در این مقاله به شما چگونگی بازیابی عکس کارت حافظه دوربین را نشان خواهم داد. همچنین اطلاعاتی را در مورد آنچه که می‌تواند بازیابی شود را می‌گویم.

آیا تا به حال تصادفا کارت حافظه خود را با تصاویری که برایتان بسیار مهم بوده، فرمت کرده اید؟ یا شاید هارد دیسک شما سقوط کرده باشد، بدون اینکه هیچ پشتیبانی از آن گرفته باشید. آیا قبلاً تصاویری از کارت حافظه خود حذف کرده‌اید؟ هرگز به این موضوع فکر نمی‌کنید تا زمانی که اتفاق بیفتد و وقتی این اتفاق برایتان پیش بیاید به شدت نگران و آزرده خاطر خواهید شد. من یکبار تمام تصاویرم را که برایم بسیار عزیز بود از دست دادم و نتوانستم تصاویری که از سفر خود گرفته بودم را حتی یکبار ببینم.

متأسفانه، بلایای طبیعی برای همه اتفاق می‌افتند و اگر در وضعیت مشابه قرار گرفتید، بهتر است آمادگی داشته باشید و بدانید که چه کاری را باید انجام دهید. پس در ادامه با مقاله آموزش بازیابی عکس کارت حافظه همراه شوید تا آمادگی و شناخت لازم را پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی
معرفی انواع کارت حافظه و کاربردهایشان

.

1) انواع حوادثی که برای داده‌ها پیش می‌آید

فرقی ندارد که از یک فلش یا کارت SD استفاده می‌کنید، انواع مختلفی از بلایای طبیعی وجود دارد که می توانند به آن‌ها آسیب برساند:

فرمت شدن (شانس بازیابی: زیاد) :

اگر شما به هر دلیلی در داخل دوربین و یا بر روی کامپیوتر خود کارت حافظه را فرمت کنید، شانس بازیابی همه داده‌ها بسیار بالاست؛ آن هم تا زمانی که کارت حافظه بعد از آخرین فرمت استفاده نشود. دلیل این موضوع آماده شدن کارت حافظه برای نوشتن مجدد بعد از قرار دادن داخل دوربین است. به این صورت دسترسی به بسیاری از اطلاعات قبلی بسیار سخت خواهد شد.

حذف دستی تصاویر (شانس بازیابی: زیاد) :

اگر تصاویر را به صورت دستی بر روی کامپیوتر و یا روی دوربین خود حذف کردید، احتمال بازیابی اطلاعات بسیار بالاست؛ تا زمانی که تصاویر و داده‌های بیشتری بر روی دیسک نوشته نشده باشند. درست مثل حالت قبل، عکس‌های حذف شده بخش خاصی از حافظه را اشغال می‌کنند. این نوع فایل‌های واقعی هرگز از دیسک پاک نمی‌شوند.

آسیب غیر فیزیکی (شانس بازیابی: متوسط تا کم) :

ممکن است سناریوهای مختلفی وجود داشته باشد، اما یکی از موارد متداول زمانی است که یک کارت حافظه در طول فرآیند نوشتن تصاویر آسیب می‌بیند. در اینجا دوربین اخطار می‌دهد که این داده‌ها نمی‌توانند بر روی کارت نوشته شوند. شانس بازیابی داده‌ها در این حالت متوسط تا کم است. بسته به این که چقدر آسیب عمیق است.

آسیب فیزیکی (شانس بازیابی: تقریبا صفر) :

اگر کارت حافظه آسیب فیزیکی دیده باشد و غیرقابل خواندن باشد، احتمال بازیابی آن بسیار کم است. شما می‌توانید یکی از ترفندهای بازیابی داده که پایین‌تر گفتم را امتحان کنید تا ببینید آیا می‌شود چیزی را بازیابی کرد یا نه. اگر همه‌ی ترفندها ناموفق بودند و کارت حافظه شناسایی نشد، بهتر است آن را به متخصصان بازیابی که می‌توانند داده‌ها را در یک محیط آزمایشگاهی بازیابی کنند، تحویل دهید.

شانس بازیابی عکس کارت حافظه پس از فرمت یا حذف، در مقایسه با هر نوع آسیبی که می‌%LS

دسته بندی ها: