سونی آخرین به‌روزرسانی فریمور ( نسخه 2.00 ) خود را برای دوربین بدون آینه پرچمدار A9 II منتشر کرده و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و بهبودهای نرم افزاری و سخت افزاری را با خود به همراه آورده است.

با شروع عرضه نسخه جدید سیستم عامل نسخه 2.00 برای دوربین بدون آینه سونی A9 II ، ویژگی جدید ” Hi Frequency Flicker ” به این دوربین اضافه می‌شود که به شما کمک می‌کند تا تأثیر سوسو زدن منابع نور مصنوعی ( به عنوان مثال نمایشگرهای دیجیتالی، تابلوهای الکترونیکی، چراغ‌های LED و غیره ) را به کمک تنظیم دقیق‌تر سرعت شاتر کاهش دهید. همچنین یک عملکرد جدید به این دوربین اضافه شده که هنگام خاموش کردن دوربین، شاتر را می‌بندد تا احتمال ورود خاک و گرد و غبار را به سنسور تصویر را به حداقل برساند.

سونی همچنین قابلیت اختصاص ویژگی فوکوس خودکار Face / Eye را به یک کلید سفارشی اضافه کرده است که هنگام فشار دادن آن، این تنظیم را فعال و غیرفعال می‌کند. کسانی که قبلاً Face / Eye Priority را بر روی یک کلید سفارشی تنظیم کرده‌اند، پس از نصب به‌روزرسانی فریمور نسخه 2.00 می‌توانند آن را با همان دکمه غیرفعال کنند.

سایر پیشرفت‌ها شامل به‌روزرسانی در عملکرد Remote Camera Tool، بهبود انتقال FTP، گزینه نمایش آدرس MAC دوربین توسط کد QR و سایر مواردی است که باعث بهبود پایداری کلی دوربین می‌شود.

پیشنهاد نویسنده : نقد و بررسی تخصصی سونی A7R IV : جمع و جور، ولی همه فن حریف !

سونی همچنین خاطرنشان می‌کند که ابزارهای Image Edge Remote، Imaging Edge Mobile و Remote Camera Tool دیگر از تاریخ 9 آوریل پشتیبانی نمی‌شوند، اما توضیح نمی‌دهد که این دقیقاً به چه معنی خواهد بود و روی چه چیزی تاثیر خواهد گذاشت. من با سونی تماس گرفتم و هنگامی که پاسخ مشخصی را دریافت کنم، این جزئیات را با شما نیز در میان خواهم گذاشت.

هم اکنون می‌توانید به‌روزرسانی نسخه 2.00 فریمور را از طریق سیستم عامل‌های macOS و Windows در صفحه پشتیبانی دوربین a9 II سونی دانلود کنید.

پیشرفت‌های به‌روزرسانی نسخه 2.00 فریمور برای سونی A9 II

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

+ ویژگی Hi Frequency flicker به این نسخه اضافه شده که به شما اجازه می‌دهد تا تاثیر سوسو زدن نور را از منابع نور مصنوعی ( به عنوان مثال نمایشگرهای دیجیتالی، تابلوهای الکترونیکی، چراغ‌های LED و غیره )، توسط تنظیم دقیق‌تر سرعت شاتر کاهش دهید.
توجه : ابزارهای Image Edge Remote، Imaging Edge Mobile و Remote Camera Tool دیگر از تاریخ 9 آوریل پشتیبانی نمی‌شوند.

+ عملکرد دکمه AF برای Face / Eye Priority بهبود یافته است :
1. وقتی روی یک کلید دلخواه تنظیم شود، عملکرد Face / Eye Priority با استفاده از دکمه‌ی AF می‌تواند با هر بار فشار دادن کلید سفارشی فعال یا غیرفعال شود.
2. اگر Face / Eye Priority قبلاً روی کلید سفارشی تنظیم شده است، این عملکرد پس از به‌روزرسانی دوربین نیز در دسترس خواهد بود.

+ با افزودن پشتیبانی از Focus Frame تقریباً در تمام صحنه‌ها، عملکرد Remote Camera Tool نیز بهبود پیدا خواهد کرد.
توجه : فریمور نسخه 2.00 ( یا جدیدتر از آن ) برای استفاده از ابزار Remote Camera Tool در دوربین مورد نیاز است. لطفاً آخرین نسخه سیستم عامل را به‌روز کنید.

+ عملکرد انتقال FTP را بهبود می‌بخشد.

+ آدرس MAC حالا می‌تواند به صورت یک کد QR نمایش داده شود.

+ عملکردی جدید برای دوربین تعریف شده که هنگام خاموش کردن دوربین، شاتر را می‌بندد تا احتمال ورود خاک و گرد و غبار را به سنسور تصویر را به حداقل برساند.

+ به شما امکان می‌دهد تنظیمات سفارشی سازی شده‌ی دوربین را در بخش My MENU ذخیره کرده یا بارگیری کنید.

+ ثبات کلی دوربین را بهبود می‌بخشد.

پیشنهاد نویسنده : نقد و بررسی تخصصی نیکون Z50 : اولین تجربه نیکون در دوربین‌های بدون آینه APS-C !

برای استفاده به‌روزرسانی نسخه 2.00 فریمور سونی A9 II و همچنین کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً به صفحه‌ی ILCE-9M2 Help Guide مراجعه کنید. علاوه بر این، طی این به‌روزرسانی، دفترچه راهنمای دوربین نیز اصلاحاتی را داشته است. می‌توانید آخرین نسخه‌ی دفترچه راهنما را نیز از وب‌سایت مرجع دانلود کنید.

امیدوارم مقاله ” سونی ‌فریمور نسخه 2.00 را برای دوربین بدون آینه A9 II منتشر کرد “ برایتان مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، ان را در بخش نظرات همین پست مطرح کنی تا پاسخ دهم. موفق باشید !

دسته بندی ها: