عکاسی از خود + ایده سلفی در خانه 👨‍🦰​👩‍🦰​📸​

احتمالا برایتان پیش آمده است که بخواهید از خود عکس بگیرید، اما عکاسی دور و برتان نباشد. در چنین شرایطی باید خود نسبت به عکاسی اقدام کنید. در بسیاری از موارد افراد برای ثبت یک عکس خوب از خود به فکر گرفتن سلفی می‌افتند که البته دوربین سلفی نسبت به دوربین اصلی گوشی و همچنین دوربین‌های دیجیتال کیفیت پایین‌تری دارد. اگر بخواهید برای عکاسی از خود از دوربین پشتی گوشی و یا دوربین‌های دیجیتال استفاده کنید، کافی‌ست تا دوربین را بر روی سه‌ پایه تعبیه کرده و تایمر آن را فعال کنید. سپس باید ایده‌ها و ترفندهایی را رعایت کرده و روی ژست‌های خود کار کنید تا به این ترتیب بتوانید یک عکس باکیفیت از خود به ثبت برسانید.

در ادامه با تعدادی از ایده‌ها و ژست‌های خوب برای ثبت یک عکس زیبا از خود آشنا می‌شویم. پس اگر عکس‌های قدیمی که از خود دارید، دیگر چنگی به دلتان نمی‌زد، قدم به قدم با ما تا انتهای این متن همراه باشید، تا از زیبایی عکس‌های خود شگفت‌زده شوید.

ترفند عکاسی از خود با دوربین و موبایل

تفاوتی ندارد که از دوربین گوشی یا دوربین دیجیتال و حرفه‌ای برای عکاسی از خود استفاده می‌کنید. آن چه اهمیت دارد این است که ایده‌های نابی را به کار ببرید، تا عکس ثبت شده از کیفیت و جذابیت بالایی برخوردار باشد. از جمله ایده‌های نابی که تمامی افراد می‌توانند در هنگام عکاسی از خود مورد استفاده قرار دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

✔️​استفاده از سایه‌ها

عکاسی از خود

در صورتی که در هنگام ثبت عکس خود از سایه‌ها استفاده کنید، می‌توانید جلوه‌ دراماتیکی به عکس خود ببخشید. برای این امر لازم است در محیطی با نور کم قرار گرفته به طوری که تنها قسمتی از صورت یا محیط اطرافتان روشن باشد و دیگر قسمت‌های عکس کمی مبهم به نظر برسد. این امر می‌تواند فضای آرامی را به مخاطب منتقل کند. همچنین می‌توان از نورهای ملایم یا حتی نورهای شدید برای خلق چنین تصاویری استفاده کرد.

✔️​استفاده از Motion Blur

عکاسی از خود

از جمله ایده‌ها و تکنیک‌های جذاب عکاسی می‌توان به Motion Blur یا تاری حرکتی اشاره کرد. برای ثبت چنین عکس‌هایی کافی‌ست تا قسمتی از عکس که قصد تار کردن آن را دارید در حین عکاسی در حال حرکت باشد. در صورتی که از نوردهی طولانی‌تری در هنگام عکاسی استفاده شده و سرعت شاتر نیز کاهش یابد می‌توان عکس‌های موشن بلر زیبایی را خلق کرد.

✔️​تاکید بر روی رنگ‌ها

عکاسی از خود

از دیگر ایده‌های نابی که می‌تواند احساسات شما را به مخاطب منتقل کند، تاکید بر روی رنگ‌ها می‌باشد. برای انتقال احساسات مختلف به مخاطب می‌توانید در هنگام عکاسی از خود از رنگ‌ها برای بیان احساسات استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ آبی می‌تواند فضای آرامش‌بخشی را ایجاد کند در حالی که رنگ قرمز انتقال‌دهنده‌ هیجان است. به کارگیری عمدی رنگ‌ها در عکاسی یکی از بهترین شیوه‌های جلب نگاه مخاطب می‌باشد.

✔️​تغییر در زاویه‌ ثبت عکس

عکاسی از خود

یکی از بهترین ایده‌های ثبت یک عکس پرتره از خود ایجاد تغییر در زاویه‌ دوربین می‌باشد. تلاش کنید تا در هنگام عکاسی از خود از منظر بالا یا پایین به دوربین نگاه کنید. این امر نسبت به حالت سنتی عکاسی که افراد مستقیما به دوربین نگاه می‌کنند، صمیمیت بیشتری داشته و احساس بهتری را به مخاطب منتقل می‌کند.

✔️سبک‌ مینیمال در عکاسی از خود

عکاسی از خود

عکس‌های مینیمال عکس‌های ساده با جزئیات کمی می‌باشند که همین امر سبب می‌شود توجه بر سوژه‌ اصلی بیشتر باشد. برای ثبت یک عکس باکیفیت از خود می‌توانید از تکنیک مینیمال استفاده کنید. برای این امر کافی‌ست یک پس زمینه‌ ساده و کم عمق انتخاب کرده و یا از هایلایت‌ها و سایه‌های مختلف در این عکاسی بهره ببرید.

✔️​پرتره بدون چهره

عکاسی از خود

از دیگر ایده‌های جذاب عکاسی از خود می‌توان به پرتره‌های بدون چهره اشاره کرد. ثبت چنین تصویری سبب می‌شود تا توجه مخاطب به محیط اطراف زیاد شده و عناصر دیگر موجود در تصویر مانند نورها، سایه‌ها، رنگ‌ها و… برجسته‌تر نشان داده شوند. برای ثبت چنین تصاویری بهتر است از عناصر خاص در تصویر استفاده شود.

✔️​ثبت عکس‌های انتزاعی

عکاسی از خود

از دیگر تکنیک‌ها و ایده‌های ثبت عکس از خود می‌توان به خلق یک تصویر در عکاسی انتزاعی اشاره کرد. برای این امر باید از حرکت عمدی دوربین یا حرکت سوژه در حالی که نوردهی طولانی وجود دارد استفاده شود. همچنین نوردهی دوگانه نیز می‌تواند در خلق یک تصویر انتزاعی به شما کمک کند که البته استفاده از این قابلیت در گرو در اختیار داشتن یک دوربین باکیفیت و حرفه‌ای می‌باشد. از دیگر روش‌های ایجاد عکس‌های انتزاعی می‌توان به استفاده از نرم افزارهای ویراش عکس برای ایجاد فضاهای انتزاعی اشاره کرد.

✔️​تصویر سیاه و سفید در عکاسی از خود

عکاسی از خود

از دیگر تکنیک‌ها و ایده‌های جذاب ثبت عکس از خود می‌توان به سیاه و سفید کردن تصویر اشاره کرد. سیاه و سفید کردن تصویر سبب می‌شود تا نگاه مخاطب به رنگ‌های موجود در تصویر پرت نشده و کاملا بر روی سوژه متمرکز شود. خلق یک تصویر سیاه و سفید سبب می‌شود تا کنتراست‌ها و تضادها بیشتر به چشم آیند. چنین تصاویری حس یک مستند را به مخاطب منتقل می‌کند.

✔️​استفاده از بازتاب و انعکاس

عکاسی از خود

برای ثبت یک عکس باکیفیت از خود می‌توانید از سطوح منعکس‌کننده استفاده کنید. این سطح منعکس‌کننده می‌تواند یک شیشه‌ تمیز، یک حوض آب یا دیگر سطوح باشد. ثبت چنین تصویری سبب می‌شود تا محیط اطراف بیشتر در عکس گنجانده شود.

✔️​استفاده از اشیا مختلف و حیوانات خانگی

عکاسی از خود

برای ثبت یک عکس باکیفیت از خود می‌توانید از عناصر و اشیای مختلف در عکاسی خود استفاده کنید. از جمله آیتم‌های کمک‌کننده می‌توان به اشیایی مانند عینک، خودکار، موبایل، هدفون، هندزفری و هر آن چه روحیات شما را منتقل می‌کند اشاره کرد. استفاده از اشیا و مسائل مختلف در تصویر در واقع می‌تواند طرز فکر شما را به مخاطب منتقل کند.

✔️​قرار دادن اشیا مختلف در مقابل لنز زمان عکاسی از خود

عکاسی از خود

 

برای خلق یک تصویر جذاب می‌توانید از اشیای مختلف در مقابل لنز دوربین استفاده کنید. از جمله این اشیا می‌توان به منشورها اشاره کرد که با شکست نور جلوه‌های زیبایی را به تصویر شما منتقل می‌کنند. همچنین می‌توان بر روی روکش لنز از مقداری وازلین استفاده کرد که جلوه‌ رمانتیک و زیبایی را به تصویر می‌بخشد.

✔️​استفاده از یک عکس در عکس دیگر

عکاسی از خود

 

از جمله ایده‌های ناب عکاسی از خود می‌توان به استفاده از یک عکس در هنگام عکاسی از خود اشاره کرد. برای این امر لازم است یکی از عکس‌های خود را در دست و ترجیحا در مقابل چهره‌ خود قرار داده و سپس عکس اصلی را به ثبت برسانید. همچنین می‌توانید از عکس‌های داخل موبایل برای ثبت عکس استفاده کرده و یا دوربین گوشی را بر روی حالت سلفی تنظیم کرده و سپس با دوربین دیگری از خود عکس بگیرید؛ به گونه‌ای که تصویر داخل دوربین سلفی نیز مشخص باشد.

رینگ لایت سلفی

ژست عکاسی از خود

از جمله مشکلاتی که بسیاری از افراد در هنگام عکاسی از خود با آن موجه‌اند ژست گرفتن است. بسیاری از افراد نمی‌دانند چگونه ژست بگیرند تا بتوانند بهترین حالت خود را نشان دهند. برای آن که یک ژست خوب بگیرید، باید نکات زیر را رعایت کنید.

✅​پیدا کردن بهترین زاویه‌ چهره

عکاسی از خود

پیش از عکاسی بهترین زاویه چهره‌تان را پیدا کنید. برای آن که بهترین زاویه چهره و در واقع نیمرخ بهتر خود را پیدا کنید، کافی‌ست تا عکس‌هایی که از قبل دارید و حس می‌کنید در آن‌ها زیباتر افتاده‌اید را بررسی کنید تا ببینید از کدام یک از جهات و زاویه‌های صورتتان عکس گرفته شده است. همچنین می‌توانید با دوربین سلفی گوشی یک عکس از نیمرخ چپ و یک عکس از این موقع راست خود بگیرید تا بتوانید زاویه‌ بهتر خود در عکس را پیدا کنید.

✅​کج کردن سر

عکاسی از خود

زمانی که زاویه‌ خوب چهره‌ خود را پیدا کردید، نوبت به آن می‌رسد تا سرتان را به سمت بهترین زاویه‌ صورت خود قدری خم کنید. این امر سبب می‌شود تا عکس شما طبیعی‌تر نشان داده شود. رعایت این نکته هم در عکس‌های ایستاده و هم در عکس‌های نشسته کمک‌کننده خواهد بود.

✅​انداختن وزن بدن روی یک پا | عکاسی از خود

عکاسی از خود

اگر می‌خواهید به صورت ایستاده ژست بگیرید می‌توانید وزن خود را بر روی یکی از پاها انداخته و پای آزاد را از ناحیه‌ زانو قدری خم کنید. همچنین پای آزاد را می‌توانید در جلو یا پشت پای دیگر قرار دهید. این ژست سبب می‌شود تا منحنی‌های بدن به زیبایی و به طور طبیعی نشان داده شده و عکس از حالت خشکی و یکنواختی خارج شود.

✅​چرخش 45 درجه بدن

عکاسی از خود

به جای آن که مستقیما به دوربین نگاه کنید بهتر است بدن خود را در یک زاویه‌ 45 درجه نسبت به دوربین بچرخانید. این کار سبب می‌شود تا تصویر زنده‌تر به نظر آید؛ چرا که در هنگام چرخش 45 درجه‌ای بدن، منحنی‌های بدن به صورت طبیعی برجسته‌تر نشان داده شده و خطوط تشکیل دهنده‌ اندام ملایم‌تر جلوه می‌کنند.

✅​استفاده از دست‌ها

عکاسی از خود

در هنگام ژست گرفتن برای عکاسی از خود دست‌هایتان را بی کار در دو طرف بدنتان قرار ندهید، بلکه تلاش کنید تا با استفاده از دست‌هایتان زاویه‌های زیبایی را در تصویر بسازید. برای این کار می‌توانید اشیای مختلفی مانند کیف، موبایل یا… را در دست گرفته و یا دست‌هایتان را داخل جیبتان بگذارید. همچنین می‌توانید دست خود را بر روی چانه قرار داده، از دست برای نگه داشتن موها استفاده کرده و یا به سادگی با دست‌های خود کمرتان را بگیرید.

✅​جدا کردن بازوها از بدن | عکاسی از خود

عکاسی از خود

توجه داشته باشید که در هنگام عکاسی از خود حتما بازوهایتان را قدری خم کنید تا از بدنتان قدری فاصله داشته باشند. به عنوان مثال می‌توانید دستان خود را در جیبتان قرار دهید تا به صورت خودکار بازوها کمی خم شوند.

✅​قرار دادن چانه رو به جلو

عکاسی از خود

در هنگام عکاسی مطمئن شوید که چانه رو به جلو نگه داشته شود. این امر سبب می‌شود تا گردن بلندتر و زیباتر نشان داده شود. همچنین به باریک‌تر نشان داده شدن شانه‌ها نیز کمک می‌کند.

✅​در مقابل دوربین آرام باشید

عکاسی از خود

در هنگام عکاسی از خود یکی از بهترین و ساده‌ترین ژست‌ها آن است که آرام باشید و هرگز عصبانیت، اضطراب یا ترسی در اندام و چهره‌تان وجود نداشته باشد. داشتن یک لبخند نیز می‌تواند در زیباتر شدن چهره‌تان موثر باشد.

پرینتر

بهترین ایده عکاسی در خانه با موبایل از خود از نگاه شما چیست؟

برای گرفتن یک عکس خوب از خود نیازی نیست تا به لوکیشن‌های بسیار منحصربه‌فرد رفته و یا به سراغ آتلیه‌های عکاسی بروید. برای ثبت یک عکس خوب از خود می‌توانید به سادگی در خانه نسبت به این امر اقدام کنید. آن چه برای این کار لازم است این است که ایده‌ها و تکنیک‌های خلاقانه‌ای را در عکس خود به کار برده و شیوه‌های درست ژست گرفتن را بدانید تا بتوانید یک عکس باکیفیت از خود به ثبت برسانید.

شما تا به حال تجربه ثبت عکس‌های حرفه‌ای از خود را داشته‌اید؟ به نظرتان مهم‌ترین نکات برای عکاسی سلفی چیست؟ شما از چه تجهیزاتی برای عکاسی از خود در خانه با موبایل استفاده می‌کنید؟ از ایده‌های جذاب خود برای دیدنگار و سایر خوانندگان این متن بنویسید و اگر این مطلب برایتان مفید بود، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.