سونی در سال 2019 تقریبا نیمی از سهم بازار سنسور تصویر را در اختیار داشته است

براساس اطلاعات منتشر شده از شرکت تحقیقاتی ژاپنی Techno Systems Research (TSR)، کمپانی سونی در سال 2019 تقریبا نیمی از سهم بازار حسگرهای تصویر دیجیتال را در اختیار داشته است. این اطلاعات توسط PulseNews درز کرده است، و نشان می‌دهد كه سونی با 49.1 درصد از سهم بازار، بالاتر از سامسونگ با 17.9 قرار دارد که این پیشرفت این کمپانی ژاپنی را نسبت به سال 2018 نشان می‌دهد و البته کاهش سهم سامسونگ از بازار. سامسونگ به تازگی سنسور تصویر 108 مگاپیکسلی Nonacell را با گوشی هوشمند جدیدش سعنی گلکسی S20 Ultra معرفی و عرضه کرد.

پیشنهاد نویسنده : فناوری نانوسل در گلکسی S20 اولترا : با دوربین پرچمدار جدید سامسونگ آشنا شوید

اما این خبر تعجب آور نیست. در ماه دسامبر، سونی فاش كرد كه کارمندان بخش تولید حسگر دیجیتال هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته در تلاش هستند تا تقاضاهای این بازار را برآورده کنند. این شرکت به منظور افزایش ظرفیت تولید به دلیل تقاضای بسیار زیاد بازار، در حال ساخت تاسیسات جدیدی برای همین منظور در شهر ناگازاکی ژاپن است. انتظار می‌رود در آوریل 2021 بتوانیم شاهد افزایش میزان تولید حسگرهای دیجیتال توسط سونی باشیم.

سونی در سال 2019 تقریبا نیمی از سهم بازار سنسور تصویر را در اختیار داشته است

سامسونگ همچنان بزرگترین رقیب در زمینه تولید سنسورهای دیجیتال تصویر برای سونی به حساب می‌آید. در سال 2018، این شرکت کره‌ای اعلام کرد ظرفیت تولید سنسورهای تصویر خود را گسترش خواهد داد و هدف نهایی آن پیشی گرفتن از سونی بود. بر اساس داده‌های TSR، این شرکت هنوز راه طولانی برای دستیابی به هدفی که در پیش گرفته دارد.

با این وجود، ممکن است فعالیت سونی در حوزه‌ی تولید حسگرهای تصویر دیجیتال آینده‌ی مبهمی داشته باشد. در اوایل ماه جاری، سونی در مورد شیوع ویروس کرونا در کشو چین و چهار کارخانه‌ی بزرگش در این کشور ابراز نگرانی کرد. طبق گفته Sony CFO Hiroko Totoki و به نقل از Nikkei Asian Review، تأثیر ویروس کرونا بر روی زنجیره‌ی عرضه این شرکت به طور بالقوه می‌تواند اختلال عظیمی در روند تولید سنسورهای دیجیتال تصویر سونی ایجاد کند.

پیشنهاد نویسنده : شیوع ویروس کرونا باعث لغو شدن نمایشگاه عکاسی CP+ 2020 شد

امیدوارم مقاله ” سونی در سال 2019 تقریبا نیمی از سهم بازار سنسور تصویر را در اختیار داشته است “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !