عکاسی خیابانی: کیف پوزه‌ای یا کوله پشتی؟

عکاسی خیابانی

چه آماتور باشید و فقط سالی یک بار در طول سفر نوروزی خود از دوربین عکاسی‌تان استفاده کنید، چه اینکه هر روز طلوع خورشید را در نقطه جدیدی از این دنیا ببینید، اولین چیزی که باید به فکر خرید آن باشید تجهیزات مربوط به نگهداری دوربین عکاسی، یعنی کیف‌ها هستند.

عکاسی خیابانیاین تجهیزات برای افرادی که عکاسی خیابانی را دنبال می‌کنند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چرا که قرار است هر روز دوربین عزیزشان را از این نقطه شهر به نقطه دیگری حمل کنند و در این مسیر چالش‌های بسیاری می‌تواند وجود داشته باشد که به دوربین آسیب برساند یا آن را از کار بیندازد.

پس اولین قدم، خرید کیف دوربین است. اما خرید کیف برای دوربین هم آنقدر ساده نیست. وقتی نگاهی به انواع کیف‌های دوربین می‌کنید، بیشتر سردرگم می‌شوید و نمی‌دانید کدام کیف، بهترین انتخاب برای محافظت از بهترین همراه‌تان یعنی دوربین است.

در این بخش می‌خواهیم دو نوع کیف کوله پشتی و پوزه‌‌ای را با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم هر کدام از آنها چه مزایا و معایبی دارند و کجا بیشتر به کارمان می‌آیند. پس همراه ما باشید تا بتوانید بهترین کیف را برای دوبین عزیرتر از جان‌تان انتخاب کنید!

کیف دوربین آخرین چیزی که به آن فکر می‌کنیم!

معمولاً عکاسان، به خصوص آنهایی که تازه‌کار باشند، بعد از خرید دوربین عکاسی به خرید هر چیزی فکر می‌کنند جز کیف دوربین! یعنی زمانی که بودجه‌شان ته کشیده باشد متوجه می‌شوند که ممکن است به یک کیف هم احتیاج پیدا کنند.

عکاسی خیابانیالبته معمولاً فکر خرید کیف برای دوربین بعد از چند روز گشت‌وگذار در شهر و بالا و پایین رفتن از موقعیت‌های مختلف به ذهن افراد می‌رسد. امیدواریم این فکر بعد از آسیب دیدن بخشی از دوربین یا لنز به ذهنتان نرسد.

شما این اشتباه را نکنید. خرید کیف مناسب برای دوربین حتی از خرید لنز اضافی و سه پایه هم مهم‌‌‌تر است. چرا که قرار است از وسیله ارزشمند شما مراقبت کند. اما کدام مدل از کیف‌های دوربین می‌تواند همان چیزی باشد که می‌خواهید؟!

پرتره خیابانی

برای خرید کیف مناسب دوربین به تجهیزات عکاسی‌ات نگاه کن!

قبل از اینکه به فکر خرید کیف مناسب عکاسی خیابانی باشید، باید تجهیزات خود را در نظر بگیرید. در واقع وسایلی که همیشه با خود برای عکاسی به همراه دارید، به شما راهنمایی می‌کنند که کدام کیف انتخاب بهتری برای شما محسوب می‌شود.

عکاسی خیابانیبسیاری از عکاسان عادت دارند تنها با لنز و دوربین خود به نقاط مختلف شهر سفر کرده و مشغول عکاسی شوند. این عکاسان نیازی به کیف‌های بزرگ برای قرار دادن تجهیزات ندارند و کیف‌های کوچک و پوزه‌‌ای می‌تواند برای آنها مناسب‌‌‌تر باشد.

عکاسان تازه‌کار هم معمولاً در همین دسته قرار می‌گیرند. شروع سفر عکاسی آنها تنها با یک لنز و دوربین است تا با کسب تجربه در این مسیر، به مرور تجهیزات خود را کامل و کامل‌تر کنند.

اما عکاسانی هم هستند که همیشه پربار به سراغ عکاسی می‌روند. مثلاً باید سه پایه محبوب‌شان را همراه داشته باشند و شاید یکی دو لنز دیگر به همراه فیلترها و وسایل دیگر هم همراه همیشگی آنها باشد. این عکاسان برای پرسه زدن در خیابان‌ها نمی‌توانند فقط به کیف‌های پوزه‌‌ای بسنده کنند. برای این افراد کوله پشتی‌ها انتخاب بهتری هستند.

البته این نکته را هم یادآور بشویم که عکاسان حرفه‌‌ای معمولاً یک کوله پشتی و یک کیف پوزه‌‌ای در دسترس خود دارند تا با توجه به هدف عکاسی خود، از حمل تجهیزات اضافی نجات پیدا کنند.

برای خرید کیف دوربین شرایط عکاسی را در نظر بگیر

علاوه بر اینکه باید به تجهیزات خود نگاهی بیندازید، شرایط و عاداتی که برای عکاسی دارید هم می‌تواند شما را در انتخاب هوشمندانه‌‌‌تر کمک کند. احتمالاً می‌پرسید چه شرایطی، مگر خیابان‌ها فرقی دارند؟

بله؛ هم خیابان‌ها فرق می‌کنند و هم سوژه‌های مورد علاقه شما در خیابان‌ها و زاویه‌‌ای که می‌خواهید از آنها عکاسی کنید.

عکاسی خیابانیبسیاری از افرادی که به عکاسی خیابانی علاقه دارند، به نوعی عکاسی مستند را ترجیح می‌دهند. یعنی ممکن است از رویدادها، اتفاقات سیاسی و اجتماعی و هر نوع تجمعی بخواهند عکاسی کنند. در این شرایط همراه داشتن یک کیف بزرگ برای شما کابوس می‌شود. کوله پشتی‌های بزرگ آزادی عمل شما را در ثبت سریع لحظات به یاد ماندنی می‌گیرند و قطعاً برای حمل و نقل آنها از میان شلوغی‌ها و تراکم جمعیت، دچار مشکل می‌شوید.

پس در این شرایط یک کیف کوچک و جمع‌وجور که دسترسی سریعی به دوربین عکاسی به شما بدهد، انتخاب خوبی است.

در مقابل برخی از عکاسان خیابانی علاقه‌‌ای به ثبت رویدادهای مختلف ندارند و سوژه‌های خود را با ظرافت خاصی از دل شهر پیدا می‌کنند. این عکاسان معمولاً دوست دارند، در نهایت آرامش، نور خود را تنظیم کرده و با لنزهای خود بهترین عکس‌ها را ثبت کنند. برای این افراد یک کیف بزرگ که بتواند تجهیزات بیشتری را در دل خود جای دهد، انتخاب مناسب‌تری است. پس باید به سراغ کوله پشتی‌های حرفه‌ای بروند.

عکاسی خیابانی

برای عکاسی خیابانی کوله پشتی بخر اگر…

کوله پشتی‌های عکاسی در نگاه اول کاملاً حرفه‌‌ای و وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند. آنها برای تجهیزات مختلفی که با خود به این طرف و آن طرف می‌برید، طراحی شده‌اند تا هر یک از اجزا در بخش خاصی از کوله قرار گیرد.

عکاسی خیابانیبه عنوان مثال: اگر شما هم فردی هستید که باید همیشه یک لپ‌تاپ، تعدادی باتری، فیلترها، لنزها و سایر تجهیزات مربوط به عکاسی را با خود حمل کنید، کوله پشتی‌های عکاسی انتخاب بهتری هستند.

در واقع برای خرید کوله پشتی‌ها باید به وسایلی نگاه کنید که همیشه با خود به همراه دارید. اگر این وسایل تعداد زیادی داشته یا سنگین باشند، برای خرید کوله پشتی عکاسی تردید نکنید.

یک مزیت فوق‌العاده کوله پشتی‌های عکاسی توزیع وزن یا سنگینی روی بخش‌های مختلف بدن و هر دو شانه است. این کار باعث می‌شود حمل و نقل لنزهای سنگین وزن ساده‌‌‌تر شود.

البته برخی کوله پشتی‌های عکاسی هم هستند که فقط با یک بند طراحی می‌شوند. اگر لنزها و تجهیزات شما آنقدر سنگین نیستند، می‌توانید آنها را انتخاب کنید. از آنجایی که این کوله پشتی‌ها ظاهر جمع‌وجورتری دارند، در عکاسی خیابانی می‌توانند مفیدتر واقع شوند.

عکاسی خیابانیدر مقابل حمل کوله پشتی‌های دو بنده بسیار ساده‌‌‌تر است. این کوله پشتی‌ها تنوع بسیار زیادی داشته و می‌توانند تمام وسایل شما حتی سه پایه‌ها را در خود جای دهند.

میکروفون

مزایا و معایب استفاده از کوله پشتی برای عکاسی خیابانی

مزایا

 1. امکان حمل تجهیزات بیشتری را به شما می‌دهد.
 2. جابجایی آن ساده‌‌‌تر است.
 3. تجربه حمل وزن ثابتی را خواهید داشت.
 4. تنوع اندازه‌ها در آنها، امکان انتخاب راحت‌‌‌تر برای هر نوع دوربین و تجهیزات را فراهم می‌کند.
 5. برای عکاسی طبیعت و عکاسی در طول سفر، فوق‌العاده است.

معایب

 1. کوله پشتی‌ها می‌توانند دسترسی به تجهیزات را کمی سخت کنند.
 2. برخی از آنها کاملاً بزرگ هستند و برای عکاسی خیابانی در محیط‌های شلوغ مناسب نیستند.
 3. برای عکاسی پرتره یا عکاسی خیابانی می‌توانند کمی دست و پاگیر باشند.

تا اینجا با مزایا و معایب و امکانات استفاده از کوله پشتی آشنا شدید، حالا نوبت کیف‌های پوزه‌ای است. آماده‌اید؟

برای عکاسی خیابانی کیف پوزه‌ای بخر اگر…

کیف پوزه‌‌ای یا Holster یک انتخاب منحصربه‌فرد است که به شما اجازه می‌دهد فقط دوربین و لنز دلخواه خود را به همراه داشته باشید. بنابراین دیگر خبری از تجهیزات اضافی و سنگین نخواهد بود.

عکاسی خیابانیاین کیف‌ها کاملاً استاندارد ساخته می‌شوند و بدنه‌‌ای مقاوم دارند که بتوانند از دوربین و لنز آن در بهترین حالت، محافظت کنند. از آنجایی که کیف‌های پوزه‌‌ای روی شانه می‌افتند و در طرف مقابل به کمر می‌رسند، دسترسی به دوربین برای عکاسان بسیار راحت‌‌‌تر می‌شود. البته که می‌توانید آن را بچرخانید و موقع عکاسی پشت کمر خود قرار دهید.

مهم‌ترین ویژگی این کیف‌ها دسترسی ساده و سرراستی است که به عکاس می‌دهند. تصور کنید در خیابان‌های شلوغ شهر در حال قدم زدن هستید و به طور ناگهانی یک سوژه فوق‌العاده نظر شما را به خود جلب می‌کند. در این شرایط داشتن کوله پشتی مثل کابوس است؛ در حالی که با یک کیف هولستر می‌توانید سریعاً دوربین را آماده کرده و صحنه را شکار کنید.

این کیف‌ها معمولاً برای قرار دادن دوربین به همراه لنز آن طراحی می‌شوند و شاید بتوان چند وسیله کوچک دیگر مثل حافظه‌های ذخیره‌سازی و باتری‌ها را هم در آنها جای داد.

نورپردازی بی سیم

مزایا و معایب استفاده از کیف پوزه‌‌ای برای عکاسی خیابانی

مزایا

 1. استفاده از آن کاملاً راحت است.
 2. می‌توان آن را به طریقی که دوست دارید، بپوشید.
 3. برای عکاسی‌های سریع در خیابان فوق‌العاده عمل می‌کند.
 4. برای استفاده در مکان‌های شلوغ و پرازدحام، انتخاب بهتری است.

معایب

 1. وزن دوربین و لنز فقط روی یک شانه بوده و در طولانی مدت، اذیت‌کننده می‌شود.
 2. نمی‌توان با آن تجهیزات عکاسی خاصی را حمل کرد.
 3. در حین راه رفتن یا عکاسی، ممکن است کیف تکان زیادی داشته باشد.
 4. ممکن است لنز دوربین در آن، گردوغبار جمع کند.

تا اینجا با زیروبم کوله پشتی‌‌‌‌ها و کیف‌‌‌‌های پوزه‌ای ‌‌‌‌آشنا شدیم و احتمالاً باید تصمیم خود را برای خرید گرفته باشید. پس چند انتخاب فوق‌العاده را برای شما می‌‌‌‌‌آوریم که از بین محصولات باکیفیت خریداری کنید.

عکاسی خیابانی

بهترین انتخاب‌ها برای عکاسی خیابانی

فراموش نکنید یک کوله پشتی یا کیف پوزه‌ای ‌‌‌‌قرار است از دوربین، لنز و سایر تجهیزات شما محافظت کند. پس بهتر است به سراغ نمونه‌‌‌‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت آن نروید تا پشیمان نشوید.

کیف دوربین عکاسی کوله‌ای ‌‌‌‌ارفایس Camera Bag Aerfeis AS-1581

عکاسی خیابانیاین کوله پشتی باکیفیت بدنه‌ای ‌‌‌‌از جنس برزنت بادوام دارد تا در برابر ضربه و رطوبت، مقاوم باشد. می‌‌‌‌‌توانید در داخل آن یک بدنه دوربین و 4 لنز مختلف را قرار دهید. علاوه بر این جای مخصوصی برای قرار دادن تبلت، کارت‌‌‌‌های حافظه، باتری، شارژر و سایر اقلام همیشگی دارد.

می‌توانید بندهای آن را تنظیم کنید و با استفاده از کاور مخصوص باران، از تجهیزات خود در برابر آب محافظت کنید. علاوه بر این کوله پشتی ارفایس دارای یک محل مخصوص برای قرار گرفتن سه پایه روی کیف هم است.

برای بررسی سایر ویژگی‌‌‌‌های این کوله پشتی خوش ساخت، می‌‌‌‌‌توانید به صفحه اختصاصی آن در فروشگاه دیدنگار بروید.

کیف دوربین عکاسی کوله‌ای ‌‌‌‌ویست Camera Bag Vist VD90

اگر برای خرید کوله پشتی، بودجه محدودتری دارید، این محصول می‌‌‌‌‌تواند بهترین انتخاب ارازن‌ قیمت شما باشد. بدنه این کوله پشتی ضدآب و ضدضربه طراحی شده و می‌‌‌‌‌توانید یک بدنه دوربین به همراه 3 لنز را در آن قرار دهید. همچنین جایگاه‌‌‌‌های مخصوصی برای قرار دادن لوازم جانبی از جمله فلاش‌‌‌‌ها و کارت‌‌‌‌های حافظه هم در این کیف تعبیه شده است.

عکاسی خیابانیدر ضمن می‌‌‌‌‌توانید یک لپ‌تاپ 14 تا 15 اینچی هم در این کوله پشتی همراه خود داشته باشید. بدنه کوله پشتی از ساتن ضدآب بوده و کاور ضدآب هم برای مراقبت از تجهیزات در برابر باران و رطوبت دارد. در سایت فروشگاه امکان مقایسه انواع کیف‌ها فراهم است.

کیف دوربین عکاسی پوزه‌ای ‌‌‌‌Torang سایز L قهوه ای

اگر به دنبال یک کیف پوزه‌ای ‌‌‌‌با ظاهر کلاسیک و چرم هستید، این کیف با ظاهر جذاب و فوق‌العاده خود یکی از بهترین انتخاب‌‌‌‌ها محسوب می‌‌‌‌‌شود. بدنه این کیف پوزه‌ای ‌‌‌‌از چرم طبیعی ساخته شده که ضدآب هم محسوب می‌‌‌‌‌شود.

در این کیف می‌‌‌‌‌توانید یک دوربین را به همراه لنز 18-135 یا 18-140 میلی‌متر حمل کنید و به سادگی به دوربین خود دسترسی داشته باشید. جیب جانبی جمع و جور هم برای این کیف در نظر گرفته شده است. اگر انتخاب از میان کیف‌های پوزه‌ای برای شما کمی مشکل است، می‌توانید از مشاوران ما در هر زمان کمک بگیرید.

کیف دوربین عکاسی پوزه‌ای ‌‌‌‌جیماری Camera Bag Jmary 1092

عکاسی خیابانیاگر ظاهر اسپرت را در کیف‌‌‌‌های پوزه‌ای ‌‌‌‌می‌‌‌‌‌پسندید، حتماً کیف جیماری را دوست خواهید داشت. این کیف ضدآب و ضدضربه طراحی شده و کاور باران هم دارد. با این کیف می‌‌‌‌‌توانید تمامی دوربین‌‌‌‌های DSLR را با لنزهای نرمال ۵۵-۱۸، ۱۳۵-۱۸ و ۱۴۰-۱۸ حمل کنید. بهتر است هنگام خرید به مدل دوربین خود توجه کنید و سایز آن را کاملاً در نظر داشته باشید، تا بهترین خرید را انجام دهید.

شما با چه کیفی به سراغ عکاسی خیابانی می‌روید؟!

برای ثبت بهترین عکس‌‌‌‌ها و لحظه‌‌‌‌ها در خیابان‌‌‌‌های شهر، باید در کنار خرید دوربین و لنز مناسب، یک کیف باکیفیت هم خریداری کنید تا هم از تجهیزات شما محافظت کند و هم آزادی عمل شما را در عکاسی بالاتر ببرد.

عکاسی خیابانیعکاسان مختلف با توجه به این که چه سبکی از عکاسی خیابانی را دنبال می‌‌‌‌‌کنند و به چه تجهیزاتی نیاز دارند، باید کیف یا کوله پشتی مخصوص خود را تهیه کنید. هر یک از این انتخاب‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد؛ پس بهترین راه این است که: نیازها و اهداف خود را در نظر بگیرید. در این بخش ما تمام آنچه برای انتخاب از میان کیف پوزه‌ای ‌‌‌‌و کوله پشتی نیاز داشتید، بررسی کردیم. انتخاب آخر با شماست!

شما برای عکاسی خیابانی از چه کیفی استفاده می‌‌‌‌‌کنید؟! آیا برای عکاسی کیف دوربین تهیه کرده‌اید یا همچنان فکر می‌‌‌‌‌کنید دوربین‌تان به کیف نیاز ندارد!؟ در بخش دیدگاه‌‌‌‌ها منتظر شنیدن صدای شما هستیم. فراموش نکنید که این مطلب را با دوستان عکاس خود هم به اشتراک بگذارید. مطمئن هستیم که به درد همه عکاسان می‎‌خورد.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

 

 

دوره های عکاسی و فیلمبرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
حساب کاربری من
وبلاگ

منو دیدنگار