بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

امروزه با دیجیتالی شدن بسیاری از امور و رونق کسب و کارهای اینترنتی، بسیاری از افراد در تلاش هستند تا تخصص لازم برای آغاز یک کسب و کار در دنیای بسیار گسترده‌ مجازی را یاد بگیرند. از جمله حوزه‌های پرطرفدار دنیای کسب و کارهای اینترنتی می‌توان به بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود جذب می‌کند. دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین شیوه‌های کسب درآمد از اینترنت بوده که البته فعالیت در آن نیاز به آموزش، مهارت و تخصص دارد. از همین رو بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است. در این مقاله قصد داریم تا با تعدادی از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شویم. اما پیش از آن بهتر است بدانیم دیجیتال مارکتینگ چیست و ویژگی‌های یک دوره‌ دیجیتال مارکتینگ مناسب کدام است. بنابراین برای شناخت بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا به زبان فارسی بازاریابی دیجیتال به گروهی از بازاریابی‌های آنلاین گفته می‌شود که برای تبلیغ محصولات، تبلیغ خدمات اینترنتی، تبلیغ جهت فروش موبایل و دیگر ابزارهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای موفقیت در امر دیجیتال مارکتینگ بهتر است از برخی ابزارهای تخصصی و فعالیت‌های خاص استفاده شود. به عبارت دیگر تبلیغات می‌تواند از طریق ابزارهایی مانند شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات مبتنی بر وب، ایمیل، پیام‌های چند رسانه‌ای یا پیام‌های متنی انجام شود. اگر بخواهیم یک تعریف مختصر و مفید از دیجیتال مارکتینگ ارائه دهیم باید گفته شود بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ یک مجموعه‌ بازاریابی بوده که از ارتباطات دیجیتال جهت تبلیغات استفاده می‌کند.

CRM

ویژگی‌های بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

همانطور که گفته شد علاقه‌ بسیار زیاد بسیاری از کاربران به امر دیجیتال مارکتینگ سبب شده تا افراد زیادی در زمینه‌ آموزش دیجیتال مارکتینگ شروع به فعالیت کنند. هر یک از دوره‌های دیجیتال مارکتینگ توسط مدرس‌های مختلفی آموزش داده شده که هر کدام روش آموزش مخصوص به خود را دارد. برای اینکه علاقه‌مندان بتوانند بهترین دوره‌ دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کرده و نسبت به آموزش این حوزه‌ پرطرفدار اقدام کنند باید در هنگام انتخاب، برخی معیارها و فاکتورها را مد نظر قرار دهند. از جمله معیارهای یک دوره‌ خوب دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

پوشش‌دهی تمامی مباحث دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دوره‌ دیجیتال مارکتینگ این است که این دوره تمامی مباحث مربوط به دیجیتال مارکتینگ را پوشش داده باشد. از جمله مهم‌ترین سرفصل‌های دوره‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مبانی دیجیتال مارکتینگ
 • روش‌های صحیح بازاریابی
 • استراتژی‌ها و قوانین فروش
 • ارتباط با مخاطب
 • بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات در رسانه‌های دیجیتال
 • بازاریابی از طریق پیامک
 • بازاریابی از طریق ایمیل
 • استراتژی‌های سئو
 • آموزش وردپرس
 • تبلیغات مناسب در گوگل
 • مدیریت و راهکارهای کسب و کار آنلاین
 • مسائل حقوقی مربوط به کسب و کار آنلاین
 • بازاریابی به صورت صوتی، ویدیویی و پادکست
بهترین هاست ایران

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

کیفیت بالای دوره‌های جامع | بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از آن‌جایی که دیجیتال مارکتینگ شامل بخش‌های زیادی می‌شود، بهتر است علاقه‌مندان در دوره‌های جامع شرکت کنند تا تمامی مباحث آموزش داده شود. از جمله مزیت‌های شرکت در دوره‌های جامع این است که این آموزش‌ها انسجام بیشتری داشته و یادگیری مباحث مختلف در کنار یک‌دیگر می‌تواند مطلوب‌تر باشد. از طرفی چنان‌چه علاقه‌مندان در یک دوره‌ جامع دیجیتال مارکتینگ شرکت کنند، نیاز به صرف هزینه و وقت کمتری نسبت به آموزش هر یک از بخش‌های دیجیتال مارکتینگ به صورت جداگانه دارند. البته اگر قصد دارید تنها در یک بخش از دیجیتال مارکتینگ مثل سئو به صورت کامل تخصص پیدا کنید، می‌توانید نسبت به شرکت در دوره تخصصی آن اقدام کنید.

آموزش تئوری و عملی

بسیاری از بخش‌های دیجیتال مارکتینگ نیاز به آموزش عملی داشته و با تمرین و تکرار یاد گرفته می‌شوند. از این رو یک دوره‌ خوب دیجیتال مارکتینگ باید نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزش عملی برای برخی از مباحث دیجیتال مارکتینگ از جمله تحقیق کلمات کلیدی، آنالیتیکس، تولید محتوا، سرچ کنسول، گوگل ادز و… اقدام کند. همچنین برخی از دوره‌ها علاوه بر آموزش عملی مباحث مختلف دیجیتال مارکتینگ، تمرین‌هایی نیز به هنرجویان داده می‌شود تا مباحث تدریس شده را تمرین کنند. همین امر سبب می‌شود تا هنرجویان با ایرادات و اشکالات خود آشنا شده و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

ارائه‌ آموزش حضوری و آنلاین | بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از جمله بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ آن است که در زمینه‌ ارائه‌ آموزش‌های حضوری و آنلاین فعال باشد. چرا که حضوری و آنلاین بودن دوره‌ها تاثیری بر روند آموزش هنرجویان نداشته و هنرجویان بسته به نیاز و شرایط خود می‌توانند نسبت به انتخاب بین این دو اقدام کنند.

مدت زمان دوره

از آن‌جایی که مباحث دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است، پوشش تمامی سرفصل‌های آن در یک دوره‌ آموزشی زیر 50 یا 60 ساعت امکان‌پذیر نیست. بنابراین یک دوره‌ دیجیتال مارکتینگ خوب و مناسب باید معمولا مدت زمانی بین 50 تا 200 ساعت را برای پوشش درست تمامی مباحث دیجیتال مارکتینگ صرف کند.

سوابق و دستاوردهای مدرس دوره | بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

تخصص و مهارت مدرس دوره در روند آموزش بسیار اهمیت دارد. از آن‌جایی که سرفصل‌های دیجیتال مارکتینگ عمدتا عملی بوده و در زمینه‌ رشد یک تجارت آنلاین است، مدرس دوره‌های دیجیتال مارکتینگ باید سابقه‌ فعالیت در زمینه‌ راه‌اندازی کسب‌ و کارهای اینترنتی و مدیریت آن‌ها را داشته باشد و همچنین در روند تبلیغات و گسترش کسب‌ و کارها موفقیت‌هایی را به دست آورده باشد.

هزینه‌ دوره

از آن‌جایی که دوره‌های دیجیتال مارکتینگ دوره‌هایی سودآور و مفید محسوب می‌شود، صرف هزینه‌ برای آن‌ها ارزشمند است. با این حال قیمت ارائه شده برای دوره‌های دیجیتال مارکتینگ باید معقول و مناسب با آموزش‌های ارائه شده باشد تا تمامی علاقه‌مندان با هر میزان بودجه‌ای بتوانند نسبت به شرکت در این دوره‌ها اقدام کنند.

بهترین نرم افزار ERP

هدف از یادگیری دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یکی از مهارت‌های مفیدی است که می‌تواند برای علاقه‌مندان درآمدزا و سودآور باشد. بر همین اساس بسیاری از افراد در صدد آموزش این مهارت گسترده می‌باشند. از جمله مزیت‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • از آن‌جایی که دیجیتال ماکتینگ یک حوزه‌ در حال توسعه است، فرصت پیشرفت زیادی در آن وجود دارد.
 • افرادی که به صورت تخصصی در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند از حقوق بالایی برخوردار هستند.
 • مشاغل که نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند بسیار زیاد بوده که این امر به منزله‌ وجود کار برای افرادی است که در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند.
 • با آموزش دیجیتال مارکتینگ امکان کارآفرین برای افراد ایجاد می‌شود.
 • از آن‌جایی که دیجیتال مارکتینگ دربرگیرنده‌ سر فصل‌های مختلفی است، علاقه‌مندان با تخصص پیدا کردن در هر سرفصل می‌توانند گزینه‌های شغلی متعددی داشته باشند.
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

معرفی بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ

حال که با دیجیتال مارکتینگ، مزایای یادگیری آن و ویژگی‌های یک دوره‌ دیجیتال مارکتینگ خوب آشنا شدیم، نوبت به آن می‌رسد تا تعدادی از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ فعال را به شما معرفی کنیم. از جمله بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دوره‌ دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

عادل طالبی یکی از مدرسان با تجربه در زمینه‌ دیجیتال مارکتینگ بوده که در زمینه‌ برگزاری دوره‌های آموزش حضوری و آنلاین دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند. دوره‌های دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی به صورت هفتگی برگزار شده که هر هفته شامل یک جلسه‌ ویدیویی 1.5 تا 3 ساعته می‌باشد. در انتهای هر جلسه تمریناتی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا بتوانند نسبت به یادگیری بهتر آموزش‌های داده شده اقدام کنند. مدت زمان برگزاری این دوره یک سال بوده و شامل یک آموزش 150 ساعته می‌باشد.

از آن‌جایی که دوره‌ دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی به صورت آنلاین است، هنرجویان می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز نسبت به آموزش اقدام کنند. از جمله سرفصل‌های ارائه شده در دوره‌ دیجیتال مارکتینگ عادل طالبی می‌توان به مبانی دیجیتال مارکتینگ، سئو، بازاریابی محتوایی، بازاریابی از طریق پیامک، فایل صوتی، ویدیو و پادکست، مبانی راه‌اندازی وب‌ سایت، بازاریابی ایمیلی، بهینه‌سازی نرخ تبدیل وب‌ سایت، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین گوگل ادز، رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی اشاره کرد.

دوره‌ دیجیتال مارکتینگ آکادمی نووا | بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از جمله دوره‌های جامع دیجیتال مارکتینگ می‌توان به دوره‌ دیجیتال مارکتینگ نووا اشاره کرد که با بهره‌مندی از متخصصان این حوزه نسبت به آموزش مفاهیم تئوری و عملی دیجیتال مارکتینگ به متقاضیان اقدام می‌کند. هر دوره‌ دیجیتال مارکتینگ ارائه شده توسط آکادمی نووا به مدت 5 ماه به طول انجامیده و کلاس‌ها به صورت هفتگی و به صورت 3 جلسه‌ و 3 ساعته در هر هفته برگزار می‌شود. از آن‌جایی که آموزش‌ها به صورت ویدیویی بوده، علاقه‌مندان می‌توانند به صورت دائمی به تمامی آموزش‌ها دسترسی داشته باشند.

از جمله سرفصل‌های پوشش داده شده در دوره‌ دیجیتال مارکتینگ نووا می‌توان به مبانی دیجیتال مارکتینگ، سئو، بازاریابی محتوایی، طراحی سایت وردپرسی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، آشنایی با گیمیفیکیشن، کار با گوگل آنالیتیکس و گوگل تگ منیجر، طراحی و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال، تبلیغات آنلاین گوگل ادز، رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی و بازاریابی بازگشتی و اتوماسیون بازاریابی اشاره کرد. در انتهای این دوره 3 گواهی متعبر نیز به هنرجویان اعطا می‌شود.

آکادمی اینفوگرام

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از دیگر دوره‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ می‌توان به دوره‌ برگزار شده توسط آکادمی اینفوگرام اشاره کرد. این آکادمی دوره‌های دیجیتال مارکتینگ را به صورت مجزا برگزار می‌کند که دوره‌ مبانی دیجیتال مارکتینگ آن یک دوره‌ 42 ساعته، دوره‌ شبکه‌های اجتماعی یک دوره‌ 18 ساعته، تولید محتوای متنی و سئو در یک دوره‌ 41 ساعته، تولید محتوای گرافیکی و ویدیویی در این دوره 40 ساعته و دوره‌ تجارت الکترونیک در یک دوره‌ 20 ساعته برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزشی این آکادمی به صورت آنلاین بوده و سرفصل‌هایی مانند دیجیتال مارکتینگ، تحقیقات بازاریابی، تولید محتوای متنی، گرافیکی و ویدیویی، سئو، طراحی وب‌ سایت، بازاریابی محتوایی، تحلیل وب‌ سایت، تحلیل داده‌ها با اکسل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، کار با ابزارهای گوگل مانند گوگل ادز و گوگل ترندز، بازاریابی ایمیلی و موشن گرافیک و فتوشاپ را پوشش می‌دهد. در انتهای این دوره یک آزمون تستی و تشریحی نیز برگزار شده و گواهی پایان دوره نیز اعطا می‌گردد.

دوره‌ دیجیتال مارکتینگ مدیر سبز | بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از دیگر دوره‌های معتبر دیجیتال مارکتینگ در ایران می‌توان به دوره‌ برگزار شده توسط مدیر سایت مدیر سبز اشاره کرد که آموزش‌ها به صورت 25 فیلم 1.5 ساعته در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این دوره عمدتا حالت تئوری داشته و سرفصل‌هایی مانند مبانی دیجیتال مارکتینگ، سئو، تبلیغات آنلاین، تحلیل وب‌ سایت، کپی رایتینگ، بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و خودکارسازی کمپین آنلاین را دربرمی‌گیرد. تنها عیب این دوره‌ آموزشی را می‌توان عدم وجود پشتیبانی برای آموزش‌ها و عدم ارائه‌ مدرک در نظر گرفت.

دوره‌ دیجیتال مارکتینگ کالج تپسل

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

از دیگر دوره‌های دیجیتال مارکتینگ معتبر موجود در ایران می‌توان به دوره‌ دیجیتال مارکتینگ برگزار شده توسط کالج تپسل اشاره کرد که خود از بزرگترین شرکت‌های تبلیغات دیجیتال در ایران می‌باشد. این دوره دیجیتال مارکتینگ یک دوره‌ 55 ساعته بوده و شامل آموزش‌های تئوری، عملی و کاربردی می‌شود. ویدیوهای آموزشی مبانی مختلف دیجیتال مارکتینگ در طی هفته در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته و در پایان هفته وبینارهای پرسش و پاسخ برگزار می‌شود. از جمله سرفصل‌های پوشش داده شده در دوره‌ دیجیتال مارکتینگ کالج تپسل می‌توان به مبانی دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوایی، تبلیغات آنلاین درون سایت، تبلیغات آنلاین درون اپلیکیشنی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، ردیابی و جمع‌آوری ایونت‌ها، بازاریابی ایمیلی، طراحی کمپین و تبلیغات گوگل اشاره کرد. کالج تپسل علاوه بر اعطای گواهینامه به دانشجویان، افراد برتر شرکت‌کننده در دوره را نیز به استخدام کالج درمی‌آورد.

آموزش پرایس اکشن

شرکت در بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

گسترش هر کسب و کاری به تبلیغات نیاز دارد که در دنیای امروز و دیجیتالی شدن بسیاری از امور بهتر است این تبلیغات به صورت دیجیتالی و آنلاین انجام شود. دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی‌های آنلاینی گفته می‌شود که برای تبلیغات محصولات و خدمات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. فعالیت در دیجیتال مارکتینگ نیاز به آموزش و مهارت داشته و از همین رو دوره‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی برای علاقه‌مندان طراحی شده است. علاقه‌مندان باید در هنگام انتخاب دوره‌های دیجیتال مارکتینگ تمامی جوانب امر را سنجیده و بهترین این دوره‌ها را برای آموزش دیجیتال مارکتینگ انتخاب کنند.

شما تا به حال در بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ شرکت کرده‌اید؟ به نظرتان گذراندن دوره‌های دیجیتال مارکتینگ برای چه افرادی بهتر است؟ از نظر شما مهم‌ترین ویژگی‌های یک دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آیا آماده شرکت در دوره‌هایی که ما در این مقاله معرفی کردیم هستید؟ از تجربیات و چالش‌های خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دیجیتال مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.