جدیدترین شایعه‌های معرفی کانن Eos R6

در حالی که هنوز درگیر آخرین حواشی مربوط به دوربین جدید کانن یعنی EOS R5 بودیم، حالا با اولین شایعات معرفی EOS R6 روبرو شده‌ایم !

من مطمئن نیستم که این شایعات صحت داشته باشند یا خیر، تنها سعی دارم اطلاعاتی که تا به امروز درباره آن منتشر شده را برای شما بگویم. پس توجه داشته که ممکن است هیچکدام صحت نداشته باشند.

با این حال، وبسایت canonwatch لیستی را منتشر کرده که مدعی است مشخصات Eos R6 مطابق با آن است. این وبسایت قبلا اطلاعات مربوط به دوربین EOS Rm را هم منتشر کرده بود. اطلاعات منتشر شده در لیست پایین آورده شده است :

  • سنسور CMOS فول فریم 20 مگاپیکسلی
  • IBIS ( تثبیت کننده تصویر داخلی )
  • عکاسی پیاپی با سرعت 12 فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی و 20 فریم در ثانیه با شاتر الکترونیکی
  • فیلم برداری با رزولوشن 4K و نرخ 60 فریم در ثانیه
  • باتری جدید ( ممکن است مشابه EOS R5 باشد )
  • معرفی توسط کانن در ماه می سال 2020
  • عرضه به بازار جهانی از ژوئن سال 2020

پیشنهاد نویسنده : کانن آپدیت نسخه ۱٫۶٫۰ فریمور را برای دوربین بدون آینه Eos R عرضه کرد

با توجه به اطلاعات منتشر شده از معرفی دوربین کانن EOS R6، ظاهراً این دوربین از یک سنسور CMOS فول فریم 20 مگاپیکسلی استفاده کرده است. با توجه به اینکه EOS RP یک سنسور 26.2 مگاپیکسلی داشت، به نظر می‌رسد که EOS R6 در خانواده EOS R و در جایی پایین‌تر از Eos RP قرار بگیرد.

EOS R6 همچنین از تثبیت کننده تصویر داخلی ( مانند Canon EOS R5 ) استفاده خواهد کرد. با توجه به اینکه دوربین‌های EOS R و RP از IBIS بهره نمی‌بردند، این مورد می‌تواند طرفداران بدون آینه‌های کانن را راضی نگه دارد. R6 همچنین با استفاده از شاتر الکترونیکی قادر است با نرخ 20 فریم در ثانیه به عکاسی پیاپی بپردازد و اگر از شاتر مکانیکی برای آن استفاده کنیم، این عدد به 12 فریم در ثانیه کاهش خواهد یافت که در هر صورت نتایج قابل قبولیست.

به طرز جالبی، کانن EOS R6 قادر است با رزولوشن فوق العاده 4K و نرخ 60 فریم در ثانیه فیلم برداری کند که بسیار عالیست. همچنین ظاهراً از یک باتری جدید برای آن استفاده خواهد شد که انتظار می‌رود بهبودهایی داشته باشد. اگرچه وبسایت Canon Rumors ( یکی دیگر از منابع معتبر در حوزه دوربین‌های کانن ) هنوز مطمئن نیست که آیا این همان باتری استفاده شده در EOS R5 خواهد بود یا خیر.

این مشخصات همه بسیار خوب و راضی کننده هستند، اما تمام اینها شایعه بوده و پایه و اساس محکمی ندارد، پس باید صبر کنیم تا کمپانی کانن دوربین Eos R6 را معرفی کند. اما نکته خوب این است که ما می‌توانیم به زودی، یعنی در ماه می سال جاری منتظر معرفی آن باشیم. عرضه آن نیز احتمالا برای ماه ژوئن امسال خواهد بود که بسیار عالیست !

مانند همه شایعات دیگر، بهتر است آنها را با کمی تفاوت در ذهنتان داشته باشید، چرا که معمولا این اتفاق هنگام معرفی خواهد افتاد. با این حال، مدتی است که صحبت از یک دوربین بدون آینه سطح مبتدی از کانن می‌شود، بنابراین اطمینان خواهیم داشت که در اینجا احتمالاً عنصر قابل توجهی از حقیقت وجود داشته باشد.این دوربین معرفی و عرضه خواهد شد.

پیشنهاد نویسنده : مقایسه کانن Eos RP و نیکون Z6 : جدال بدون آینه‌های فول فریم !

نظر شما در مورد معرفی دوربین بدون آینه جدید کانن ، یعنی Eos R6 چیست ؟

امیدوارم مقاله ” جدیدترین شایعه‌های معرفی کانن Eos R6 “ برایتان جذاب بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی وجود داشت، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم. موفق باشید !