بهترین و معروف‌ترین کتاب‌های آموزش عکاسی

بهترین کتاب‌های عکاسی

حتما می‌دانید که برای شروع هر کاری علاوه ‌بر علاقه و استعدادی که فرد در آن کار دارد، آموزش و دانش مرتبط نیز بسیار حائز اهمیت است. عکاسی از جمله حرفه‌هایی بوده که به همان اندازه که علاقه و استعداد در موفقیت در آن تاثیرگذار است، دانش عکاسی و آموزش مهارت‌های آن نیز می‌تواند راه موفقیت را برای افراد هموار سازد. بسیاری از افراد برای آموزش عکاسی به سراغ کلاس‌های آموزشی رفته و به این ترتیب تکنیک‌ها و ترفندهای عکاسی را یاد می‌گیرند. با این حال عکاسی دانشی بسیار گسترده بوده و همیشه چیزهایی برای یاد گرفتن وجود خواهد داشت. از این رو افرادی که به دنبال موفقیت صددرصدی در این حوزه هستند نباید از مطالعه در این حوزه غافل شوند. مطالعه‌ بهترین کتاب‌های عکاسی به کاربران کمک می‌کند تا با دیدی بازتر نسبت به این حرفه نگاه کرده و بسیاری از نکاتی که شاید در کلاس‌های عکاسی به آن اشاره نشود را فرا گیرند. اهمیت مطالعه‌ کتاب‌های عکاسی به اندازه‌ای بوده که تعداد بیشماری از این کتاب‌ها در ایران و در جهان به چاپ رسیده است.

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین و محبوب‌ترین کتاب‌های آموزش عکاسی را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم علاقه دارید شخصا به دنبال فراگیری این حرفه بروید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بهترین کتاب‌های آموزش عکاسی به زبان انگلیسی

همانطور که گفته شد کتاب‌های آموزش عکاسی زیادی در دنیا وجود داشته که برخی از آن‌ها به فارسی ترجمه شده و برخی از آن‌ها به همان زبان اصلی موجود می‌باشد. در برخی موارد نیز کتاب‌های آموزش عکاسی از زبان اول به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند. اگر به دنبال کتاب‌های زبان انگلیسی برای آموزش عکاسی هستید تعدادی از برترین کتاب‌ها شامل موارد زیر می‌شود.

کتاب The Step-by-Step Secrets for how to Make Your Photos Look Like the Pros

بهترین کتاب‌های عکاسی

این کتاب یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های عکاسی به زبان انگلیسی بوده که توسط اسکات کلبی نوشته شده است. تمامی تکنیک‌ها و اصول عکاسی در این کتاب در 12 بخش و 272 صفحه به کاربران آموزش داده می‌شود. نکته‌ حائز اهمیت در رابطه با این کتاب آن است که این کتاب فاقد مباحث غیرکاربردی و پیچیده بوده و در آن تمامی تنظیماتی که عکاسان برای ثبت یک تصویر زیبا باید رعایت کنند آموزش داده شده است. اگر بخواهیم شرحی از محتوای هر بخش این کتاب ارائه دهیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • بخش اول حاوی نکاتی در رابطه با ثبت تصاویر واضح و شارپ می‌باشد.
  • بخش دوم حاوی معرفی لنزهاست.
  • بخش سوم تا نهم به آموزش عکاسی پرتره، عکاسی ورزشی، عکاسی از مناظر، عکاسی سفر، عکاسی عروسی، استفاده از فلاش و… می‌پردازد.
  • بخش دهم تا دوازدهم تکنیک‌هایی در رابطه با شیوه‌های عکاسی بهتر و چاپ تصاویر را آموزش می‌دهد.

کتاب DIGITAL PHOTOGRAPHY COMPLETE COURSE | بهترین کتاب‌های عکاسی

کتاب DIGITAL PHOTOGRAPHY COMPLETE COURSE

از دیگر کتاب‌های آموزش عکاسی می‌توان به کتاب DIGITAL PHOTOGRAPHY COMPLETE COURSE اشاره کرد که تکنیک‌های عکاسی دیجیتال را آموزش می‌دهد. این کتاب آخرین تغییرات فنی و خلاقانه‌ای که در عکاسی دیجیتال صورت گرفته را به کاربران آموزش می‌دهد. آنچه اهمیت دارد این است که زبان کتاب کاملا ساده بوده و مطالب فنی آن کاملا قابل فهم می‌باشد. استفاده از گرافیک خلاقانه و تصاویر کاربردی نیز سبب می‌شود تا آموزش با سرعت بیشتری همراه باشد.

نکته‌ حائز اهمیت در رابطه با این کتاب آن است که مباحث آن کاملا جدید بوده و به این ترتیب کاربران شیوه‌ کار با دوربین‌های دیجیتال جدید را به خوبی آموزش می‌بینند. از دیگر موضوعاتی که در این کتاب به آن پرداخته شده می‌توان به عکاسی پانوراما، عکاسی ماکرو، عکاسی با زاویه‌ عریض، نور طبیعی و… اشاره کرد. این کتاب اطلاعاتی در رابطه با اصطلاحات رایج عکاسی، سرعت شاتر، آپرچر، عمق میدان، انواع دوربین بدون آینه، دوربین‌های DSLR و… را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مبانی و مفاهیم عکاسی،نوردهی

کتاب A Master Class in Creating Outstanding Images

بهترین کتاب‌های عکاسی

از جمله جدیدترین و کامل‌ترین کتاب‌های آموزش عکاسی که در سال 2021 به چاپ رسیده است می‌توان به کتاب A Master Class in Creating Outstanding Images اشاره کرد. این کتاب نوشته‌ برایان پیترسون بوده و در 310 صفحه به چاپ رسیده است. از آن‌جایی که نویسنده‌ این کتاب یکی از عکاسان مشهور جهان بوده و کارگاه‌های عکاسی زیادی برگزار کرده است، می‌توان نتیجه گرفت که این کتاب حاصل تجربیات نویسنده بوده و به این ترتیب شامل بهترین ترفندها و تکنیک‌های عکاسی می‌شود.

از جمله موضوعاتی که در این کتاب پوشش داده شده می‌توان به معرفی انواع لنز، نور، زاویه، آپرچر و… اشاره کرد. همچنین تمرین‌هایی در این کتاب تعبیه شده تا کاربران توانند تنظیم سرعت شاتر، بالانس سفیدی، انتخاب لنز، سنجش نور، فتوشاپ، زاویه‌ دید، مهارت‌های عکاسی و… را تمرین کرده و در آن مهارت کسب کنند.

کتاب Master the Art of Food: Photography with 52 Bite-Sized TutorialsPicture Perfect Food | بهترین کتاب‌های عکاسی

بهترین کتاب‌های عکاسی

از آن‌جایی که امروزه بسیاری از افراد در اینستاگرام و یوتیوپ فعالیت داشته و در زمینه‌ بلاگری غذا و انواع دسر فعالیت می‌کنند، تولید محتوا و عکاسی از غذاها برایشان بسیار حائز اهمیت است. کتاب Master the Art of Food: Photography with 52 Bite-Sized TutorialsPicture Perfect Food از جمله کتاب‌های پرطرفداری بوده که تمامی تکنیک‌های مهم و خلاقانه برای عکاسی از غذاها را به کاربران آموزش می‌دهد. آنچه اهمیت دارد این است که تکنیک‌های آموزش داده شده در این کتاب تنها برای عکاسی با دوربین‌های دیجیتال و تخصصی نبوده و آموزش‌های آن با دوربین گوشی نیز قابل اجرا می‌باشد.

از مباحثی که در این کتاب آموزش داده شده می‌توان به داستان‌پردازی، نور و سایه، تنظیمات دوربین، تزیین غذا، کامپوزیشن، پیدا کردن منبع الهام، صحنه و… اشاره‌ کرد. همچنین اطلاعاتی در رابطه با تنظیم نور محیط و انتخاب لوکیشن برای عکاسی از غذاها نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. کتاب Master the Art of Food: Photography with 52 Bite-Sized TutorialsPicture Perfect Food نوشته‌ جوآن سایمن بوده و در 447 صفحه به چاپ رسیده است.

عکاسی مقدماتی

بهترین کتاب‌های آموزش عکاسی به زبان فارسی

بسیاری از کتاب‌های آموزش عکاسی موجود در دنیا به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. همچنین تعداد زیادی از کتاب‌های آموزش عکاسی نوشته‌ نویسندگان و عکاسان کاربلد و معروف ایرانی است. از جمله بهترین کتاب‌های آموزش عکاسی زبان فارسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کتاب عکاسی آسان

بهترین کتاب‌های عکاسی

کتاب عکاسی آسان یکی از کتاب‌های آموزشی عکاسی به زبان فارسی بوده که توسط پدرام حکیم‌زاده نوشته شده است. پدرام حکیم‌زاده یکی از عکاسان معروف ایرانی بوده که در این کتاب تجربیات خود از عکاسی و تدریس عکاسی را در اختیار کاربران قرار داده است. کاربران با مطالعه‌ این کتاب می‌توانند با جنبه‌های مختلف هنر عکاسی آشنا شوند.

کتاب آموزش نورپردازی حرفه‌ای در عکاسی، جلد اول و جلد دوم | بهترین کتاب‌های عکاسی

بهترین کتاب‌های عکاسی

از جمله کامل‌ترین کتاب‌های آموزش عکاسی به زبان فارسی می‌توان به کتاب آموزش نورپردازی حرفه‌ای در عکاسی اشاره کرد که در زمینه‌ نورپردازی در عکاسی اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این کتاب توسط رامین کاکاوند نوشته شده و در 2 جلد به چاپ رسیده است. در این کتاب علاوه ‌بر آموزش اصول نورپردازی، به بررسی نورپردازی در سبک‌های مختلف عکاسی نیز پرداخته شده است. از دیگر مباحثی که در این کتاب پوشش داده شده می‌توان به نورپردازی داخل استودیو، آموزش پوشاندن عیب‌های سوژه با استفاده از نورپردازی، آموزش نورپردازی اشیا سه‌ بعدی، نورپردازی در عکاسی ماکرو، نورپردازی در فضای باز، نورپردازی سوژه‌های بزرگ و… اشاره کرد.

چهار هنر عکاسی

کتاب عکاسی خیابانی

بهترین کتاب‌های عکاسی

کتاب عکاسی خیابانی یکی از کتاب‌های آموزش عکاسی موجود در بازار بوده که توسط اریک کیم نوشته شده و سپس به زبان فارسی ترجمه گشته است. این کتاب علاوه بر این که در رابطه با عکاسی خیابانی اطلاعاتی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، اطلاعات زیادی را درباره‌ حوزه‌ کلی عکاسی نیز پوشش می‌دهد. از جمله مفاهیمی که در این کتاب به آن اشاره شده می‌توان به اصول اولیه‌ عکاسی خیابانی، دستورالعمل‌های لازم برای انجام پروژه‌ عکاسی خیابانی، آموزش راه‌های موفقیت در عکاسی خیابانی و تمریناتی برای غلبه بر ترس در حین عکاسی خیابانی اشاره کرد.

اطلاعات ارائه شده در این کتاب حاصل تجربیات نویسنده از فعالیت خود در زمینه‌ عکاسی خیابانی و برگزاری کارگاه‌های عکاسی می‌باشد.

کتاب آموزشی تکنیک‌های فتومونتاژ | بهترین کتاب‌های عکاسی

بهترین کتاب‌های عکاسی

یکی از بخش‌های مهم عکاسی ویرایش و ادیت عکس‌ها یا همان فتومونتاژ عکس‌ها می‌باشد. کتاب آموزشی تکنیک‌های فتومونتاژ توسط صمد قربان‌زاده نوشته شده و در آن تکنیک‌های مختلف فتومونتاژ در حین عکس‌برداری و با استفاده از نرم‌ افزار لایتروم به صورت مصور و رنگی به کاربران آموزش داده شده است. این کتاب شامل 5 فصل مختلف بوده که مباحث مختلفی را پوشش می‌دهد. از جمله مباحث ذکر شده در هر فصل این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • آموزش برش تصاویر، انتخاب تصاویر، کات آوت، کالر رنج و… در فصل اول
  • آموزش نوردهی و هماهنگ کردن انواع نورهای طبیعی و مصنوعی، هماهنگ کردن نورها در فتوشاپ، آموزش تون‌های روشن، میانه و تاریک، آموزش لایتنینگ افکت و… در فصل دوم
  • آموزش تنظیمات رنگ، مودهای رنگی در فتوشاپ، کالر میکسر، مدیریت رنگ‌ها و هیو و ساچوریشن در فصل سوم
  • آموزش ایجاد جلوه‌های بصری با استفاده از فیلترهای مختلف، آموزش گالری بلرها، شارپ کردن تصاویر و ساخت درخت با استفاده از فیلترهای فتوشاپ و… در فصل چهارم
  • آموزش ایجاد جلوه‌های ویژه با استفاده از ابزارهایی مانند سایه، آموزش ایجاد دود و پراکندگی آب در فتومونتاژ، آموزش ایجاد انفجار با استفاده از ابزارهای براش و… در فصل پنجم

بهترین کتاب‌های عکاسی از نظر شما کدام است؟

هنر عکاسی هنر بسیار گسترده‌ای بوده که همواره جای یادگیری و آموزش در آن وجود دارد. بخشی از آموزش و یادگیری عکاسی به صورت تجربی و با تمرین و تکرار بسیار صورت گرفته و بخشی از آن در نتیجه‌ مطالعه و شرکت در کلاس‌های آموزشی می‌باشد. مطالعه‌ کتاب‌های آموزش عکاسی می‌تواند مطالب، تکنیک‌ها و ترفندهای زیادی را به کاربران آموزش دهد که ممکن است در کلاس‌های آموزشی به آن‌ها پرداخته نشود. اهمیت مطالعه‌ کتاب‌های آموزشی به اندازه‌ای بوده که صدها کتاب آموزش عکاسی در ایران و جهان به چاپ رسیده است.

ما در دسته بندی کتاب‌های آموزش عکاسی دیدنگار تلاش می‌کنیم تا جدیدترین کتاب‌ها با بهترین قیمت را برای شما عزیزان فراهم کنیم تا به راحتی آموزش عکاسی را بگذرانید. البته فراموش نکنید آکادمی عکاسی دیدنگار در هر زمان آماده برگزاری تخصصی‌ترین دوره‌ها برای شماست. کافی‌ست با همکاران ما در تماس باشید.

شما تا چه حد به دنیای عکاسی ورود کرده‌اید؟ آیا مبتدی هستید یا به عنوان یک عکاس حرفه‌ای به دنبال شناخت بهترین کتاب‌های عکاسی در بازار ایران می‌گردید؟ به نظر شما بهترین کتاب عکاسی کدام است؟ آیا عکاسی را با کتاب‌های حرفه‌ای آموزش دیده‌اید یا تجربه حضور در کلاس‌های عکاسی را داشته‌اید؟ از تجربیات، نظرات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

شروع عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.