هدیه | دیدنگارخرید هدیه هرچند برای نشان دادن مهر و محبت است، اما همیشه یک چالش به همراه دارد. فرقی نمی‌کند که قرار است برای چه کسی خرید کنید. آیا به تازگی با او آشنا شدید؟ مدت‌هاست از طول رابطه‌تان می‌گذرد؟ همکار است؟ جنس موافق است یا مخالف؟ ما دوست داریم که خاطره خوشی از هدیه‌مان در یاد او بماند. هرچه هوشمندانه‌تر انتخاب کنیم، این یاد، ماندگارتر است. هوشمندی در خرید هدیه با احساساتِ پیچیده آدمی گره خورده است. خرید هدیه برای خانم‌ها داستان را پیچیده‌تر هم می‌کند.

با وجود اشتراکاتی که در بین تمام انسان‌ها وجود دارد، جنسیت آنقدر در حس و حالِ افراد تفاوت ایجاد می‌کند که گاهاً زن و مرد را از دو سیاره متفاوت می‌پندارند! جان گری در یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن به نام «مردان مریخی و زنان ونوسی» به همین موضوع پرداخته است. آیا به نظر شما این نظر درستی است؟

هدیه | دیدنگاربا وجود تفاوت‌های مشخص در آناتومی، وقتی بخواهیم از تفاوت‌های روانشناختی بین زنان و مردان حرفی زده باشیم، قضیه به این سادگی‌ها نخواهد بود. هنجارهای اجتماعی و دیدی که افراد به جنسیت دارند باعث شده که ما در دورانِ کودکی مطابق با الگوهای خاصی که از والدین، جامعه و تاریخ بشری دریافت کرده‌ایم، رشد کنیم. بعضی از این الگوها با جنسیتِ افراد همبستگی دارند. الگوها در تمام فعالیت‌های ما وارد می‌شوند و حتی دیدِ ما به خودمان و دنیای اطراف را تعیین می‌کنند.

به هرحال بهتر است تا جای ممکن از این دیدِ جنسی یا نژادی کناره‌گیری کنیم و بگذاریم تا بیش‌تر با یک انسان طرف باشیم؛ سوای جنسیت و نژاد با آدمیانِ اطراف‌مان برخورد کنیم. اما نیک می‌دانیم که تفاوت‌هایی هست و آگاهی از این تفاوت‌ها می‌تواند در ارتباطی مطلوب، اثرگذار باشد.

هدیه | دیدنگارخرید هدیه برای خانم‌ها همیشه چالش برانگیز بوده است. برخلاف آقایان که ترجیح می‌دهند هدیه‌ای کاربردی دریافت کنند،‌ خانم‌ها معمولاً به قصد و نیتِ کسی که از او هدیه گرفته‌اند، توجه دارند. در این متن قصد داریم تا درباره خرید هدیه برای خانم‌ها با شما صحبتی داشته باشیم. هرچند مسائلی که به آن پرداخته می‌شود اصولی قاطع نیستند، اما امیدوار هستیم که بعد از خواندن متن، راهنمایی کلی برای تهیه هدیه برای خانم‌ها به دست آورید. با ما همراه باشید تا از یک چالش بزرگ عبور کنیم.

گام اول؛ آشنایی با تفاوت‌های روانشناختی بین خانم‌ها و آقایان

هدیه | دیدنگاربرخی پژوهش‌های علمی تفاوت در جنسیت را در 5 ویژگی روانشناختی گنجانده‌اند. به طور خیلی خلاصه و خودمانی به این 5 معیار اشاره خواهیم داشت.

روان‌رنجوری Neuroticism

این مشخصه، تمایل افراد به تجربه عواطف منفی و دیگر فرایندهای مرتبط در واکنش به تهدید و تنبیه معنی می‌شود. احساسات شامل: اضطراب، افسردگی، خشم، خودهشیاری و دمدمی شدن احوالات است. مطالعات نشان داده خانم‌ها حساس‌تر هستند. در بخش خشم و ویژگیِ اعتماد به نفس، کمتر از آقایان نشان دادند.

سازگاری Agreeableness

این مشخصه با احساساتِ نوع‌دوستی نظیر همدردی و مهربانی تعریف می‌شود. تمایل فرد به سمت تعاون، حفظ هارمونیِ اجتماعی و توجه به دیگری است. خانم‌ها در این بخش بالاتر از آقایان هستند.

پیروی از وجدان Conscientiousness

پیروی از وجدان مثل تلفظِ واژه انگلیسی آن، فعلِ سختی است. این مشخصه به معنی نظمِ شخصی، سازماندهی و کنترل تکانه‌های احساسی است. اینکه فرد به منظور پیروی از قوانین و دنبال کردنِ اهدافش، خودش را کنترل کند. خانم‌ها قدری نسبت به آقایان، خصوصاً در نظم، مسئولیت‌پذیری و نظم شخصی، بالاتر از آقایان نشان دادند.

برون‌‌گرایی Extraversion

هدیه | دیدنگاراین مشخصه به معنی اجتماعی بودن، مصمم بودن و احساسات مثبت است. در این بخش هرچند دو گروه جنسیتی مشابه بودند، ولی خانم‌ها صمیمی‌تر، اجتماعی‌تر و احساساتِ مثبت بیش‌تری نسبت به آقایان از خودشان بروز داند.

گشودگی و قوه ادراک Openness & Intellect

این مشخصه روانشناختی به معنی خیال‌پردازی، خلاقیت، کنجکاوی و تجاربِ زیبایی‌شناختی است. در این بخش تفاوت چندانی مشاهده نشد، ولی مثلاً خانم‌ها نسبت به آقایان احساساتِ زیبایی‌شناختی بیش‌تری بروز دادند، در صورتی که مردان در بخش ایده‌گرایی اینطور بودند.

خب با این مقدمه نسبتاً کوتاه می‌توان فهمید که در هر حال تفاوت‌هایی وجود دارد. این مشخصه‌ها برای برخی آقایان نسبت به برخی خانم‌ها متفاوت است و حتی بالعکس می‌شود. بحث ما کلی است و در مورد عموم افراد صدق می‌کند.

هدیه | دیدنگاربه خاطر همین مشخصه‌های روان‌شناختی است که خانم‌ها ترجیح می‌دهند شما برای آن‌ها هدیه‌ای تهیه کنید که نشان‌دهنده توجه شما بوده است و احساساتی‌تر باشد تا کاربردی. در صورتی که آقایان ترجیج می‌دهند هدیه‌ای کاربردی برای سرگرم شدن یا مرتبط با کارشان دریافت کنند.

خانم‌ها بیش‌تر از آقایان به زیباییِ هدیه توجه دارند و حتی رنگ برای‌شان حائز اهمیت است. برای همین شاید خریدن یک حافظه جانبی نظیر هاردِ اکسترنال آقایان را بیش‌تر خوشحال کند. در عوض یک فلش مموری Kingstar که شکل ظاهری‌اش شبیه به قلب است می‌تواند هدیه‌ای جذاب برای خانم‌ها باشد. البته توجه داشته باشید که رابطه از چه نوعی است و به چه مناسبتی! خرید چنین هدیه‌ای برای مناسبت تولد اصلاً پیشنهاد نمی‌شود. اما در پرانتز به یاد داشته باشید که خانم‌ها هم گاهی از دریافت هدیه دیجیتال لذت می‌برند.

تولید محتوا

هدیه | دیدنگار

خرید هدیه برای خانم‌ها؛ به چه مواردی باید دقت کنم؟
هدیه | دیدنگار

  • مناسبت چیست؟ آیا کادوی تولد است یا سالگرد ازدواج؟ یا یک دورهمی ساده؟
  • چه نسبتی با او دارید؟ هدیه مناسبِ مادر به طور کل می‌تواند متفاوت باشد.
  • طولِ مدت رابطه‌تان چقدر است؟
  • اگر بودجه محدود دارید، کوچک‌های نفیس را بخرید.
  • به علایق و نیازهای او دقت کنید.

شگفت‌زدگی، اصل اساسی در خرید هدیه برای خانم‌ها

هدیه | دیدنگارعلاوه بر این موارد می‌توانید او را شگفت‌زده کنید و بدون در نظر گرفتن هیچ مناسبتی برای او هدیه‌ای تهیه کنید. خانم‌ها معمولاً از این حرکت به وجد می‌آیند. به هرحال در روز مناسبتی آن‌ها هدیه را انتظار می‌کشند، اما به صورت یهویی و بدون برنامه‌ریزی قبلی می‌تواند حلاوتی بیش‌ از این‌ها هم داشته باشد. حتی خرید یک گل می‌تواند میلیون‌ها بار خوشحال کننده‌تر از خرید یک گردنبند طلا در روز سالگرد ازدواج باشد.

برای خانم‌ها طلا را فراموش نکنید

اگر رابطه‌تان عاشقانه است یا قرار است برای مادرتان هدیه تهیه کنید، طلا همیشه یک انتخابِ بدونِ ریسک است. هرچند گزینه‌ای تکراری به شمار می‌‌آید، اما اکثر خانم‌های زندگی‌تان از دریافت این هدیه به وجد می‌آیند. البته به نسبتی که با او دارید و سلایق طرف مقابل‌ توجه داشته باشید. خانم‌ها هر طلایی را دوست ندارند. اصلاً جالب نخواهد بود که قطعه طلای شما چیزی برای فروش به نظر آید و نه یادگاری.

دیدنگار چه پیشنهادی در خرید هدیه برای خانم‌ها دارد؟

با توجه به تخصص سایت دیدنگار که عمدتاً در دنیای تصویر و فناوری است، می‌توانید محصولاتِ مرتبط را با قیمتی بسیار خوب تهیه کنید. اگر فرد موردِ نظر شما به چنین دنیایی علاقه‌مند است، ما در سه رده قیمتی برای شما پیشنهاداتی داریم که قطعاً باعث رضایت خواهد شد. باید توجه داشته باشید که نوع رابطه و مناسبت، بودجه خاصی می‌طلبد. در نهایت هم در هدیه‌های گاه به گاهی، نگاهی به چند مورد خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

هدیه‌های گران‌قیمت مطابق با نیازها

پول همه چیز نیست، اما وقتی شما هدیه‌ای نفیس تهیه کنید، نشان از اهمیتی است که داده‌اید. معمولاً برای تولد دختر یا همسر دلبندتان یا سالگرد ازدواج،‌ که سالی یکبار است، دست به این انتخاب بزنید.

دوربین فیلم‌برداری

اگر فرد مورد نظر در در حوزه سینما و فیلم فعالیت می‌کند، خصوصاً فیلم‌برداران و کارگردانان،‌ با بلندپروازانه‌ترین هدیه این متن، یعنی Sony FX6 Full-Frame Cinema Camera شما را نمی‌ترسانیم و سقف را از 6000 دلار به حدود 1600 دلار می‌رسانیم. دوربین حرفه‌ای فیلم‌برداری سونی Sony HXR – NX100 با کیفیت FHD و زوم 24 برابر بدون افت کیفیت می‌تواند هدیه‌ای نفیس به جای یک قطعه طلا برای خانم‌های اهل دنیای فیلم‌برداری باشد.

دوربین عکاسی

در صورتی که خانم مورد نظرِ شما اهل عکاسی باشد، می‌توانید روی Canon 850D نظری داشته باشید. دیدنگار کاملا آگاه است که خرید از این بخش نیاز به تخصص دارد. سطح فرد مورد نظر و نیازهای او تعیین کننده است. با مشاورین ما در تماس باشید.

مانیتور طراحی

هدیه | دیدنگاریکی دیگر از گران‌قیمت‌ها مناسب برای هنرمندانِ طراح و نقاشان سبک دیجیتال است. مانیتور طراحی XP-PEN Artist Pro 24 در یک کلام شگفت‌انگیز است و می‌تواند فرد مورد نظر را هیجان‌زده کند.

برای خرید هر کدام از این محصولات به راحتی سری به فروشگاه دیدنگار بزنید و اگر در انتخاب مردد بودید، با مشاوران باتجربه ما در ارتباط باشید تا بهترین هدیه را تهیه کنید.

آیپد

هدیه | دیدنگار

هدیه و قیمت‌های متوسط مطابق با بودجه

هدیه | دیدنگاریکی از لوازم جانبی اساسی در عکاسی سه‌پایه‌های حرفه‌ای هستند. سعی کنید در این قسمت سراغ مدل‌های باکیفیت بروید و از خرید هدیه‌های ارزان‌قیمت در این بخش جدا خودداری کنید. یکی از سه‌پایه‌های بسیار با کیفیت که قیمت مناسبی هم دارد و سبک وزن‌ است، Manfrotto Tripod MK290XTA3 است. اگر عزیزِ شما دوربین حرفه‌ای دارد در خرید این هدیه شک نکنید.

بخش لنزهای دوربین نیاز به مشاوره تخصصی دارد. عکاسان با دوربین‌های حرفه‌ای نیازمند لنزهای متفاوتی هستند تا به ثبت تصاویر مطلوب نزدیک شوند. با توجه به قیمت، اگر انتخاب درستی بکنید، هدیه‌ای هیجان‌انگیز در قیمت متوسط خواهد بود.

هدیه | دیدنگاردنیای گرافیک پر از گجت‌های جذاب است. خانم‌های گرافیست یا علاقه‌مند به نقاشی، با داشتن یک قلم نوری لحظات بسیار خوشی را تجربه خواهند کرد. تصور اینکه هربار که قلم را برمی‌دارند به یاد شما باشند، حس خوشایندی به همراه دارد. یکی از بهترین برندهای بازار، واکوم ژاپنی Wacom است. قلم نوری Wacom Intuos Large Pro Paper‌ یکی از مدل‌های بی‌نظیر برای نقاشان و طراحان گرافیک است. سطح فعال بزرگ به آن‌ها اجازه خلاقیت بیش‌تری را می‌دهد. برای خرید این هدیه به یاد داشته باشید که شخص مورد نظر به سبک دیجیتال علاقه‌مند باشد یا حداقل قصد پا گذاشتن به آن را داشته باشد.

هدیه‌های ارزان اما نفیس!

هدیه | دیدنگاروقتی بودجه محدودی دارید بهتر است همچنان کیفیت را مدنظر بگیرید. بهترین‌های کوچک را می‌توانید با قیمتی مناسب تهیه کنید. قلم‌های نوری در این بخش می‌تواند همچنان هیجان‌انگیز باشند. عکاسان برای ادیت تصاویر، طراحان لوگو و گرافیست و حتی نقاشان حرفه‌ای می‌توانند به دو مدل قلم نوری Huion HS610 و Wacom Intuod Pro Small به عنوان هدایایی ارزان‌ قیمت اما نفیس حساب باز کنند. اگر در مورد این گجت‌ها اطلاعاتی ندارید به این صفحه بروید تا با کلیات آن‌ها آشنا شوید.

هدیه‌های گاه به گاهی؛ گاهی هیجان‌انگیزتر از مناسبتی‌های قیمتی!

هدیه | دیدنگاربدون برنامه‌ریزی قبلی او را شگفت‌زده کنید. بدون در نظر گرفتن هیچ مناسبتی برای او هدیه‌ای تهیه کنید. خانم‌ها معمولاً از این حرکت به وجد می‌آیند. بهتر است در این بخش سراغ هدیه‌های گران قیمت نباشید و برای مناسبت اصلی آن را ذخیره کنید.

رینگ‌لایت‌های جذاب برای عکاسی سلفی

هدیه برای خانم‌هایی که علاقه‌مند به سلفی‌گرفتن هستند! تا به حال دقت کرده‌اید؟ بعضی از خانم‌ها علاقه خاصی به گرفتن تصاویر سلفی دارند یا در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال دارند. نورپردازی یکی از عومل اساسی در ثبت تصاویر است که با وجود رینگ‌لایت‌هایی که قیمت مناسبی هم دارند، جلوه خاصی خواهند داشت. یکی از مدل‌های جذاب رینگ‌لایت سه‌شاخه کلیپسی موبایل است که هم برای عکاسی پرتره به کار می‌آید و هم نور میکاپ را برای خانم‌ها فراهم می‌کند. به بخش رینگ‌لایت‌های دیدنگار مراجعه کنید و یا با متخصص این بخش تماس بگیرید.

ساعت‌های هوشمند برای خانم‌های ورزشکار

هدیه | دیدنگاریکی از گجت‌های جذاب که می‌تواند هدیه‌ای برای خانم‌های علاقه‌مند به ورزش باشد، مچ‌بندهای هوشمند است. به عنوان نمونه می‌توان به Honor Band 5i اشاره‌ای داشت. این مچ‌بند با صفحه نمایش 1 اینچی در برابر آب مقاوم است. حسگرهای شمارشگر ضربان قلب و شتاب‌سنج دارد و باتری آن به مدت 14 روز کار بدون نیاز به شارژ مجدد است. به این بخش مراجعه کنید و از دیگر محصولات دیدن کنید.

با خواندن این تا به اینجا حتماً چند گزینه را در نظر گرفته‌اید. اگر خانمی که مدنظر دارید، به دنیای دیجیتال و فناوری علاقمند است، از دریافت هر یک از محصولاتی که پیشنهاد کردیم هیجان‌زده خواهد شد. امیدواریم بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما اگر همچنان مردد هستید نگران نباشید. شما اولین نفر نیستید، مشاوران ما روزانه با ده‌ها نفر که شرایط شما را دارند، در ارتباط هستند. راستی فراموش نکنید هنگام خرید از دیدنگار اعلام کنید که خریدتان هدیه است تا همکاران ما به شکل زیبایی آن را بسته‎بندی کنند.

خرید هدیه برای خانم‌ها یک راه ارتباطی موثر

هدیه | دیدنگاردنیای امروزی پر از اشیا مختلف است که می‌توانند به عنوان یک تحفه به آن که دوستش داریم تقدیم کنیم. آنقدر گسترده که گاهاً برای انتخاب دچار شک می‌شویم. شاید تصمیم هدیه‌هایی مثل یک آلبوم عکس یا پلاک طلا با حک اسم یا طرح منحصر به فرد باشد که می‌توان به صورت اختصاصی ساخت و پرداخت. گاهی هم یک گلدان یا شاخه گلِ ساده در یک روز معمولی، لحظاتِ شادی را برای رابطه‌تان رقم خواهد زد.

بودجه تعیین کننده‌ست. به هرحال هدیه‌های نفیس گران قیمت جذابیت خاصی برای روز تولد یا سالگرد ازدواج دارند. همه چیز را در نظر داشته باشید تا یک هدیه مناسب تهیه کنید. نوع رابطه، مدت رابطه، مناسبت و ویژگی‌های شخصیتی خانم می‌تواند همه چیز را برای شما بازگو کند. روز تولد و سالگرد ازدواج خیلی خاص است و سعی کنید حداکثر بودجه خود را آماده کنید. یک سال زمان دارید. البته اگر ایده‌ای خاص دارید آن را عملی کنید.

خرید هدیه برای خانم‌ها اگر با انتخاب درستی همراه باشد، انرژی مضاعفی به شما بازخواهد گرداند. نظر شما چیست؟ شما به عنوان یک خانم،‌ بهترین هدیه‌ای که در طول زندگی دریافت کرده‌اید چه بوده؟ آیا واقعاً برای خرید هدیه بین خانم‌ها و آقایان تفاوتی هست؟ نظرات خود را با دیگران در میان بگذارید. همچنین این مقاله را برای دوستان خود بفرستید تا آنها را از سردرگمی در چنین شرایطی نجات دهید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

هدیه | دیدنگار

دسته بندی ها: