ترفندهای حرفه‌ای راه اندازی یک ویدئوبلاگ موفق !

در این مقاله قصد دارم نکاتی کلیدی را در مورد راه اندازی یک ویدئوبلاگ موفق با شما در میان بگذارم.

وبلاگ نویسی و ویدئوبلاگ یا ویلاگ یکی از کارهای مورد علاقه من است که در سال‌های گذشته مورد توجه بسیاری از کاربران اینترنت و فضای مجازی قرار گرفته و به نوعی جایگاه خود را در میان همگان پیدا کرده است.

روند رشد ویدئوبلاگ‌ها در سال‌های گذشته به شدت سریع بوده و ویلاگرها سعی داشته‌اند تا با ترفندهایی خود را به روز نگه دارند؛ تا کاربران از تولید محتوای آنها راضی باشند.

در حقیقت، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال ۲۰۱۹ ، ۸۰٪ از ترافیک جهانی اینترنت، فیلم خواهد بود. بیش از نیمی از مدیران بازاریابی می‌گویند که محتوای ویدیویی سودآورترین راه آنها در ادامه است.

اما تفاوت وبلاگ با ویلاگ چیست یا چرا ویلاگ پرسودتر و پربازدیدتر است ؟ به طور کلی ویلاگ به صفحاتی در بسترهای مشخص ( مثل یوتیوب و یا آپارات ) می‌گویند که محتوایی بر پایه ویدیو دارند؛ در حالی که وبلاگ محتوایی متن محور داشته و شاید خواندن یک متن طولانی ( هر چند جذاب ) برای تمام کاربران ممکن نباشد.

بر اساس آمار، کاربران به ازای مشاهده هر سه ویدیوی آموزشی، تنها یک متن با همان موضوع را مطالعه می‌کنند و این یعنی سه برابر ورودی بیشتر برای ویلاگ.

ادیت ویدیو

پس این کاملا قابل درک است که چرا شما باید علاقه‌مند به راه اندازی یک ویدئوبلاگ باشید.

بر اساس تمامی آمار موجود، به جرات می‌توان گفت که مردم عاشق محتوای ویدیویی هستند. اما موفق شدن و یا مشهور شدن به عنوان یک ویدئوبلاگر در ابتدا ممکن است کمی سخت و یا دلهره آور باشد؛ به خصوص اگر قبلاً این کار را نکرده باشید.

عوامل زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

برای مثال اینکه از چه نوع تجهیزاتی باید استفاده کنید ؟ در مقابل دوربین چگونه رفتار کنید و یا گویش‌تان به چه صورت باشد ؟ چگونه ویلاگ خود را بین دیگران تبلیغ کنید ؟

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
ویلاگ ( ولاگ یا ویدئو بلاگ ) چیست؟

شما تنها کسی نیستید که این روندهای مربوط به راه اندازی ویدئوبلاگ را در پیش دارید. تحقیقات نشان می‌دهد که مشاغل مختلف نیز قصد دارند کانال‌های تولید محتوای ویدیوی بیشتری طی سال آینده اضافه کنند.

پس اگر قصد دارید یک ویدئوبلاگ تاسیس کنید و یا برای کسب و کار خود محتوای ویدیویی تولید کنید و بتوانید از این طریق به بازار کار خود نیز رونق ببخشید، به جای بسیار خوبی رسیده‌اید. چرا که در این مقاله قصد دارم نکاتی کلیدی را در این باره توضیح دهم. پس همراه من باشید…

تولید محتوای ویدیویی را شروع کنید !

ترفندهای راه اندازی ویدئوبلاگ

کلید اصلی هر ارائه خوب یک مقدمه و نتیجه‌گیری بی نقص است. در ابتدای کار‌، در قالب یک جمله به بینندگان خود بگویید که موضوع ویدیوی شما چیست و با خلاصه‌ای از مطالب‌، آن را تمام کنید.

با این ساختار ساده‌ می‌توانید روند کلی ویدیو را به کاربران نشان دهید تا اگر به آن موضوع علاقه‌مند بودند، تا انتها شما را همراهی کنند. به این ترتیب می‌توانید یک ویدیو بی نقص را آماده کنید و طوری موضوع را باز کنید که کاربران متوجه شوند در چند دقیقه آینده، چه چیز در انتظارشان خواهد بود.

کیفیت بهتر از کمیت است

به تعداد کلماتی که در جملاتتان استفاده می‌کنید توجه داشته باشید، قطعا میزان کمتر یا کیفیت بیشتر، خیلی بهتر از میزان بیشتر با کیفیت کمتر است. چرا که ممکن است کاربر با شنیدن کلمات بیهوده خسته شده و از دیدن ادامه‌ی ویدیو صرف نظر کند.

همچنین به سرعت حرف زدنتان هم توجه داشته باشید، سرعت بیش از حد ممکن است کاربر را سردرگم کند. به عنوان یک اصل اساسی، سعی کنید از کلماتی محدود استفاده کنید و آن را به طور شمرده و واضح بیان کنید.

همچنین از به کار بردن اصطلاحاتی تخصصی که ممکن است کاربر را سردرگم کند، تا جای ممکن خودداری کنید. به منظور اینکه افراد بیشتری بتوانند از ویدئوبلاگ شما استفاده کنند، سعی کنید موضوعات را تا حد ممکن، ساده بیان کنید.

به زمان توجه کنید

زمان

زمان یکی از مهمترین نکات در ساخت و راه اندازی یک ویدئوبلاگ موفق است. معمولا کاربران به ویدیوهایی که کوتاه باشند علاقه بیشتری نشان داده و ویدیوهای بیش از ۱۰ دقیقه را کمتر باز می‌کنند.

این بدان معنی نیست که ویلاگ شما نمی‌تواند ویدیوهایی با زمان بیش از ۱۰ دقیقه داشته باشد، اما اگر بتوانید حرف‌های خود را به شکلی خلاصه کنید که در عین اینکه مطلبی از دست نرود، زمان آن نیز کوتاه‌تر شود، کاربر را راضی‌تر نگاه خواهید داشت.

ویرایش را به صورت اصولی یاد بگیرید

اما حالا ویدئوبلاگ خود را راه اندازی کرده‌اید و می‌خواهید ویدیوهایتان را در آن آپلود کنید. اولین قدم قبل از آپلود ویرایش است؛ که بهتر است آن را به صورت صحیح و اصولی دنبال کنید.

بسیاری از نرم افزارهای برش و یا ادیت ویدیو کامل نبوده و یا مشکلاتی دارند. انتخاب یک برنامه خوب می‌تواند کمک زیادی به شما کند. اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید، بهترین گزینه برای شما iMovie خواهد بود که برای سیستم عامل ios نیز عرضه شده است.

اما اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز هستید، Movie Maker می‌تواند برای شما گزینه‌ای مناسب و البته سریع باشد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نکاتی مهم برای شروع ویلاگینگ در ایران

این اپلیکیشن‌ها قطعا به اندازه ادوبی پریمیر یا ادیوس قدرتمند نیستند، اما برای ویدئوبلاگ کافی به نظر می‌رسند و البته با توجه به استفاده کمتر از منابع، سرعت بالاتری هم دارند.

شما می‌توانید با استفاده از آنها ویدیو را برش بزنید و قطعات مختلف را در کنار هم قرار دهید، از افکت‌های نور و رنگ استفاده کنید، صدا را تنظیم کنید و یا مواردی از این قبیل که حرفه‌ای نیستند.

ثانیه‌های اضافی را برش بزنید

ادیت ویدیو برای ویلاگینگ

به این موارد دقت کنید که کاربر اصلا دوست ندارد زمانش را صرف دیدن شما در حال خمیازه کشیدن و یا عطسه کردن بگذراند ! بهتر است این کارها را در پشت صحنه انجام دهید و در ویدیوی نهایی تمام آنها را حذف کنید.

کاربر به دنبال این است که ویدیویی ببیند که هر لحظه آن برایش مفید است و اگر روند خسته کننده باشد، قطعا بعد از چند دقیقه صفحه شما را می‌بندد.

احتمالا در ویدیوهای ویلاگرهای معروف می‌توانید میزان کات شدن فیلم را ببینید. شاید در هر چند ثانیه یکبار کات زده شده باشد و در طول یک دقیقه بیش از پانزده بار کات مشاهده کنید. هدف از این کار تبدیل ویدیوی خام، به یک ویدیو با ۱۰۰ درصد بار محتوایی مفید است.

از یک میکروفون باکیفیت استفاده کنید

صدا یکی از مهمترین جنبه‌های راه اندازی ویدئوبلاگ شماست. کاربران دوست دارند صدا را با بالاترین کیفیت ممکن بشنوند و اصلا از نویز و یا چیزهای اضافی در این بین خوششان نمی‌آید.

داشتن یک میکروفون با کیفیت می‌تواند به شما اطمینان دهد که هیچ وقت ضبط فیلم خود را هدر نمی‌دهید. بعضی اوقات، ممکن است در صورت خروجی گرفتن ویدیو با کیفیت پایین، کیفیت صدا نیز تحت الشعاع قرار گیرد.

اما حتی اگر تصویر شما نیز از بین رفت، می‌توانید فایل صوتی را نجات دهید و از آن به عنوان چیزی همانند پادکست استفاده کنید. یا می‌توانید از فایل صوتی برای یک ویدیو دیگر استفاده کنید.

قطعا دوربین و یا وسیله‌ای که می‌خواهید با آن فیلم برداری کنید، یک میکروفون داخلی دارد، اما ما به چیزی بیش از این برای دستیابی به یک کیفیت خارق العاده نیاز داریم. البته لازم به ذکر است که اگر با استفاده از وبکم فیلم برداری می‌کنید، ممکن است اصلا میکروفون داخلی نداشته باشید.

میکروفون

بهتر است کیفیت صدا را جدی بگیرید و برای آن واقعا هزینه کنید. اما اینکه کدام میکروفون برای شما مناسب است، باید بگویم الزامی در خرید میکروفون‌های تخصصی و گران قیمت نیست. می‌توانید مدل‌هایی را پیدا کنید که با وجود قیمتی کمتر از ۱ میلیون تومان، کیفیت ضبط بسیار خوبی دارند.

همچنین بهتر است محیطی که می‌خواهید ویدیو را در آن ضبط کنید هم آماده باشد، اگر توانایی هزینه کردن برای ساخت دیوار آکوستیک ندارید، می‌توانید از تجهیزات ساده‌ای مثل شانه تخم مرغ برای این منظور استفاده کنید. دقت داشته باشید برای جلوگیری از رفلکت صدا در اتاق، بهتر است گوشه‌ها را با هر چیزی که می‌توانید بپوشانید.

البته میکروفون‌های خاصی هم طراحی شده‌اند که می‌توانند صدا را تا فاصله‌ای محدود شناسایی کنند و تمام نویز اطراف آن را حذف کنند، اما به تبع آن نیز قیمت‌های بسیار بالایی هم دارند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین دوربین‌های ویلاگینگ

به ویدیوهای خود زیرنویس اضافه کنید

همه افراد با صدای زیاد ویدیوی شما را تماشا نخواهند کرد. به همین دلیل بهتر است برای ویدیوی خود زیرنویس اضافه کنید.

اگر ویدیوی شما دارای زیرنویس باشد، نرخ تعامل بسیار بالاتری خواهید داشت. فیلم‌هایی با زیرنویس ۴۰٪ بازدید بیشتر دارند. علاوه بر این، شانس تماشای کل ویدیوی شما در صورت تهیه زیرنویس تا ۸۰٪ افزایش می‌یابد.

اگر قصد راه اندازی ویدئوبلاگ در فیس بوک دارید، بد نیست به آمار زیر نگاهی بیاندازید.

آمار بازدید ویدیوهای فیس بوک

همانطور که مشاهده می‌کنید، ۸۵٪ فیلم‌ها در فیس بوک در حالت بی صدا مشاهده می‌شوند. منطقی است که زیرنویس‌ها میزان مشاهده را تا ۱۲٪ افزایش دهند.

در مورد همه سناریوهای مختلف که ممکن است شخصی در حال تماشای ویدیوی شما باشد، فکر کنید. بینندگان ممکن است در محل کار، مدرسه و یا اتاق پر از جمعیتی باشند که نمی‌خواهند با صدا برای دیگران مزاحمتی ایجاد کنند.

نور را بر تاریکی غلبه دهید !

یکی از مهمترین نکته‌ها در ابتدای مقوله راه اندازی ویدئوبلاگ ، نور است. تاریکی باعث افسردگی و خستگی می‌شود و اگر محیط فیلم‌برداری شما نور مناسبی نداشته باشد، کاربر را خسته خواهد کرد. اگر به برنامه‌های تلویزیونی، تبلیغات ویدیویی و ویلاگ‌های معتبر و معروف نگاه کنید، می‌بینید که همه چیز را غرق در نور می‌کنند.

اما همه ما می‌دانیم که تجهیزات نور بسیار گران هستند و شاید تهیه آنها حداقل برای شروع، کار سختی باشد. اما بهتر است با استفاده از تجهیزات ابتدایی و یا حتی دست ساز و استفاده بهینه از نور روز، محیط خود را روشن کنید.

اما اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای کار کنید و مشکلی با هزینه ندارید، درک شما از مفهوم تنظیم روشنایی سه نقطه‌ای بسیار مهم است. البته این مربوط به افرادیست که می‌خواهند ویدیو را در محیطی ثابت مثل یک اتاق یا یک استودیو ضبط کنند و طبیعتا برای افرادی که در حال حرکت هستند صدق نمی‌کند.

نورپردازی سه نقطه‌ای صحیح

به طور کلی نور را با سه اصطلاح بررسی می‌کنیم که در پایین برایتان آورده‌ام :

  • نوی اصلی ( Key Light )
  • نور تلطیف کننده ( Fill Light )
  • نور پشتی ( Back Light )

نور اصلی مهمترین وظیفه را برای روشن کردن محیط شما دارد. این نور در سمت چپ دوربین قرار گرفته و باید بر روی سه پایه نور قرار بگیرد تا بالاتر از سطح چشم باشد.

نور تلطیف کننده نیز در واقع به عنوان مکمل نور اصلی، سعی می‌کند تا سایه‌ها را نرم کرده و پوشش دهد. اما این دو نور کافی نیستند و اگر می‌خواهید نورپردازی طبیعی داشته باشید، به یک نور پشتی هم نیاز خواهید داشت.

بک لایت در پشت سر سوژه قرار گرفته و با استفاده از یک دیفیوزر، نوری نرم تولید می‌کند تا در نتیجه نورپردازی کاملا طبیعی به نظر برسد. اما بک لایت به طور کلی نور کمتری از دو مورد دیگر باید داشته باشد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
مقایسه سه پایه عکاسی و فیلم برداری

قطعا نیازی به صرف هزینه‌های زیاد برای راه اندازی یک ویدئوبلاگ با نورپردازی مناسب نیست و می‌توانید با وسایلی ساده، چیزی مشابه همین را به دست آورید. همچنین نور خورشید نیز می‌تواند کمک بسیار خوبی برایتان باشد.

هنوز از کیفیت HD استفاده نمی‌کنید ؟ حالا وقت تغییر است !

دوربین‌های مناسب برای راه اندازی ویدئوبلاگ

بیایید دوباره در مورد تجهیزات خود صحبت کنیم. علاوه بر میکروفون و منبع نور، به یک دوربین قابل اعتماد نیز نیاز خواهید داشت. باز هم تکرار می‌کنم، من نمی گویم شما باید ده ها میلیون خرج کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که فاکتورهای خاصی را در نظر گرفته‌اید.

بسته به مکان فیلمبرداری، همیشه به یک پریز برق دسترسی نخواهید داشت. اگر در حال فیلمبرداری هستید، عمر باتری بسیار مهم است. همچنین باید ظرفیت کارت‌های حافظه دوربین خود را در نظر بگیرید. این اصلا جالب نیست که در میان فیلم برداری ناگهان به دلیل اتمام ظرفیت کارت، ضبط متوقف شود.

همچنین سایز دوربین و وزن آن نیز بسیار مهم است و بهتر است دوربینی را انتخاب کنید که قابلیت حمل و نقل آسانی را داشته باشد. البته این هم به سبک کار شما بستگی دارد، اگر می‌خواهید بیرون از خانه فیلمبرداری کنید، یک دوربین اکشن مناسب شما خواهد بود و برای داخل استودیو، محدودیتی نخواهید داشت.

همچنین باید از فرمت ویدیویی که دوربین شما ضبط می‌کند، آگاه باشید. عموم قالب‌های محبوب شامل avi ،mov و mp4 هستند.

از یک نرم افزار مناسب برای ضبط ویدیو از صفحه نمایش استفاده کنید

بعضی اوقات حتی به یک دوربین برای راه اندازی ویدئوبلاگ احتیاج ندارید، یا شاید نه حداقل برای همه پست‌های شما. اگر می خواهید به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه کارهایی را در رایانه خود انجام دهید، باید بتوانید فعالیت‌های خود را با نرم افزاری مانند ScreenFlow ضبط کنید.

این نرم افزار برای مک عرضه شده و البته پولی است، اما ارزش خرید دارد. کاربران ویندوز نیز می‌توانند از چیزی مانند Camtasia استفاده کنند. گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد، اما این دو بهترین گزینه‌های پیشنهادی من برای مک و ویندوز هستند.

موسیقی زمینه مناسب را فراموش نکنید

موسیقی

یکی از مهمترین نکات برای اینکه کاربر را ترغیب کنید تا تمام ویدیوی شما را مشاهده کند، این است که انرژی او را در تمام طول ویدیو حفظ کنید. این کار علاوه بر جذابیت‌های بصری ویدیو و رسایی صدای شما، نیاز به یک موسیقی زمینه مناسب هم دارد.

سعی کنید بر اساس موضوعی که در حال فیلم برداری از آن هستید و یا شرایط مختلف، از یک موسیقی مناسب استفاده کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که موسیقی بدون کلام اثرگذاری بیشتری دارد و می‌تواند انرژی بیشتری را به کاربر منتقل کند.

همچنین به صدای موسیقی در پس زمینه هم توجه داشته باشید، صدای خیلی کم و یا خیلی زیاد می‌تواند آزار دهنده باشد. سعی کنید موسیقی را طوری تنظیم کنید که در هنگام صحبت‌های شما صدایی کمتر و در باقی مواقع، صدایی رسا و بلند داشته باشد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین تجهیزات مخصوص عکاسی با موبایل

به صورت مرتب ویدیو آپلود کنید

داشتن نظم در انتشار پست‌ها، نه فقط برای کاربر، بلکه برای وبسایت‌هایی مثل یوتیوب هم بسیار مهم است. شما می‌توانید روزی یک پست داشته باشید یا هفته‌ای یک پست در روز و ساعتی مشخص. اگر این روند را حفظ نکنید، کاربر اعتمادش را از دست خواهد داد.

وبسایت‌هایی مثل یوتیوب نیز به همین ترتیب به صفحه شما امتیاز داده و آن را بیشتر در معرض دید کاربران قرار می‌دهند. ضمنا به یاد داشته باشید هر چه تعداد ویدیوهای شما بیشتر باشد، کاربر احساس بهتری خواهد داشت.

مطالبتان را دسته‌بندی کنید

دسته بندی مطالب در یوتیوب

هنگامی که اقدام به راه اندازی یک ویدئوبلاگ مخصوص خودتان کرده‌اید، باید آن را در بستری مناسب همانند آپارات و یا یوتیوب، در اختیار کاربران قرار دهید؛ اما مهمترین نکته دسته‌بندی کردن مطالب است.

اگر پست‌های شما به صورت نامنظم آپلود شده باشند و ترتیب خاصی هم نداشته باشند، کاربر را سردرگم خواهند کرد. یکی از ترفندهای خوب در این مورد ساخت پلی لیست است. نکته جالبی که در یوتیوب می‌توانید مشاهده کنید، امکان استفاده از یک ویدیو در چند پلی لیست است.

همچنین استفاده از یک صفحه اجتماعی دیگر نیز به دسته بندی مطالبتان کمک می‌کند. برای مثال یک صفحه اینستاگرام می‌تواند مکمل خوبی برای یوتیوب باشد. همچنین امکان دارد بتوانید از این طریق کاربران بیشتری را به صفحه خود منتقل کنید.

درگیر جامعه شوید

بینندگان شما کسانی هستند که بیشترین تاثیر را در موفقیت شما دارند، بنابراین بهتر است به خواسته‌های او احترام بگذارید. تمام تاکید و اصرار من هم بر روی احترام به کاربر برای همین است.

سعی کنید به بازخوردهای آنان توجه داشته باشید و آنها را در کار خود اعمال کنید. به سوال‌های آنان پاسخ دهید و از اینکه با آنها در تماس باشید، نترسید. ( سعی کنید مثل خودشاخ پندارهایی نباشید که جواب کامنت را نمی‌دهند؛ پاسخ به کامنت‌های مردم باعث می‌شود احساس بسیار خوبی نسبت به شما داشته باشند. )

سعی کنید شخصیتی جذاب و گیرا داشته باشید !

فیلمبرداری برای ویلاگ - راه اندازی ویدئوبلاگ

بخشی از موفقیت شما در راه اندازی یک ویدئوبلاگ موفق در گروی شخصیت خود شماست. بهتر است در ویدیوهای خود ترسو، خسته کننده یا خجالتی نباشید. شخصیتی باشید که همیشه سر حال است و انرژی مثبت به همه منتقل می‌کند.

اگر حس شوخ طبعی دارید، بگذارید بدرخشد ! به یاد داشته باشید که این ویدئوبلاگ شماست. هیچ قانونی درباره نوع محتوایی که به اشتراک می‌گذارید وجود ندارد.

فقط توجه داشته باشید که هر چیزی که می‌گویید یا انجام می‌دهید، می‌تواند بر برند شخصی و حرفه‌ای شما تأثیر بگذارد. من توصیه می‌کنم از مباحث جنجالی و بحث برانگیز دوری کنید. البته اگر ریسک پذیر هستید و مشکلی با جنجال‌های احتمالی ندارید، دنبال آن باشید.

محتوای خود را با هم مخلوط کنید تا جذاب باشد. هیچ کس نمی‌خواهد هر روز یا هر هفته یک چیز را تماشا کند. سعی کنید این تنوع را نه فقط در موضوع، بلکه در لباس پوشیدنتان، زاویه فیلم برداری، ادیت، نوع گویش و هر چیز دیگر نیز داشته باشید.

کاربران را به گذاشتن کامنت تشویق کنید

راه دیگری برای راضی نگاه داشتن کاربران این است که آنها را به اظهار نظر در مورد ویدئوبلاگ خود تشویق کنید. این امر می‌تواند آسان باشد، اگر موضوع فیلم‌های خود را بر این اساس تنظیم کنید.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
اولین دوربین من : چه چیزهایی را باید بدانم ؟

نظرات آنها را بخواهید. سعی کنید در مورد یک موضوع بحثی راه بیندازید. اگر درباره موضوعی خاص صحبت می‌کنید که نمی‌تواند کاربر را مستقیم به صحبت دعوت کند، می‌توانید نظر او را در این باره بپرسید و بگویید ” نظر خود را در این باره در کامنت‌ها با من در میان بگذارید “.

به نظرات پاسخ دهید، این یک روش عالی برای بازگرداندن افراد به پست شما است؛ حتی وقتی که ویدیوی جدیدی را بارگذاری نکرده‌اید. اگر این کار را به صورت مؤثر انجام دهید، می‌توانید در مورد ویدیوهایی که ماه‌ها یا حتی سالها قبل بارگذاری کرده‌اید، نظرات جدید دریافت کنید.

می‌توانید برای ویدیوی خود مهمان دعوت کنید

اگر فکر می‌کنید محتوای شما تکراری شده و یا نیاز به یک تنوع یا تحول عظیم دارد، می‌توانید مهمان دعوت کنید. مطمئنا کاربران با دیدن چهره‌های مختلف نسبت به ویدیوهای شما حس خوبی خواهند داشت. البته این مهمان نیازی نیست حتما یک فرد مشهور باشد.

چرا که هر کسی امکان دسترسی به یک بازیگر مشهور، یک خواننده و یا یک ورزشکار را ندارد. شما می‌توانید از یکی از دوستانتان بخواهید در مورد موضوعی با شما هم صحبت باشد. همین خود یک تنوع عالی خواهد بود.

بیل گیتس ( راست ) و مارکوس براونلی ( چپ ) - راه اندازی ویدئوبلاگ
بیل گیتس ( راست ) و مارکوس براونلی ( چپ )

مطمئنا در خانواده شما هم افرادی خواهند بود که سخنوری خوبی داشته باشند یا بتوانند به خوبی طنز بازی کنند. چهره‌های تازه، ویدیوهای شما را تازه نگه می‌دارند.

نکات پایانی و جمع‌بندی

راه اندازی یک ویدئوبلاگ خوب و موفق در هر جای دنیا کار زمان بر و سختی است، در ایران شاید بسیار سخت‌تر هم باشد. چرا که بسیاری از بسترهای مناسب مثل یوتیوب مسدود شده‌اند و یا دسترسی به آنها محدود است. همچنین هزینه‌ها که شرایط را برای همه سخت می‌کند.

اما با توجه به نو بودن و رو به رشد بودن ویدئوبلاگ و البته توجهی که مردم در سال‌های گذشته نسبت به محتوای ویدیو داشتند، می‌توان به آینده آن امیدوار بود.

فراموش نکنید که برای راه اندازی یک ویدئوبلاگ خوب و با کیفیت، هیچ نیازی به هزینه‌های سنگین ندارید و می‌توانید بسیاری از تجهیزات را حتی خودتان بسازید. سعی کنید کار را برای خودتان سخت نکنید.

از نکاتی که در این مقاله گفتم استفاده کنید تا بتوانید محتوای باکیفیت‌تری را تولید کنید. اگر هم یک ویدئوبلاگ داشتید، می‌توانید با تغییر در تجهیزات و یا نرم افزارهای ویرایش شروع کنید.

اما پس از اینها، شخصیت شما اصلی‌ترین تاثیر را بر ویدیو دارد. چرا که در نهایت شما محوریت تمام مباحثی هستید که کاربر در ویدیو خواهد دید. سعی کنید بر روی رفتار و گویش خود در ویدیو کار کنید.

امیدوارم نکاتی که در مقاله ” ترفندهای حرفه‌ای راه اندازی یک ویدئوبلاگ موفق ! “ برایتان گفتم مفید بوده باشد. شما از چه ترفندهایی برای رونق ویدئوبلاگ خود استفاده می‌کنید ؟ آیا نکته‌ای به ذهنتان می‌رسد که آن را با ما در میان بگذارید ؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی داشتید، در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.