ژست‌های خارق‌العاده برای عکاسی از کودکان !

در این مقاله قصد داریم 8 مورد از بهترین ژست‌های مخصوص عکاسی از کودکان را با هم بررسی کنیم که هم ساده هستند و هم بسیار جذاب.

امروز، من 8 ایده برای شما دارم، همراه با عکس‌هایی به عنوان نمونه برای هر یک از آنها، که آزمایش شده‌اند و عکس‌های عالی از کودکان را به شما ارائه می‌دهند.

می‌توانید از این موارد در مورد ژست‌های عکاسی از کودکان خود استفاده کنید، یا اگر به صورت استودیویی از دیگر کودکان عکاسی می‌کنید، می‌توانید از آنها برای ایده گرفتن در هنگام عکاسی نیز استفاده کنید.

همچنین می‌توانید این ژست‌های استاندارد را بسیار تغییر دهید، کاملا مطابق با سلیقه و خلاقیتتان، بنابراین دیگر هرگز ایده‌هایتان تمام نمی‌شود !

پیشنهاد نویسنده : آموزش نورپردازی استودیویی در عکاسی از کودکان

بگذارید روی شکمشان دراز بکشند

این ژست کودکانه بسیار ساده است، اما بسیار موثر ! به سادگی کودک را وادار کنید تا روی شکم خود دراز بکشد، و سر خود را در دستان خود نگه دارد، در غیر این صورت می‌تواند دراز بکشد و سر خود را روی بازوهای خود قرار دهد.

این کار را می‌توانید با هر سنی از کودکان انجام دهید، این کار برای کودکان نوپا به همان اندازه که برای کودکان بزرگتر نیز جواب می‌دهد.

حتماً با آنها روی زمین دراز بکشید، یعنی شما هم باید روی شکم خودتان دراز بکشید تا بهترین نتیجه را بگیرید، زیرا این کار اطمینان می‌دهد که هنوز در سطح چشمان کودک هستید و این اتفاق صمیمیت بسیار بیشتری را به عکس منتقل می‌کند.

نمایی از بالای شانه ثبت کنید

یک ژست ساده و واقعاً خوب این است که کودک باید از شما دور باشد، اما فقط سرش را برگردانید تا از بالای شانه‌های خود به شما نگاه کنند. آنها فقط می‌توانند سر خود را به سمت شما برگردانند، یا بدن خود را برگردانند تا شما مقداری از بدن را نیز ببینید.

اگر کودک بزرگتری دارید که واقعاً از ژست گرفتن لذت می‌برد، می‌توانید آنها را به بازی با زاویه‌ی چانه نیز تشویق کنید.

هنوز هم می‌توانید این ژست را با کودکان کوچکتر نیز انجام دهید. هنگامی که آنها از شما دور می‌شوند، به سادگی نام آنها را فریاد بزنید، آنها احتمالاً به طور طبیعی از روی شانه‌های خود شما نگاه می‌کنند ( اگر می‌خواهید آنها بخندند، کلمه‌ای را فریاد بزنید که آنها را کمی شوکه شده و بخندند ! ).

پریدن هم زمان بسیار خوبیست !

یک ژست واقعاً سرگرم کننده و شادی آور برای کودکان پریدن است، می‌توان گفت این ژست برای همه‌ی کودکان کاملاً مناسب است.

می‌توانید این کار را در خارج از خانه یا محیط استودیو انجام دهید، کودکتان می‌تواند در جا به هوا بپرد و یا از روی سنگ یا شاخه‌ای به سمت زمین بپرد. شما قطعاً می‌توانید این کار را در داخل خانه نیز انجام دهید، به عنوان مثال اگر می‌خواهید در خانه یک سبک آرام‌تر را امتحان کنید، کافیست روی مبل یا تخت بپرند.

اگر می‌خواهید پرشتان چشمگیرتر به نظر برسد، حتماً از زاویه‌ی کم عکاسی کنید. اگر از سطحی پایین‌تر از چشمان آنها عکاسی کنید ( اگر روی تخت باشند ممکن است این اتفاق بیفتد ! ) سپس به نظر خواهید رسید که انگار بالاتر از حد واقعی می‌پرند و این کمی غیر واقعی خواهد بود !

پیشنهاد نویسنده : ۱۰ واقعیت در مورد نورپردازی حرفه‌ای در عکاسی که همه باید بدانند !

یک هد شات ساده

یک ژست کلاسیک همیشه عالی است، بنابراین من انواع مختلفی از این مورد را برایتان خواهم گفت، به عنوان مثال، لبخند زدن، مقتدر به نظر رسیدن، خندیدن و غیره. ترفند این موارد این است که اطمینان حاصل کنید که شما به طور عمده قاب را با سر کودک پر می‌کنید، تا چهره و بیان زیبای او در مرکز کادر قرار بگیرد.

نکته‌ی کلیدی که باید در اینجا بخاطر بسپارید این است که اطمینان حاصل کنید کمی پایین‌تر از سطح چشمان آنها دوربینتان را قرار داده باشید، و یا می‌توانید با چشمان آنها در یک خط باشید.

زمانی که به شما نگاه می‌کنند

اگرچه من قبلا گفته ام که ​​ترفند پائین آمدن تا سطح چشم کودکان همیشه کارآمد است، اما استفاده از زوایای مختلف نیز می‌تواند خوب باشد.

نشستن یک کودک روی زمین و نگاه کردن به شما حالت خوبی است و برای روزهای ابری که نور دراماتیکی هم دارد، واقعا فوق‌العاده است.

باز هم، شما می‌توانید این کار را در داخل یا خارج از خانه یا محیط استودیوی خودتان انجام دهید، از فرزند خود بخواهید که روی زمین یا روی صندلی بنشیند و در حالی که به شما نگاه می‌کند، به او نگاه کنید !

پیشنهاد نویسنده : نکته‌های مهم در راه اندازی یک کانال یوتوب : ترفندهایی که کمکتان می‌کند سریع‌تر دیده شوید !

وقتی چهار زانو نشسته‌اند

باز هم یک ژست بسیار ساده و آسان و در عین حال فوق‌العاده جذاب ! فقط از کودک بخواهید که روی زمین ( یا تخت یا فرش ) بنشیند و پاهایش را به حالت ضربدری یا همان چهار زانو درآورد.

کودکان خردسال، ممکن است پاهای خود را نتوانند به درستی تنظیم کنند ( یا ممکن است در هنگام شروع عکاسی آن را تغییر دهند ) که کاملا خوب است ! بیشتر بچه‌هایی که به مدرسه رفته‌اند ( حتی پیش دبستانی ) از نشستن به این صورت خوشحال می‌شوند.

همچنین می‌توانید این وضعیت را با در آغوش گرفتن کودک از زانوها تغییر دهید !

یک عروسک به آنها هدیه دهید

این تکنیک فراتر از یک سن خاص کارساز نخواهد بود، اما برای کودکان خردسال و نوپا، داشتن اسباب بازی نرمی که به آن علاقه داشته باشند مطمئنا یک شرایط بسیار عالی خواهد بود. آنها خوشحال و آرام خواهند بود، و شما فقط یک تصویر زیبا خواهید داشت. این یک نتیجه‌ی برد – برد است !

فقط مطمئن شوید که زمانی یک اسباب بازی را به آنها هدیه دهید که خوشحال شوند و از این خوشحالی عکاسی کنید. سعی کنید اگر یک اسباب بازی به کودک دادید، آن را پس نگیرید، چرا که این کار باعث می‌شود باقی عکس‌های کودک گریان و یا اخمو باشد!

پیشنهاد نویسنده : عکاسی استیج یا عکاسی صحنه آرایی شده چیست ؟

اگر می‌خواهید از کودکان با حیوانات خانگی در یک قاب عکاسی کنید ( با اینکار شجاعت آنها را به تصویر خواهید کشید )، مطمئناً از آنها بخواهید حیوان خانگی خود را نوازش کنند.

هنگام دراز کشیدن

سرانجام، یک ایده‌ی بسیار خوب برای هر دو گروه از کودکان و خردسالان این است که آنها به پشت دراز بکشند و به شما نگاه کنند ( و این برای نوزادان نیز بسیار مفید است ! ).

برای این کار باید مستقیماً بالای سر آنها باشید تا از سوراخ بینی یا موارد مشابه عکاسی نکنید. فقط مطمئن شوید که بند گردنی یا مچی دوربین را دور گردن یا مچ خود قرار داده‌اید تا اگر تعادلتان را از دست دادید و دوربین از دستتان رها شد ( البته خیلی بعید است، اما احتیاط کردن هم عاقلانه خواهد بود )، دوربین بر روی سر کودک آوار نشود !

حالا می‌توانید با خیال راحت از عکس‌هایی که ثبت کردید لذت ببرید 🙂

در این مقاله با هم 8 مورد از بهترین ژست‌های مخصوص عکاسی از کودکان را یاد گرفتیم، حالا نوبت شماست تا با ایده‌های خلاقانه‌ی خود تصاویری شگفت انگیز از کودکانتان ثبت کنید.

پیشنهاد نویسنده : آموزش جامع تکنیک HDR در عکاسی : چرا و چگونه باید از آن استفاده کرد ؟

امیدوارم مقاله‌ی ” ژست‌های خارق‌العاده برای عکاسی از کودکان “ برایتان مفید و جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.