لیست بهترین انیمیشن های دنیا⚡​💯​🎞️​

بهترین انیمیشن های دنیا

دنیای انیمیشن آنقدر جذاب است که افراد در هر سنی ممکن است به آن علاقه‌مند باشند. ما امروز قصد داریم که نگاهی اجمالی به معرفی برخی از بهترین انیمیشن های دنیا داشته باشیم. امیدواریم حداقل یکی از معرفی‌ها به دل شما بنشیند و لحظات خوشی برای شما یا کودک‌‌تان به ارمغان آورد. در این متن سعی کردیم ببهترین انیمیشن های دنیا را با در نظر گرفتن ردۀ سنی به شما معرفی کنیم. با مجلۀ دیدنگار همراه باشید تا برای خودتان یا کوچولوی دلبندتان گزینه‌ای برای تماشا پیدا کنید. اما اجازه بدهید نگاهی خیلی کوتاه به معنی و تاریخچۀ انیمیشن داشته باشیم. پیش به سوی بهترین انیمیشن های دنیا !

فهرست محتوا پنهان کردن

تولید و سبک انیمیشن

همانطور که از نام انیمیشن Animation پیداست ما با حرکت Animate طرف هستیم. سلسله‌ای از تصاویر روی کاغذ یا به صورت دیجیتال که در کنار هم یک حرکت ایجاد می‌کنند. این متن دربارۀ مجموعه حرکاتی است که خالقِ یک مجموعه تلویزیونی یا که فیلمی برای اکران روی پرده‌های سینما است. البته انیمیشن گسترۀ وسیعی دارد، اما ما سعی می‌کنیم به فیلم‌های بلند سینمایی بپردازیم.

انتخاب از خیلِ وسیع تولیدات در طی این همه سال ظهور انیمیشن خب قطعا کار یک متن محدود نیست. ما سعی می‌کنیم به چندین سبک اشاره‌ای داشته باشیم. اما قبل از آن نگاهی کوتاه به تاریخچه انیمیشن هم داشته باشیم که انیمیشن از کجا شروع شد؟

روش دانلود از یوتیوب

نگاهی به انیمیشن‌های سینمایی

بهترین انیمیشن های دنیا در واقع از دل تکنیک‌های خلاق در سینمای اواخر قرن 19 میلادی و اوایل قرن بیستم استارت خوردند. سال 1898 میلادی فیلم آسترونورمِرز Astronomers به معنی «ستاره‌شناسان»، جورج مِلیِس George Melies از تکنیک‌های استاپ موشن در ایجاد جلوه‌های ویژه در فیلم خود بهره برد. این کار را ویتاگراف Vitagraph در سال 1907 میلادی در فیلم هانتِد هتل The Haunted Hotel به معنی «هتل جن‌زده» به شکل گسترده‌تر عملی کرد. همان سال بود که امیل کول Emil Cohl در فیلم فانتاسماگوریا Fantasmagorie عملا یک انیمیشن ساخت.

اما از تاریخ یک قرن پیش بزنیم بیرون و برویم سراغ با یکی از جذاب‌ترین ژانرهای انیمیشن یعنی اکشن هیجان‌انگیز که گروه‌های سنی مختلف با سلایق مختلف به این دسته علاقه‌مند هستند.

دسته‌بندی‌ بهترین انیمیشن های دنیا از نظر ردۀ سنی

همانطور که مشخص است، ما باید نسبت به کودکان حساسیت به خرج بدهیم و برنامه‌ای مطابق با سن او برایش تدارک ببینیم. بزرگسالان البته از طرفداران پروپاقرص انیمیشن هستند که برای آن‌ها هم پیشنهاداتی داریم. نکته در مورد ردۀ سنی این است که انیمیشن‌هایی که برچسب G دارند، برخی ملاحظات عمومی دارند و برای تمام سنین مناسب است؛ آن‌هایی که PG دارند به معنی این است که والدین باید ملاحظاتی را داشته باشند، اما برای تمام سنین مناسب است. در وب سایت معتبر IMDB اطلاعات مفصلی دربارۀ این ملاحظات در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که شاید در مورد انیمیشن‌های خاص در مقالاتی دیگر بررسی کردیم. همچنین در صورتی که عددی کنار برچسب ذکر گردد به معنی این است که انیمیشن برای سنین زیر آن عدد مناسب نیست. برخی کشورها ممکن است این عدد را مطابق با فرهنگ خود کمی تغییر دهند.

خب برویم سراغ معرفی بهترین انیمیشن های دنیا !

بهترین انیمیشن های دنیا برای همه

انیمیشن WALL E وال ای | لیست بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن WALL E | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن WALL E محصول سال 2008 میلادی با برچسب G است که احتمالاً در هر لیستی آن را بین بهترین انیمیشن های دنیا خواهیم دید. انیمیشنی در ژانر علمی-تخیلی، خانوادگی و هیجان‌انگیز که برای هر ردۀ سنی قابل پخش است. داستان مربوط به زمانی‌ست که دیگر زمین نابود شده، درختی نمانده و انسان در سفینه‌های فضایی خارج از جو زندگی می‌کند. اما ربات‌هایی با کاراکترهای جذاب WALL E و EVE اتفاقاتی را پشت سر می‌گذارند که شما را میخکوب خواهد کرد. جلوه‌های بصری جذاب در کنار داستان نفس‌گیر از خصوصیات این انیمیشن دیدی است.

انیمیشن up آپ | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن up آپ | بهترین انیمیشن های دنیا

آپ UP هم یکی دیگر از بهترین‌هاست که سال 2009 میلادی عرضه شده و سال‌هایی درخشان برای دنیای انیمیشین توسط این دو در کنار دیگر محصولات نظیر «در جستجوی نِمو In Finding Nemo» محصول سال 2003 میلادی، انیمیشن Ratatouille 2007 برچسب G، Monster, Inc. 2001 برچسب G، Toy Story 2010 برچسب G، هیجان‌انگیزهای 2004 The Incredibles 2004 برچسب PG عصر یخبندان Ice Age 2002 برچسب PG و شِرِک 2001 میلادی برچسب PG و کلی انیمیشن جذاب دیگر رقم زدند که همگی جذابیت‌های خاص خودشان را دارند. این دهه فیلم‌ها با جلوه‌های بصری کامپیوتری جدیدتری پیوند خورده و فضای تصویر حالت سه بعدی دارد. دهه 90 میلادی هم پر از انیمیشن درخشان است که می‌توانید با جستجو به آن‌ها برسید. البته اگر به سبک‌های قدیمی‌تر علاقه دارید.

اینکردیبلز Incredibles 2004 | بهترین انیمیشن

انیمیشن اینکردیبلز Incredibles 2004 | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Incredibles که در ایران آن را با نام شگفت‌انگیزان می‌شناسیم، محصول سال 2004 شرکت پیکسار Pixar است. داستان ابرقهرمانانی که حالا دولت قرار است آن‌ها را محدود کند و باید به عنوان شهروندی معمولی زندگی کنند. این انیمیشن در یک قسمت دیگر نیز در سال 2018 تولید شد و گمانه‌زنی‌هایی از قسمت سوم آن در 2025 به گوش می‌رسد.

وقتی صحبت از هیجان و اکشن به میان می‌آید فیلم‌های قهرمان‌پرور کمپانی‌های آمریکایی حرف اول را می‌زنند. البته انیمه‌های ژاپنی قطعا هواداران پروپاقرص‌تری دارند، اما به هر حال سبک خاصی است که به اندازۀ سبک آمریکایی بیننده ندارد.

انیمیشن Rango محصول 2011 | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Rango | بهترین انیمیشن های دنیا

یکی از جذاب‌ترین‌ها با صداپیشگی جانی دِپ در نقش یک آفتاب پرست که به دنبال هیجان و ماجراجویی می‌گردد. کیفیت تصویر نزدیک به واقعیت بوده که توسط نرم افزارهای گرافیکی خلق شده است. رَنگو به طور تصادفی به شهر Dirt می‌رسد؛ شهری بی قانون که نیازمند یک کلانتر است. نکته جذاب در مورد این انیمیشن این است که از حرکات واقعی صداپیشگان برای طراحی حرکات کاراکترهای انیمیشنی الهام گرفته شده است.

اینساید اَوت INSIDE OUT 2015

اینساید اَوت INSIDE OUT 2015 | بهترین انیمیشن های دنیا

یک انیمیشن روانشناسی که به مطرح کردن عواطف اساسی انسان شامل شادی، ترس، خشم، انزجار و اندوه را در قالب کاراکترهایی به نمایش می‌گذارد که در مغز شخصیتی به نام رایلی زندگی می‌کنند و به نحوی ارتباط بین این عواطف و اهمیت توجه به همۀ آن‌ها و نادید نگرفتن‌شان می‌پردازد. تماشای این انیمیشن را از دست ندهید که قرار است 2024 قسمت دوم آن منتشر شود.

زیرنویس در پریمیر | دیدنگار

بهترین انیمیشن‌های 2023 برای همه

انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem لاک‌پشت‌های نینجا را باز هم به خانه‌های ما آورده است. با حال و هوای تصویری اشیا شبیه به خمیر و زوایای جذاب فیلمبرداری نوید لحظاتی هیجان‌انگیز و دلچسب را می‌دهد. این انیمیشن سال‌هاست توسط کمپانی‌های متعدد تولید می‌شود و می‌توانید انواع و اقسام سبک‌های آن را مطابق با ذوق خودتان انتخاب کنید.

اسپایدرمن Spider-Man: Across the Spider-Verse

انیمیشن اسپایدرمن Spider-Man: Across the Spider-Verse | بهترین انیمیشن های دنیا

 

بدون شک انیمیشن اسپایدرمَن هم همانند فیلم‌های سینمایی‌اش جز دسته مواردی است که مورد توجه تمام قشرهای سنی قرار دارد. جدیدترین نسخۀ آن را با نام Spider-Man: Across the Spider-Verse در سبک اکشن و ماجراجویی مشاهده کنید. نسخه قبلی آن 2018 میلادی تولید شده بود.

ماریو The Super Mario Bros

انیمیشن ماریو The Super Mario Bros بهترین انیمیشن های دنیا

اگر احیاناً بازی ماریو یا همان آقایی با سبیل مشکی و کلاه قرمز معروف را تجربه کرده باشید، تماشای The Super Mario Bros. قطعا می‌توان دل شما را ببرد. به هر حال اگر به انیمیشن هیجان‌انگیز در عین حال کمدی علاقه دارید یا می‌خواهید با ماریو معروف و داستان نجات پرنسس آشنا شوید، این انیمیشن را از دست ندهید.

انیمیشن Elemental

انیمیشن Elemental | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Elemental با حال و هوای INSIDE OUT 2014 اما این بار با معرفی 4 عنصر اصلی یعنی آب، آتش، خاک و هوا از آن دسته انیمیشن‌ها است که در کنار سرگرمی، خنده و هیجان عملا یک کارگاه آموزشی است.

بهترین انیمیشن های دنیا برای نوجوانان

انیمیشن بتمن BATMAN: The Doom That Came to Gotham

انیمیشن بتمن BATMAN: The Doom That Came to Gotham | بهترین انیمیشن های دنیا

همانطور که گفتیم انیمیشن‌ها از نظر سنی دسته‌بندی می‌شوند. انیمیشن بتمن BATMAN: The Doom That Came to Gotham محصول سال 2023 که ماجرای بروس وین و تنها راه نجات شهر گاتهام 1920 میلادی است. این انیمیشن نوجوان برای سنین 13 به بالا است.

سه‌ قلوهای بِلِویل The Triplets of Belleville | لیست بهترین انیمیشن های دنیا

سه‌ قلوهای بِلِویل The Triplets of Belleville | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن سه‌ قلوهای بِلِویل The Triplets of Belleville هم به همین ترتیب برای سن 13 سال به بالا یک انیمیشن ماجراجویی-جنایی و در عین حال کُمدی است. یک فیلم با داستانی عجیب که طرفداران خاص خود را دارد و نمرۀ خوبی هم از بینندگان گرفته است. این انیمیشن در سبک نقاشی خلق شده است و چهره‌ها از واقعیت به دور هستند.

انیمیشن My Life as a Zucchini

انیمیشن My Life as a Zucchini | بهترین انیمیشن های دنیا

«زندگی من وقتی یه کدو سبزم» My Life as a Zucchini یک انیمیشن درام با حال و هوای کُمدی است. داستان پسربچه‌ای که مادر خود را از دست می‌دهد و مجبور می‌شود به پرورشگاه برود. در آنجا با دیگر بچه‌های یتیم آشنا می‌شود و معنای عشق و زندگی را کنار آن‌ها می‌آموزد. فرانسه است دیگر، فیلم‌هایی که وقتی به عشق می‌پردازند قلب را پروانه‌ای می‌کند.

دریای عمیق Deep Sea | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن دریای عمیق Deep Sea | بهترین انیمیشن های دنیا

اما اگر به دنبال یک انیمیشن فانتزی با گرافیکی پر از رنگ‌های بدیع هستید به هیچ وجه Deep Sea محصول 2023 کشور چین را از دست ندهید. دخترکی به عمق رویایی دریایی فرو می‌رود. جهانی فانتزی در عمیق‌ترین جای دریا، جایی که تمام رازها نهفته‌اند.

سیمپسون‌ها The Simpsons

انیمیشن سیمپسون‌ها The Simpsons | بهترین انیمیشن های دنیا

قطعا نباید سیمپسون‌ها The Simpsons محصول سال 2007 همچنین Beavis and Butt-Head Do America به عنوان کُمِدی‌های ناب را از قلم بندازیم.

انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earth | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earth | بهترین انیمیشن های دنیا

مجموعه‌های مختلف Final Fantasy برای علاقه‌مندان به دنیای فانتزی هم می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. اگر شگفت‌انگیزان را با تمام هیجان و کیفیت ساخت، بچگانه می‌دانید انیمیشن‌های قهرمان‌پرور Justice League: Crisis on Two Earth محصول 2010 میلادی است. جنگ قدرت خوبی در مقابل بدی‌ها که می‌توانیم در انواع Batman و Superman هم مشاهده کنیم.

The Wind Rises

انیمیشن The Wind Rises | بهترین انیمیشن های دنیا

اگر اهل انیمیشن‌های داستانی به دور از هیجانات تخیلی و با حال و هوای نقاشی ژاپنی هستید، The Wind Rises 2013 فیلمی دو ساعته برای شماست. یک بیوگرافی از زندگی واقعی Jiro Horikoshi در طول جنگ جهانی دوم موفق به ساخت هواپیماهای جنگی شده بود.

نورپردازی سینمایی

لیست بهترین انیمیشن های دنیا برای بزرگسالان

 

نوبتی هم باشد نوبت بزرگسالانی است که دنیای انیمیشن برای آن‌ها تمامی ندارد.

انیمیشن South Park: Bigger, Longer & Uncut

انیمیشن South Park: Bigger, Longer & Uncut | بهترین انیمیشن های دنیا

 

انیمیشن South Park: Bigger, Longer & Uncut یک داستان فانتزی کُمدی است که موضوع اِستان مارش و دوستانش است که به تماشای یک فیلم بزرگسال می‌نشینند و در حین تماشا شروع به فحش و ناسزا دادن به کانادا می‌کنند و کانادا را مقصر می‌دانند. مادر کایل Kyle به ایلات متحده و دیگر متحدانش فشار می‌آورد تا جنگ جهانی سوم را علیه کانادا آغاز کنند!

آکیرا Akira | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن آکیرا Akira | بهترین انیمیشن های دنیا

آکیرا Akira محصول 1998 است که در سبک داستانی و اکشن ژاپنی است. جنگ جهانی سوم بعد از 31 سال در 2019 پایان یافته و حالا توکیو به یک شهر پررونق بدل گشته است. شوتارو و کانِدا رهبران یک گروه گَنگ موتورسوار هستند. دوست او یعنی تِتسوُ در یک تصادف مجروح و توسط یک سازمان سِری دولتی دزدیده می‌شود.

انیمیشن Waking Life

انیمیشن Waking Life | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Waking Life محصول 2001 میلادی هم با حال و هوای تصویر خاص در پی معناهای حضور در این هستی است. رویاها؟ در خواب رویا می‌بینیم! رویاها گریزی از واقعیت هستند یا خود واقعیت؟

پِرفِکت بلو Perfect Blue | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن پِرفِکت بلو Perfect Blue | بهترین انیمیشن های دنیا

پِرفِکت بلو Perfect Blue 1997 داستان یک خوانندۀ پاپ است که به دنبال بازیگر شدن است. او به شدت معروف می‌شود و کم کم وضعیت روانی‌اش دچار چالش می‌شود. میما؟ تو کی هستی؟ قیمت شهرت را چطور پرداخت می‌کنی؟

مِری و مَکس Mary and Max

انیمیشن مِری و مَکس Mary and Max | بهترین انیمیشن های دنیا

مِری و مَکس Mary and Max هم انیمیشنی داستانی از یک واقعیت است که مکاتبات یک دختربچه و یک مرد مسن و گفتگوی این دو از طریق نامه را به نمایش می‌گذارد که پر از نکته‌های اجتماعی و لحظات عاشقانه است.

انیمیشن The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of The Baboon Heart

انیمیشن The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of The Baboon Heart | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of The Baboon Heart محصول 2023 در سبک علمی تخیلی است. اختراعات دیوانه‌وار Doc را ببنید.

Inventor | بهترین انیمیشن های دنیا

انیمیشن Inventor | بهترین انیمیشن های دنیا

مخترع دیگری هم داریم با نام Inventor 2023 میلادی دربارۀ یک مخترع دوران باستان است. اگر ژانر علمی تخیلی باب دل شما نیست و علاقه‌مند به خود علم هستید، این انیمیشن جذاب را از دست ندهید.

انیمیشن ژاپنی Black Clover: Sword of The Wizard King

انیمیشن ژاپنی Black Clover: Sword of The Wizard King | بهترین انیمیشن های دنیا

در دنیای که جادو همه چیز است، انیمیشن ژاپنی Black Clover: Sword of The Wizard King آستا یک پسربچه است که بدون هیچ جادویی متولد شده است. او تلاش می‌کند تا یک جادوگر تمام عیار شود.

پریمیر

لیست بهترین انیمیشن های دنیا از نگاه شما

همانطور که می‌دانید دنیای انیمیشن دنیایی پر از تولیدات متنوع است. نه تنها فیلم‌های بلند متعددی ساخته شده و در حال ساخت است، بلکه سریال‌های مختلفی هم در دنیای پر از رنگ و خیال را می‌توان تماشا کرد. در این متن سعی کردیم نگاهی کوتاه به انواع اقسام سبک‌های مختلف در رده‌های سنی مختلف بیاندازیم. به هر حال انیمیشن سلایق مختلفی را دور خود جمع می‌کند و انواع اقسام سبک‌های نقاشی یا سه بعدی و نرم‌ افزاری را می‌توان یافت.

شما چه انیمیشنی را پیشنهاد می‌دهید؟ به نظرتان بهترین انیمیشن‌های 2023 برای بچه‌ها کدام است؟ سبک مورد علاقه شما چیست؟ آیا انیمیشن‌های چینی را به انیمه‌های آمریکایی ترجیح می‌دهید یا برعکس؟ در این متن قطعا بهترین انیمیشن‌های دیگری هم می‌توانند جای بگیرند. از نظر شما کدام یک شایستگی حضور در لیست را دارد؟ از نظرات خود برای دیدنگار بنویسید و اگر این مقاله را دوست داشتید، آن را برای دوستانتان بفرستید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین برنامه عکاسی و فیلمبرداری اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.