ژست عکاسی پسرانه | آموزش ژست عکاسی پسرانه

ژست عکاسی پسرانه

ژست عکاسی پسرانهتفاوتی ندارد که شما یک عکاس حرفه‌ای هستید یا والدینی که قصد عکاسی از پسر خود را دارند. شاید هم نوجوانی باشید که به دنبال ژست عکاسی پسرانه می‌گردد. این مقاله مناسب شما خواهد بود و قطعاً نکاتی مناسبِ خود پیدا خواهید کرد. ژست یکی از عوامل حیاتی عکاسی است که آگاهی نسبی از آن می‌تواند تصاویر شما را از دیگران متمایز کند.

ما علاوه بر معرفی ژست‌ها، گاهاً به روانشناسی هم اشاره‌ای خواهیم داشت. مشخصاً یکی از عوامل اساسی خلقِ یک ژست آگاهی از این موضوع است و راهی به سوی خلق یک اثر خارق‌العاده و جذاب است. با دیدنگار همراه باشید در دنیای از ژست‌های متفاوت.

از ژست عکاسی چه می‌دانید؟

ژست عکاسی پسرانهکمتر کسی را می‌شناسیم که نداند ژست گرفتن به چه معنی است، اما از جزئیات آن چه، باخبر هستید؟ تا چه حد فکر می‌کنید این آگاهی نسبی باشد، به این معنی که می‌توان مدام اطلاعات خود را در مورد آن بهبود بخشید؟

ژست عکاسی پسرانهجزئیات ژست عکاسی می‌تواند تفاوتی ایجاد کند که از چشم برخی پنهان است

به این تصویر دقت کنید. در نگاه اول چه تفاوتی بین آن‌ها حس می‌کنید؟‌ به عنوان یک حرفه‌ای تصویر سمت راست در یک موقعیتِ معمول، ژست مناسب‌تری دارد. ما برای شما تفاوت‌های اساسی را مشخص کردیم. در بردار 1 می‌بینیم که بیرون زدگی استخوان حنجره فرم توپی به خود گرفته است و به عارضه شبیه می‌ماند. در تصویر راست می‌بینیم که طبیعی‌تر است.

در بردار 2 می‌بینیم که این ژست حتی برای فردی که لاغر اندام است غبغب شکل داده است. در تصویر سمت راست سایه طبیعی است و هایلایتی بالای آن نمی‌بینیم. در بردار 3 هم خط فک و زاویه آن محو شده است. در حالی که در تصویر راست یک شات عالی به شمار می‌آید. در نهایت باید به بردار تصویر سمت راست هم اشاره کنیم که چانه فرم گردِ بهتری دارد.

با این تفاسیر چرا همچنین تفاوتی ایجاد شده است؟‌ فقط به خاطر یک حرکت جزئی سر رو به جلو در تصویر سمت راست چنین تفاوت‌های فاحشی شکل می‌گیرد. ژست در صورت به شدت اهمیت دارد و تفاوت یک عکس خوب، معمولی و بد در همین جا مشخص می‌شود.

ژست عکاسی پسرانه در حالت ایستاده

ژست عکاسی پسرانهژست‌های ایستاده واقعاً جذابیت خاصی دارند. به نظر می‌رسد که آمادگی کمتری هم نیاز است و رعایت یکی سری اصول اولیه می‌تواند منجر به یک تصویر حرفه‌ای شود. حتی اگر قرار است برای استوری اینستاگرام عکاسی کنید، قطعاً با رعایت اصولِ اولیه به مخاطب خود احترام خواهید گذاشت و آن‌ها از تماشا لذت خواهند برد.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه

در نگاه اول بد نیست. یک پا صاف و جهت رو به دوربین است، دیگری زاویه 45 درجه دارد و زانو تا حدی خم شده است. لبخند روی صورت با حال و هوای رنگی پس زمینه و تیپ پسر هارمونی دارد و حس خوبی به بیننده منتقل می‌کند. اما به نظر یک اشتباه اساسی در ژست حس می‌شود! نظر شما چیست؟ 10 ثانیه فکر کنید!

به نظر من دو المان در یک جهت از عکس باعث به هم ریختن توازن شده است. دست راست در جیب و پای راست با زانوی خم و تغییر 45 درجه جهتِ پا همگی در یک سمت به کار گرفته شده‌اند. این به بیننده حرفه‌ای القا می‌کند که ممکن است سوژه به خاطر سنگینی به سمت چپ خود بیافتد! همین اشتباه در تصویر زیر هم دیده می‌شود. اما با وجود پرسپکتیو متعادل‌تر دیده می‌شود.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه ایستاده

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه و اهمیت توازن در حرکات

 

در تصویر قبلی می‌بینیم که اوضاع کمی بهتر است و حس بهتری از نظر توازن در عکس به بیننده منتقل می‌کند.

ژست عکاسی پسرانهتوازن در این دو تصویر بهتر است

هر دو تصویر بالا بهترین تصاویر در این سری هستند. اما ایراد را می‌توان به نورپردازی این تصویر گرفت که البته موضوع بحث ما نیست. می‌بینیم که آسمان در افق به خاطر نور بیش از حد سفید دیده می‌شود و اصطلاح اووِر اکسپوز over-expose است.

ژست عکاسی

نمایش صلابت و اعتماد به نفس در ژست عکاسی مردانه

ژست عکاسی پسرانهپسرها همانند مردان این خصوصیت را در خود نهفته دارند و مدام در حال رشد آن‌ هستند. آن‌ها دوست دارند که این ویژگی را در ژست‌های خود به نمایش بگذارند. به همین خاطر زاویه لنز از پایین در کنار یک ژست مناسب می‌تواند به خوبی این مفهوم را منتقل کند.

 

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی ایستاده برای پسران جوان

در کنار یک اور کت با یقه‌های تا نشده که با کفش‌های زمستانی سِت است، زانوی خم به سمت راستِ سوژه و نگاه به سوی نور در خلاف جهت زانوی خم همه چیز را طبیعی و زیبا جلوه می‌دهد. صلابت و قدرت را می‌توان در کنار آرامش به نمایش گذاشت. سوژه می‌توانست به جای دست در جیب شلوار آن را در جیب کت قرار می‌داد یا اگر قصد نشان دادن سرما بود کاملاً دست را در جیب فرو می‌داد. این به طبیعی‌تر شدن تصویر کمک می‌کرد.

ژست خلاق باشد اما با هدف و معنای مشخص

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی چه بخواهیم و چه نخواهیم معنای خاصی به بیننده منتقل می‌کند. خلاقیت در حرکت و جهت دست می‌تواند جذابیت داشته باشد، اما به شرطی که از نظر بصری محتوا منتقل شود.

ژست عکاسی پسرانهاین ژست عکاسی چه حسی به شما می‌دهد؟

تا حدودی می‌توان گفت این کامپوزیشن مناسب ژست عکاسی دخترانه است. خصوصاً حالت دست‌ها این را به بیننده القا می‌کند. از طرفی دست‌ها بیش از حد آویزان هستند. هر چند در صنعت مد و فَشن و در مجلات با بک‌گراند یکدست از این دست ژست‌ها می‌بینیم. اگر به جای خیابان از آینه استفاده می‌شد کامپوزیشن بهتری از آب در می‌آمد.

نمایش اکسسوری پسرانه جذابیت خاصی دارد

ژست عکاسی پسرانهپسرها معمولاً از اکسسوری‌هایی استفاده می‌کنند. نمایش و بولد کردن آن‌ها در ژست عکاسی می‌تواند جذابیت همراه با مفهوم را به بیننده منتقل کند.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه

سر به بالا نشان از غرور دارد. دست روی دست گذاشتن برای استفاده از آن‌ها است. ما معمولاً افراد را در این ژست می‌بینیم و مشخصاً حس تصنعی دریافت نمی‌کنیم. سوژه دستی که در آن اکسسوری دارد را نزدیک‌تر به دوربین نگه می‌دارد. همه چیز در این تصویر طبیعی به نظر می‌رسد.

ژست عکاسی پسرانهژست عکس‌های پسرانه دست به سینه

معمولاً پسرها ترجیح می‌دهند که بازوی بزرگ‌تری داشته باشند. به همین خاطر طوری دست‌ به سینه می‌ایستند که انگشتان باعث بزرگ‌تر دیده شدن بازو می‌شوند. در عکس بالا هم می‌بینیم که سر سوژه به یک طرف خم شده تا گردن بیش از پیش به نمایش درآید. بدن او از سمت چپ خودش به لنز نزدیک‌تر است تا تصویر بی‌حال نباشد. آنچه از تصویر برداشت می‌کنیم ورزشکار بودن فرد را می‌رساند. نظر شما چیست؟

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه ساده

ژست عکاسی پسرانهتوجه کنید که برای زدن شات‌های ساده به یک بک‌گراند و نورپردازی صحیح نیازمند هستید. بدن قائم و نگاهی که بر خلاف جهت نور است و سری که 45 درجه به سمت راست خودش چرخیده، دست‌های آویزان را زیبا نشان می‌دهد. نقش خطوط در کامپوزیشن را فراموش نکنید. ژست فقط حرکات بدن نیست و ارتباط آن با پرسپکتیو و نورپردازی است.

ژست‌ عکاسی پسرانه برای تیپ‌های مختلف

ژست عکاسی پسرانهتیپ‌های مختلف شخصیتی،‌ ژست‌های متفاوتی به خود می‌گیرند. به چند نمونه در ادامه توجه شما را جلب و نکاتی را از دلِ آن‌ها برای شما تشریح می‌کنیم.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه و ارتباط آن با پوشش

همانطور که در تصویر می‌بینیم تیپ سه تیکه به سوژه امکانِ بازی می‌دهد. همچنین اکسسوری‌های آویز و حلقه تا حدودی به نمایش درآمده‌اند. یک دست رو به عقب رفته و لباس رویی از روی شانه افتاده، دست چپ به رو جلو آمده و سر به سمت آن نشان رفته است. همچنین به زاویه سر و دست هم دقت کنید که با بردار برای شما نشان داده‌ایم.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه با کلاه

یکی از جذاب‌ترین ژست‌ها برای پسران پنهان کردن چشم‌ها زیر آفتاب‌گیر کلاه است. استفاده از اکسسوری دستمال سر و گردن و تاتوهای دست در کنار تا کردن تی‌شرت، همگی در رسیدن به این نتیجه نهایی موثر هستند. هر چند صرفاً با یک کلا و نورپردازی هم می‌توان چنین شاتی را زد.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه؛ کفش جدید خریدم!

گاهی تصویر را می‌بینیم و فکر می‌کنیم کار خاصی روی آن نیست! به دست‌ها در تصویر بعدی دقت کنید. چه موضوعی را متوجه می‌شوید؟ دست‌ها به خوبی برای خلقِ رنگ‌پردازی یکی در جیب مشکی فرو رفته و دیگری لای موها! همین باعث می‌شود تا تصویر شما خاص شود. کار سختی نیست، اما نیاز به کمی دقت نظر دارد.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی و استفاده از عوامل محیطی

هم تیپ و هم سن ایجاب می‌کند که سوژه روی یک تاکسی پیکان زرد قدمی بنشیند و ژست عکاسی نشسته با آن بگیرد. من اگر عکاس بودم لنز را قدری پایین‌تر می‌گرفتم و به سوژه می‌گفتم چشم‌هایت را به لنز بدوز! به نظر من تصویرِ جذاب‌تری با این ژست می‌شد. نظر شما چیست؟‌ به نظر شما دست راست چه ایرادی دارد؟

ژست عکاسی مردانه

ژست عکاسی مردانه و زوایای خاص

ژست عکاسی پسرانهپسران در سن تجربه هستند و این را در عکس هم به نمایش می‌گذارند. گاهی ژست‌های خاص و زوایای نامتعارف می‌تواند به همین ماجرا اشاره کند.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه و تیپ‌های یک‌دست

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه در لوکیشن‌های نامتعارف

در این دوران به خاطر ذهن تجربه‌گرا و بازیگوش، آن‌ها در لوکیشن‌های خاص عکاسی می‌کنند. لوکیشن می‌تواند منجر به یک ژست عکاسی پسرانه خاص شود که البته با حال و هوای زندگی آن‌ها همخوانی دارد. برخی تجربه‌های متفاوتی دارند و ممکن است این بازیگوشی را در لای به لای کتاب‌ها جستجو کنند.

اگر ما به عنوان عکاس بدانیم که سوژه چه افکاری دارد و نظرش در مورد زندگی اطراف چیست می‌توانیم پیشنهادات جالبی را مهیا کنیم. آن‌ها راه‌های مختلفی را انتخاب می‌کنند و دوست دارند که در صورت امکان آن را با دیگران به اشتراک بگذارند یا به عنوان یادبود برای خود ذخیره کنند.

ژست عکاسی پسرانهزوایای تند و تیز و هندسی در ژست عکاسی پسرانه

در تصویر قبل می‌بینیم که هم زاوایای هندسی به نمایش درآمده‌اند و هم زاویه به خاص بودن عکس کمک می‌کند. پسران از نمایش قدرت لذت می‌برند. البته گاهاً سوژه واقع‌گراست و تمایل به نمایش توانایی‌های خودش را دارد.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی می‌تواند بیان‌گر سبک زندگی افراد باشد

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی و اندیشه نوری در فردا

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه می‌تواند نمایشی از نگاه نوجوان باشد. آن‌ها در اندیشه‌ فردا هستند و گاهی گوشه‌ای تنها را برای فکر کردن گیر می‌آورند. اگر عکاسی مفهومی هستید می‌توانید از سوژه بخواهید که ژست‌هایی در ارتباط با این موضوع یا موضوعاتی را بگیرد که ذهن پسرها را درگیر می‌کند.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه و خودشناسی

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی مفهومی جوش و خروش حاکم بر نوجوان

علایق آن‌ها را به نمایش بگذارید

پسران عاشق چیزهایی هستند که به آن‌ها علاقه‌مندند. اهداف آن‌ها برای پیشرفت می‌تواند در یک ژست عکاسی به بیننده القا شود.

ژست عکاسی پسرانهژست عکاسی پسرانه به همراه گیتار

در ژست عکاسی مردانه به چه مواردی دقت کنم؟

ژست عکاسی پسرانههمانطور که در متن به آن اشاره شد ما به عنوان عکاس، حتی اگر از خودمان عکاسی می‌کنیم، در بهترین حالت ممکن باید احوال خود را به نمایش بگذاریم. عکس در دل خود داستانی به همراه دارد. اگر این داستان به خوبی بیان نشود، عنصرِ احساسی از بین می‌رود. پس هدف خودتان را مشخص کنید. می‌خواهید چه چیزی را نشان دهید.

ژست عکاسی پسرانهنمایش زاویه صورت در ژست عکاسی پسرانه

زوایای هندسی نشان دهنده مردانگی است. برای همین یک فک زاویه‌دار می‌تواند مورد تاکید باشد. زاویه سر را تنظیم کنید و نورپردازی به صورتی باشد که آن زوایا بهتر به نمایش درآیند. مشخصاً قرار نیست شما چیزی را تغییر دهید، بلکه بر اِلمان‌ها تاکید می‌کنید. رگ‌های دست را در تصویر قبل ببینید که چگونه عنصر مردانه را به نمایش گذاشته است.

بر طبق هدف عمل کنید. اگر قرار است خرید جدید خودتان را به نمایش بگذارید آن را بولد کنید. اگر قرار است حرفه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید را تاکید کنید، با وسایل آن همراه باشید.

ژست عکاسی پسرانهپسران دورنمایی از آینده درخشان خود در سر دارند. نمایش اهداف و اعتماد به نفس می‌تواند آن‌ها را خوشحال کند. آن‌ها دوست دارند که قدبلندتر و قدرتمندتر به نمایش درآیند. در کنار این موارد باید به احساساتی بودن آن‌ها هم اشاره کنیم. برعکس مردان که قصد پنهان کردن آن را دارند، پسران همچنان به بروزِ آن‌ها گرایش دارند و دوست دارند که خودنمایی هم بکنند.

البته اگر هدف‌تان نشانه‌گیری نهان‌خانه این دوران است، بهتر است یک مدل آگاه را انتخاب کنید تا بتواند آن را به نمایش درآورد. نظر شما چیست؟ آیا تجربه ژست عکاسی پسرانه داشتید؟ آیا خودتان علاقه‌مند به عکاسی از خودتان هستید. ما را از نظرات و تجربیات خود باخبر کنید. داستان‌های خود را از عکاسی پسران به ما بگویید. همچنین اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ژست عکاسی دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در Header builder -> Mobile -> Mobile menu menu -> Show/Hide -> Choose menu تنظیم کنید.
سبد خرید
1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
حساب کاربری من
وبلاگ

منو دیدنگار