این که آیا شما یک آسمان کسل کننده را جایگزین می‌کنید، یک عکس را برش می‌زنید و یا از تکنیک‌های کلاژ استفاده می‌کنید، در نهایت لازم است یاد بگیرید که چگونه به آسانی پس زمینه را از تصاویر حذف کنید. حرفه‌ای‌ها و آماتورها به یک اندازه نیاز به ابزاری کارآمد برای این کار دارند. خوشبختانه، گزینه‌های رایگان زیادی در بازار برای همه سطوح تخصصی وجود دارد. در اینجا، من برخی از آنها را به شما نشان خواهم داد.

از بین بردن پس زمینه معمولاً کاری بسیار دقیق و خسته کننده است که تکنیک‌های ویرایش مختلفی هم دارد. به همین دلیل، توسعه دهندگان راه حل‌های مختلفی را ارائه داده‌اند. من برخی از ابزارهای رایگان موجود را به شما نشان خواهم داد تا بتوانید بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. پس همراه من باشید …

پیشنهاد نویسنده : ماجرای ثبت پرتره‌ی مشهور استیو جابز توسط آلبرت واتسون

تصویر اصلی

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

وقتی یک تصویر به خوبی نوردهی شده باشد، نور موجود در تصویر سوژه را روشن کرده و پس زمینه را با تضاد قابل توجهی نشان می‌دهد، به همین دلیل حذف پس زمینه در چنین عکس‌هایی بسیار آسان‌تر است. برای آزمایش بهتر ابزارها، از تصویری با این خصوصیات استفاده می‌کنم، اما همیشه استثنا هم وجود دارد.

تصویر دوم یک عکس فوری ساده با یک موضوع کم تحرک است که برخی از نقاطش گرم و یک پس زمینه شلوغ دارد. بیایید ببینیم که هر ابزار در هر دو حالت چگونه رفتار می‌کند.

تصویر 1 ( سمت چپ ) : 1/1000؛ f8؛ ISO 200. تصویر 2 ( سمت راست ): عکس فوری در حالت خودکار دوربین.

Edit Photos for Free

Edit Photos for Free نام یک وب‌سایت است که می‌توانید با آن پس‌زمینه را حذف کنید. این برنامه رایگان و بدون نیاز به ثبت نام در حساب کاربری و بدون آموزش و دانش قبلی است. شما فقط مرز را ترسیم کرده و سپس پیش زمینه و پس زمینه را مشخص می‌کنید. برنامه بقیه کارها را انجام می‌دهد.

نکات مثبت

 • کاملا رایگان است و از شما خواسته نمی‌شود که در طی مراحل ویرایش ثبت نام یا به روزرسانی کنید، در پایان کار نیز همینطور. هیچ ترفندی تا آنجا که می‌بینم نیاز ندارد.
 • شما می‌توانید نسخه نهایی را بدون از دست دادن وضوح بارگیری کنید.
 • نیازی به دانش و مهارت‌های قبلی ندارید، همچنین رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند است.
 • هنگامی که تصویر منبع نوردهی خوبی داشته باشد باشد و زمینه متضاد داشته باشد، کار بسیار خوبی را در ترسیم مرز به طور خودکار انجام خواهد داد. فقط با تنظیم مقدار tolerance، نیازی به انجام تنظیمات بیشتر برای تصویر شماره یک ندارم.

نکات منفی

 • به من اجازه نمی‌دهد تصویر شماره دو را بچرخانم.
 • شما نمی‌توانید پس‌زمینه را جایگزین کنید، یا شفافیت را تغییر دهید یا آن را رنگ کنید.
 • اگر پیش‌زمینه تصویر کاملاً واضح نیست، باید خودتان لبه‌ها را مشخص کنید. من مجبور شدم این کار را برای تصویر شماره دو انجام دهم و اصلاح آن خیلی مشهود نبود.
 • گزینه‌های shadow و feather options هیچ تغییر محسوسی انجام ندادند.

Background Burner

Background Burner برای استفاده رایگان است، اما باید ثبت نام کنید. به محض بارگذاری تصویر، به طور خودکار انتخاب اولیه را انجام می‌دهد.

نکات منفی

 • من با منفی شروع می‌کنم، چرا که این اولین تصور من است. اگر ثبت نام کنید رایگان است، این بدان معنی است که با داده‌های خود به آن‌ها پول می‌پردازید. این موضوع خیلی تهاجمی نیست، چرا که فقط ایمیل و کشور را درخواست می‌کند. اما همچنان ایده آل نیست.
 • نمی‌توانید پس‌زمینه را جایگزین کنید یا آن را رنگ کنید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید باید از برنامه دیگری استفاده کنید. اگر آن را به عنوان JPG ذخیره کنید، به طور خودکار پس زمینه را با رنگ سفید پر می‌کند.
 • انتخاب خودکار خیلی بصری نیست. در اینجا می‌توانید ببینید که چگونه این کار را در هر دو تصویر من انجام داد. در این حالت، تصویر شماره دو بهتر بود، و حتی انتخاب‌هایی به من داد.

نکات مثبت

 • ابزار تنظیم دقیق انتخاب اول بهتر از وب‌سایت قبلی است. ابزارهای اصلی برای تصفیه چیزهای آسان‌تر دارد و ابزار پیکسل برای جزئیات بیشتر است.
 • شما می‌توانید نسخه نهایی را بدون از دست دادن وضوح بارگیری کنید. حتی می‌توانید بین JPG یا PNG انتخاب کنید. به یاد داشته باشید برای حفظ شفافیت مورد نیاز به یک تصویر با فرمت PNG نیاز دارید.
 • نیازی به دانش و مهارت‌های قبلی ندارید، همچنین رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند است.
 • در صورت نیاز به دقت و ابزار بیشتر، این گزینه وجود دارد که به یک سرویس پولی ارتقا یابد.

پیشنهاد نویسنده : تکنیک ثبت تصاویر ماکرو شارپ و پر جزئیات از گل و گیاه

Photoscissors

Photoscissors یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده ترین گزینه‌های موجود برای حذف پس زمینه در عکس‌ها است.

این یکی از کامل‌ترین ابزارهاست که حتی در صفحه اول به شما می‌گویند : ” پس‌زمینه را بردارید و آن را با شفافیت، رنگ جامد یا تصویر پس زمینه جایگزین کنید. ” بنابراین، در حال حاضر گزینه‌های بیشتری به شما نسبت به دو وب‌سایت قبلی را ارائه می‌دهد.

نکات مثبت

 • انتخاب خودکار کار شگفت انگیزی انجام نداد، اما لمس کردن به دلیل کشویی بودن که کنترل بیشتری بر روی اندازه قلم مو به شما می‌دهد آسان‌تر است. این سیستم همچنین دارای سیستم feathering خوبی است.
 • به شما امکان می‌دهد تا پس زمینه را به راحتی با تصویر یا رنگ دیگری جایگزین کنید.
 • همچنین می‌توانید سایه ایجاد کرده و میزان کمیت تاری را کنترل کنید.

نکات منفی

 • استفاده از آن حتی بدون ثبت نام رایگان است، اما شما فقط می‌توانید یک نسخه با وضوح پایین را بارگیری کنید. این کار در هنگام شروع کار بر روی تصویر خود بسیار مشهود نیست، بنابراین ممکن است در نهایت کار خود را گم کنید یا مجبور شوید هزینه ارتقاء را بپردازید. مگر اینکه وضوح پایین برای نیازهای شما کافی باشد.

نکته‌ی اضافی

این برنامه دارای یک سلکتور براش است که بسیار دقیق عمل می‌کند. اگر پرتره‌های زیادی را ثبت می‌کنید، ممکن است ارزش پرداخت هزینه‌ی اشتراک را داشته باشد.

GIMP

Gimp یک برنامه ویرایش رایگان و متن باز است.

نکات مثبت

 • این ابزار انتخاب‌های بسیاری دارد که می‌توانید برای انتخاب پیش‌زمینه خود به روشی کنترل شده و دقیق از آنها استفاده کرده و آنها را ترکیب کنید.
برای تصویر 1 ( سمت چپ )، برای جزییات از ابزار انتخاب Rectangle و ابزار Fozzy selection استفاده کردم. برای تصویر 2 ( سمت راست )، من از ابزار Scissors selection و از Free select برای جزئیات استفاده کردم.
 • می‌توانید پیش زمینه، سایه و پس زمینه خود را در لایه‌های مختلف نگه دارید تا به طور مستقل و غیر مخرب روی آنها کار کنید.
 • شما می‌توانید کل پروژه خود را در آن انجام دهید. تنظیمات ، کلاژها و غیره بدون نیاز به استفاده از وب‌سایت یا نرم افزار دیگری.

نکات منفی

 • شما باید برنامه را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید، یعنی در واقع نمی‌توانید به صورت آنلاین با آن کار کنید.
 • نیاز به یک روند یادگیری دارد، و رابط کاربری آن خیلی کاربر پسند نیست.

پیشنهاد نویسنده : ۲ مهارت مهم در عکاسی که تمام عکاسان باید آن را بدانند !

نتیجه گیری

حذف یک پس زمینه در عکس‌ها با استفاده از فناوری‌های مختلف، آسان‌تر و در دسترس‌تر شده است، اما هیچ ترفند جادویی برای آن وجود ندارد. شما به صبر، مهارت و نرم افزار خوبی نیاز دارید که اغلب هزینه دار است.

اگر می‌خواهید اجازه دهید الگوریتم خودکار بیشتر کارها را انجام دهد، موارد مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک تصویر شما را بهتر می‌خواند و باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود. اگر آماده هستید که خودتان همه چیز را به دست گرفته و کنترل کنید، با GIMP کار کنید. زمانی که شما صرف یادگیری می‌کنید، به مهارتی تبدیل می‌شود که باعث صرفه جویی در وقت شما در پروژه‌های آینده می‌شود.

آیا شما وب‌سایت یا ابزار دیگری برای حذف پس زمینه در عکس‌ها را می‌شناسید ؟

امیدوارم مقاله ” نرم افزارهای رایگان برای حذف آسان پس زمینه از تصاویر ! “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: