برگزیدگان مسابقه عکاسی با پهباد ۲۰۱۹ معرفی شدند

مسابقه عکاسی با پهباد ۲۰۱۹ به میزبانی انجمن Art Photo Travel و در هفت ژانر مختلف برگزار شد و حال برندگان و آثار برگزیده‌ی آن مشخص شدند. با من همراه باشید تا در این مقاله این تصاویر را با هم مشاهده و بررسی کنیم.

Drone Awards یکی از معتبرترین مسابقات بین‌المللی در حوزه‌ی عکاسی با پهباد است که به صورت سالیانه و زیر نظر انجمن Art Photo Travel برگزار می‌شود. این مسابقه به ژانری متفاوت اختصاص داشته و عملا با استفاده از شیوه‌های سنتی عکاسی نمی‌توانید در آن حضور پیدا کنید.

تنها عکس‌ها و ویدیوهای هوایی که برای ثبتشان از پهبادها، بالگردها، بالن‌ها، کایت، چتر و یا سایر وسایل نقلیه هوایی استفاده است، مجاز به رقابت در این مسابقه عکاسی هستند.

Art Photo Travel یک موسسه‌ی غیر انتفاعی در سیه نا در ایتالیا است که با هدف توسعه، گسترش و بهبود هنر، آثار تاریخی، آداب‌ و رسوم، فرهنگ و زیبایی‌های طبیعی به وجود آمده است.

دومین مسابقات سالانه عکاسی پهپاد که توسط انجمن Art Photo Travel میزبانی شده، برندگان و فینالیست‌های مسابقه عکاسی با پهباد ۲۰۱۹ را اعلام کرده است. در این دوره مسابقات بیش از ۴۵۰۰ اثر از ۱۰۷ کشور دنیا و در هفت ژانر مختلف، از جمله حیات‌ وحش، عکاسی شهری، انتزاعی و طبیعت برای رقابت ارسال شده است.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
آثار برگزیده مسابقه Audubon 2019 معرفی شدند

افتخار عکاس برتر سال در مسابقه عکاسی با پهباد ۲۰۱۹ به عکاسی لهستانی به نام جیسک دنکا ( Jacek Deneka ) اعطا شد که عکسی از اسکی بازان ثبت کرده است که در رقابت‌های اصلی جشنواره اسکی Bieg Piastow لهستان درحال مسابقه هستند.

عکس‌های ارسال شده برای شرکت در این مسابقه توسط گروهی از عکاسان و متخصصان سرشناس بین‌المللی عکاسی مورد قضاوت قرار گرفت. تمامی عکس‌ها به صورت ناشناس و بدون قید کردن نام عکاس و مشخصات آن برای هیئت داوران ارسال شده است تا از هرگونه مشکلی در این زمینه جلوگیری شود.

جوایز این دوره از مسابقات عکاسی با پهباد به ۴۴ عکاس از ۳۴ کشور از جمله اتریش، استرالیا، چین، فرانسه، اسپانیا، ایالات متحده و ویتنام اعطا شد. عکاسان برگزیده در هفت دسته بندی به ترتیب زیر معرفی شدند :

  • انتزاعی : مارک لی کورنو ( Marc Le Cornu ) از ایالات متحده
  • طبیعت : جرمیاس گادک ( Jeremiasz Gadek ) از لهستان
  • مردم : خان فان ( Khanh Phan ) از ویتنام
  • ورزش : جوسون لی ( JoSon Lee ) از ایالات متحده
  • حیات وحش : فلورین لدوکس ( Florian Ledoux ) از فرانسه
  • عکاسی شهری : جورج استینمتز ( George Steinmetz ) از ایالات متحده
  • ویدیو : الکس چاکون ( Alex Chacon ) از ایالات متحده

گالری کامل تصاویر برگزیده و همچنین فینالیست‌ها و تصاویر برگزیده را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید. تصاویر برگزیده در ماه نوامبر و در جشنواره عکاسی Sky’s the Limit در سیه نا ایتالیا به نمایش گذاشته خواهد شد.

عکاسی هوایی یکی از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

A Shoal of Colorful Fish

برنده جایزه بهترین عکس سال | اثر جیسک دنکا ( Jacek Deneka ) از لهستان

درباره‌ی عکس : این عکس از اسکی بازان در مسابقه‌ی Bieg Piastów در لهستان ثبت شده است. اسکی بازان از نمای آسمان ( که به آن نمای دید پرنده یا Bird’s-eye view نیز می‌گویند ) شبیه به دسته‌ای از ماهی‌های رنگارنگ به نظر می‌رسند که بر روی تپه‌های مرجانی در حال شنا کردن هستند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
معرفی معتبرترین مسابقات بین‌المللی عکاسی
عکاسی هوایی حیات وحش از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

Crabeater Seals on Ice

برنده بخش حیات وحش | اثر فلورین لدوکس ( Florian Ledoux ) از فرانسه

درباره‌ی عکس : این عکس از فک‌های خرچنگ خوار ثبت شده که در حال استراحت بر روی یک تکه یخ معلق روی آب‌های جنوبگان هستند.

جنوبگان قاره‌ای در قطب جنوب زمین است. این قاره سردترین جای زمین بوده و کمابیش همه سطح آن با یخ پوشیده شده‌ است. جنوبگان پنجمین قاره بزرگ زمین پس از آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی است؛ اما با این وجود کمترین جمعیت را میان همه قاره‌ها دارد.

عکاسی هوایی از مردم

Harvesting Red Chilies

برگزیده بخش مردم | اثر عظیم خان رونی ( Azim Khan Ronnie )

درباره‌ی عکس ( توضیحات برگرفته از کانال یوتیوب عکاس ) : هزاران عدد فلفل قرمز در آفتاب داغ برداشت شده و قبل از دسته‌بندی، به شرکت‌های تولید ادویه در ناحیه ساریاکندی بوگرا بنگلادش ارسال می‌شوند.

در شهر بوگرای بنگلادش بیش از ۱۰۰ مزرعه‌ی فلفل قرمز وجود دارد که مجموعا حدود ۲۰۰۰ نفر روی آنها کار می‌کنند تا برای شرکت‌های محلی تولید ادویه، فلفل تهیه کنند. فلفل قرمز بخش عمده غذاهای بنگالی را تشکیل می‌دهد که در بنگلادش بسیار محبوب هستند و به‌عنوان بخشی از ترکیب ادویه جات برای خوراک‌های گوشت مختلف از جمله گوشت مرغ و گوشت گاو استفاده می‌شوند.

عکاسی هوایی شهری یکی از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

Siena

برگزیده بخش شهری | اثر باچیر موکارزل ( Bachir Moukarzel )

درباره‌ی عکس : میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo) یکی از بزرگترین میدان‌های قرون وسطی در اروپاست که در سیه نا ( Siena ) در ناحیه توسکانی ایتالیا واقع شده است. این منطقه از سوی سازمان بین المللی یونسکو به عنوان یکی از میراث جهانی شناخته می‌شود.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۹ معرفی شدند
عکاسی هوایی جزیره عشق

Island of Love

برنده بخش طبیعت | اثر جرمیاس گادک ( Jeremiasz Gadek ) از لهستان

درباره‌ی عکس : در میان میلیون‌ها هکتار زمین در لهستان، قسمتی وجود دارد که به شکل خاصی متمایز از سایر بخش‌هاست. دانه‌های روغنی شکوفه زده در این بخش به شکل یک قلب بزرگ روییده‌اند. در این مکان زیبا در لهستان، رنگ‌ها به صورت موزون، مفهوم عشق به طبیعت را ترسیم کرده‌اند.

عکاسی هوایی از فلامینگوها

Flamingos

برگزیده بخش حیات وحش | اثر طلال الرباح ( Talal Al Rabah )

درباره‌ی عکس : این عکس به صورت هوایی و از ده‌ها فلامینگو در سپیده دم آب‌های شهر کویت ثبت شده است.

عکاسی هوایی ورزشی

Edge Rider

برگزیده بخش ورزشی | اثر اندی لکلرک ( Andy Leclerc )

درباره‌ی عکس : اندی برای ثبت این عکس از یک پهباد مویک ۲ پرو استفاده کرده و آن را با این عنوان نامیده است : ” جاستین، دوستم، به بالای پیست اسکیت رسیده ( در پارک اسکیت نیوجرسی ) و سایه‌ای حماسی برایم خلق کرده است. “

عکاسی از کارگری مشغول به جمع آوری چوب های گیاه بامبو

Making Incense

برگزیده بخش مردم | اثر نونگ دان تون ( Nông Than Toàn )

درباره‌ی عکس : کارگری در کشور ویتنام در حال جمع‌آوری چوب‌های خوش رنگ بابمو برای تولید محصولات معطر مثل پرفوم است که امروزه در سرتاسر جهان استفاده می‌شود.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
برندگان مسابقه عکاسی سونی ۲۰۱۹ مشخص شدند!
عکاسی هوایی انتزاعی

Moistening

برگزیده بخش انتزاعی | اثر گومی یانگ ( Guomei Yang )

درباره‌ی عکس : عکاس، منظره‌ای از باغ‌های گل در شهر جیانگسو چین را به تصویر کشیده است که الگوی مرکب دارند. جیانگ‌سو، یکی از استان‌های کشور چین است که در شرق این کشور قرار گرفته و مرکز آن شهر نانجینگ است.

عکاسی هوایی انتزاعی یکی از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

Infinity Eight

برنده بخش انتزاعی | اثر مارک لی کورنو ( Marc Le Cornu ) از ایالات متحده

درباره‌ی عکس : لی کورنو این تصویر را در جزیره جرزی از مجموعه جزایر مانش ثبت کرده است. او درباره‌ی عکسی که ثبت کرده می‌گوید : ” برای ثبت چنین عکسی، بر روی صندلی قایق جرسی سیفاریس نشستم و پهباد خود را به پرواز در آوردم. از آنجا توانستم این عکس فوق العاده از عدد هشت را ثبت کنم که نماد بی نهایت را نیز نشان می‌دهد. “

جزیره‌های مانش جزایری متعلق به بریتانیا در کانال مانش است که در ۱۶ تا ۴۸ کیلومتری ساحل فرانسه و حدود ۱۳۰ کیلومتری جنوب انگلیس قرار دارد.

عکاسی هوایی شهری یکی از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

Beni Isguen

برنده بخش شهری | اثر جورج استینمتز ( George Steinmetz ) از ایالات متحده

درباره‌ی عکس : این عکس یک نمای هوایی از Beni Isguen در الجزایر است. یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین بقایای شهرهای تپه‌ای باستانی در غردایه الجزایر که به عنوان میراث جهانی ثبت شده است.

ساکنان این مناطق موزاییکی، خانه‌های قدیمی خود را با دقت نگهداری و رنگ آمیزی کرده‌اند. این خانه‌ها اغلب مکانی برای پهن‌کردن لباس‌ها و استراحت را بر روی بام خود دارند.

عکاسی هوایی طبیعت

A Colorful Field

برگزیده بخش طبیعت | اثر فنگ هان ( Feng Han )

درباره‌ی عکس : این تصویر مربوط به شالیزارهای رنگارنگی در شهرستان یوانیانگ چین است که یکی از زیباترین چشم‌اندازهای دنیا به شمار می‌آید.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نتایج بخش مردمی بهترین عکاسان حیات وحش سال ۲۰۱۸ اعلام شد
عکاسی هوایی از مردم

Men and Colorful Plastic Seeds

برگزیده بخش مردم | اثر تی ها ماونگ ( Thi Ha Maung )

درباره‌ی عکس : در این عکس دو مرد در حال مرتب کردن دانه‌های پلاستیکی در یانگون میانمار هستند.

یانگون پایتخت پیشین کشور میانمار بود و با ۵ میلیون نفر جمعیت به عنوان بزرگ‌ترین شهر میانمار شناخته می‌شود. شهر یانگون در هم‌ریزشگاه رودخانه‌های یانگون و باگو قرار گرفته و ۳۰ کیلومتر با خلیج مارتابان فاصله دارد.

عکاسی هوایی انتزاعی از طبیعت یکی از آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهباد 2019

Colorful Mountain

برگزیده بخش انتزاعی | اثر مینگ لی ( Ming Li )

درباره‌ی عکس : این عکس مربوط به کوه‌هایی رنگارنگ در منطقه یانگ جین در استان سین کیانگ ( Xinjiang ) در شمال شرقی کشور چین است.

امیدوارم از مقاله ” برگزیدگان مسابقه عکاسی با پهباد ۲۰۱۹ “ لذت برده باشید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.