور یا پایین گرفته شود.

✅​استفاده از قاب‌های طبیعی برای عکاسی | ژست عکس کنار دریا

در صورتی که برای عکاسی در ساحل از عناصر طبیعی موجود در ساحل برای ژست گرفتن یا ساخت قاب طبیعی استفاده شود، تصاویر خیره‌کننده‌ای به ثبت می‌رسد. به عنوان مثال می‌توان از صخره‌های بزرگ کنار دریا به عنوان چارچوبی برای عکاسی استفاده کرد. همچنین نمای خورشید در پس‌زمینه‌ عکس‌ها نیز می‌تواند یک سوژه‌ طبیعی و جذاب برای کادربندی باشد.

✅​استفاده از جزئیات ساحل در عکس

در هنگام عکاسی در کنار دریا عکس گرفتن با صدف‌ها، شن‌های گرم و درخشان ساحل و امواج را فراموش نکنید. تمامی عناصر موجود در کنار دریا می‌توانند در ثبت یک تصویر زیبا کمک‌کننده باشند.

✅​عکاسی در سایه | ژست عکس کنار دریا

اگر عکاسی در ساحلی انجام می‌شود که صخره‌های زیادی وجود دارد می‌توانید از سایه‌ ایجاد شده توسط صخره‌ها برای عکاسی استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که علاوه بر صخره‌ها باید نمایی از دریا نیز در تصویر گنجانده شود.

✅​ساخت پیش‌زمینه

یکی از ایده‌های ژست گرفتن در کنار دریا که عمدتا برای عکس‌های فرمالیته و یا عکس‌های تولد استفاده می‌شود آن است که پیش‌زمینه‌ای برای عکس‌ها ایجاد شود. به عنوان مثال اگر عکاسی فرمالیته در حال انجام است، می‌توان در پیش‌زمینه‌ عکس حلقه‌ عروس و داماد را قرار داده و سوژه‌ها در پشت این پیش‌زمینه و در مقابل دریا قرار گیرند. همچنین اگر قرار است عکاسی تولد در کنار دریا صورت گیرد، می‌توان از بادکنک، کیک تولد یا شمع‌ها در پیش‌زمینه‌ تصویر استفاده کرد.

✅​پرش از صخره‌ها | ژست عکس کنار دریا

چنانچه طرفدار هیجان هستید، پرش از صخره‌های ساحلی می‌تواند یکی از ژست‌های عکاسی فوق‌العاده برای شما باشد.

✅​عکاسی با نخل‌ها و پرندگان ساحلی

در شرایطی که عکاسی در سواحلی صورت می‌گیرد که نخل‌های ساحلی وجود داشته و یا پرندگان دریایی در ساحل وجود دارند، می‌توان از آن‌ها برای ژست گرفتن و ثبت یک عکس طبیعی استفاده کرد.

✅​عکاسی با قلعه‌ شنی | ژست عکس کنار دریا

از دیگر ایده‌های عکاسی در ساحل می‌توان به ساخت قلعه‌های شنی در کنار ساحل اشاره کرد. این ایده‌ عکاسی به ویژه برای عکاسی از کودکان بسیار مناسب است.

✅​عکاسی زیر آب

در مواقعی که برای عکاسی کنار ساحل از تجهیزات حرفه‌ای استفاده می‌کنید، می‌توانید ایده‌ عکاسی زیر آب را نیز به اجرا درآورید.

حال که با نکات عکاسی در ساحل آشنا شده و ایده‌های عکاسی در کنار دریا را بررسی کردیم، نوبت به آن می‌رسد تا به مشاهده‌ ژست‌های مختلف و عکس‌های ثبت شده در کنار دریا بپردازیم.

ژست عکاسی پسرانه

ایده عکس تولد کنار دریا | ژست عکس کنار دریا

در صورتی که موقعیتش را دارید، می‌توانید برای عکاسی تولد به ساحل بروید. ایده‌ عکاسی تولد در کنار دریا می‌تواند هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان اجرا شود. از آن‌جایی که کودکان عاشق ماسه بازی و آب تنی هستند، می‌توان از آن‌ها عکس‌های زیبا و خلاقانه‌ای گرفت. توجه داشته باشید که از المان‌های تولد مانند فشفشه، بادکنک‌های رنگی، شمع، دودهای رنگی، کیک تولد و… برای ژست عکاسی تولد در کنار دریا استفاده کنید. در موارد خاص حتی می‌توان از دکورهای آتلیه‌ای نیز جهت عکاسی تولد در کنار دریا استفاده کرد.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ایده‌ عکس عاشقانه و دو نفره کنار دریا

دریا یکی از رمانتیک‌ترین لوکیشن‌های عکاسی دونفره می‌باشد. از این رو بسیاری از افراد برای ثبت تصاویر فرمالیته خود و یا گرفتن عکس‌های عاشقانه به ساحل می‌آیند. برای آن که عکس‌های دو نفره‌ زیبایی در ساحل به ثبت برسد، در وهله‌ اول سوژه‌ها باید خودشان باشند و از گرفتن ژست‌های مصنوعی بپرهیزند. همچنین سوژه‌ها باید از لباس ساده و آرایش صورت لایتی و استفاده کنند. موهای باز با دیزاین‌های ساده نیز در خلق تصاویر رمانتیک بسیار تاثیرگذار است. استفاده از لباس‌های سفید حریر دنباله‌دار و دسته گل‌های وحشی برای عروس در عکاسی فرمالیته در کنار دریا بسیار جذاب است. همچنین استفاده از لباس‌های اسپرت و گرفتن ژست‌هایی مانند دراز کشیدن روی ساحل، گرفتن دست یک‌دیگر یا دویدن در امتداد ساحل نیز می‌تواند به خلق تصاویر منحصربه‌فردی منجر شود.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ایده‌ عکس خانوادگی کنار دریا | ژست عکس کنار دریا

ثبت عکس‌های خانوادگی در کنار دریا نیز می‌تواند بسیار به یاد ماندنی باشد. برای ثبت عکس‌های خانوادگی در کنار دریا نیز پوشیدن لباس‌های ست و یا با رنگ‌های مکمل و همچنین گرفتن ژست‌های ساده و طبیعی پیشنهاد می‌شود. در ثبت چنین تصاویری اعضای خانواده می‌توانند دست یک‌دیگر را گرفته و یا پدر و مادر می‌توانند ژست بوسیدن فرزند خود را بگیرند. عکاسی در حال بازی با کودکان در کنار ساحل و یا در حال ساخت قلعه شنی نیز بسیار جذاب است.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ایده‌ عکس دوستانه کنار دریا

سفر با دوستان یکی از جذاب‌ترین اتفاقاتی است که در زندگی بسیاری از افراد رخ می‌دهد. لحظات شیرین و هیجان‌انگیز سفر با دوستان را می‌توان به ثبت رساند. برای گرفتن عکس‌های دوستانه در کنار دریا می‌توان از ژست‌هایی مانند بازی کردن، گوش دادن به موسیقی، خندیدن، بغل کردن یک‌دیگر و… استفاده کرد.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ایده عکس مادر و کودک | پدر و کودک در کنار دریا

لحظات ناب ارتباط مادر و کودک یا پدر و کودک نیز می‌تواند جزو جذاب‌ترین لحظات برای عکس گرفتن باشد. برای این امر می‌توان از ژست‌های زیر استفاده کرد.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ژست‌های خلاقانه در کنار دریا | ژست عکس کنار دریا

اگر به دنبال ژست‌های خلاقانه‌تری برای عکاسی در کنار دریا هستید، می‌توانید ژست‌هایی مانند پریدن، نوشتن بر روی شن‌های ساحلی، ژست رها کردن موها در باد، ژست کتاب خوندن کنار دریا، ژست موج‌سواری، ژست ورزش در کنار دریا، ژست تاب بازی و… را امتحان کنید.

ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا ژست عکس کنار دریا

ژست عکاسی در طبیعت

آیا عکاسی کنار دریا برای شما جذاب است؟

دریا را می‌توان یکی از جذاب‌ترین لوکیشن‌های عکاسی به شمار آورد. در هنگام عکاسی در کنار دریا بخشی از زیبایی و جذابیت تصاویر را دریا تامین کرده و بخش دیگر آن در گرو ژست‌های طبیعی، استفاده از نور مناسب، پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و راحت و خلاقیت می‌باشد.

شما برای عکاسی در کنار دریا چه زمانی را پیشنهاد می‌دهید؟ آیا به عکاسی در ساحل علاقه دارید؟ به نظرتان بهترین تجهیزات و تنظیمات دوربین برای عکاسی در کنار دریا چیست؟ کدام ژست را در ساحل پیشتر می‌پسندید؟ اگر تجربه عکاسی در ساحل را داشته‌اید، حتما از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید. خوشحال می‌شویم این مقاله از دیدنگار را برای دوستان خوش‌ذوق خود بفرستید تا آنها هم بهره ببرند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ژست عروس و داماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.