منفردی جیواچینی ( Manfredi Gioacchini )، عکاس پرتره و مستند، اخیراً با حضور در یک گروه اعزامی اقدام به عکاسی از تمام فضای قطب جنوب ، نمایش زیبایی آن و آگاهی از تأثیرات تغییرات آب و هوا در قاره سفید کرده است. او بیشتر این کارها را با آیفون خود انجام داد و از هیچ دوربین حرفه‌ای استفاده نکرد.

جیواچینی در طول عمر عکاسی خود به سراسر جهان سفر کرده است، و مستندات انسانی، طبیعت، و اینکه این دو با یکدیگر چه ارتباطی دارند، چه از نظر معماری و چه مانند اینجا، از نظر محیطی را بررسی کرده است. من به تازگی با عکاس ارتباط برقرار کردم تا از سفرش به قطب جنوب بیشتر بدانم و هم اینکه بدانم چرا وی تصمیم گرفته تا صرفا از دوربین آیفون خود برای عکاسی استفاده کند و آن را جایگزین یک دوربین عکاسی حرفه‌ای کرده است. به گفته وی، در این پاسخ او به سهولت استفاده و قابل اطمینان بودن آیفون‌ها اشاره کرد.

وی به مجله‌ی Peta Pixel گفت : ” بسیار آسان است، شما می‌توانید دوربین یک آیفون را به ساده‌ترین شکل ممکن با خود حمل کنید و من از این که گوشی در شرایط آب و هوایی سرد هم مطمئن بود تعجب کردم، باتری آن برای کل سفر بسیار پایدار بوده و مرا همراهی کرد. “

پیشنهاد نویسنده : در خانه بمانید : ۲۰ پروژه فوق العاده برای عکاسی در خانه در دوران قرنطینه !

جیواچینی در طول راهش تعداد زیادی عکس ثبت کرده که توجه ویژه‌ای به رنگ آبی روشن برخی از کوه‌های یخ داشته است، به گفته وی این نشانه بدی است، اما او گفت که آیفون در واقع برای ضبط فیلم و صدا در طول سفر بسیار مفید بوده است.

عکاس می‌گوید : ” بیشتر استفاده‌ مربوط به ضبط ویدیو بود، در حقیقت قابلیت ضبط صدای این گوشی هوشمند جدید فوق‌العاده است. که این در مسائل مربوط به تغییرات آب و هوا بسیار مهم است، ضبط صدای کوه‌های یخ در حال شکستن …. “

او همچنین موفق به استفاده از حالت شب آیفون جدید شد، اگرچه برای بیشتر سفر ضروری نبود، چرا که خورشید هرگز به غروب گرگ و میشی فرونمی‌رفت. برای دیدن عکس‌های مانفردی به پایین اسکرول کنید :

در پایان، جیواچینی می‌گوید این سفر یکی از به یاد ماندنی‌ترین سفرهای زندگی او بوده است، فارغ از اینکه چه دوربینی در دست داشته است.

وی می‌گوید : ” با گذشت یک سال مسافرت‌های زیاد، اعتراف می‌کنم که قطب جنوب تا کنون زیباترین تجربه عکاسی در زندگی من بوده است. که فقط مربوط به تصویربرداری نیست، بلکه مرتبط با سکوت و پاکی‌ای است که شما را احاطه کرده …. “

پیشنهاد نویسنده : ۳ تکنیک هنر درمانی برای کاهش اضطراب با عکاسی

در سالی که دمای هوا در قطب جنوب برای اولین بار به رکورد 68 درجه افزایش یافته است، او امیدوار است که عکس‌های وی به مردم یادآوری کند که این آرامش و خلوص ارزش جنگیدن را دارد.

مانفردی از 21 نفری که او را در این سفر به قطب جنوب همراهی کردند، تشکر می‌کند. و من نیز می‌خواهم از مانفردی تشکر کنم که به من اجازه داده تا تصاویر او را با خوانندگان به اشتراک بگذارم. برای دیدن بیشتر کارهای او از قطب جنوب و کارهای دیگرش، به وب‌سایت شخصی وی مراجعه کنید یا در اینستاگرام او را دنبال کنید.

امیدوارم مقاله “” برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: