از پارک ملی Glacier با همراهی آیفون 12 پرو به شما سلام می‌کنم !

چندی پیش برای گشت و گزار به پارک ملی گلیسیر رفته بودم و همراه با خود آیفون 12 پرو جدیدم را هم بردم تا دوربین آن را در انواع شرایط نوری، از جمله هوای روشن و آفتابی و هوای تاریک و برفی تست کنم ( هوا واقعا سرد بود ! ).

مثل همیشه، اپل برای خانواده‌ی آیفون 12 یک سخنرانی مفصل ارائه داد و بیشتر تمرکز آن نیز روی دوربین محصولات جدیدش بود، به خصوص دوربین آیفون 12 پرو مکس ( توجه : آیفون 12 پرو مکس هنوز به صورت رسمی وارد بازار جهانی نشده است، من واقعا منتظرم تا عملکرد سخت افزار دوربین آن را مشاهده کنم )…

اما مهمترین پرسشی که در این مقاله قرار است به آن پرداخته شود این است :

فناوری‌های جدید چگونه قرار است کیفیت تصاویر و فیلم‌های ما را بهتر کنند ؟

بخش بزرگی از ارتقا آیفون 12 پرو به نرم افزار وابسته است، در حالی که آیفون 12 پرو مکس هم از نظر نرم افزاری و هم سخت افزاری بهبودهای بسیار گسترده‌ای را تجربه کرده است. اما در مورد آیفون 12 پرو و بررسی عملکرد سیستم دوربین آن در این مقاله، تمرکز من بیشتر بر روی حالت Ultra Wide Night، تمرکز خودکار LiDAR و بررسی قابلیت‌های جدید نرم افزاری بوده است.

خب دیگر، بیش از این معطلتان نکنم، از عملکرد دوربین آیفون جدید لذت ببرید !


بهبود سنسور واید

برای اولین بار در چندین نسل گذشته، امسال یک لنز واید ( 26 میلی متری ) به روز شده دریافت کردیم ( اکنون به جای دیافراگم f/1.8 از f/1.6 استفاده شده است ). این بدان معناست که سخت افزار لنز دوربین در نور کم عملکرد کمی بهتری خواهد داشت. همچنین یک لنز با 7 عنصر درون این مجموعه استفاده شده است که اپل ادعا می‌کند وضوح بسیار بهتری را در گوشه‌های کادر ارائه می‌دهد.

سال گذشته، ما با انتشار حالت Night ( به صورت نرم افزاری ) جهش بزرگی را در عملکرد دوربین در شرایط کم نور تجربه کردیم و امسال در آیفون 12 پرو شاهد یک لنز Wide با دیافراگم بازتر و عملکرد بهتر در نور کم ( به صورت سخت افزاری ) هستیم.

در زیر یک عکس با نوردهی 30 ثانیه‌ای را مشاهده می‌کنید که برای ثبت آن آیفون 12 پرو روی یک پایه دوربین  قرار گرفته بود، در این صحنه تقریباً هیچ نور مرئی وجود ندارد. اگر بخواهم بهتر توضیح بدهم، من قادر نبودم رنگ آبی یا سبز را با چشم غیر مسلح در این صحنه ببینم، بنابراین این عکس را نشان دادم که چگونه حالت Night و لنز Wide جدید با هم کار می‌کنند. به حرکت ابر در طول 30 ثانیه نوردهی توجه کنید.

در اینجا چند عکس دیگر با استفاده از حالت Night Mode با لنز واید جدید 26 میلی متری با دیافراگم f/1.6 آورده شده است :

فراتر از این عملکرد فوق‌العاده در نور کم، من در مورد وضوح لبه‌های کادر در لنز جدید 7 عنصری نیز واقعا کنجکاو بودم، بنابراین چند آزمایش را در صحنه‌هایی با جزئیات بسیار زیاد در گوشه‌های قاب انجام دادم و متوجه شدم که وضوح تصویر همان چیزی است که در آیفون 11 پرو دیده بودیم.


Ultra wide night mode

من عاشق عکاسی با لنز اولترا واید با هر دوربینی هستم، بنابراین هنگامی که آیفون 11 پرو سال گذشته لنز Ultra Wide را معرفی کرد، من واقعا شگفت زده شدم. در حالی که واقعاً چشم انداز را دوست دارم، اما به نظرم کیفیت تصاویری که با لنز Ultra Wide در هنگام عکاسی در شرایط کم نور و متوسط ثبت می‌شدند ​​مطابق با استانداردهای من نبود، بنابراین من از لنز اولترا واید فقط در شرایطی استفاده می‌کردم که نور کافی وجود داشته باشد و صحنه کاملا روشن باشد.

اکنون که حالت Night Mode با لنز اولترا واید نیز در دسترس است، عکاسی در نور کم به شکل قابل توجهی بهبود یافته است. درست قبل از طلوع آفتاب گرفتار طوفان برفی شدیم و من بیرون آمدم تا با حالت Ultra Wide in Night چند عکس ثبت کنم.

درست مثل سال گذشته، وقتی که من برای اولین بار عکس‌هایی که با استفاده از حالت Night Mode و بدون استفاده از آن ثبت شده بود را با هم مقایسه کردم، متوجه شدم که نتایج به شکل عجیب و غریبی عالی هستند. کاری که نرم افزار با حالت عکاسی در شب انجام می‌دهد واقعاً تفاوت شب و روز است. در یک آزمایش، حالت Ultra Wide with Night را در آیفون 12 پرو استفاده کردم که تصویری زیبا را ثبت کرد، همان چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در حالی که در همان میزان نوردهی عملکرد دورزبین آیفون 11 پرو را هم مشاهده می‌کنید که عملا یک قاب سیاه و سفید با نور بسیار اندک و نویز وحشتناک است.

من باورم نمی‌شد که این تصویر را آیفون 12 پرو ثبت کرده و واقعا بی صبرانه منتظر این بودم که آن را به صورت سیاه و سفید چاپ کرده و روی دیوار خانه‌ام نصب کنم. یک لحظه صبر کرده و همین صحنه را تصور کنید … به دلیل استفاده از حالت عکاسی در شب و الگوریتم‌های محاسباتی آن، ما از یک قاب تاریک کاملا غیرقابل استفاده، به یک تصویر ” من می‌خواهم آن را بر روی دیوار خود نصب کنم ” رسیدیم و این همان معجزه‌ی آیفون 12 پرو است !

مکان دیگری که لنزهای اولترا واید در آن کاربردهای بسیار زیادی دارند، معمولا فضاهای داخلی تنگ و کوچک است، اما استفاده از لنز اولترا واید در این سناریوها تا پیش از این بسیار دشوار بود، چرا که اغلب با نور کمتری روبرو بودیم. با حالت عکاسی در شب، اکنون می‌توانیم از لنز اولترا واید در داخل خانه و در هنگام شب هم استفاده کنیم و هنوز هم تصاویر بسیار خوب و باکیفیتی را ثبت کنیم. در اینجا یک عکس با حالت Ultra Wide Night را از ایستگاه کاری من در این پارک ملی مشاهده می‌کنید ( همان جایی که من این نقد و بررسی را نوشتم ! )؛ اگرچه نتایج هنوز هم به اندازه‌ی لنز واید 26 میلی متری خوب و فوق‌العاده نیست، اما در این عکس لبه‌های کادر هم وضوح قابل قبولی دارند و قطعا این تصویر قابل استفاده است.


Smart HDR 3

یکی دیگر از پیشرفت‌های خوبی که در آیفون 12 پرو مشاهده می‌کنیم، فناوری Smart HDR است که ارتقا خوب و قابل قبولی داشته است. عموما صحنه‌هایی که توسط دوربین‌های دیجیتال و گوشی‌های هوشمند ثبت می‌شوند رنج دینامیکی کمتری دارند و این در پایان روز و در ساعات طلایی بیشتر هم دیده می‌شود، اما فناوری اچ دی آر قرار است به ما کمک کند آن چیزی را ثبت کنیم که چشممان در واقعیت می‌بینید، و یا حتی بهتر از آن. در تصویر زیر، به جزئیاتی که در سایه‌های تاریک کنار سنگ به دست آمده است توجه داشته باشید، در حالی که ( بیشتر ) جزئیات را در قله‌های روشن و پوشیده از برف در فاصله‌ی دور نیز هنوز می‌توانید مشاهده کنید.

البته همین روند همیشه ادامه نخواهد داشت و این پیشرفت تنها در موارد مشخصی قابل توجه خواهد بود، قبلا در مورد آیفون XS هم دیده بودیم که مشکلاتی برای عکاسی اچ در آر وجود داشت و این موضوع در آیفون 12 پرو کمی بهتر شده است، اما هنگامی که من کمی نوار نوردهی را پایین کشیدم تا نور تصویرم کاهش پیدا کرده و جزئیات سوژه‌های بخش‌های خیلی روشن، مثل نوک قله‌های برفی بهتر دیده شوند، مطابق انتظارم سوژه به طور کامل سیاه شد و جزئیات آن از دست رفت ( با تشکر از زحمات تیم فناوری Smart HDR آیفون‌های جدید :/ )

این یک عکس با لنز اولترا واید ثبت شده است، دوباره توجه کنید که چگونه سنگ‌های زیر آب در پیش زمینه به درستی در معرض دید قرار می‌گیرند، اما ما هنوز جزئیات را در قله‌های برفی روشن و آفتاب گرفته از دست نداده‌ایم.


عکس‌های پرتره‌ی خارق‌العاده با حالت Night Mode

من دوست دارم سخت‌ترین شرایط آزمایش کردن را برای آیفون 12 پرو جدیدم در نظرم بگیرم، می‌دانم بیشتر افرادی که نقد و بررسی این دوربین را نوشته‌اند، در مورد عملکرد حالت پرتره در نورهای مختلف و در محیط‌های شهری صحبت کرده‌اند، اما من تصمیم گرفتم که قابلیت‌های پرتره را با حالت شب آزمایش کنم. من این تصویر پرتره را حدود چهل و پنج دقیقه بعد از غروب آفتاب ثبت کردم، هوا هم کاملا ابری بود، بنابراین نور بسیار کمی در کل صحنه وجود داشت ( هوا به حدی تاریک بود که برای ایده پردازی و یافتن یک لوکیشن مناسب برای عکاسی مجبور شدیم از چراغ قوه برای دیدن مسیر خود استفاده کنیم ).

آیفون 12 پرو برای ثبت این عکس از حالت پرتره، حالت عکاسی در شب و نوردهی 3 ثانیه‌ای به طور همزمان استفاده کرد. من در دست راست آن را نگه داشته و در دست چپم آیفون 11 پرو را داشتم و از نور ساطع شده از صفحه نمایش آن ( نه فلش ) به عنوان یک منبع نور خارجی برای روشن شدن صورت سوژه استفاده کردم.

همانطور که احتمالا حدس می‌زنید، با این تنظیمات ناپایدار به طور حتم لرزش و حرکت بسیاری در دوربین ایجاد شده است، اما به لطف جادوی محاسباتی در حالت عکاسی در شب، سیستم لرزشگیر تصویر یا همان OIS بهتر، محدوده‌ی حساسیت ایزوی وسیع‌تر و البته فناوری LiDAR، پرتره هنوز شارپ است و به طرز شگفت‌انگیزی از دقت دقیق رنگی خوبی برخوردار شده است.

LiDAR در اینجا عالی عمل کرد، بعداً فهمیدم که هرگز سعی نکرده بودم که روی صورت سوژه فوکوس کرده و یا فوکوس را قفل کنم. همچنین، به نظر می‌رسد ایجاد یک نقشه‌ی دقیق عمق میدان در اطراف خزه‌های بسیار زیاد پالتوی او، آیفون 12 پرو به بهترین شکل پس زمینه را محو کرد.

تاری و کاهش میزان نویز اما کمی این تصویر را از حالت واقعی خارج کرده و تا حدی آن را رویایی نمایش داده است، البته این را هم در نظر داشته باشید که این تصویر به اندازه‌ی کافی واضح است و به طور کلی من دریافتم که این تصویر فقط به عنوان یک یادگاری برای من خواهد بود و برای این منظور واقعا عالی است ( و همینطور دوستم استر، که بیشترین اهمیت را دارد ! )


کنترل‌های حرفه‌ای

در آیفون 12 پرو امسال تعداد انگشت شماری از تنظیمات جدید دوربین برای عکاسان حرفه‌ای وجود دارد ( بسیاری از آنها برای آیفون‌های دیگر در iOS 14 نیز در دسترس است ). هر یک از این کنترل‌ها امتیازات خاص خود را دارند، اما به طور کلی من هیجان زده هستم که ببینم تیم نرم افزار دوربین آیفون چگونه واقعاً به نظرات طرفداران گوش فرا می‌دهد و به یافتن راه‌هایی برای اجرای درخواست‌های خود برای کنترل و شخصی سازی بیشتر ادامه می‌دهد.

قفل میزان نوردهی

من کاملاً از این ویژگی جدید ( و به سختی در موردش صحبت می‌کنم ) هیجان زده‌ام. اکنون ما تنظیمات نوردهی واقعی داریم که با هر بار عکس گرفتن به حالت خودکار بر نمی‌گردد.

این تنظیم حتی هنگامی که شما بین لنزهای 5x، 1x و 2x جابجا می‌شوید یا هنگام تعویض حالت‌ها باقی می‌مانند. حتی اگر آیفون خود را قفل کنید و بعداً به آن بازگردید، بازهم تنظیمات نوردهی شما را به یاد می‌آورد. این بیشتر شبیه کار با یک دوربین عکاسی سنتی است و من آن را دوست دارم.

نمونه‌ای از استفاده‌ی کامل برای چیزی مانند این، عکاسی در برف است. اکثر دوربین‌ها میزان نوردهی خودکار را بر اساس متوسط ​​نور در یک صحنه تعیین می‌کنند، به این معنی که اگر شما یک تن نور شدید در قاب خود داشته باشید ( مانند برف سفید )، نورسنج این میانگین را کاهش می‌دهد و به طور پیش فرض قسمت‌های روشن را خاکستری می‌کند. برای جبران این حالت، اکثر عکاسان میزان نوردهی خود را 1 تا 2 استاپ بالا می‌برند تا به رنگ سفید واقعی نزدیک شوند.

من با همسرم، استر و توله سگمان، به بیرون رفتیم تا کمی برف بازی کنیم، تنظیم نوردهی را روی +1.3 استاپ تنظیم کردم و با این تنظیمات به مدت یک ساعت عکاسی کردم ! من عاشق این هستم که بتوانم تنها یک بار این مورد را تنظیم کرده و فراموشش کنم، معمولاً در صحنه‌هایی از این دست برای آیفون‌ها، تقریباً در هر عکس نوردهی را دوباره تنظیم می‌کنم تا جبران شود.

توجه : این مورد متفاوت از قفل AE / AF است که از سال‌ها قبل آن را داریم. این فقط تنظیم نوردهی است و فوکوس را قفل نمی‌کند.

برای تغییر وضعیت این تنظیمات، مسیر Settings > Camera > Preserve Settings > Exposure Adjustment را دنبال کنید ( من خودم آن را اکثرا روشن می‌گذارم ).

بعد از اینکه این گزینه را روشن کردید، در سمت چپ بالای اپلیکیشن بومی دوربین آیفون خود، یک تنظیم نوردهی جدید مشاهده خواهید کرد. می‌توانید روی این متر ضربه بزنید تا میزان نوردهی خود را تنظیم کنید.

” View Outside the Frame ” را خاموش کنید

یکی از ویژگی‌های نرم افزاری دوربین برای آیفون که در سال گذشته اضافه شد، قابلیت ” View Outside the Frame ” بود، اساساً هنگام عکاسی با لنز واید ( 26 میلی متری ) می‌توان از آن استفاده کرد. آیفون همچنین چشم انداز لنز اولترا واید ( 13 میلی متری ) را نیز ضبط می‌کند، بنابراین بعداً می‌تواند تنظیمات کراپ را انجام دهد. این یک ویژگی بسیار جالب است و با نقاط قوت مجموعه لنزهای آیفون سازگار است، اما در عمل چالش من با آن پیش نمایش در داخل خود دوربین بوده است.

گاهی اوقات دیدن اشیا خارج از قاب شما باعث حواس پرتی می‌شود. هنگام ترکیب بندی یک تصویر، در یافتن تعادل بصری کامل با مشکل روبرو خواهم شد، چرا که عناصر اصلی را درست در خارج از لبه‌ی قاب خود مشاهده می‌کنم. البته اکنون ما گزینه‌ی خاموش کردن این پیش نمایش را نیز داریم.

برای تغییر این تنظیمات، مسیر Settings > Camera > View Outside the Frame را دنبال کنید ( من خودم آن را اکثرا خاموش می‌گذارم ).

افزایش سرعت عکاسی پیاپی

همچنین در iOS 14، اکنون می‌توانید برای فعال کردن حالت Burst در اپلیکیشن بومی دوربین، از دکمه‌ی Volume Up استفاده کنید. با روشن کردن این تنظیمات، Volume Up را فشار داده و نگه دارید تا حالت Burst و Volume Down برای ضبط ویدیو فعال شود.

من به طور مکرر از حالت Burst استفاده می‌کنم، چرا که زمان بندی برای ثبت تصویر اغلب یکی از مهمترین متغیرها در ایجاد یک عکس خوب است ( گاهی اوقات بیشتر از نوردهی مناسب و یا حتی ترکیب بندی ).

برای تغییر این تنظیمات، مسیر Settings > Camera > Volume Up for Burst را دنبال کنید ( من خودم اکثرا آن را روشن می‌گذارم ).

حالت عکاسی پیوسته را در اولویت قرار دهید

تا به حال سعی کرده‌اید در چند ثانیه یک سری عکس بگیرید و در نهایت موفق به ثبت لحظه‌ای که می‌خواستید نشوید، چرا که دوربین به اندازه‌ی کافی پاسخگو نبوده است ؟ من در مورد حالت Burst صحبت نمی‌کنم، من در مورد ضربه زدن به دکمه‌ی شاتر در سریعترین زمان ممکن صحبت می‌کنم. دوربین آیفون هر بار که عکس می‌گیرید ( میلیاردها بار ؟ ) محاسبه‌ی نوردهی را انجام می‌دهد، و گاهی اوقات عکاسی به صورت متوالی می‌تواند آن را خسته کند.

برای من، خوشحالم که می‌توانم با استفاده از قابلیت اولویت حالت عکاسی پیوسته تصاویر خوبی را ثبت کنم.

برای تغییر این تنظیمات، مسیر Settings > Camera > Prioritize Faster Shooting را دنبال کنید ( من خودم آن را اکثرا روشن می‌گذارم ).


سایر به روزرسانی‌ها

تایم لپس / حالت Night Mode

من این را به طور گسترده آزمایش نکردم، اما جالب است که ببینیم حالت عکاسی در شب ضبط برای یک تایم لپس چقدر خوب کار می‌کند. من برای ضبط تایم لپس پس از غروب آفتاب تصویربرداری را شروع کردم و حالت عکاسی در شب نیز به هنگام ضرورت شروع به کار کرد. توجه داشته باشید که انتقال روز به شب در ویدیو بسیار روان و لذت بخش بود، بدون سوسو زدن، نوردهی نیز در بهترین حالت ممکن تنظیم شده بود و هیچ پرش فریمی در طول ویدئو حس نمی‌شد.

MagSafe

تاکنون من طرفدار شارژ بی سیم در گوشی‌های هوشمند نبودم. دلیل آن هم عمدتا سرعت پایین‌تر شارژ و مشکلات عدم قرار گیری صحیح گوشی روی پایه‌ی مخصوص بود، اما به نظر می‌رسد که MagSafe ممکن است هر دوی این مشکلات را بهبود بیخشد.

خوابی که اپل برای اکوسیستم محصولات MagSafe دیده واقعا جذاب است، به ویژه لوازم جانبی برای عکاسان که آینده‌ی آن را فوق‌العاده هیجان انگیز می‌کند. می‌توانم تصور کنم که یک فلش LED جذاب، باتری‌های خارجی، پایه‌های سه پایه با قابلیت چرخش بسیار آزادانه و محصولات بی نظیر دیگری برای آن تولید شود. واقعا نمی‌توانم صبر کنم ببینم کمپانی‌های شخص ثالث با رابط جدید MagSafe چه کاری انجام می‌دهند.

پشتیبانی از اینترنت پرسرعت 5G

من می‌دانم که بسیاری احساس می‌کنند این فناوری بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرد و شاید هم همینطور باشد، اما سرعت بالقوه‌ی 5G برای یک عکاس حرفه‌ای خلاق که مدام در حال حرکت بوده و آپلودها و دانلودهای سنگینی دارد مانند خودم بسیار زیاد است. من به طرز شگفت انگیزی توانستم تجربه‌ی بهتری از ارتباطات تصویری یا آپلود کردن فایل‌هایم داشته باشم و این برای من واقعا هیجان انگیز بود. در حال حاضر، من نیاز زیادی به بارگذاری فایل‌هایم از داخل جاده ندارم، اما قطعا اگر روزی بخواهم این کار را انجام بدهم و یا حتی به منظور پشتیبان گیری از فایل‌هایم از این فناوری استفاده خواهم کرد (من قسمت بزرگی از این پست را که از راه دور باید آپلود می‌کردم، از طریق فناوری LTE بارگذاری کرده‌ام ).

مکان دیگری که 5G بر عکاس تأثیر می‌گذارد دریافت کردن تصاویر از کتابخانه‌ی عکس iCloud است. من کل کتابخانه‌ی خود را در فضای ابری ذخیره کرده‌ام، و گاهی اوقات وقتی می‌خواهم تصویر را ویرایش کنم، دانلود آن تصویر مدتی طول می‌کشد. این فناوری جدید باعث می‌شود که تا حد زیادی در روند کار من تسریع شود.


مشخصات فنی دوربین

تیم Halide همچنان به پیشرفت بهترین برنامه‌ی دوربین شخص ثالث خود برای آیفون‌ها ادامه می‌دهد و مدت‌هاست که از فناوری Smart RAW ( از نظر تئوری بسیار شبیه Pro RAW است ) پشتیبانی می‌کند. یکی از ویژگی‌های تعبیه شده در Halide، بازخوانی فنی ( Technical Readout ) است که در اصل به شما امکان مشاهده‌ی سخت افزار داخل دوربین آیفون را می‌دهد.

در اینجا بازخوانی فنی سه لنز در آیفون 12 پرو آمده است :

بزرگترین افشاگری در اینجا افزایش چشمگیر حداکثر میزان حساسیت ایزو در دوربین واید است که اکنون 5808 است ( تقریباً دو برابر حداکثر ایزوی 3072 در آیفون 11 پرو ). این بدان معنی است که حسگر آیفون 12 پرو نسبت به نور حساسیت بیشتری دارد ( اگرچه نویز تصویر نیز در سطوح بالاتر ایزو افزایش پیدا می‌کند ).

در اینجا یک عکس را مشاهده می‌کنید که در درجه‌ی اول با چراغ‌های عقب Land Cruiser من روشن شده است و برای ثبت آن از قابلیت‌های جدید ایزوی بالاتر ( در این عکس از ایزوی 5000 استفاده شده است ) استفاده شده است :


مقاومت بهتر در برابر شرایط محیطی

من سعی می‌کنم از وسایلم مراقبت کنم، اما از تجهیزات دوربین خود در محیط‌های کمی چالشی نیز استفاده می‌کنم، این کار باید متناسب با نوع عکاسی شما باشد. به ندرت اتفاق می‌افتد که صفحه‌ی آیفون من شکسته شود، اما هنگام بیرون رفتن به منظور عکاسی، گاهی اوقات خراش برمی‌دارد. برای همین پنل جلویی آیفون‌های جدید که از جنس سرامیک سخت ساخته شده برای من بسیار هیجان انگیز است.

همچنین، من به طور مداوم در حال عکاسی از عناصر مختلف هستم (همانطور که در عکس‌های بارانی و برفی در این مقاله مشاهده کردید )، بنابراین مقاومت در برابر شرایط محیطی هر چه بیشتر باشد بهتر است ( برای آیفون 12 پرو استاندارد IP68 در نظر گرفته شده که باعث می‌شود تا 30 دقیقه در عمق 6 متری آب دوام بیاورد که بسیار بهتر از آیفون 11 پرو است.


و اما چند موردی که انتظار داشتیم بهبود پیدا کنند …

1) داده‌های بهتر EXIF

من خیلی دوست دارم آنچه را که در نوردهی تصویر من اتفاق می‌افتد – به ویژه عکس‌هایی که با حالت شب ثبت می‌شوند – بهتر مشاهده و نظارت کنم. این برای من در یافتن تجهیزات مختلف و همچنین ادیت عکس‌های مشابه بسیار مفید است.

2) گزینه‌ای برای LiDAR ” فاصله تا سوژه ” بر اساس واحد متر در دوربین

فکر می‌کنم خیلی خوب باشد اگر بتوانید در برنامه‌ی دوربین گزینه‌ای برای یافتن فاصله‌ی دوربین تا سوژه را روشن کنید. این برای ایجاد ثبات در یک دسته از تصاویر پرتره یا به منظور عکاسی تبلیغاتی از محصولات بسیار مفید است ( به عنوان مثال، همیشه آنها را از فاصله‌ی 5.25 فوت عکاسی کنید ).

3) بهبود سرعت بازیابی سیستم نوردهی در شرایط مختلف

من ویژگی جدید Exposure Adjustment را خیلی دوست دارم، اما همچنین آرزو می‌کنم که بتوانم آن را سریعاً به حالت پیش فرض بازنشانی کنم. شاید بهتر باشد یک گزینه‌ی مخصوص برای این منظور در سمت چپ و بالای UI نرم افزار بومی دوربین قرار بگیرد.


عکاسی با آیفون برای عکاسان چگونه خواهد بود ؟

  • هنگام عکاسی در شرایط بسیار کم نور از لنز واید ( با زوم 1x ) استفاده کنید … لنز اولترا واید بهبودهای قابل توجهی نسبت به قبل داشته، اما هنوز هم در مقایسه با لنز واید کیفیت بسیار پایین‌تری دارد.

  • از حالت Burst برای ثبت لحظه‌های مناسب استفاده کنید.

  • مدتی را در منوی تنظیمات اپلیکیشن بومی دوربین بگذرانید تا با بسیاری از گزینه‌ها و کنترل‌های شخصی که اکنون در دسترس شما قرار گرفته‌اند آشنا شوید.

  • هنگام ضبط تایم لپس روی سه پایه، حالت Night Mode را فعال بگذارید تا در صورت نیاز به طور خودکار روشن شود ( البته در UI هیچ نشانه‌ای برای شناسایی بهتر این منظور وجود ندارد ).

  • سعی کنید از تجهیزات مختلفی در کنار آیفون 12 پرو استفاده کنید تا تجربه‌ی بهتری از عکاسی با آن داشته باشید.


درباره Pro Raw بیشتر بدانید

به نظر می‌رسد که Pro RAW می‌تواند به بهترین شکل ممکن تصاویر را ثبت کرده و کنترل‌های دقیق و حرفه‌ای را در اختیار شما قرار دهد، در نگاه اول این فناوری بسیار فوق‌العاده است، اما من واقعا نسبت به عملکرد آن نگران هستم و دوست دارم زودتر ببینم چه خواهد شد. همچنین علاقه مندم ببینم که آیا Pro RAW راهی را برای استفاده از دوربین آیفون در روند کار توسط عکاسان حرفه‌ای را تغییر می‌دهد یا خیر.

به طور سنتی، فایل‌های RAW قابل استفاده به صورت عمومی نیستند. وقتی تنظیمات انجام می‌شود، آنها به جای اینکه تصویر را به شکلی ویرانگر پردازش کنند، در یک فایل مرجع ذخیره می‌کنند.

با توجه به این موضوع، بسیاری از نشریات نیاز به ارسال پرونده‌های RAW برای تصاویر ارسالی توسط عکاسان دارند. این به آنها اجازه می‌دهد داده‌های اصلی و دست نخورده را بررسی کنند و این به محافظت از مشروعیت آنها به عنوان منبع خبری کمک می‌کند.

اگر قالب Pro RAW واقعاً با همین روند کار می‌کند، گام مهمی به جلو در اعتبار سنجی دوربین آیفون به عنوان ابزاری است که عکاسان می‌توانند برای ارائه‌ی کار به مشتری، به ویژه در فضای تحریریه، به آن اعتماد کنند.

آیفون 12 پرو


مشاوره‌ی خرید آیفون 12 پرو برای عکاسان

آیفون 12 پرو یک کمرا فون فوق‌العاده است و به لطف یک سری فناوری جدید نرم افزاری و دیجیتال، متوجه شدم که این گوشی کمی قوی‌تر از آیفون 11 پرو عمل می‌کند. اما اگر خیلی در عکاسی با آیفون جدی هستید، منتظر آیفون 12 پرو مکس باشید، چرا که به نظر می‌رسد حداکثر تغییرات را در بخش سخت افزار دیده و حالا باید شاهد تجربه‌ای بسیار متفاوت و فوق‌العاده از آن باشیم. هر چند که هنور چند هفته‌ی دیگر تا عرضه‌ی جهانی آن باقی مانده است.

هر کسی که این وبلاگ را دنبال کرده باشد، می‌داند که من ترجیح می‌دهم یک آیفون کوچکتر داشته باشم، چرا که در جیب من بهتر قرار می‌گیرد، نگهداری آن راحت‌تر بوده و از همه مهمتر اینکه کاملاً محرمانه است. با این اوصاف، من قطعاً می‌خواهم قابلیت‌های جدید دوربین آیفون 12 پرو مکس را داشته باشم، بنابراین قصد دارم با گوشی‌های هوشمند کمی بزرگتر نیز سازگار شوم تا از قدرت سخت افزاری بیشتر به میزان قابل توجهی برخوردار شوم.

صرف نظر از اینکه به کدام سمت بروید، در ماجراجویی بعدی خود با دوربین آیفون جدید امسال، یک تجربه‌ی فوق‌العاده و واقعا هیجان انگیز و انفجاری خواهید داشت.


گالری تصاویر ثبت شده با آیفون 12 پرو

امیدوارم مقاله‌ی “” برایتان مفید و جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با به اشتراک بگذارید. همچنین اگر پرسشی دارید، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: