به تازگی، سازمان جهانی عکاسی برندگان جوایز ملی جشنواره Sony World Photography 2020 را معرفی کرد. برنامه جوایز ملی برای حمایت و تجلیل از استعدادهای عکاسی محلی از 63 کشور و منطقه در سراسر جهان تهیه شده است. تمام تصاویر وارد شده به مسابقه برای یک جایزه ملی در نظر گرفته می‌شوند. امسال بیش از 190،000 نفر آثار خود را ارسال کردند که بیشترین تعداد طبق گفته برگزار کنندگان است.

مایکل بیتر ( Mikkel Beiter )، برنده جایزه ملی دانمارک در جشنواره Sony World Photography 2018 می‌گوید : ” برنده شدن در یک جایزه ملی پاداش بزرگی برای تلاش سخت من بود و این اذعان باعث شده است تا من حتی بیشتر روی کارهایم به عنوان یک عکاس تمرکز کنم. سونی و سازمان جهانی عکاسی به من کمک کرده‌اند تا شهرت فوق العاده‌ای در سراسر جهان پیدا کنم. “

جوایز جوایز ملی جشنواره Sony World Photography 2020 امسال، برای سیزدهمین سال متوالی برگزار شد. ماموریت آن به نمایش در آوردن کار عکاسان در هر سنی و با هر توانایی است تا آنها صدای جهانی داشته باشند. لیست کاملی از کشورها و مناطقی که برای جشنواره Sony World Photography 2020 آثار خود را ارسال کردند را می‌توانید در اینجا پیدا کنید.

پیشنهاد نویسنده : رویداد فوتوکینا ۲۰۲۰ هم به دلیل شیوع کرونا لغو شد

برگزیدگان جوایز ملی جشنواره Sony World Photography 2020

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

مقاوم اول جایزه ملی : Flamingo Fly Over Lake Magadi اثر هونگ چن ( Hong Chen ) از هنگ کنگ

درباره‌ی این عکس : هنگامی که دسته‌ی فلامینگوها بر فراز دریاچه مگادی در کنیا پرواز می‌کنند، آب اشکال منحصر به فردی را به خود می‌گیرد. من این تصویر را از داخل هلیکوپتر ثبت کردم.

مقام دوم جایزه ملی : Video to Jacks اثر کام مون لای ( Kam Moon Lai ) از هنگ کنگ

درباره‌ی این عکس : عکس در تاریخ 8-9-2019 در سیپادان گرفته شده است. من یک دسته ماهی شاه گیش سیاه دم را دیدم که در حال شنا کردن به سمت غواصی بودند که از آنها فیلم می‌گرفت. در چنین لحظه‌ای این عکس را گرفتم.

مقام سوم جایزه ملی : Water Magic اثر ایسائو تابایاشی ( Isao Tabayashi ) از ژاپن

درباره‌ی این عکس : این انعکاس دروازه آب در گذر کشتی در پارک هماریکیو در توکیو است.

برنده جایزه ملی : Mount Elbrus اثر سرجی ساونکو ( Sergey Savenko ) از روسیه

درباره‌ی این عکس : فلات برمیتیت. بهترین مکان با نمای کوه البروس، بلندترین قله کوه در روسیه و اروپا است که در فهرست بلندترین قله‌های جهان نیز گنجانده شده است، هفت قله.

پیشنهاد نویسنده : ۵۲ ایده عکاسی : هر هفته یک پروژه و تکنیک عکاسی در سال ۹۹ !

برنده جایزه ملی : The Game of Shadows اثر جیسک پاتورا ( Jacek Patora ) از لهستان

درباره‌ی این عکس : این تصویر چند روز پس از عید سال جدید 2019 در لیسبون، پرتغال گرفته شده است.

من همیشه می‌خواستم از این پل معروف که پوشیده از مه است عکاسی کنم و آن روز معلوم شد که شرایط بسیار عالی است. این عکس را در حالی ثبت کردم که ترکیب نور و سایه و خطوط مبهم قاب را به شکل شگفت آوری زیبا کرده بودند، در حالی که افراد درون عکس هم از دیدن این منظره لذت می‌بردند. شهر لیسبون به دلیل داشتن نور باورنکردنی مشهور است، و مه‌های جذب کننده مانند آن یک منظره مشترک در آنجا است. آنها هنگامی اتفاق می‌افتند که هوای مرطوب از سطح خنک رودخانه تاگوس عبور می‌کند و این منظره نفس گیر را ایجاد می‌کند.

برنده جایزه ملی : Horse Motion اثر عباس آلخامیس ( Abbas Alkhamis ) از عربستان سعودی

درباره‌ی این عکس : یک پرورش دهنده اسب در یکی از اصطبل‌های ابوظبی امارات متحده عربی با اسبش بازی می‌کند.

برنده جایزه ملی : Sur La Mer اثر روبرتو کورینالدسی ( Roberto Corinaldesi ) از ایتالیا

درباره‌ی این عکس : شناگرانی که از بالا دیده می‌شوند، همانند مورچه‌هایی کوچک نظر را به خود جلب می‌کنند.

برنده جایزه ملی : Mobil Home اثر گرگ لسوئر ( Greg Lecoeur ) از فرانسه

درباره‌ی این عکس : در طی یک سفر بر روی یک قایق بادبانی کوچک، شبه جزیره قطب جنوب را با غواصی زیر سطح آب کاوش کردیم. اگرچه شرایط بسیار سخت بود، چرا که دمای آب منفی 1 درجه بود. اما من توانستم جریان بی نظیر اکوسیستم زندگی موجودات دریایی زیر آب را ثبت کنم. البته می‌توان نگرانی را هم از طریق این تصویر منتقل کرد، چرا که یخ‌های زمین در اثر گرم شدن کلی هوا در حال آب شدن هستند و این زندگی موجودات قطب را به خطر خواهد انداخت.

برنده جایزه ملی : Descend from Above اثر تین سانگ کوک ( Tien Sang Kok ) از مالزی

درباره‌ی این عکس : صدها اسب وقتی که خورشید آخرین روشنایی‌هایش را در طول روز می‌تاباند، در حال دویدن هستند. از قدیم گفته می‌شود که مغول‌ها بدون اسب مانند پرنده‌ای بدون بال هستند، این همان پیوند بین انسان و حیوان است که باید از آن قدردانی کنیم.

پیشنهاد نویسنده : ۳ تکنیک هنر درمانی برای کاهش اضطراب با عکاسی

برنده جایزه ملی : Red Day اثر کیاتاوورن خورتاوورنونگ ( Kiatthaworn Khorthawornwong ) از تایلند

درباره‌ی این عکس : زیبایی کوه فوجی در پاییز در دریاچه کاواگوچیکو در ژاپن بسیار بیشتر شده است.

برنده جایزه ملی : Dubai اثر آنتونیو برناردیو کولهو ( Antonio Bernardino Coelho ) از پرتقال

درباره‌ی این عکس : این عکس بر اساس تصویری از آسمان خراش برج خلیفه و آسمان خراش‌های اطراف آن در دبی ذر امارات متحده عربی چینش و ثبت شده است. شیوه‌ی ساخت هم توسط یکسری سوزن منگنه بود. منگنه‌ها با پس زمینه سیاه روی شیشه سیاه قرار گرفتند و از طریق سه منبع مستقل نور روشن شدند.

برنده جایزه ملی : Fun Fair اثر ولفگنگ ویسن ( Wolfgang Wiesen ) از آلمان

درباره‌ی این عکس : نوردهی چندگانه چند نفر روی صندلی‌های یک تاب در حال حرکت.

برنده جایزه ملی : Building اثر لیلیانا اچوا ( Liliana Ochoa ) از کلمبیا

درباره‌ی این عکس : کارگران هنگام ساختن ساختمان در مدلون در کلمبیا، سازه آهنی را جمع می‌کنند. این یک صحنه مشترک در مناطق شهری است و نشان دهنده رشد بی حد و اندازه و کنترل نشده شهرهای مدرن هستند.

برنده جایزه ملی : Sunset اثر آتاناس چولف ( Atanas Chulev ) از بلغارستان

درباره‌ی این عکس : این عکس در یکی از تونل‌ها و غارهای حفر شده در طول جنگ جهانی اول گرفته شده است. اکثر آنها را می‌توان در درون کوه‌ها و از طریق مسیرهای سنگی یا آهنی مشاهده کرد، اما توصیه می‌شود تنها از طریق مسیرهای آهنی به آنجا بروید.

پیشنهاد نویسنده : در خانه بمانید : ۲۰ پروژه فوق العاده برای عکاسی در خانه در دوران قرنطینه !

برنده جایزه ملی : That’s Nothing to Laugh About اثر آدام استیونسون ( Adam Stevenson ) از استرالیا

درباره‌ی این عکس : این تصویر به همراه آیفون X نزدیک به خانه من در والابی پوینت در نیو ساوت ولز در استرالیا، پس از آتش سوزی‌های ویرانگر در این منطقه گرفته شده است. هنگام تماشای خورشید از میان دود، یک کوکابورا ظاهر شد و به من اجازه داد تا به سمت آن قدم بروم. ما چند لحظه‌ای را در کنار هم بودیم و تماشای آفتاب در پشت ابرهای دودی، صحنه آخرالزمان را به نمایش می‌گذاشت؛ اگرچه او به نظر می‌رسد که می‌خندید …

لیست کامل عکس‌ها همراه با توضیحات و سایز کامل آنها را می‌توانید از این لینک ببینید.

امیدوارم مقاله ” برگزیدگان جوایز ملی جشنواره Sony World Photography 2020 معرفی شدند “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: