بهترین سایت های ثبت دامنهتا چه حد از ثبت دامنه Domain اطلاع دارید؟ دامنه در واقع آدرس وبسایت شما است. آیا فکر می‌کنید ثبت دامنه کار سخت و پرهزینه‌ای است؟ در این متن قصد داریم بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران را به شما معرفی کنیم تا نگاه شفاف‌تری به خرید دامنه داشته باشید.

همه کسب و کارها، حتی انواع خیلی کوچکِ‌ آن امروزه می‌توانند فروشگاهی تاسیس کنند که مشتریانِ آن امکان دسترسی از سرتاسر دنیا به آن را دارند. یکی از اصطلاحات مهم دنیای کسب و کار این است: برای راه‌اندازی یک کسب و کار سه اصل مهم داریم: موقعیتِ مکانی، موقعیتِ مکانی، موقعیتِ مکانی. با این مقدمه کوتاه، متن اصلی را آغاز می‌کنیم. دیدنگار اطمینان دارد که با مطالعه این متن به یک دید کلی از بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران دست پیدا کنید.

دامنه Domain چیست و چه کاربردی دارد؟

بهترین سایت های ثبت دامنهپیش از اینکه بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران را معرفی کنیم، بهتر است نگاهی مختصر به مفهوم دامنه Domain داشته باشیم. از راه‌های تعریف یک مفهوم، زدن یک مثال است. آدرس هر سایتی مثلاً www.didnegar.com یک دامنه به حساب می‌آید. شاید این مفهوم را با نام‌های دیگری مثل دامین یا دومِین هم شنیده باشید.

پشت این نام‌ها یا دامنه در واقع IP address عمل می‌کند و باعث می‌شود که ما به هاست Host که محل ذخیره اطلاعات وبسایت است دسترسی پیدا کنیم. پس همانطور که خانه یا محل کار شما یک آدرس با طول و عرضِ جغرافیایی مشخص دارد و شما برای رسیدن به آن موقعیتِ مکانی، آدرس را در مغز خود بازخوانی می‌کنید، باز کردن محتوای یک وبسایت هم نیاز به بازخوانی دامنه آن سایت دارد.

در ایران هم شرکت‌های فعال چنین خدماتی ارائه می‌دهند. در این ادامه ما قصد داریم بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران را به شما معرفی کنیم. اما دامنه چه مشخصاتی دارد؟ چه دامنه‌ای مناسب حال کاربران با اهداف متفاوت است؟‌

مشخصه‌هایی برای انتخاب دامنه

بهترین سایت های ثبت دامنهدامنه از دو بخش پسوند و نامه دامنه تشکیل می‌شود. در آدرس www.google.com عبارت google آدرس و .com پسوند آن است. احتمالاً با پسوند .ir هم به خوبی آشنا هستید. انتخاب نام مناسب یکی از مشخصه‌های اساسی است که اگر با ذکاوت انجام شود تاثیر قابل ملاحظه‌ای در بهبود نمایش آن در موتورهای جستجو خواهد داشت. برخی از کسب و کارها با انتخاب نام صحیح خیلی زود به یک برند پرطرفدار بدل شدند.

اینکه سایت‌های ثبت دامنه با چه پسوندهایی ممکن باشد یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند مزیت یک سایت ثبت دامنه نسبت به دیگری باشد. امکان فروش دامنه‌های خاص مشخصه دیگری است.

مشخصه‌های اساسی دیگری را می‌توان برای بهترین سایت ثبت دامنه برشمرد:

 • پشتیبانی فنیِ کارآمد
 • ثبت دامنه با نام دلخواه
 • قیمت مناسب
بهترین فروشگاه های اینترنتی خرید لباس

بهترین سایت های ثبت دامنه در ایران

بهترین سایت های ثبت دامنهدر ادامه به معرفی بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران خواهیم پرداخت و از امکانات و خدماتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند بیش‌تر آشنا می‌شویم. همانطور که اشاره کردیم انتخاب دامنه مناسب در واقع اولین گام برای رسیدن به صفحه اول گوگل است. این لیست به ترتیب خاصی چیده نشده است اما بهترین سایت های ثبت دامنه در ایران در این لیست قرار دارد.

ایران سرور و بیش دو دهه تجربه

ایران سرور ( iranserver) یکی از بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران به شمار می‌رود. این را می‌توان از سابقه طولانی و تعداد مشتریان متعدد آن‌ها تشخیص داد. ویژگی‌های اساسی ایران سرور:

 • ثبت آنی دامنه
 • تنظیم DNS‌ از پنل کاربری
 • قابلیت قفل دامنه
 • قیمتی بسیار مناسب

بهترین سایت های ثبت دامنهگاهی مشکلاتی برای DNS پیش می‌آید که باعث می‌شود سایت شما از دسترس خارج شود. اگر یک سایت فروشگاهی باشید یا خدماتی ارائه می‌کنید که حتی ثانیه‌ها برای شما حیاتی است، تنظیم DNS یا همان Domain Name System از طریق پنل کاربری خودتان می‌تواند خیلی از مشکلات کلافه‌کننده را برطرف کند.

مشخصه دیگر امکان قفل دامین lock /unlock status است. قفل کردن دامنه باعث افزایش ضریب امنیت و جلوگیری از انتقال دامنه بدون اطلاع اَدمین و سرقت آن می‌شود. شما به راحتی زمانی که قصد انتقال دامنه به پنل دیگری هستید، می‌توانید این قفل را باز کنید.

ایران سرور بیش از 400 پسوند مختلف را به کاربران خود عرضه می‌کند. در بخشی از سایت می‌توانید پسوندهای تخفیف‌دار را مشاهده کنید. شاهد تخفیف‌های 40 تا حتی 90 درصد هستیم.

ثبت دامنه فارسی

بهترین سایت های ثبت دامنهایران سرور دامنه‌های بین‌المللی هم عرضه می‌کند. این قبیل دامنه‌ها IDN به آدرس‌هایی می‌گویند که کاراکترهایی غیر از انگلیسی را شامل می‌شوند. برای برخی کسب و کارها و وبسایت‌ها به خاطر عدم آشنایی کاربر از زبان انگلیسی برای بهبود نمایش در موتورهای جستجو و رابط کاربری آسان‌تر،‌ استفاده از دامنه فارسی می‌تواند مثمر ثمر باشد.

امکان رزرو دامنه در ایران سرور

بهترین سایت های ثبت دامنهامکان رزرو دامنه backorder برای کاربران ایران سرور ممکن است. مثلاً شما به دنبال یک دامنه به خصوص هستید که در اختیار شخص دیگری قرار دارد. در این صورت با رزرو آن، اگر دامنه منقضی شد به کاربری که از پیش رزرو کرده تعلق می‌گیرد. پسوندهایی که قابلیت رزرو در ایران سرور دارند شامل: biz،  us، co، org، net، info و com هستند.

ثبت دامنه‌های برتر هزار دلاری

بهترین سایت های ثبت دامنهبرخی کاربران به دنبال دامنه‌های گران‌قیمت هستند. ایران سرور همیشه تعدادی دامنه چند هزار دلاری به کاربران عرضه می‌کند که نشان می‌دهد چرا دامنه تا این حد می‌تواند در روند ارتقا سایت اهمیت دارد. به عنوان نمونه دامنه Bookiran.com با قیمت 40 هزار دلار معامله می‌شود در صورتی که اکثر دامنه‌ها زیر 500 هزار تومان قیمت دارند و برخی حتی زیر 100 هزار تومان.

ایران سرور به خاطر قیمت‌های مناسب، پلن‌های متعدد متناسب با کاربران مختلف، پشتیبانی سریع و سال‌ها تجربه تیمی مجرب بدون شک یکی از بهترین سایت‌ های ثبت دامنه در ایران به شمار می‌آید که بدون نگرانی می‌توان از آن‌ها سفارش ثبت زد.

ثبت دامنه با ایران هاست

بهترین سایت های ثبت دامنهایران هاست یکی دیگر از بهترین سایت های ثبت دامنه در ایران است. پنل کاربری ویژه و مجزا جهت مدیریت کامل بر دامنه یا دامین از ویژگی‌های این سایت است. از دیگر مشخصه‌های ایران هاست امکان نمایش یا عدم نمایش اطلاعات مالک در WHOIS است. از سایت هویز WHOIS می‌توان از اینکه مالکیت سایت در اختیار کیست مطلع شویم. دیگر امکانات ایران هاست:

 • مدیریت نامحدود بر رکوردهای DNS
 • قفل دامنه
 • سهولت در به ثبت رساندن نام سرورهای اختصاصی

از نظر پشتیبانی اولیه ایران سرور عملکرد بهتری دارد و امکان چت با پشتیبان را برای کاربران فراهم می‌کند. این ویژگی می‌تواند به کاربر در رفع ابهام‌ها کمک کند. به هر حال در ایران هاست امکان ارسال تیکت به پشتیبانی وجود دارد.

وب رمز و بیش از 20 سال سابقه در ارائه خدمات وب

بهترین سایت های ثبت دامنهوب رمز دامنه یا دامین را با اعطای مالکیت قانونی به نام متقاضی یا نام درخواستی Legal Holder ثبت می‌کند. قیمت‌های ارزان و امکان کنترل پنل دامنه جهت کنترل کامل سرویس در اختیار مالک خواهد بود. البته این ویژگی‌ها در دیگر سایت‌های ثبت دامنه هم فراهم است. اما ویژگی منحصر به فرد وب رمز کارگزار رسمی ثبت بین‌المللی با جوکر، ریسلو و دایرکت آی است. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز اقدام به ثبت دامنه آنلاین کنید. بیش از 100 هزار دامنه در وب رمز ثبت است و از بهترین سایت های ثبت دامنه در ایران به شمار می‌آید.

هاست ایران دات نت

 

هاست ایران یکی دیگر از بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران و از نظر نام مشابه با ایران هاست است. دامنه‌های .com با قیمتی بسیار مناسب در این سایت عرضه می‌شود. ویژگی‌های اساسی در هاست ایران:

 • ثبت آنی و قیمتی مناسب
 • امنیت و پشتیبانی قوی
 • پسوندهای متنوع
 • به کارگیری هوش مصنوعی برای انتخاب دامنه

بهترین سایت های ثبت دامنههاست ایران هم به مانند وب رمز امکان حفظ حریم خصوصی در WHOIS را برای کاربرانش مهیا می‌کند. شما می‌توانید دامنه رزرو کنید، از ابزار مدیریت DNS برخوردار باشید و به ثبت و انتقال دسته‌ای و گروهی دامنه اقدام کنید. همچنین برای کسب و کارهای بزرگ یا جدی دامنه های پرمیوم عرضه می‌کند. همچنین برای پشتیبانی می‌توانید تیکت ارسال کنید یا با شماره تلفن هاست ایران تماس بگیرید.

ثبت دامنه با پارس پک

بهترین سایت های ثبت دامنه

بهترین سایت های ثبت دامنهپارس پک یکی دیگر از بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران است که محبوبیت خاصی هم دارد. پارس پک اولین ارائه دهنده خدمات ابر کامپیوتر در ایران است و سرورهای قدرتمندی دارد که باعث می‌شود جز بهترین‌ها قرار بگیرد.

کدام یک از بهترین سایت های خرید دامنه؟

قبل از همه خاطرنشان می‌کنیم که سایت‌های دیگری برای ثبت دامنه وجود دارند که لیاقت حضور در لیست بهترین سایت‌های ثبت دامنه در ایران هستند. از آنجایی که اکثر ارائه دهنده‌های سرویس امکانات مشابهی دارند ما به چند سایت دیگر اشاره می‌کنیم:

رادکام

بهترین سایت های ثبت دامنه

برتینا

بهترین سایت های ثبت دامنه

نت افراز

بهترین سایت های ثبت دامنه

آذر آنلاین

بهترین سایت های ثبت دامنه

ایران پاور

بهترین سایت های ثبت دامنه

بهترین سایت های ثبت دامنه در یک نگاه

بهترین سایت های ثبت دامنهدر انتخاب سایت ثبت دامنه شما امکان گزینش از بین این موارد را دارید. به هر حال برای برخی افراد بهترین سایت‌ های ثبت دامنه در ایران آن‌هایی هستند که سابقه طولانی‌تر در این عرصه دارند. برخی هم قیمت را ملاک قرار می‌دهند. اما اگر بخواهیم به چند مشخصه اساسی در انتخاب سایت ثبت دامنه اشاره کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امنیت بالا با سرورهای پرقدرت
 • کارشناسان خبره پشتیبانی و فنی
 • پشتیبانی سریع
 • امکان ثبت دامنه مورد نظر
 • امکان دریافت پیشنهاد برای انتخاب نام دامنه
 • رابط کاربری جذاب و آسان سایت ثبت دامنه
 • پنل کاربری با کنترل کامل و سهولت کار

شما تا به حال از چه سایتی دامنه ثبت کرده‌اید؟ آیا در شبکه‌های اجتماعی رشد کردید اما هنوز دامنه‌ای به نام برند یا نام خود ثبت نکرده‌اید؟ تجربه شما از انواع پسوندهای ثبت دامنه چگونه بوده است؟‌ نظرات خودتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین فروشگاه های خرید اقساطی

دسته بندی ها: