فن آوری فوکوس خودکار جدید ، حفظ فوکوس روی سوژه را در هنگام عکاسی نجومی و عکاسی از ماه آسان تر می‌کند

کانن یک فناوری جدید فوکوس اتوماتیک را برای فوکوس روی اجرام آسمانی مانند ماه و ستارگان اختراع و ثبت کرده است. این فناوری جدید کار را برای عکاسان نجومی بسیار آسان‌تر از گذشته می‌کند.

حالت جدید عکاسی از ماه از یک سیستم فوکوس خودکار هیبریدی (دوگانه) استفاده می‌کند که به جای استفاده از سیستم تشخیص کنتراست با فناوری دوال پیکسل ، از فناوری تشخیص فاز برای شناسایی سوژه استفاده می‌کند که در اکثر مواقع دقیق‌تر است اما نه برای فواصل کوتاه.

به طور خلاصه ، سیستم فوکوس خودکار تشخیص کنتراست ، با استفاده از مقادیر ارزیابی کنتراست در سیگنال های روشنی که از سنسور تصویر گرفته شده است ، سوژه را پیدا کرده و روی آن فوکوس می‌کند. در اصل ، این سیستم با شناسایی نقطه کنتراست بین یک جرم درخشان ( مانند یک ستاره ) و یک جرم تاریک ( مانند آسمان شب ) فوکوس می‌کند.

شاید برایتان جالب باشد
عکاسی آسمان شب ، لذتی به بیشماری ستارگان
تجربه عکاسی در شب به قلم مرتضی نیکوبذل
6 اصل حیاتی برای عکاسی حرفه ای از ماه

از سوی دیگر ، سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز از یک جفت سنسور خطی استفاده می‌کند و پرتوهای نور را از یک سوژه دریافت کرده و با محاسبه تفاوت فاز بین سیگنال‌های تصویر فوکوس می‌کند.

در حالی که سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز به طور معمول سریع تر و دقیق تر است ، اما در عکاسی نجومی یا عکاسی از ماه ممکن است فوکوس در حین عکاسی تغییر کند. حق ثبت اختراع این فناوری برای کانن بوده که کانن نیوز آن را اینگونه معرفی کرده:

عکاسی از ماه
حالت جدید عکاسی از ماه کانن باعث می‌شود که فوکوس اتوماتیک در طول عکاسی عملکرد بهتری داشته باشد.

هنگامی که کادر را در یک لنز زوم با ماه واقع در مرکز صفحه تنظیم کرده و روی ماه فوکوس می‌کنیم ، یک مورد وجود دارد که در آن بسته به وضعیت ممکن است فوکوس روی ماه انجام نشود. مثلا زمانی که یک شی به ماه نزدیک است ، یا زمانی که ابر روبروی ماه قرار گرفته و غیره.

در مواردی که در آن سوژه از مرکز صفحه خارج می‌شود ، ویژگی فوکوس خودکار تشخیص فاز در مقایسه با فوکوس خودکار تشخیص کنتراست ، مناسب تر است و دقت تشخیص بالاتری دارد. بنابراین ، کانن روشی را برای تغییر بین این حالت‌های فوکوس خودکار مطابق با موقعیت حرکت سوژه پیشنهاد می‌دهد.

شاید برایتان جالب باشد
ژانرهای عکاسی: معرفی 17 ژانر پرطرفدار
عکاسی آسمان: چگونه در عکس هایمان آسمان را چشم نواز ثبت کنیم
بهترین لنز های کنون کدامند؟

بنابراین ، با قرارگیری دو سیستم فوکوس خودکار بسته به موقعیت اولیه سوژه ( یا با ایجاد موقعیت سوژه‌های اطراف ، برای کمک به شناسایی آن ) ، حالت عکاسی از ماه، فوکوس را بسیار ساده‌تر و دقیق‌تر انجام می‌دهد.

در حالی که کانن برای ثبت اختراعات بی شمار خود مشهور است ، بسیاری از آنها رنگ واقعیت به خود نمی‌گیرند. اما حالت عکاسی از ماه به نظر می رسد چیزی مناسب برای بازاریابی در دوربین‌های جدید است و به نظر می رسد که ما آن را در آینده در مدل های جدید دوربین‌های کانن خواهیم دید.

دسته بندی ها: