عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟

831
عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟
عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟Reviewed by دیدنگار on Jan 10Rating: 5.0عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟ | ⭐️ گلچینی از عکاسان مشهور تاریخ ( 25 قهرمان )عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟ معرفی 25 عکاس معروف تاریخ | ⭐️ تمام بزرگان قهرمان هستند، شما هم قهرمان داشته باشید. ما در این مقاله به معرفی 25 عکاس مشهور می‌پردازیم که همگی می‌توانند به عنوان اسطوره شما در عکاسی انتخاب شوند. با ما همراه باشید..عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟

معرفی ۲۵ قهرمان | گلچینی از عکاسان مشهور تاریخ

قبل از معرفی عکاسان مشهور تاریخ ، ابتدا می‌توان گفت داشتن درک بهتر از تاریخچه هنر شما و کسانی که به آن کمک کرده‌اند، بدون شک شما را به یک عکاس بهتر تبدیل خواهد کرد. اگر شما در تلاش برای گرفتن عکس‌های عالی هستید، مطالعه آثار اساتید عکاسی به شما نشان می‌دهد که چه چیزی عکس شما را عالی می‌کند.

اگر در تلاش برای گرفتن عکس‌های عالی هستید، آثار اساتید عکاسی را مطالعه کنید. ( دارلن هیلدبرانت )

چه چیزی باعث ثبت یک عکس عالی می‌شود؟

چند سال قبل که من در کالج عکاسی بودم. یکی از اساتید من عکسی گرفته شده توسط آلفرد استیگلیتز به نام «Steerage» را به ما نشان داد و در مورد آن بحث کرد. من متوجه نمی‌شدم که چرا آن عکس، عالی بود. من واقعا تصویر و یا اهمیت آن را نمی توانستم درک کنم. تا زمانی که خودم وارد این حرفه شدم و در نهایت توانستم آن را درک کنم.

شما نیز می‌توانید نظر و درک خودتان را از این تصویر بسازید. این یک عکس عالی برای مطالعه است.

نکته‌ای که از این اتفاق می‌توان آموخت این است که اگر بهتر و دقیق‌تر به عکس‌های بزرگ تاریخی نگاه کنید، معنای عمیق‌تری در بسیاری از آنها وجود دارد.

عکس «Steerage» – آلفرد استیگلیتز

تمام بزرگان قهرمان هستند، شما هم قهرمان داشته باشید

به سلبریتی‌ها و ورزشکاران مورد علاقه‌تان فکر کنید. ناگزیر در برخی موارد از آنها سوال می‌شود که قهرمان آنها چه کسی است؟ همه آنها یک قهرمان دارند. این همان چیزی است که باعث شده آنها در زمینه کاری خود مشهور و عالی باشند؛ قهرمان‌هایی که آنها را در جهت تلاش برای دستیابی به تعالی نگه می‌دارند. ممکن است قهرمان یک فرد در قید حیات باشد و یا از دنیا رفته باشد.

اگر طرفدار بازی هاکی هستید، احتمالا می‌دانید که قهرمان واین گرتزی، گرد هوو بود که او در نهایت با وی ملاقات کرد، حتی رکورد هوو را شکست و در یک یا دو بازی در کنار او بازی کرد.

داشتن قهرمان، یک انگیزه بزرگ برای کار کردن شما است.

من یک لیست از عکاسان مشهور تاریخ را برای شما آماده کردم. این لیست به هیچ وجه دقیق نیست، بلکه مواردی است که معنای خاصی را برای من به همراه داشته است. اگر شما علاقه مندی‌های دیگری دارید، لطفا آنها را در بخش نظرات بنویسید و به من بگویید چرا آنها قهرمانان شما هستند.

برخی از عکاسان مشهور تاریخ بدون هیچ ترتیب خاصی عبارتند از:

1- ژوزف نیسه‌فور نیپس | Nicéphore Niépce

او در سال ۱۸۲۵ اولین عکس در جهان را گرفت. بنابراین او در هر لیست رتبه‌بندی باید در رتبه ۱ قرار گیرد، زیرا بدون نوآوری او، ما اکنون این حرفه را نداشتیم.

2- آلفرد اشتیگْلیتْس یا آلفرد استیگْلیتْس | Alfred Stieglitz

آلفرد اشتیگْلیتْس یا آلفرد استیگْلیتْس از جمله عکاسان مشهور تاریخ است که نقش بزرگی در عکاسی به عنوان یک هنر در قرن ۱۹۰۰ داشت. او با یک نقاش به نام جورجیا اوکیف ازدواج کرد و تصاویر مشهور او از شهر نیویورک از آثار هنری حقیقی وی هستند.

3- مارگارت بورک وایت | Margaret Bourke-White

مارگارت بورک وایت ، خانمی که عکاس خبری و عکاس مجله LIFE و یکی از قهرمانان من است. شما می‌توانید فیلمی که درباره زندگی او (نقش او توسط فررا فاکت بازی شد) ساخته شده است را تماشا کنید! او به عنوان یک زن شجاع (و یا دیوانه) شناخته شده بود و او از آخرین لحظات عمر گاندی قبل از ترور عکس گرفته است.

گاندی – مارگارت بورک وایت
4- هنری کارتیه برسون | Henri Cartier-Bresson

هنری کارتیه برسون ، عکاسی فرانسوی که توسط بسیاری از مورخان به عنوان “پدر عکاسی” شناخته شده است. او استاد عکاسی خیابانی یا “غیر رسمی” بود و اصطلاح “لحظه قطعی یا لحظه تعیین کننده” را در عکاسی ارائه کرده که استانداردی است که بسیاری از روزنامه نگاران هنوز به دنبال آن هستند.

5- رابرت کاپا | Robert Capa

رابرت کاپا ، عکاس جنگی است که ۵ جنگ مختلف، از جنگ داخلی اسپانیا گرفته تا جنگ جهانی دوم را پوشش داد. او یکی از اعضای بنیانگذار Magnum Photos (معتبرترین آژانس عکاسی دنیا) است.

6- انسل آدمز | Ansel Adams

یکی دیگر از عکاسان مشهور تاریخ، انسل آدمز، عکاس طبیعت و منظره است که وقتی عکس‌های او را می‌بینید، نمی‌دانید که ساختگی است یا خیر. عکس‌های سیاه و سفید او از دره یوسیمیت به خوبی در گالری‌ها، پوسترها و در کتاب‌ها درج شده است. جستجوی نام ” انسل آدمز ” در آمازون بیش از ۵۶۰۰ نتیجه دارد! او همچنین سیستم منطقه ای (Zone System) را به همراه فرد آرچر ایجاد کرد (یک سیستم پیچیده برای ایجاد نوردهی درست با استفاده از فیلم‌ها و کاغذهای سیاه و سفید).

ماه نیمه کامل توسط انسل آدامز
7- ادوارد مایبریج | Eadweard Muybridge

ادوارد مایبریج ، یکی از پیشگامان در مطالعات عکاسی و تصاویر متحرک (motion) است که اغلب به خاطر ساخت اولین پروژکتور فیلم شناخته می‌شود. او همچنین بر حیوانات و حرکت نیز مطالعه داشته و از طریق تصاویرش کشف کرد که راه رفتن اسب به گونه‌ای است که می‌تواند تا ارتفاع ۱۲۰ متری از زمین بپرد.

8- فیلیپ هالسمن | Philippe Halsman

فیلیپ هالسمن ، استاد عکاس پرتره که در دهه ۱۹۴۰ بود و در سال ۱۹۷۹ درگذشت. او عکاسی برای مجله LIFE را از سایر عکاسی‌ها متمایز می‌دانست. او و یک نقاش سورئالیستی به نام سالوادور دالی به مدت ۳۷ سال همکاری و دوستی مداوم داشتند که کتاب “سبیل دالی” را منتشر کرده بود. پرتره‌های او خلاق، نوآورانه و تحسین برانگیز بود. کتاب “Halsman at Work (هالسمن در کار)” یکی از کتاب‌های مورد علاقه من است، مخصوصا زمانی که شدیدا به الهام گیری، نیاز داشتم. او از همه عکس گرفته است؛ از مریلین مونرو، وینستون چرچیل، آلفرد هیچکاک و حتی آلبرت انیشتین نیز عکاسی کرده است. او از جمله عکاسان مشهور تاریخ بوده است که سوژه‌های خود را در مقابل دوربین پرت می‌کرد؛ به طوری که شما می‌توانید حس طنز و شوخ طبعی، حس تفریح و بازیگوشی، تمایل به آزمایش و نگاه احمقانه را با مشاهده کارت پستال‌های تعطیلات خانوادگی او دریافت کنید.

9- ویلیام یوجین اسمیت | W. Eugene Smith

ویلیام یوجین اسمیت ، عکاس جنگ جهانی دوم برای مجله LIFE و نگارنده مقالات عکاسی و داستان‌های قابل توجهی مانند «پزشک دهکده»، «روستای اسپانیا و مرد بخشش و مروت» (بر مبنای اثر آلبرت شویتزر) بوده است. من خیلی خوش شانس بودم که توانسته‌ام به یک نمایشگاه از آثار اسمیت بروم. ویلیام یوجین اسمیت از جمله عکاسان مشهور تاریخ بود که عمیقا بر روی من تاثیر گذاشت.

10- دوروتیا لانگ | Dorothea Lange

دوروتیا لانگ یکی دیگر از عکاسان مشهور تاریخ ، عکاس مستند و خبرنگاری است که به خاطر عکس‌هایش از افسردگی بزرگ در میان کارگران و کسانی که بیشتر تحت تاثیر افسردگی قرار گرفته اند، شناخته شده است. تصویر نمادین او با نام “مادر مهاجر” در سال ۱۹۳۶ در یک اردوگاه کارگران مزرعه و مهاجر گرفته شده است.

عکاسان مشهور تاریخ
مادر مهاجر توسط دوروتئا لانگ
11- ادوارد وستون | Edward Weston

ادوارد وستون یکی از تأثیرگذارترین عکاسان مشهور تاریخ و در قرن بیستم است؛ وستون برای تصاویر خود از اشکال طبیعی، انتزاعی، کلوزآپ‌ها و عکاسی منظره معروف است. نگاهی به آثار از فلفل دلمه‌ای‌ها و عکس‌های انتزاعی او بیاندازید، سپس به من بگویید که چه می‌بینید؟ میراث او اکنون سه نسل از عکاسان، پسرانش کول و برت و نوه‌هایش کیم و کارا است.

12- لوئی داگر | Louis Daguerre

لوئی داگر ابداع کننده شیوه داگروئوتایپ و اولین عکاسی است که از عکس‌ها به صورت تجاری استفاده کرده است. وی در میان عکاسان مشهور تاریخ، به عنوان یکی از پدران عکاسی شناخته شده است.

13- جیمز ناچتوی | James Nachtwey

گوگل واژه “عکاس جنگی” را به او داده و یک فیلم مستند با نام “شما این مرد را پیدا خواهید کرد” از زندگی او در سال ۲۰۰۱ تولید شده است و بسیاری از مردم او را با همین عنوان می‌شناسند. بیش از ۳۰ سال است که او مناطق جنگ زده، مبارزات حقوق مدنی، قحطی و مسائل اجتماعی و سیاسی را تحت پوشش قرار داده است. من به شدت توصیه می‌کنم که این فیلم را تماشا کنید، حتی اگر علاقه مند به عکاسی جنگ نیستید. این امر بینشی را در مورد شرایطی که عکاس در آن قرار می‌گیرد و اینکه چقدر دشوار است که دوربین را بچرخانیم در حالی که گلوله به سمت کودکان شلیک می‌شود، ارائه می‌دهد.

14- جورج هارل | George Hurrell

جورج هارل ، استاد عکاسی پرتره سلبریتی‌ها از سال ۱۹۲۹، هنگامی که توسط MGM Studios استخدام شد. او از هر ستاره بزرگ هالیوودی از اوایل دهه ۳۰ تا زمان فوتش در سال ۱۹۹۲، عکاسی کرده است. اگر می‌خواهید درباره عکاسی پرتره و نورپردازی آن یاد بگیرید، به شدت پیشنهاد می‌کنم آثار او را ببینید. اگر چنین قصدی را نیز ندارید، به هر حال نگاهی به پرتره های شیک و شگفت انگیز او بیاندازید و در مورد نورپردازی آنها مطالعه کنید.

عکاسان معروف تاریخ
مارلین دیتریچ توسط جورج هارل
15- لوئیس هاین | Lewis Hine

لوئیس هاین ، عکاس مستندی است که از طریق کار با کمیته ملی کار کودکان (NCLC)، عکس‌های وی درباره تغییر قوانین کار کودکان در ایالات متحده در اوایل ۱۹۰۰ بود. او همچنین استخدام شد تا مستندی از ساختن ساختمان دولت امپراطوری تهیه نماید که اغلب در ارتفاع ۱۰۰۰ فوتی از زمین و در بالای خیابان پنجم آویزان شد. در اوایل دوران کاری‌اش، وی از ورود ۱۰۰۰ مهاجر به جزیره الیس عکاسی کرد.

16- رابرت فرانک | Robert Frank

رابرت فرانک ، عکاس و فیلمساز متولد سوئیس، کتاب خود را در سال ۱۹۵۸ با نام “آمریکایی ها” منتشر کرد که نه تنها برخی از تصورات را خراب کرد، بلکه بر بسیاری از عکاسان دیگر نیز که از زاویه دید خود نگاه می‌کردند و بر اینکه آمریکایی‌ها چگونه خود را می‌دیدند تاثیرگذار بود. این یک کشور آمریکایی بود که کاملا زیبا و محبوب نبود.

17- استیو مک کوری | Steve McCurry

استیو مک کوری از جمله عکاسان مشهور تاریخ و خبرنگار آمریکایی بود که برای عکسی با نام “دختر افغان”، و پوشش جغرافیای ملی در ژوئن ۱۹۸۵ معروف است. این عکس به نام ” شناخته شده ترین عکس” در تاریخ مجلات نامگذاری شد. مک کری دارای بسیاری از جوایز معتبر برای عکاسی از کار، ناپدید شدن فرهنگ ها و مراسم‌های باستانی است. پرتره‌های خیره کننده‌اش از مردم شش قاره، چیزی است که او را بیشتر مشهور کرده است. برای نگارش این مقاله، من ۳۰ دقیقه در سایت McCurry به مرور تصاویر او، سفرها، ترس‌ها و رویای وی پرداختم.

عکاسان مشهور در تاریخ
دختر افغان توسط استیو مک کری
18- الیوت ارویت | Elliott Erwitt

الیوت ارویت ، عکاس متولد فرانسه و بزرگ شده شهر نیویورک است که برای داشتن حس شوخ طبعی و برای عکاسی از موقعیت های جسورانه و عجیب و غریب در زندگی روزمره معروف است. او علاقه زیادی به سگ‌ها دارد که این علاقه را با انتشار چهار کتاب با تصاویری از دندان نیش نشان داده است. او هنوز هم کار می‌کند و اخیرا یک رفیق شفیق را برای خود انتخاب کرده است (اندرو سولیدر معروف به “ass”) با عنوان یک طناز در عکاسی معاصر.

19- رابرت ماپل‌تورپ | Robert Mapplethorpe

او به خاطر تصاویر بحث برانگیز خود از مردان عریان معروف است، اما از لحاظ تکنیکی استادانه هستند. او برای پرتره‌های سیاه و سفید خود و عکاسی از گل‌ها مورد تحسین قرار گرفته است.

20- هارولد ادگرتون | Harold Eugene Edgerton

هارولد ادگرتون ، به لحاظ فنی یک عکاس نیست، او با ساخت یک دستگاه نورپردازی از یک ابزار آزمایشگاهی با یک ابزار عکاسی که قادر به ثبت تصاویر اشیاء در حال حرکت سریع مانند یک سیب پرتاب شده و انفجار بالون است، مشهور شده است.

21- یوسف کارش | Yousuf Karsh

یوسف کارش به عنوان یک ارمنی متولد شده است، اما اکنون کانادایی است. بی تردید او در میان عکاسان مشهور تاریخ، بهترین عکاس پرتره است. او نه تنها از ۵۱ نفر از برجسته ترین افراد قرن (که در فهرست رجال سال ۲۰۰۰ قرار دارند) عکاسی کرده است، بلکه خود را نیز در لیست بهترین‌ها قرار داده است! پرتره وی از وینستون چرچیل، او را وارد یک موقعیت ستاره‌ای کرد و موجب عکاسی او از رهبران جهان، سلطنتی، مشاهیر هالیوود، هنرمندان، رهبران مذهبی و هر فرد مهم دیگر شد. شما احتمالا عکس‌های وی را دیده‌اید.


عکاسان مشهور جهان
چرچیل توسط کارش
22- گری وینوگراند | Garry Winogrand

شهرت او به خاطر عکاسی از زندگی آمریکایی در دهه ۱۹۶۰، به خصوص در شهر اصلی خود در نیویورک است. او بسیار پرکار بود و در سن ۵۶ سالگی جان خود را از دست داد. بیش از ۳۰۰۰۰۰ تصویر و ۲۵۰۰ رول فیلم پردازش نشده و ۶۵۰۰ رول ثبت نشده بعد از مرگ وی پیدا شد. آرشیو آثار او را می‌توانید در مرکز عکاسی خلاق در توسان آریزونا پیدا کنید. آثار او برای عکاسی خیابانی، الهام بخش است و نکات بسیاری می‌توان از آنها یاد گرفت.

23- ریچارد آودون | Richard Avedon

ریچارد آودون ، عکاس مد و پرتره از سال ۱۹۴۱ تا زمان مرگش در سال ۲۰۰۴ بود و آگهی در گذشت او در نیویورک تایمز به این عنوان بود: “عکس های مد و پرتره او، به سبک، زیبایی و فرهنگ آمریکا در نیم قرن گذشته کمک فراوانی کرده است.” آثار او به عنوان یک عکاس جدید، به ویژه کتاب او تحت عنوان “در غرب آمریکا” که از اموال بسیار ارزشمند من است، بسیار تاثیر گذار بوده است.

24- ایروینگ پن | Irving Penn

اروینگ پن در واقع به عنوان یک تصویرگر برای بازار هارپر شروع به کار کرد و به عنوان یکی از عکاسان مشهور تاریخ و برجسته‌ترین عکاسان مجله Vogue مطرح شد. عکس‌های او از مد و زندگی برای زمان خود، نوآورانه و سنت شکن بود.

25- آرنولد نیومن | Arnold Newman

آرنولد نیومن احتمالا اولین عکاس “پرتره‎های محیطی” است. نیومن به محیط اطراف خود رفته تا نه تنها از آنها عکس بگیرد، بلکه حس درونی فرد را نیز می سازند و شکل می‌دهند. او در طول بیش از ۶۰ سال فعالیت حرفه ای خود، از سیاستمداران، هنرمندان، نوازندگان، بازیگران و حتی سایر عکاسان نیز عکاسی کرده است. او استاد ترکیب بندی ، نورپردازی ، انتخاب لنز و پس زمینه برای اثر بود. عکس او از آلفرد کروپ یکی از عکس‌هایش است که عناصر آن استادانه و استراتژیک برای ایجاد یک حس، کنترل شده است.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله عکاسان مشهور تاریخ کدامند؟ برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

ارسال نظر

*

code