ژست عکاسی در طبیعت + ایده عکس 🙆‍♀️​🏔️​📸​

ژست عکاسی در طبیعت

لوکیشن‌های طبیعی مانند جنگل، کوه، دریا، دشت و… همواره جزو جذاب‌ترین لوکیشن‌ها برای عکاسی و ثبت لحظات خوش به شمار می‌آیند. چرا که در این لوکیشن‌ها نیازی به رسمی بودن و داشتن استایل رسمی نبوده و سوژه‌ها می‌توانند کاملا خودشان باشند. همین امر نیز سبب می‌شود تا تصاویر خلق شده بسیار طبیعی بوده و حس و حال مثبتی را به مخاطب منتقل کنند. ژست عکاسی در طبیعت به واسطه‌ تغییر لوکیشن، تنوع آب و هوایی، منظره‌های مختلف و نورهای جذاب جزو منحصربه‌فردترین حوزه‌های عکاسی به شمار می‌آید که البته چالش‌های زیادی را نیز به همراه دارد. از جمله این چالش‌ها می‌توان به کنترل نور، کنترل شرایط آب و هوایی مثل باد و باران و… اشاره کرد. با این حال تمامی این نکات می‌تواند در خلق یک تصویر جذاب کمک‌کننده باشد.

در این مقاله قصد داریم تا ایده‌هایی را برای ژست عکاسی در طبیعت در اختیار شما قرار داده و برخی از ژست‌های دخترانه، پسرانه و دونفره‌ عکاسی در طبیعت را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر قصد دارید پا در دل طبیعت بگذارید، حتما تا انتهای این متن با ما همراه باشید. البته پیشنهاد می‌کنیم علاقمندان به عکاسی مدلینگ هم نگاهی به این متن داشته باشند.

ایده عکاسی در طبیعت

همانطور که گفته شد عکاسی در طبیعت نیازی به استایل یا ژست‌های بسیار رسمی نداشته و سوژه‌ها می‌توانند در طبیعی‌ترین حالت خود باشند. همین امر نیز سبب می‌شود تا ژست‌های آن‌ها قدری با ژست‌های رسمی و خشک آتلیه‌ای تفاوت داشته باشد. در عکس‌های ثبت شده در طبیعت سوژه‌ها باید تلاش کنند تا به راحت‌ترین شکل ممکن ژست بگیرند تا به این ترتیب بتوانند حس و حال خوبی را به مخاطب منتقل کنند. برای آن که ژست خوبی در عکس‌های ثبت شده در طبیعت داشته باشید می‌توانید از ایده‌های زیر بهره ببرید.

ژست عروس و داماد

✅​ثبت عکس در هنگام راه رفتن

یکی از جذاب‌ترین ژست‌های عکاسی در طبیعت عکس گرفتن در هنگام راه رفتن می‌باشد. برای ثبت چنین عکسی کافی‌ست به گونه‌ای بایستید که انگار در حال راه رفتن هستید. این ژست به خصوص برای عکاسی در وسط جاده، کنار ساحل، روی ریل قطار و مسیرهای زیبایی مانند دشت گزینه‌ مناسبی به شمار می‌آید. این عکس‌ها می‌تواند بدون چهره و از پشت سر ثبت شده و یا از روبه‌رو ثبت گردند که در چنین مواردی لبخند شما نیز می‌تواند در زیباتر شدن عکس موثر باشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​قرار گرفتن در وسط طبیعت | ژست عکاسی در طبیعت

یکی از زیباترین ژست‌هایی که در عکاسی در طبیعت می‌تواند استفاده شود آن است که سوژه به گونه‌ای در مرکز تصویر بایستد یا بنشیند که دور تا دور وی را طبیعت دربرگیرد. این ژست به ویژه برای عکاسی در جنگل یا گلزارها گزینه‌ مناسبی می‌باشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​تکیه دادن به تنه‌ درخت

از جمله بهترین ایده‌های ژست گرفتن در طبیعت تکیه دادن به درخت می‌باشد. برای چنین عکسی می‌توان به حالت نشسته یا ایستاده ژست گرفته و یا تنها یک دست را به تنه‌ درخت تکیه داد. آن چه اهمیت دارد این است که چنین ژستی می‌تواند سوژه را بسیار باوقار و زیبا نشان دهد. ژست تکیه به درخت می‌تواند هم برای سوژه‌های آقا و هم برای سوژه‌های خانم مورد استفاده قرار گرفته و هر یک جذابیت خاص خود را داشته باشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​نشستن در میان گل‌ها | ژست عکاسی در طبیعت

در هنگام عکاسی در طبیعت، سوژه‌ها باید تمام تلاش خود را بکنند تا به گونه‌ای پیوند خود با طبیعت را در تصویر نشان دهند. یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای ثبت چنین عکسی آن است که سوژه در میان گل‌ها و گیاهان نشسته تا به این ترتیب فاصله‌ نزدیک‌تری نسبت به آن‌ها داشته باشد. این ژست می‌تواند برای تمامی سوژه‌ها اعم از آقا و خانم مورد استفاده قرار گیرد که سوژه‌های خانم می‌تواند در هنگام نشستن در میان گل‌ها ژست‌های مختلفی مانند بوییدن گل‌ها یا بستن چشم‌ها را بگیرند. در چنین عکسی پوشیدن لباس کژوال می‌تواند در انتقال حس راحتی و زیبایی به مخاطب موثر باشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​دوری از ژست‌های یکنواخت و بیکار

همانطور که گفته شد در هنگام عکاسی از طبیعت سوژه‌ها می‌توانند خود واقعی‌شان باشند. از این رو بهتر است به جای ژست‌های بیکار و ساده تلاش کنند تا در عکس ثبت شده کاری انجام دهند. به عنوان مثال عکاسی می‌تواند در هنگام پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و یا دورهمی ثبت شود. به تصویر کشیدن خنده، شادی و حال خوش سوژه می‌تواند حس منحصربه‌فردی را به مخاطب منتقل کند.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​ژست تفکر و آرامش در طبیعت | ژست عکاسی در طبیعت

طبیعت لوکیشنی بوده که افراد می‌توانند در آن احساس آرامش کرده و به تفکر بپردازند. بنابراین همین حس آرامش و تفکر می‌تواند به عنوان یک ژست عکاسی در طبیعت مورد استفاده قرار گیرد. برای ثبت چنین تصویری سوژه می‌تواند چشم‌های خود را بسته و با یک لبخند رضایت‌بخش آرامش خود را در تصویر نشان دهد. برای نشان دادن تفکر و اندیشمندی در تصویر نیز سوژه می‌تواند دست خود را زیر چانه گذاشته و به جای نگاه کردن به دوربین به افق خیره شود.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​نشان دادن وسعت منظره

اگرچه پیشتر گفته شد که سوژه بهتر است در مرکز طبیعت ایستاد تا به این ترتیب بتواند پیوند خود با طبیعت را نشان داده و طبیعت دور تا دور وی را احاطه کند، با این حال گاهی اوقات سوژه می‌تواند در گوشه‌ای از کادر و با فاصله از دوربین بایستد تا به این ترتیب وسعت زیادی از منظره در تصویر ثبت شود. چنین عکسی به ویژه در هنگام عکاسی در کوهستان‌ها، دشت‌های وسیع و یا در هنگام طلوع و غروب خورشید که آسمان جلوه‌ جذابی دارد می‌تواند به خلق یک تصویر ناب به کمک کند.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​سلفی گرفتن را فراموش نکنید | ژست عکاسی در طبیعت

برای عکاسی در طبیعت لزومی ندارد که همیشه یک عکاس به همراه داشته باشید تا از شما عکس بگیرد. گاهی اوقات سلفی گرفتن می‌تواند حس و حال و صمیمیت تصویر را دوچندان کند. آن چه اهمیت دارد این است که در سلفی خود لبخند بزنید و به دوربین نگاه کنید تا به این ترتیب بتوانید حس و حال خوب خود در طبیعت را به مخاطب نیز منتقل کنید.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​به دنبال تنوع باشید

برخلاف عکاسی پرتره یا عکاسی در آتلیه‌ها که سوژه دارای لوکیشن محدودی بوده و در بسیاری از موارد مجبور است خشک و رسمی ایستاده و به دوربین نگاه کند، در طبیعت لوکیشن گسترده‌ای وجود داشته که می‌توان از گوشه به گوشه‌ آن برای ثبت یک عکس زیبا استفاده کرد. سوژه می‌تواند بر روی سنگ‌ها ایستاده یا در پشت درختان قرار گیرد. همچنین در هنگام عکاسی در کنار دریا یا رودخانه‌ها سوژه می‌تواند به آب زده و به این ترتیب یک تصویر صمیمی و دارای حال خوب را به ثبت برساند.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​عکاسی در هنگام طلوع و غروب خورشید | ژست عکاسی در طبیعت

اهمیتی ندارد که در هنگام طلوع و غروب خورشید کجا هستید. آن چه اهمیت دارد این است که این تصویر خیره‌کننده‌ خورشید را در طبیعت به ثبت برسانید. طلوع و غروب خورشید در هر لوکیشنی اعم از دریا، جنگل یا جاده منحصربه‌فرد است و می‌تواند در جذابیت تصویر بسیار موثر باشد. رنگ‌های زنده و شاد آسمان و طبیعت در هنگام طلوع و غروب می‌تواند حس و حال زنده‌ای را به عکس شما ببخشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

✅​به تصویر کشیدن جزئیات

طبیعت مملو از زیبایی‌هایی بوده که هر یک به تنهایی از خلقتی زیبا و بی‌نظیر برخوردار هستند. بنابراین از تمامی این جزئیات می‌توان برای عکاسی استفاده کرد. در هنگام عکاسی از طبیعت سوژه می‌تواند از جزئیات طبیعت برای زیباتر کردن عکس خود استفاده کند. به عنوان مثال می‌تواند یک گل زیبا را در دست گرفته و سپس یک عکس پرتره از خود به ثبت برساند. در چنین شرایطی نه تنها زیبایی‌های صورت سوژه به تصویر کشیده می‌شود، بلکه جزئیات گل نیز در تصویر ثبت می‌شود.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

ژست عکاسی در طبیعت دخترانه

همانطور که گفته شد در عکاسی در طبیعت سوژه‌ها می‌توانند خود واقعی‌شان باشند. بنابراین نیازی به استفاده از لباس‌های بسیار خشک و رسمی و یا استایل‌ها و آرایش‌های بسیار رسمی وجود ندارد. برای دختران که لباس‌های رنگارنگ و زیبا داشته و یا در طبیعت از پیراهن‌های بلند استفاده می‌کنند و همچنین موهای باز و پریشانی دارند هزاران ژست عکاسی در طبیعت وجود دارد که از جمله پرطرفدارترین این ژست‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. گرفتن دامن پیراهن‌های بلند و باز کردن چین‌های آن
 2. چرخیدن با دامن بلند در هنگام عکاسی
 3. پریشان کردن موها در باد
 4. قرار گرفتن در مقابل دوربین به شکلی که نسبت به دوربین زاویه داشته باشند.
 5. ژست گرفتن در تصویر به گونه‌ای که دوربین کمی بالاتر از چشم‌ها باشد.
 6. قرار دادن دست‌ها کنار سر
 7. ژست دادن دست بالای سر
 8. بازی با گل‌ها و گیاهان
 9. شیطنت‌هایی مانند پریدن در هوا و یا راه رفتن روی لبه ریل

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

عکاسی بارداری

ژست عکاسی در طبیعت پسرانه

آقایان نیز مانند بانوان در هنگام عکاسی در طبیعت می‌توانند از استایل‌های کژوال و راحت استفاده کنند که همین استایل‌ها می‌تواند ایده‌های عکاسی مختلفی را برای آنان به وجود آورد. استفاده از تیشرت‌ها و شلوارهای جین، کوله‌پشتی‌ها و یا در برخی موارد کت‌ها و پالتوهای بلند در هنگام عکاسی در طبیعت می‌تواند جذابیت‌های مردانه را افزایش دهد. از جمله ژست‌های مردانه در طبیعت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. نشستن برعکس روی نیمکت یا صندلی
 2. قرار دادن یک دست زیر چانه
 3. تکیه دادن به درختان
 4. قرار دادن دست‌ها در جیب شلوار
 5. راحت نشستن
 6. ژست با کوله‌پشتی یا کلاه

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

ژست عکاسی در طبیعت دونفره

طبیعت می‌تواند یکی از بهترین لوکیشن‌ها برای ثبت عکس‌های دو نفره و عاشقانه بوده و حتی برای ضبط کلیپ‌ها و تصاویر فرمالیته عروس و داماد نیز مناسب باشد. در عکاسی دو نفره سوژه‌ها باید تمام تلاش خود را بکنند تا در راحت‌ترین حالت خود بوده و حس و حال خود را به واقعی‌ترین شکل ممکن نمایش دهند. حس و حال طبیعی و خوب سوژه‌ها می‌تواند خود منجر به ثبت یک عکس زیبا شود. با این حال گرفتن یک ژست زیبا و بااحساس و همچنین انتخاب یک استایل مناسب نیز می‌تواند زیبایی تصویر را دوچندان کند.

در عکاسی دو نفره سوژه‌ها باید تلاش کنند تا لباسشان با حال و هوای آرامش‎بخش طبیعت هماهنگ بوده و ترجیحا از لباس‌های آزاد استفاده کنند. همچنین سوژه‌ها باید تلاش خود را بکنند تا رنگ لباس خود را متناسب با طبیعتی که قصد عکاسی در آن را دارند انتخاب کنند. به عنوان مثال برای ثبت تصویر در جنگل، دشت یا مزرعه بهتر است از رنگ‌های تضاد با طبیعت مانند رنگ سفید یا قرمز استفاده شود. استفاده از پارچه‌های حریر و سبک در دوخت لباس‌ها نیز می‌تواند در هنگام باد به خلق تصاویر جذاب کمک کند. استفاده از استایل‌های اسپرت به ویژه در هنگام عکاسی در فصل‌های پاییز و زمستان نیز به جذابیت هر چه بیشتر تصویر کمک می‌کند. بهترین ژست‌های دو نفره عکاسی در طبیعت شامل در آغوش گرفتن یک‌دیگر، راه رفتن در کنار یک‌دیگر و گرفتن دست هم، دویدن به دنبال یک‌دیگر، ژست رقص دو نفره و… می‌باشد.

ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت ژست عکاسی در طبیعت

ژست عکاسی

شما کدام ژست عکاسی در طبیعت را می‌پسندید؟

طبیعت یکی از جذاب‌ترین لوکیشن‌های عکاسی بوده که می‌تواند در انتقال حس و حال طبیعی افراد به مخاطب بسیار کمک‌کننده باشد. جذابیت‌های طبیعت و رنگ‌های واقعی آن سبب می‌شود تا حس و حال آرامش‌بخشی از سمت سوژه به مخاطب منتقل گردد. در هنگام عکاسی در طبیعت سوژه‌ها بهتر است تلاش خود را بکنند تا استایلی کژوال و راحت را انتخاب کرده و تلاش کنند تا در هنگام ژست گرفتن در راحت‌ترین و واقعی‌ترین حالت خود باشند. این امر به زیبایی هر چه بیشتر تصویر کمک می‌کند.

به نظر شما بهترین ژست‌ عکاسی در طبیعت کدام است؟ آیا تا به حال تجربه رفتن به طبیعت برای عکاسی را داشته‌اید؟ طبیعت کدام منطقه از نگاه شما زیباترین لوکیشن برای عکاسی است؟ آیا فکر می‌کنید برای عکاسی در طبیعت به دوربین و تجهیزات حرفه‌ای نیاز است یا با گوشی موبایل هم می‌توان عکس‌های مطلوبی انداخت؟ اگر تجربه عکاسی در طبیعت را داشته‌اید، حتما از تجربیات و اطلاعات خود برای دیدنگار و خوانندگان این مطلب بنویسید. همچنین این مقاله را برای دوستداران به عکاسی مدلینگ بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ژست عکاسی دخترانه

دیدگاهی در مورد “ژست عکاسی در طبیعت + ایده عکس 🙆‍♀️​🏔️​📸​

 1. ناشناس گفت:

  عالی⁦👌🏼⁩

 2. ناشناس گفت:

  عالی⁦👌🏼⁩

 3. صحرا گفت:

  زاویه دوربین رو مشخص کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.