DJI Matrice 300 در اواخر ماه فوریه سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

در این مقاله قصد دارم به شایعات عرضه شدن پهباد جدید DJI Matrice 300 بپردازم. این پهباد در ماه فوریه سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

CES 2020 در لاس وگاس رویداد خوبی برای دیدار با تولیدکنندگان و پیشگامان در صنعت پهباد بود و مانند همیشه گجت‌ها و دستگاه‌های هیجان انگیزی در آن معرفی شدند.

موردی که برای معرفی در این مقاله انتخاب کردم، پهباد دی جی آی Matrice 300 است که طبق شایعات باید منتظر عرضه آن در اواخر ماه فوریه سال جاری میلادی باشیم. به نظر می‌رسد DJI فهمیده که پس از منتشر شدن تعدادی گزارش از سقوط پهبادهای بدون سرنشین DJI Matrice 200/210 ، زمان آن رسیده که نسخه‌ای جدید و به روز شده عرضه کند. در روزهای پس از CES، من توانستم این شایعات را از طریق یک منبع معتبر تأیید کنم.

پهباد دی جی آی Matrice 300 به زودی عرضه می‌شود

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

DJI Matrice 300 قرار است به زودی و در ماه آینده وارد بازار شود. این پهباد بزرگ و گران قیمت جایگزین DJI Matrice 200 و 210 فعلی است.

سری DJI Matrice 200/210 در بین خدمه جستجو و نجات و ادارات آتش نشانی و پلیس بسیار محبوب بوده است. با این حال، در طول دو سال گذشته، ما گزارش‌های بسیاری را شنیدیم که در آنها، این پهبادها از آسمان در حال سقوط هستند. اخیراً این حوادث منجر به گزارشاتی توسط سازمان تحقیقات حوادث هوایی انگلیس شد که در آن پهباد DJI Matrice 200 که توسط پلیس مورد استفاده قرار گرفته بود، در اثر نقص فنی که در هنگام بارش باران به وجود آمده بود از آسمان سقوط کرده بودند.

به نظر می‌رسد که DJI تلاش کرده که این مشکلات را بر طرف کند و جانشین مدل Matrice 200/210 ، یعنی  Matrice 300 قرار است به زودی عرضه شود. در حال حاضر، کارمندان مختلف DJI از سراسر جهان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پهباد جدید به دفاتر DJI در چین سفر کرده‌اند.

جالب است بدانید که DJI Matrice 300 همیشه مورد استقبال آتش نشانی و ادارات پلیس قرار می‌گیرد ، چرا که بسیاری از این بخش‌ها از پهبادهای کوچکتر و ارزان‌تر استفاده کرده‌اند. قابلیت حمل و نقل، سهولت استفاده و هزینه کمتر برای خلبانان این بخش‌ها بسیار با ارزش بوده و پهبادهایی مانند این مدل و DJI Mavic 2، حتی با وجود وضوح کمتر، بسیار محبوب بوده‌اند.

من انتظار دارم که Autel Evo II با سنسورهای دوگانه که وضوح بالاتری نسبت به DJI Mavic 2 ارائه می‌دهد نیز بسیار موفق باشد.

علاوه بر این، من از دیدن یک پهپاد اختصاصی با فناوری SAR در آینده نزدیک شگفت زده نخواهم شد. بنابراین، با وجود تمام رقابت‌های بازار پهبادها، DJI Matrice 300 وارد دنیای بسیار متفاوتی نسبت به پیشینیان خود می‌شود که فقط چند سال پیش از آن عرضه شده بودند. این پهباد سازمانی باید برخی فناوری‌های جدید را با خود داشته و قابل اعتمادتر از قبل باشد تا بتواند در این بازار خاص به کار گرفته شود.

نظر شما در مورد عرضه DJI Matrice 300 چیست ؟

امیدوارم مقاله ” DJI Matrice 300 در اواخر ماه فوریه سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد “ برایتان جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.