آشنایی با آتلیه عکاسی نورا

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

آتلیه عکاسی نوراآتلیه عکاسی نورا را می‌شناسید؟ تا به حال به کشف رمز و رازهای موفق‌ترین آتلیه‌ها و عکاسان فکر کرده‌اید؟ چقدر با فوت کوزه‌گری بهترین‌های عکاسی ایران آشنایی دارید؟ این سوالات ذهن هر عکاسی را که قصد ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها را دارد مشغول کرده است.

دیدنگار مثل همیشه اینجاست تا راهی برای پیشرفت شما باشد. همانطور که می‌دانید ما همواره بهترین خدمات را در اختیار متخصصان قرار می‌دهیم تا کمک کنیم قدم به قدم رشد کنید. برای شروع چه الگویی بهتر از آتلیه‌‌های شناخته شده که باکیفیت‌ترین خروجی‌ها را دارند و عکاسانی که تصاویر ماندگار ثبت می‌کنند، می‌شناسید؟ در این متن با مدیریت مجموعه آتلیه عکاسی نورا مصاحبه‌ای ترتیب دادیم تا با رمز موفقیت این مجموعه آشنا شوید. با ما همراه باشید.

مصاحبه با مدیر آتلیه عکاسی نوراآتلیه عکاسی نورا

❓ خودتون معرفی می‌کنید؟

سلام علی عدنانی هستم. مدیر آتلیه عکاسی نورا.

❓ آقای عدنانی چند ساله وارد حوزه عکاسی شدید؟

من از سال 85 وارد حوزه عکاسی و فیلمبرداری شدم که بیشتر اون سال‌ها در زمینه ادیت فیلم، فیلمبرداری و ساخت کلیپ فعالیت می‌کردم.

❓ چی شد که به حوزه عکاسی علاقمند شدید؟

آتلیه عکاسی نوراخب در همان سال 85 -84 که پایان سال‌های دبیرستانم بود، خیلی علاقمند بودم به تولید کلیپ و فیلمبرداری و تدوین. خودم با سی‌دی‌های آموزشی نرم‌افزار پریمیر کار تدوین را شروع کردم. تا حدود یک سال با علاقه داخل منزل کار کردم.

بعد از آن سال 85 با یک سری نمونه کار جذب یک آتلیه در سعادت آباد تهران شدم. آنجا به صورت ادیتور شروع به کار کردم و بعد از 6 تا 7 ماه برای آتلیه‌های دیگر هم کار تدوین انجام می‌دادم. باکس و مونتاژ داخل خانه داشتم و کار تدوین انجام می‌دادم. بعد از 2 الی 3 سال کم کم که مشتری‌های زیادی پیدا کردم. آن زمان تصمیم به اجاره اتاق در یک آتلیه گرفتم. در واقع کار تدوین مشتری‌های خودم و اون آتلیه را هم‌زمان انجام می‌دادم.

کم کم شروع به جذب پرسنل و آموزش به کارآموزان علاقمند کردم. سپس یک تیم کوچک تشکیل دادیم و با آتلیه‌های مختلف کار کردیم. بعد از نیاز به یک فیلمبردار که به کار ادیت هم مسلط باشه را احساس کردم؛ چون معمولاً ادیتور هنگام فیلمبرداری از ایده‌های خودش استفاده می‌کنه. البته معمولاً ادیتورها ایده‌های خوبی دارند. چون خروجی کار را می‌شناسند. در نتیجه خودم شروع به تصویربرداری کردم.

در ابتدای راه از همکاران تصویربردارم به صورت حرفه‌ای فیلمبرداری را یاد گرفتم. حالا دیگر کار فیلمبرداری و تدوین را خودم انجام می‌دادم. تا سال‌های 90 الی 91 این روند ادامه داشت تا اینکه خودم به صورت مستقل یک دفتر کار اجاره کردم. تیم خودم را از بهترین‌ها تشکیل دادم و به صورت حرفه‌ای کار را پیش بردیم.آتلیه عکاسی نورا

❓ بیشتر در چه حوزه‌ عکاسی کار کردید؟

ما بیشتر در زمینه wedding یا همان عکاسی عروس فعالیت می‌کنیم. ولی در سال‌های اخیر به علت کرونا شخصاً وارد عکاسی تبلیغاتی شدم و به صورت موازی هم پروژه‌های ودینگ و هم عکاسی تبلیغاتی انجام می‌دهم. البته لازم است بگم ما در آتلیه عکاسی نورا کار عکاسی کودک و بارداری هم انجام می‌دهیم، ولی من خودم شخصاٌ به طور معمول در این زمینه عکاسی نمی‌کنم و همکاران متخصص من در حوزه بارداری و کودک عکاسی می‌کنند. در واقع برای بخش عکاسی مادر و کودک و عکاسی نوزاد از نیروهای متخصص و حرفه‌ای کمک گرفتم.

❓ به نظر شما یک عکاس برای موفقیت چه مهارت‌هایی باید داشته باشه؟

آتلیه عکاسی نورابه نظر من پیش از هر چیز علاقه مهم است. چون کار عکاسی شاید در ایران خیلی درآمد آنچنانی نداشته باشد؛ مخصوصاً در ابتدای راه. ممکن است خیلی‌ها به خاطر درآمد وارد این حوزه شوند و در اول کار نا امید خواهند شد. ولی اگر علاقه داشته باشند قطعاً نا امید نمی‌شوند. چون در سال‌های اول عکاس باید شاگردی کند و آموزش ببیند و در کنار عکاسان حرفه‌ای و متخصص شاید تا 3 سال کار کند.

این پروسه ممکن است وقت‌گیر باشد ولی لازم است. بعد از آن عکاس به صورت تخصصی بهتر است وارد یک رشته مشخص شود و در همان مسیر شروع کند و ادامه دهد.

❓ چه پیشنهادی برای عکاس‌های تازه‌کار دارید تا بتوانند زودتر وارد بازار کار شوند؟

از نظر من تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، پروفایل‌سازی در سایت‌های تخصصی مثل قاب خیلی تاثیرگذار است.

آتلیه عکاسی نورا

❓ آیا در شبکه‌های اجتماعی یا فضای مجازی برای آتلیه‌ نورا تبلیغات انجام داده‌اید؟

آتلیه عکاسی نورابله، حتماً. به نظرم یکی از ورودی‌های خوب تبلیغات آتلیه فضای مجازی است. اتفاقاً از سال 92 که شروع به کار کردیم، در سایت و اینترنت تبلیغات آتلیه عکاسی نورا را می‌کردیم در حالی‌ که آن زمان تبلیغات در مجلات و به صورت چاپی خیلی محبوب بود.

الان هم خیلی از سایت‌های قدرتمند مانند دیدنگار و پلتفرم قاب و حتی سایت‌های دیگر هم که در حال فعالیت هستند، ورودی‌های خوبی برای ما دارند. البته پیج اینستاگرام هم برای ما خیلی نتیجه‌بخش بود.

❓ اگر کسی بخواد آتلیه عکاسی بزنه از کجا شروع کنه؟

به نظر من علاقمندان برای شروع باید در کنار یک عکاس حرفه‌ای حداقل به مدت یک سال کار کنند. حتی اگر سرمایه کافی داشته باشند و آموزش دیده باشند.

❓ در آخر نظرتون درباره قاب چیه؟

سایت قاب، سایت جدید و تازه‌کاری هستش. اما به نظر من چون با پشتوانه دیدنگار فعالیت می‌کنه، شروع قوی‌ای داشته. زمانی‌ که من سایت بررسی کردم خیلی ایده‌های جدید و خاصی نسبت به رقبا در آن وجود داشت. امیدوارم که همواره قوی و رو به پیشرفت نسبت به سایت‌های دیگر پیش بره.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

بهترین آتلیه عکاسی تهران

دسته بندی ها: