مقدمه : چندی پیش در خبری به شما اعلام کردیم که نمایشگاه فوتوکینا 2020 طبق برنامه ریزی‌ها برگزار خواهد شد، اما حالا برگزارکنندگان این رویداد به طور رسمی اعلام کردند که امکان آن وجود نداشته و لغو خواهد شد.

فقط سه هفته پس از اعلام اینکه همه چیز طبق برنامه ریزی انجام خواهد شد، حالا به طور رسمی فوتوکینا 2020 لغو شده است. در نامه‌ای ارسال شده به وب‌سایت DPReview، تیم مدیریت سالن بزرگ Koelnmesse ( محل برگزاری فوتوکینا )، برگزارکنندگان این نمایشگاه بین‌المللی اعلام کردند که این رویداد به دلیل نگرانی‌های مداوم و محدودیت‌های اعمال شده به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ( کرونا ویروس ) و همچنین عوامل دیگر لغو شده است.

فوتوکینا نخستین همایش عکاسی مهم نیست که شیوع ویروس کرونا آن را به تعطیلی می‌کشاند. پیش تر نمایشگاه +CP نیر لغو شده بود. همچنین نهادهای برگزار کننده‌ی The Photography Show اعلام کردند این همایش با تأخیر برگزار می‌شود. کووید ۱۹ همچنین همایش‌های مهم دیگری نظیر کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا را لغو کرده بود.

Koelnmesse به محدودیت‌های اخیر وضع شده توسط دولت فدرال آلمان برای تعطیل نمایشگاه‌های تجاری در پی همه گیر شدن ویروس COVID-19 اشاره کرد. گفته می‌شود بر اساس آئین نامه‌ای جدید، تمامی رویدادهایی که قرار بوده در این سالن برگزار شوند به صورت رسمی لغو شده‌اند. فوتوکینا ۲۰۲۰ یکی از همین نمایشگاه‌ها است.

پیشنهاد نویسنده : همه گیر شدن ویروس کرونا رویداد NAB Show 2020 را هم کنسل کرد !

این همایش بزرگ تا سال ۲۰۲۲ برگزار نخواهد شد؛ تاریخ فوتوکینای بعدی برای ماه مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت – خرداد ۱۴۰۱) تعیین شده است. مسئولین برگزاری این رویداد عنوان کردند :

” حتی قبل از ظهور ویروس کرونا، بازار عکاسی و فیلم برداری سرعت بسیار زیادی داشت. این روند اکنون متوفق می‌شود تا برای نمایشگاه‌های بعدی تصمیم‌هایی برای آینده اتخاذ شود. اما فقط ویروس کرونا نبود که عامل لغو رویداد فوتوکینا به مدت دو دوره شد. قطعا شیوع این ویروس باعث شده تا وضعیت اقتصادی بسیاری از افراد و کشورها چندان خوب نباشد و به همین دلیل احتمالا در سال 2021 فشار سنگینی روی بازار خواهد بود. انتقال این رویداد به سال 2022 به همه‌ی افراد زمان کافی می‌دهد تا بتوانند با توجه به نیازهای بازار، غرفه داران و بازدید کنندگان، فوتوکینای بعدی را بهتر از قبل طراحی کنند. “

بر اساس اطلاعیه‌ی منتشرشده،‌ تمامی کسانی که با پرداخت مبلغی مشخص بلیط فوتوکینا ۲۰۲۰ را خریداری کرده بودند، به زودی پول خود را دریافت خواهند کرد.

امیدوارم مقاله ” رویداد فوتوکینا 2020 هم به دلیل شیوع کرونا لغو شد “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: